Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał

Błysnęli formą na boiskach okręgówki

Opublikowano 28.10.2013 10:57:17 Zaktualizowano 04.09.2018 14:14:41 jaca
0 2168

To był bardzo udany weekend na boiskach nowosądeckiej okręgówki dla drużyn z terenu powiatu limanowskiego. W sobotę Orkan odniósł pewne zwycięstwo na boisku dotychczasowego wicelidera, Heleny Nowy Sącz. Wczoraj w Pisarzowej poległ lider z Nowego Targu. Kolejne punkty zdobył również beniaminek ze Słopnic.

LIGA OKRĘGOWA, NOWY SĄCZ:

OLIMPIA PISARZOWA – PODHALE NOWY TARG 2 : 1 (1 : 1)

1:0 Zając 16, 1:1 Krzystyniak 30, 2:1 Kociołek 56.

Żółte kartki: Sobonkiewicz, Frączek - Krzystyniak, Bobek, Anioł. Widzów 150.

Olimpia: Borzęcki - Puto, Ojrzanowski, Tumidaj, Nawalaniec - Frączek, M. Dudek (63 Połomski), Sobonkiewicz (80 Rosiek), Kociołek (70 Raczek) - Konik, Zając.

Gospodarze sprawili niespodziankę pokonując na własnym boisku wyraźnego lidera nowosądeckiej okręgówki (Podhale na 13 spotkań wygrało dziesięć).

Tak padły gole (źródło: lksolimpia.tk):

1-0 - dośrodkowanie w prawej strony Łukasza Sobonkiewicza na 8 m i celny strzał Patryka Zająca. Patryk zaliczył tym samym świetny powrót po trwającej kilka tygodni przerwie, spowodowanej kontuzją.

1-1 - dośrodkowanie Sebastiana Świerzbińskiego z 30 m na ósmy metr i… tu zdania są podzielone: niektórzy twierdzą, że strzelcem bramki dla Podhala był Robert Krzystyniak, inni że był to gol samobójczy interweniującego obrońcy gospodarzy.

2-1 - Mariusz Dudek zagrał do Pawła Kociołka, który z 15 m strzela z pierwszej piłki po ziemi i pokonuje bramkarza gości.

W końcówce spotkania goście mocno przycisnęli, ale defensywa Olimpii zdołała utrzymać korzystny rezultat.

SOKÓŁ SŁOPNICE – OGNIWO PIWNICZNA-ZDRÓJ 4 : 2 (1 : 0)

1:0 Matras 42, 1:1 Oleksy 55, 1:2 Oleksy 56, 2:2 Matras 60, 3:2 Kaźmierek 76, 4:2 Poręba 88.

Żółte kartki: Sz. Goliński - Oleksy, Sztuczka. Czerwona kartka: Kaźmierek (90, faul bez piłki). Widzów 250.

Sokół: Trzupek - S. Goliński, Zaręba, Smoleń, Kordeczka (46 Gros) - Postrożny (10 Michałka, 55 Bednarczyk), Poręba, Ubik, Kaźmierek - Sz. Goliński, Matras.

Kibice w Słopnicach obejrzeli bardzo interesujące spotkanie. Gospodarzy nie podłamała sytuacja z początków drugiej połowy, kiedy będąc na prowadzeniu dali sobie strzelić dwa gole w ciągu kilkudziesięciu sekund. Sokół natychmiast ruszył do odrabiania strat osiągając przygniatającą przewagę. Już cztery minuty po drugim golu dla Ogniwa do wyrównania doprowadził Matras popisując się precyzyjną główką. W 76 minucie bramkarza gości pokonał Kaźmierek strzałem z 5 metrów w krótki róg. W końcówce wynik spotkania ustalił Poręba.