14°   dziś 15°   jutro
Środa, 08 maja Liza, Stanisław, Wiktor, Marek, Miron, Kornel
1205

Hyde Park

Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?

blizniak 2014-03-15 15:38:30

Nie jesteśmy skazani na rządy hołoty


powiedział Pan Profesor na spotkaniu w Nowym Sączu. Pisze zaprzyjaźniony portalB)

Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
konto usunięte 2014-03-15 16:03:35
"Pobieżnie" zerknęłam na artykuł oraz na biografię tego Pana.

Wystarczy mi tyle:
Pan Hartman:
Pochodzi z rodziny żydowskiej.
Ukończył studia w kierunku filozofii.
Pisywał do między innymi: Gazety Wyborczej, Newsweeka oraz jednego z twardszych papierów toaletowych/tygodnika - Fakty i Mity.

"Jako normalną, nowoczesną, umiarkowaną centrolewicę, typowo zachodnią wskazał koalicję Europa + Twój Ruch, z Aleksandrem Kwaśniewskim jako patronem i takimi politykami jak: Janusz Palikot, Ryszard Kalisz i Marek Siwiec".
cyt. "Zaprzyjaźniony portal"


Odpowiadając na pytanie
"Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?"

Po ludziach pokroju tego Pana nie oczekuję zbyt wiele. Nie oczekuję jakiejkolwiek atencji w stosunku do mieszkańców chociażby Nowego Sącza, gdyż uważam, że po prostu takie osoby z interesem Polski, jak i Polaków nie mają zbyt wiele wspólnego. Nie buduje się pozycji swojej partii na deprecjacji swoich "przeciwników", gdyż są to ludzie ( jakkolwiek ktoś nie chciałaby, aby tak było ) wybrani przez część społeczeństwa, która im zawierzyła i pragnie by właśnie ci ludzie reprezentowali ich poglądy, potrzeby oraz interesy.
Nie mając elementarnego szacunku do swojego oponenta, nie ma się także do jego wyborców - ja głosowałam za PiS, więc nazywając chociażby Pana Kaczyńskiego "hołotą" poniekąd takie określenie trafia również we mnie.

* Nie urzekł mnie Pan Hartman swoją przemową, a pomimo moich prawicowych poglądów jestem otwarta na wszystkie opinie.

Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
blizniak 2014-03-15 17:13:17
takie prowokujące stwierdzenia charakterystyczne dla ugrupowań poniżej 5. U Pana Gowina z kolei Pan Migalski się obraża i może być rozłam i po 5 procentach. A co jeszcze u innych się wydarzy. Bóg raczy wiedzieć.:OB)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
PasazerLinii7 2014-03-15 20:00:12
Typowy bełkot kapeluszniczo-czosnkowy. Zbliżające się wybory zawsze stymulują kloaczny wykwit "autorytetów wybranych". Do kompletu powinien się jeszcze wypowiedzieć znany "profesor" bez matury.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
blizniak 2014-03-15 22:53:36
Przecież wiadomo, że nikt tu nie ma szans z tzw. spadochroniarzy. Mamy swoich. Niech spadają.B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
1234567 2014-03-16 09:07:19
Czy tzw spadochroniarze nie mają u nas szans, zwłaszcza "czosnkowi",to nie jestem taki pewny. Zapewne w naszym regionie, chociaż jeszcze w "podziemiu", mamy wielu smakoszy tego specyfiku, a trzeba pamiętać, że oni zawsze trzymają się razem, czego nie można powiedzieć o typowych Polakach, i to ci smakosze czosnku, po wyjściu z "podziemia", w odpowiednim czasie zgodnie zagłosują na swojego, nawet tzw. spadochroniarza, zwłaszcza czosnkowego, by tylko osiągnąć sukces!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
pinkfloyd 2014-03-17 00:37:33
Do 1234567-masz 100% racji-popieram i pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
konto usunięte 2014-03-17 00:46:10
Bliźniak - Pytanie: Dlaczego jest kropka w komentarzu nr 3 po słowie "wydarzy"?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
konto usunięte 2014-04-17 10:41:42
Motylku
Pytać możesz ale dowiedzieć się nie musisz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
terorist 2014-04-17 16:58:22
Dżdżownico kolorowa ze skrzydełkami, a co z tego, że Pan Hartman ma żydowskie pochodzenie? Przed wojną ponad 50% mieszkańców Limanowej to byli żydzi. Może polustrujemy twoich przodków tak z 6 pokoleń wstecz i zobaczymy czy będziesz "prawdziwym Polakiem".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
konto usunięte 2014-04-17 17:00:47
kolorowymotyl nie musiałaś pisać że głosowałaś na PIS gdyż było to już widoczne w pierwszych zapisach w których zdyskredytowałaś osobę bo
1. Pochodzi z rodziny żydowskiej
2. Pisał do gazety wyborczej
Mnie też nie odpowiada wypowiedź Harmana ale podchodzę do niej merytorycznie a nie zaczynam od życiorysu osoby.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
terorist 2014-04-17 17:10:59
Gdyby pisywał do Waszego Dziennika, to pewno byłby wybitnym autorytetem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
konto usunięte 2014-04-17 18:57:43
Witam,
Andrzej - Musiałam. Bliźniak zadał pytanie, a ponieważ nie kojarzyłam zbytnio tego Pana musiałam rozeznać się w temacie. Zajrzałam na tekst umieszczony w sąsiednim portalu, zerknęłam na biografię tego Pana i napisałam co na ten temat myślę - teraz wiem trochę więcej, lecz zdania nie zmieniłam.
To, że jestem wyborcą PiS będę zawsze podkreślać - mój kierunek, moje poglądy nie widzę problemu w przyznawaniu się do tego. Nie namawiam nikogo, aby głosował na PiS, ale nie pozwolę, aby ktoś mnie obrażał, wyśmiewał, ośmieszał i ubliżał poprzez osoby, które reprezentują moje wartości i większość poglądów ( wyłączając Ukrainę )w spawach przyszłości Naszego Kraju.
Dlaczego ważnym jest, że Pan Hartman pochodzi z rodziny żydowskiej, ponieważ znaczna część osób pisząca antykatolickie artykuły - generalnie walcząca z Kościołem Katolickim jest żydowskiego pochodzenia ( taka podzięka za ofiarowanie ojczyzny ).
Czy próbuje zdyskredytować tego Pana - nie, wyraziłam SWÓJ pogląd, jednocześnie dając wytyczne na podstawie których uważam "tak", a nie "inaczej".

Terorist - Przed wojną w Limanowej, jak i w Mszanie znaczną część Społeczeństwa stanowili Żydzi. Byli to ludzie często bardzo zamożni, dobrze wykształceni, pobożni, trwający przy tradycji i pracowici - każdy kto uważał Polskę za swoją Ojczyznę żył i pracował dla niej nie może być przeze mnie źle postrzegany. Natomiast jest jeszcze inny aspekt pochodzenia żydowskiego, o którym możesz przeczytać chociażby tutaj:
http://www.wykop.pl/ramka/1597769/wasze-ulice-nasze-kamienice-geneza-powiedzenia/ to trochę pobieżne, ale mam nadzieję, że uda Ci się "coś" załapać z tego.

Terrorist - Co do 4 Pokolenia, to myślę, że spokojnie, co do 6 już chyba ciężej potwierdzić, ale ponieważ takie rzeczy są przenoszone z pokolenia na pokolenie, to pewnie bym o tym wiedziała.
Nie bój się, jeżeli Ty Jesteś jakimś "mieszańcem", to w tej kwestii uważam, za ważniejsze to co się ma w głowie.

P.S - Co do Waszego Dziennika, to nie znam tej strony ( http://sorkwity.wix.com/wasz_dziennik )i słyszałam wcześniej o takim miesięczniku, więc ciężko mi porównać takie niszowe "coś".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
konto usunięte 2014-04-23 19:03:37
Kolorowymotyl nie obrażaj Jezusa Chrystusa bo zarówno On jak i apostołowie, Maria, Magdalena, Józef byli żydami. Nie mam nic do twoich poglądów wyborco PISu tylko dlaczego wy polacy katolicy wierni chrześcijańskiej miłości bliźniego jesteście nietolerancyjni, rasiści i antyżydowscy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
Julek 2014-04-28 20:37:25
Zastanawiające jak ten szowinistyczny motylek jedzie po tych z żydowskim pochodzeniem, a następnie pędzi do kościółka założonego przez Tego z żydowskim pochodzeniem.

