9°   dziś 6°   jutro
Wtorek, 23 kwietnia Ilona, Jerzy, Wojciech
1205

Hyde Park

WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński

jania 2013-05-20 21:59:17
Chciałam opisać sytuację, która miała miejsce w sieci wyżej wymienionej. Byłam na zakupach z dwójką dzieci 3,5 i 5 lat.

Mój syn 3,5 roku chciał się załatwić po prostu zrobić kupkę. Podeszłam do pani z Pepko pytając gdzie tu jest ubikacja dla klientów? Pani odpowiedziała „nie ma, a my nie możemy udostępnić". Z tą samą prośbą w tym sklepie obok, chyba chiński, pani odpowiedziała, że „nie może udostępnić ubikacji, bo ma zawalone towarem”.

W Polo Markecie nawet nie pytałam, bo na kasie jedna pani i tłum ludzi przy niej.

Pobiegłam do Gracji i proszę panią o udostępnienie WC dla mojego syna. W odpowiedzi usłyszałam, że ona ma WC, ale tylko dla siebie i mój syn nie może skorzystać. Zapytałam to gdzie się ma załatwić? a ona na to „Co mnie to obchodzi.”

Rozumiem, jak by dorosłemu odmówić, bo wytrzyma, ale trzy i pół letniemu dziecku!?

Pobiegłam do apteki. ( dzięki Bogu, że ją nie dawno otwarli, bo na dworze padał deszcz a mój syn musiał by się chyba załatwić na środku holu między tymi wszystkimi sklepami) Pani z apteki bez problemu udostępniła WC, dodała później, że „już się nie dziwi, dlaczego kiedyś widziała kupę zrobioną przed sklepem”, pewnie już nie raz była taka sytuacja w tych sklepach.

Jak to jest możliwe, że na tak dużym obiekcie nie ma WC dla klientów, a jeśli już nie ma to chyba każdy z tych sklepów powinien udostępnić ubikację, choćby dla dzieci.

Podkreślam, że w każdym z tych sklepów robiłam zakupy, oprócz w aptece.

