8°   dziś 3°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
4270

Porady

top cezar/brw naciągacze

d6nonac 2016-06-01 19:09:47
zachęcony "promocją taniej o VAT" chciałem uzupełnić meble. obsługa miła... i na tym pozytywy się kończą. vat jest w wymiarze 23% więc kupując mebel warty 499 zł powinien kosztować 384,23 zł. kosztował 406. "bo tak". pani sprzedawczyni wręczyła mi kwit zakupu i skierowała do kasy gdzie wg jej zapewnień można płacić "kartą"... tu kolejny zonk. nie, nie można, gdyż "my wolimy gotówkę". wobec stanowczej postawy kasjerki nie śmiałem zapytać kim są "my". koniec końcem musiałem szukać bankomatu żeby "jaśnie pani" gotówkę wręczyć. wracając do sklepu upewniłem się że na drzwiach jest naklejka akceptacji kart płatniczych... w "Limanowie" chyba zawsze tak będzie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: top cezar/brw naciągacze
ABS0LLUT 2016-06-01 19:48:47
Podatek VAT liczy się od kwoty netto, więc, po zaokrągleniu PLN w górę, wszystko teoretycznie gra, ale reklama wprowadza moim zdaniem w błąd, więc można to podać do UOKiK.
Co do udostępniania płatności kartą - nikt nie ma takiego obowiązku (chyba, że miejsce jest oznakowane emblematami Visa, MC itp.).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: top cezar/brw naciągacze
d6nonac 2016-06-01 20:34:45
właśnie tak jest oznakowane.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: top cezar/brw naciągacze
wikijuda 2016-06-01 20:55:19
VAT odliczamy w ten sposób, że kwotę brutto dzielimy przez 1,23, więc cena jest obliczona prawidłowo.
Co do płatności to trzeba się upewnić, czy nie było jakiejś awarii co czasami się zdarza ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: top cezar/brw naciągacze
bebcio1 2016-06-02 20:47:18
d6nonac może jakieś przeprosiny za błędy matematyczne.dodaj 23% do twojego wyniku.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: top cezar/brw naciągacze
d6nonac 2016-06-03 10:10:44
bebcio1 - skończ gimnazjum to nie będziesz z siebie głupca robić. "taniej o vat" - czyli o 23%; więc 23% z kwoty 499 to 114.77. i właśnie tyle odejmujemy od 499 co daje 384.23.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: top cezar/brw naciągacze
djdeejay 2016-06-03 12:05:03
Taniej o VAT, czyli taniej o ten Vat, który sklep dolicza do towaru. Czyli bez vatu mają 406zł, a z VATem dokładnie 499.38. Tak nas uczyli i wszystko się tutaj zgadza. Nie odlicza się Vatu od ceny finalnej. Ale przyznać musze, że pojęcie "taniej o VAT" wprowadza w błąd bo w pierwszej chwili myśli się, że faktycznie taniej o 23% czyli np 499zł - 23%. Ale nie jest tak.

Ale z 2 strony nie jest też tak kolorowo. Wypowiedź użytkownika forum NHL:
"Miałem wątpliwą przyjemność pracować zarówno w M***** jak oraz S***** i potwierdzam, że tzw akcja "Bez Vatu" to jedna wielka ściema, bo jako sprzedawcy drukowaliśmy "szybciutko" wg wskazań kierownika nowe, wyższe ceny na produkty, by po "promocji" zmienić kartki ponownie na stare. Głównym celem to wyprzedanie wszystkiego co stare i nie sprzedawalne by nie zawalało półek i miejsca nowym towarom. Zresztą to nie jedyne tricky tych sieci ale o tym może innym razem."

Tak więc nic w prezencie nie dostaniemy, i czy licząc VAT jak należy, czy odliczając VAT od tego 499zł, to i tak nic taniej nie wyszło raczej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: top cezar/brw naciągacze
bebcio1 2016-06-03 20:51:58
d6nonac ja nigdy gimnazjum nie skończyłem za stary jestem więc nie do mnie pij jakim cudem 406+23%=499 mi wychodzi spróbój zrobić to z twoim wynikiem nie wyjdzie zresztą sprawdź ceny na stronie producenta .Ja sprawdziłem są takie same więc przestań się gorączkować
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: top cezar/brw naciągacze
kaka3357 2016-06-03 22:30:14
d6donac

Powiem Ci tyle ,że promocja "Bez VAT" oznacza meble tańsze o WARTOŚĆ podatku VAT. Czyli jak miałeś ławę za 499 zł to nie zapłacisz za nią 384,23 zł. Jeżeli chcesz obliczyć ile zapłacisz taniej o wartość podatku to wzór matematyczny jaki podała ~wikijuda .
Jeżeli chodzi o płatność kartą - drzwi są oznakowane to ok, ale przecież urządzenia są zawodne. Może jakaś awaria wystąpiła i dlatego Pani powiedziała, że woli gotówką? Ta Pani lepiej wie od Ciebie co się dzieje i nie ma po co robić z igły widły.

O ile pamiętam reklamowane były meble Black Red White , więc dlaczego nazywasz ten salon naciągaczami? Dostał salon takie ceny i tyle. Sama byłam w salonie i , jak pewnie nie zauważyłeś, były dwie ceny. Jedna żółta, na której pisało jaka jest obniżka , a druga biała - z starą ceną, tą skreśloną na żółtych kartkach.

Mam taką naukę dla Ciebie d6donac - czytaj i słuchaj uważnie oraz zapamiętaj wzór na obliczenie produktu tańszego o VAT, żebyś potem znów nie wypisywał w internecie.;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: top cezar/brw naciągacze
d6nonac 2016-06-04 12:23:29
brawo "djdeejay", zrozumiałeś o co mi chodziło - "Ale przyznać musze, że pojęcie "taniej o VAT" wprowadza w błąd bo w pierwszej chwili myśli się, że faktycznie taniej o 23% czyli np 499zł - 23%. Ale nie jest tak.". co do płatności kartą; nie, nie było żadnej awarii; po prostu pani stwierdziła, że "my wolimy gotówkę" ( kaka3357 dla Ciecie zaznaczę, że użyłem cudzysłowu - czyli przytoczyłem oryginalną wypowiedź kasjerki )
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in