Może lepiej patrzeć na czyjeś poglądy, a nie narodowe pochodzenie, bo to zalatuje faszyzmem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
Arwen 2014-05-04 18:50:53
Na razie jesteśmy skazani bo sami wybraliśmy posłów i senatorów i na pewno się nic do końca kadencji nie zmieni, bo niech ktoś spróbuje przegonić świnie od pełnego koryta.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
konto usunięte 2014-05-08 11:40:09
Andrzej - Polacy/Polak piszemy z dużej litery - to na początek.
Jak czytam coś w stylu "nie rozumiem, jak Wy Polacy", to śmiać mi się chce - rozumiem, że Ty Jesteś Szwajcarem, Niemcem, Anglikiem czy jakimś "ogólnie" Obcokrajowcem???
W każdym razie gratuluję w miarę dobrej znajomości języka polskiego.
*
Życzę każdemu mojej tolerancji - nawet Tobie w stosunku do mnie:)
Po prostu żyję wg zasady "żyj i daj żyć innym" i do momentu, gdy chociażby moja Ojczyzna i moja Religia i Inne ważne dla mnie "Rzeczy" nie są zagrożone, nikogo nie atakuję i nikogo nie potępiam wg wymienionej wyżej zasady - gdybyś chciał poznać moje zdanie, to mógłbyś chociaż trochę się wysilić, aby przeczytać komentarz wyżej i otworzyć odnośnik. Jeżeli faktycznie chcesz zacząć merytoryczną dyskusję, to zachowaj ciągłość dyskusji - inaczej taka wymiana nie ma sensu.
Co do PIS, to nie jestem jego wyborcą z racji religii, ale z powodów Ekonomii i wizji mojego Kraju.

Julek - Nie używaj pojęć, których znaczenia nie rozumiesz. Uważam, że żyję ( żyjemy - zapewne Ty również ) w cudownym miejscu na Ziemi i chciałabym tylko, aby tak było jak jest i aby ludzie byli tacy, jak są - czy to jest dużo? Nikogo kto szanuje Polskę i Polaków potępiać nie będę ( nieważne kim i skąd jest - nie chcę się powtarzać, ale widzę, że w niektórych przypadkach jest to konieczne ), ale tych co stanowią przeciwko Nam będę zawsze mieć za wrogów. Naprawdę mi nie zależy, czy jakiś półinteligent ( tak, tak to jest również o Tobie Julku ) będzie mnie nazywał Szowinistką, Faszystką, Moherem, Katolem itp. dlatego, że potrafię otwarcie mówić o mojej Religii i Ojczyźnie.

Julek - ponadto uważam, że RED IS BAD więc wiesz... nie nam rozmawiać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
GretaXXX 2014-06-17 14:20:29
widzę, że z dużym zaangażowaniem ubliża Pani każdej osobie, która odważy się mieć inne zdanie. Być może taka jest partyjna taktyka, nie wnikam, bo zupełnie mnie to nie interesuję. Natomiast odwołując się do Pani słów i szacunku dla innych jaki rzekomo Pani posiada uprzejmie proszę o trochę kultury i życzliwości dla innych, bo aż żal czytać...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
konto usunięte 2014-06-17 15:40:20
Droga Greto
Możesz jaśniej wytłumaczyć o co Ci chodzi z przytoczeniem konkretnego fragmentu - najlepiej cytując fragment postu osoby z którą dyskutuję, a następnie fragment w którym Twoim zdaniem UBLIŻYŁAM swoją odpowiedzią? Jeżeli faktycznie nastąpiło bezpodstawne ubliżenie, bardzo chętnie za nie przeproszę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
GretaXXX 2014-06-18 09:46:11
poniżej wklejam kilka przykładów, w których (w dość prymitywny sposób) próbuje Pani zdeprymować innych rozmówców. Być może dla Pani przywołane określenia nie są obraźliwe, niemniej jednak dla większości nazwanie kogoś "półinteligentem" jest obelgą. Byłoby miło gdyby w przyszłości potrafiła Pani powstrzymać się od takich komentarzy, tym bardziej, że poza poniżaniem innych, nic one ciekawego do rozmowy nie wnoszą.
cytaty z Pani wypowiedzi:
"Julek - Nie używaj pojęć, których znaczenia nie rozumiesz"
" czy jakiś półinteligent ( tak, tak to jest również o Tobie Julku )"

