Poniedziałek, 06 maja Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita

Były piłkarz Limanovii jednym z bohaterów rewelacji Pucharu Polski

Opublikowano 20.11.2015 07:31:31 Zaktualizowano 04.09.2018 14:06:14 jaca
4 3048

Wczoraj doszło do dużej niespodzianki w ćwierćfinale Pucharu Polski. Beniaminek I ligi, Zagłębie Sosnowiec wygrywając na wyjeździe z ekstraklasową Cracovią Kraków 2-0, awansował do półfinału. Jednym z bohaterów Zagłębia był Martin Pribula, który w ubiegłym sezonie grał w drugoligowej wówczas Limanovii Limanowa.

Zagłębie Sosnowiec w pierwszym spotkaniu przegrało u siebie z Cracovią 1-2. Niespodziewanie wczoraj beniaminek I ligi wygrał na boisku rywala. W 26 minucie prowadzenie dla gości uzyskał Martin Pribula, a w 40 minucie z rzutu karnego rezultat podwyższył Sebastian Dudek. Pribula na boisku przebywał do 56 minuty. Słowacki pomocnik w lidze zdobył pięć goli dla Zagłębia, a jego drużyna na półmetku rozgrywek zajmuje trzecie miejsce na zapleczu ekstraklasy.

Martin Pribula (30 lat) do Limanovii przeszedł na początku obecnego roku. W wiosennych rozgrywkach był zdecydowanie najlepszym piłkarzem zespołu, który zajął ostatnie miejsce w II lidze. W 15 spotkaniach zdobył 11 goli i został najlepszym strzelcem drużyny. Dwie bramki (obie z rzutów karnych) strzelił m.in. w spotkaniu Limanovia – Zagłębie Sosnowiec (3-4).