Jeszcze raz dziękuję pani z apteki za życzliwość i rozumienie w takiej sytuacji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
pawel1206 2013-05-27 12:04:50
Popieram panią opisującą tą sytuacje w tak dużym budynku powinna sie mieścić toaleta dla klientów,jednakże rozumie panią która nie pozwoliła skaorzystać z toalety w sklepie.Kilka miesiecy temu moja koleżanka pracująca w jednym ze sklepów w Limanowej miała podobna sytuacje. Do sklepu weszła pani z dzieckiem i robiąc duże zamieszanie wywarła nacisk na mojej koleżance żeby udostepniła im toalete,w trakcie gdy koleżanka poszła pokazać gdzie jest toaleta z kasy zniknoł dochód z całego dnia.Daremne było tłumaczenie przed szefem że dziecku chiało sie .... i chciała być miła i pomóc,opusciła stanowisko pracy wiec uznano że to jej wina.
Pomijając tą sytuacje ciekawie jest również w starostwie gdzie co prawda są toalety dla klientów ale są albo zamkniete albo z napisem nieczynna gdy kiedyś skorzystałem z otwartej toalety dla personelu przy wyjściu z niej czekał na mnie pan z kluczem który "uprzejmie" zapytał mnie dlaczego korzystam z toalety dla personelu? odpowiedziałem że dla klientów jest nieczynna a on na to że napewno w całym starostwie jest jakaś sprawna.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
budu 2013-05-27 12:27:47
Również popieram. Kompromitacja Limanowej na każdym kroku
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
dex 2013-05-27 13:43:42
@pawel1206 Mam nadzieję że byłeś równie "uprzejmy" w stosunku do tego cymbała ze starostwa. Ja bym mu jeszcze przyje.ał za zadawanie głupich pytań.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
konto usunięte 2013-05-29 14:53:55
Jednemu starszemu Panu w Warszawie (na dodatek bodajże powstańcowi warszawskiemu) odmówiono skorzystania z toalety w banku. Sprawę nagłośniono, Pan podał bank do sądu i sprawę wygrał. Przeprosiny + nawiązka na rzecz organizacji społecznej. Ale jakim trzeba być człowiekiem by odmówic komukolwiek - a przede wszystkim dziecku czy osobie starszej-skorzystania z toalety??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
asik 2013-05-31 12:21:07
ja miałam podobną sytuację w Lidlu w tym tygodniu, chciałam przewinąć dziecko (niecały rok) bo zrobiło kupkę, wystarczyłoby miejsce stojące, a tu nic z tego.Pani powiedziała że nie ma i nie udostępni dla nas. miałam ochotę stanąć przy kasach i narobić smrodu na cały sklep.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
latawiec 2013-06-11 10:35:27
należałoby też dodać że Panie sprzedające w Gracji w obiekcie polomarketu, są, delikatnie mówiąc, bardzo NIEUPRZEJME. Pytałem się kiedyś o stroje kąpielowe, to jedna z pań odwrócona do mnie dupą machnęła ręką TAM po czym poszła dalej zapatrzona w sufit ( nie wiem, może miała za zadanie wytropić pajęczynę ?)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
bearchen 2013-06-11 11:37:43
W Limanowej tez ciezko znalezc jakakolwiek toalete publiczna. Niby sa, ale tak oblesne, ze wole wrocic do domu, skorzystac i wrocic z powrotem do Limanowej.
Oplata 2 zl ale papier to juz raczej we wlasnym zakresie.
Nie wspomnne juz o spluczkach, ktore w wiekszosci przypadkow tez nie sa sprawne.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
konto usunięte 2013-06-11 12:39:16
latwiec albo chcesz te panie oczernić albo nie wiem. Takich klientów jak ty który pyta co gdzie jest mają setki. Dziwne, żeby za każdym miały biegać i pokazywać albo podtykac pod nos. Zarabiają tez pewno psie pieniądze więc się nie czepiaj!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
jania 2013-06-11 20:24:08
Ja tez pracuje w branży handlowej, w dużym sklepie ponad 6 lat i nigdy mi się nie zdarzyło, żeby nie podejść z klientem pokazać mu tego czego szukał, bo prawdę mówiąc skąd on ma wiedzieć gdzie dany towar się znajduje, a poniekąd jest to obowiązek sprzedawcy.
Wracając do Gracji faktycznie jest tam jedna pani która jest bardzo nie mila. Bo jak nazwać taką osobę która z pogardą zwraca się do klienta słowami " A co mnie to obchodzi..." .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
konto usunięte 2013-06-11 23:25:43
Gdzie są tacy uprzejmi sprzedawcy w Limanowej?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
konto usunięte 2013-06-12 07:00:52
Pamiętam kilka lat temu klient banku wygrał w sądzie konkretne pieniądze za nieudostępnienie toalety.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
crusader 2013-06-12 07:52:54
taka kupka przed sklepem jest naturalnego pochodzenia i szybko sie rozklada, nie podcierac sie foliowa reklamowka tylko torba ekologiczna i gitara
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
waszka484 2013-06-14 08:39:27
Najlepiej, do torebki.Podpalić i uciekać.Na pewno ktoś z obsługi przybiegnie gasić nogą.:o)
Będzie szybciej posprzątane niż przy naturalnym rozkładzie:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
princesa 2013-06-14 13:06:09
Z toaletami w Limanowej w dużych sklepach faktycznie kiepsko, i jak tu dziecku powiedziec wytrzymaj jak nogami przebiera w miejscu. Miałam juz wiele razy problem z córką, w Biedronce sikała przy samochodzie, w Tesco na stacji( jest toaleta w Tesco ale przyjęłam zasadę, że na pewno nie ma jak w każdym dużym sklepie w Limanowej i pobiegłam na stację benzynową).
Jest sposób- kiedyś spotkałam panią która miała coś ala nocnik w torebce-bez śmiania składany zahaczało się specjalne woreczki po wszystkim do kosza, obudowa do torebeczki i maszerujemy dalej. Tylko owy nocnik powyżej 100 zł na allegro. Ale rozwiązanie jest i najwyraźniej nie tylko w Limanowej taki problem skoro podróżne nocniki wymyślili:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in