Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia

Weronika Kaim piłkarską gwiazdą Mistrzostw Polski

Opublikowano 11.06.2019 07:16:00 Zaktualizowano 11.06.2019 07:20:05 jaca
0 1790

Wychowanka MUKS Halny Kamienica Weronika Kaim występująca w zespole UKS Staszkówka Jelna zdobyła z drużyną wicemistrzostwo Polski w kategorii młodziczek.

Mistrzostwa Polski odbywały się w Koninie. Zawodniczki z Jelnej wywalczyły srebrny medal, ulegając dopiero w finale tej prestiżowej imprezy zespołowi UKS SMS Łódź. Indywidualną nagrodę zdobyła Weronika Kaim, która została królową strzelców mistrzostw. W drodze do drugiego miejsca w mistrzostwach zespół UKS-u odprawił gospodarza imprezy, zespół Medyka Konin po rzutach karnych 5-3. W meczach grupowych piłkarki z naszego województwa zdobyły 7 punktów, zajmując pierwsze miejsce, pokonując Ślęzę Wrocław 2-0, Victorię Sianów 7-2 i remisując ze Stomilem Olsztyn 0-0.

W finałowej imprezie zespół UKS 3 Staszkówka Jelna wystąpił w następującym składzie: Weronika Czech, Amelia Kwaśniewska, Alicja Kafel, Kamila Lichoń, Emilia Dyl, Kinga Kornaś, Gabriela Mróz, Kinga Hebda, Kumor Kamila, Kumor Magdalena, Haliżak Mirabell, Justyna Małek, Weronika Kaim, Alicja Górowska, Nicola Turek, Karolina Madej. Trener: Michał Bąk.