7°   dziś 11°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
464

Motocykle

Trasy na quada

Seba204 2013-04-16 16:00:57
Mam pytanie gdzie mogę znaleźć jakieś trasy na quada w Limanowej bądź w okolicy i jaka jest sytuacja prawna jeżeli mam quada który ma homologacje a jeździłbym po lasach.https://img.limanowa.in/img/emotikony/help.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Trasy na quada
Ratownik 2013-04-16 16:44:58
trasy udostępnia klub mks gorce kamienica (maja stronę internetową)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Trasy na quada
clemenza 2013-04-16 20:25:30
Widzialem jak cos buduja obok drogi jak sie jedzie na jodłownik, a dokladnie jak sie zjedza z tymbarku przez tory na wprost. Ale to chyba raczej dla motocrossow.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Trasy na quada
konto usunięte 2013-04-16 21:10:37
Czy ten quad jest zarejestrowany, posiada ważne OC i przegląd a ty posiadasz uprawnienia do kierowania nim?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Trasy na quada
AdamKnight 2013-04-16 21:44:59
Zgodnie z prawem quadem można jeździć po lesie tylko po drogach wyznaczonych, to znaczy dostępnych dla ruchu pojazdów silnikowych. O ile się orientuję, nie ma w pobliżu takich, więc nie bardzo jest gdzie pojeździć.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Trasy na quada
konto usunięte 2013-04-16 23:18:02
Jeżeli quad posiada homologację jest zarejestrowany i posiada OC to można jeździć po drogach publicznych.
Oczywiście trzeba mieć kask i odpowiednie prawo jazdy.
Jeżeli quad nie jest zarejestrowany to musisz sprawić sobie przyczepkę (zarejestrowaną) do jego transportu.
Nie jeździj po lasach, tylko po drogach polnych.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Trasy na quada
Seba204 2013-04-17 09:18:47
Bzurys jeżeli chodzi mnie to mam uprawnienia i quad też ma ważne oc i przegląd czyli po lasach w sensie po drogach leśnych ani rusz zostaje tylko ulica https://img.limanowa.in/img/emotikony/help.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Trasy na quada
konto usunięte 2013-04-17 10:19:03
Quad jest dosyć głośny więc po drogach prowadzących przez las na których nie jest dopuszczony ruch pojazdów nie powinieneś jeździć żeby nie płoszyć zwierzyny leśnej.
Są takie drogi gruntowe, które stanowią dojazd do pól więc na nich powinieneś się skupić.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in