Poniedziałek, 13 maja Gloria, Gerwazy, Robert, Serwacy, Agnieszka, Magdalena

Concordia rozbiła Limanovię w drugiej połowie

Opublikowano 06.04.2014 11:57:30 Zaktualizowano 04.09.2018 14:13:02 jaca
17 9054

II LIGA, GRUPA WSCHÓD: Dzisiaj Limanovia walczyła o punkty w dalekim Elblągu. Concordia, która zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli wykazała wymagającym przeciwnikiem i pokonali Limanovię, aż 4-0!

CONCORDIA ELBLĄG – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 4 : 0 (0 : 0)

1:0 Zapata 47, 2:0 Hector 55, 3:0 Zapata 67(rzut karny), 4:0 Adolfo 85.

Sędzia główny: Maciej Lewicki z Gdańska. Żółte kartki: Lewandowski - Komorek, Czajka. Widzów 200.

CONCORDIA: Hrynowiecki – Burzyński, Carlos, Broniarek, Tomczuk (86 Galeniewski) - Lewandowski (46 Hector), Okada, Nakatani, Juan (75 Song), Fujikawa – Zapata (85 Adolfo).

LIMANOVIA: Sotnicki – Majcher (87 Piwowarczyk), Kulewicz, Garzeł, Niechciał - Komorek (46 Sadio), Czajka, Pietras (70 Kmiecik), Pyciak, Downar-Zapolski - Dziadzio.

W pierwszym składzie Limanovii od pierwszych minut pojawił się, powracający do pełni sił po kontuzji, Wojciech Dziadzio. W wyjściowej jedenastce znalazł się także Jakub Downar-Zapolski, który w przerwie zimowej został pozyskany z rezerw Wisły Kraków. Jak już informowaliśmy drobnego urazu doznał Artur Skiba i trener Dariusz Siekliński podjął decyzję, że kluczowy pomocnik Limanovii dzisiaj nie zagra. Ze względu na kontuzję do końca sezonu z gry wyeliminowany jest natomiast Dawid Basta.

I połowa:

Limanovia mogła objąć prowadzenie już w 5 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźnie zrobiło się w polu karnym gospodarzy, bramkarz gości ofiarną interwencję wybił futbolówkę. Concordia szybko odpowiedziała, po dośrodkowaniu Lewandowskiego w polu karnym dobrze interweniował jednak Sotnicki. Po obiecującym początku w kolejnych minutach tempo gry było znacznie mniejsze. Concordia pogubiła się w 22 minucie, gdy zawodnik gospodarzy w prosty sposób stracił piłkę w środku pola. Goście szybko wyprowadzili kontrę. Dziadzio podał do Downar-Zapolskiego ale wychowanek Wisły Kraków fatalnie uderzył z ostrego kąta. Przez następny kwadrans na boisku nic ciekawego się nie działo. Dopiero w 36 minucie Limanovia zdołała wypracować groźną okazję. Prawą stroną boiska przeprowadził Komorek, wpadł w pole karne i oddał strzał z ostrego kąta, piłka nieznacznie minęła słupek. W odpowiedzi chwilę później w niezłej sytuacji Fujikawa został zablokowany przez obrońców gości. Limanovia w pierwszej posiadała przewagę nad rywalem w środku pola i była zespołem groźniejszym. Jednak w ofensywie radziła sobie przeciętnie, czyhając na błędy rywala.

II połowa:

Niestety druga połowa rozpoczęła się dla Limanovii fatalnie. Zapata oddał piękny strzał z narożnika pola karnego i Sotnicki był bez szans. Po stracie gola goście się pogubili i już chwilę później Concordia mogła prowadzić 2-0. Gospodarze wyprowadzili bardzo szybki kontratak. Po dośrodkowaniu Hectora fatalnie z 5 metrów spudłował Zapata. Niestety w 55 minucie gospodarzom pomógł… Sotnicki. Bramkarz Limanovii w niegroźnej sytuacji wypuścił piłkę z rąk, z prezentu skorzystał Hector, który z 16 metrów umieścił piłkę w siatce. Po strzeleniu drugiego gola Concordia kontrolowała wydarzenia na boisku, goście w ofensywie byli całkowicie bezradni. Napór gospodarzy trwał nadal i 67 minucie prowadzili już 3-0, po tym jak Zapata pewnie wykorzystał jedenastkę po faulu w polu karnym na zawodniku Concordii. Limanovia szansę na gola w drugiej połowie miała dopiero w 79 minucie. W dogodnej sytuacji w ostatniej chwili został zablokowany Sadio. Jednak w 85 minucie Concordia zdobyła czwartego gola. Adolfo, który na murawie pojawił się kilkadziesiąt sekund wcześniej, wykorzystał fatalny błąd defensywy gości i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Było to najsłabszy mecz Limanovii w tym sezonie i najwyższa poniesiona porażka.