nie zamierzam więcej analizować Pani wypowiedzi, bo szkoda na to mojego czasu,
odpisałam na Pani wiadomość, aby uświadomić innym użytkownikom forum, że tego typu arogancji należy się przeciwstawiać. Szanujmy się mili Państwo i nie dajmy się zastraszać "bluzgom" jakichś znudzonych, zgorzkniałych osób, które potrafią jedynie opluwać innych.
PS: nie obawiam się Pani komentarza, więc śmiało może Pani dać upust swoim emocjom... jeśli to tylko w czymś Pani pomaga...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
konto usunięte 2014-06-18 13:06:30
Droga Greto,
Generalnie nie bawię się w analizy tego, co piszę, gdyż rzadko ponoszą mnie emocje i bezpodstawnie kogoś urażę (przynajmniej bardzo się staram), również nie dysponuję nieograniczoną ilością wolnego czasu, aby tłumaczyć Wszystkim, którzy przeczytają pobieżnie jeden temat, bądź jeden komentarz o co dokładnie chodzi (wymiana chociażby z Julkiem trwa nie tylko "tu" i "teraz").

Dla Pani zrobię ten wyjątek i mam nadzieję, że pomimo tego, iż szkoda Pani Jej cennego czasu na dalsze analizowanie moich wypowiedzi proszę o dokładnie zapoznanie się z jego treścią, abym w przyszłości nie musiała tłumaczyć po raz drugi, jak widać tej skomplikowanej, aroganckiej i ubliżającej "komuś" mojej wypowiedzi.

Prosiłam Panią w moim poprzednim komentarzu o przytoczenie nie tylko mojego fragmentu komentarza, ale również mojego adwersarza z którym prowadzę dyskusję - przytoczyła Pani tylko mój, więc ja Pani przytoczę fragment do którego odnosi się przytoczony przez Panią fragment mojej wypowiedzi.

"Zastanawiające jak ten szowinistyczny motylek jedzie po tych z żydowskim pochodzeniem, a następnie pędzi do kościółka założonego przez Tego z żydowskim pochodzeniem."

Moja odpowiedź, którą Pani przytoczyła bezpośrednio dotyczy użycia przez Julka słowa Szowinizm, którego znacznie może Pani podsunę:

szowinizm (wg pwn)
1. «postawa, którą charakteryzuje brak tolerancji i przyznawanie uprzywilejowanej pozycji własnej płci, rasie lub grupie»
2. «skrajny nacjonalizm wyrażający się w bezkrytycznym stosunku do własnego narodu oraz w pogardzie i nienawiści do innych narodów»

Bardzo nie lubię takich narzędzi używanych podczas dyskusji i określanie prawdy mianem nienawiści, dyskryminacji, nietolerancji etc. tylko po to, aby zdyskredytować czyjeś inne (odmienne)zdanie.

Czy moje wypowiedzi były szowinistyczne - nie, co może Pani sobie prześledzić z rozmowy (w razie problemów zawsze służę przetłumaczeniem z polskiego, na polski).

---> Dlatego uważam, że Julek użył pojęcia, którego zbyt dobrze nie rozumie, bądź użył celowo w celu odwrócenia dyskusji.

Czy osoba, która stosuje taki skrót myślowy(?), tylko po to, aby rzucić złe światło na moją osobę i moją postawę, co uważam, jest bardzo niesprawiedliwe jest wg mnie inteligentna - nie.

---> W taki oto sposób powstał półinteligent, mogłam napisać znacznie gorzej, ale Julek znowu tak głupi nie jest, więc bezkrytyczna również być nie chciałam.

Jeszcze jedno ...

Mój styl jest prawie zawsze dostosowany do rozmówcy, więc jeżeli Pani przeczyta "bluzgi" w swoim kierunku, to myślę, że będzie Pani wiedziała dlaczego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
saxon 2014-09-16 19:10:25
Kolorowymotylku,szacunek i uznanie za styl i jakosc Twoich postow. Tymi co glosno protestuja nie przejmuj sie,wiadomo przeciez dlaczego dzwon jest glosny - bo pusty!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy Pan Profesor Hartman nie przesadził?
blizniak 2015-05-16 23:25:11
znów się ryjeB)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in