Środa, 24 lutego
Maciej, Marek, Bogusz, Sergiusz, Boguta
1082

Hyde Park

WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński

Chciałam opisać sytuację, która miała miejsce w sieci wyżej wymienionej. Byłam na zakupach z dwójką dzieci 3,5 i 5 lat.

Mój syn 3,5 roku chciał się załatwić po prostu zrobić kupkę. Podeszłam do pani z Pepko pytając gdzie tu jest ubikacja dla klientów? Pani odpowiedziała „nie ma, a my nie możemy udostępnić". Z tą samą prośbą w tym sklepie obok, chyba chiński, pani odpowiedziała, że „nie może udostępnić ubikacji, bo ma zawalone towarem”.

W Polo Markecie nawet nie pytałam, bo na kasie jedna pani i tłum ludzi przy niej.

Pobiegłam do Gracji i proszę panią o udostępnienie WC dla mojego syna. W odpowiedzi usłyszałam, że ona ma WC, ale tylko dla siebie i mój syn nie może skorzystać. Zapytałam to gdzie się ma załatwić? a ona na to „Co mnie to obchodzi.”

Rozumiem, jak by dorosłemu odmówić, bo wytrzyma, ale trzy i pół letniemu dziecku!?

Pobiegłam do apteki. ( dzięki Bogu, że ją nie dawno otwarli, bo na dworze padał deszcz a mój syn musiał by się chyba załatwić na środku holu między tymi wszystkimi sklepami) Pani z apteki bez problemu udostępniła WC, dodała później, że „już się nie dziwi, dlaczego kiedyś widziała kupę zrobioną przed sklepem”, pewnie już nie raz była taka sytuacja w tych sklepach.

Jak to jest możliwe, że na tak dużym obiekcie nie ma WC dla klientów, a jeśli już nie ma to chyba każdy z tych sklepów powinien udostępnić ubikację, choćby dla dzieci.

Podkreślam, że w każdym z tych sklepów robiłam zakupy, oprócz w aptece.

Jeszcze raz dziękuję pani z apteki za życzliwość i rozumienie w takiej sytuacji.
RE: WC dla klientów sieci handlowej polo, pepko, gracja, chiński
Popieram panią opisującą tą sytuacje w tak dużym budynku powinna sie mieścić toaleta dla klientów,jednakże rozumie panią która nie pozwoliła skaorzystać z toalety w sklepie.Kilka miesiecy temu moja koleżanka pracująca w jednym ze sklepów w Limanowej miała podobna sytuacje. Do sklepu weszła pani z dzieckiem i robiąc duże zamieszanie wywarła nacisk na mojej koleżance żeby udostepniła im toalete,w trakcie gdy koleżanka poszła pokazać gdzie jest toaleta z kasy zniknoł dochód z całego dnia.Daremne było tłumaczenie przed szefem że dziecku chiało sie .... i chciała być miła i pomóc,opusciła stanowisko pracy wiec uznano że to jej wina.
Pomijając tą sytuacje ciekawie jest również w starostwie gdzie co prawda są toalety dla klientów ale są albo zamkniete albo z napisem nieczynna gdy kiedyś skorzystałem z otwartej toalety dla personelu przy wyjściu z niej czekał na mnie pan z kluczem który "uprzejmie" zapytał mnie dlaczego korzystam z toalety dla personelu? odpowiedziałem że dla klientów jest nieczynna a on na to że napewno w całym starostwie jest jakaś sprawna.
Również popieram. Kompromitacja Limanowej na każdym kroku
@pawel1206 Mam nadzieję że byłeś równie "uprzejmy" w stosunku do tego cymbała ze starostwa. Ja bym mu jeszcze przyje.ał za zadawanie głupich pytań.
Jednemu starszemu Panu w Warszawie (na dodatek bodajże powstańcowi warszawskiemu) odmówiono skorzystania z toalety w banku. Sprawę nagłośniono, Pan podał bank do sądu i sprawę wygrał. Przeprosiny + nawiązka na rzecz organizacji społecznej. Ale jakim trzeba być człowiekiem by odmówic komukolwiek - a przede wszystkim dziecku czy osobie starszej-skorzystania z toalety??
ja miałam podobną sytuację w Lidlu w tym tygodniu, chciałam przewinąć dziecko (niecały rok) bo zrobiło kupkę, wystarczyłoby miejsce stojące, a tu nic z tego.Pani powiedziała że nie ma i nie udostępni dla nas. miałam ochotę stanąć przy kasach i narobić smrodu na cały sklep.
należałoby też dodać że Panie sprzedające w Gracji w obiekcie polomarketu, są, delikatnie mówiąc, bardzo NIEUPRZEJME. Pytałem się kiedyś o stroje kąpielowe, to jedna z pań odwrócona do mnie dupą machnęła ręką TAM po czym poszła dalej zapatrzona w sufit ( nie wiem, może miała za zadanie wytropić pajęczynę ?)
W Limanowej tez ciezko znalezc jakakolwiek toalete publiczna. Niby sa, ale tak oblesne, ze wole wrocic do domu, skorzystac i wrocic z powrotem do Limanowej.
Oplata 2 zl ale papier to juz raczej we wlasnym zakresie.
Nie wspomnne juz o spluczkach, ktore w wiekszosci przypadkow tez nie sa sprawne.
latwiec albo chcesz te panie oczernić albo nie wiem. Takich klientów jak ty który pyta co gdzie jest mają setki. Dziwne, żeby za każdym miały biegać i pokazywać albo podtykac pod nos. Zarabiają tez pewno psie pieniądze więc się nie czepiaj!!
Ja tez pracuje w branży handlowej, w dużym sklepie ponad 6 lat i nigdy mi się nie zdarzyło, żeby nie podejść z klientem pokazać mu tego czego szukał, bo prawdę mówiąc skąd on ma wiedzieć gdzie dany towar się znajduje, a poniekąd jest to obowiązek sprzedawcy.
Wracając do Gracji faktycznie jest tam jedna pani która jest bardzo nie mila. Bo jak nazwać taką osobę która z pogardą zwraca się do klienta słowami " A co mnie to obchodzi..." .
Gdzie są tacy uprzejmi sprzedawcy w Limanowej?
Pamiętam kilka lat temu klient banku wygrał w sądzie konkretne pieniądze za nieudostępnienie toalety.
taka kupka przed sklepem jest naturalnego pochodzenia i szybko sie rozklada, nie podcierac sie foliowa reklamowka tylko torba ekologiczna i gitara
Najlepiej, do torebki.Podpalić i uciekać.Na pewno ktoś z obsługi przybiegnie gasić nogą.:o)
Będzie szybciej posprzątane niż przy naturalnym rozkładzie:D
Z toaletami w Limanowej w dużych sklepach faktycznie kiepsko, i jak tu dziecku powiedziec wytrzymaj jak nogami przebiera w miejscu. Miałam juz wiele razy problem z córką, w Biedronce sikała przy samochodzie, w Tesco na stacji( jest toaleta w Tesco ale przyjęłam zasadę, że na pewno nie ma jak w każdym dużym sklepie w Limanowej i pobiegłam na stację benzynową).
Jest sposób- kiedyś spotkałam panią która miała coś ala nocnik w torebce-bez śmiania składany zahaczało się specjalne woreczki po wszystkim do kosza, obudowa do torebeczki i maszerujemy dalej. Tylko owy nocnik powyżej 100 zł na allegro. Ale rozwiązanie jest i najwyraźniej nie tylko w Limanowej taki problem skoro podróżne nocniki wymyślili:D
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in