17°   dziś 23°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
1204

Hyde Park

TAURON - Prąd z elektrykiem 24H - 3 lata

Julek 2015-12-05 13:18:11
Ostatnimi czasy Tauron namawia klientów na na podpisanie umowy trzyletniej z gwarancją stałej ceny. Fakt, że postępuje uczciwie i umowę przesyła klientom na kilka dni przed zapytaniem o zgodę. Jednak tu się kończy uczciwość. Tauron gwarantuje przez trzy lata stała cenę sprzedaży, ba nawet obniża cenę energii i zamiast obecnych 0,2568 zł?kWh proponuje cenę 0,2547 zł/kWh netto co daje rocznie ok. 10 zł (w zależności od zużycia prądu) oszczędności. jednak bardzo stara się nie informować, że od drugiego roku wprowadza miesięczną "opłatę handlową"!!! Ta tajemnicza opłata wynosi 6,49 zł netto, czyli 7,98 zł brutto miesięcznie co daje rocznie wzrost opłat niezależnie od ilości zużytej energii ok.96 zł.
Czyli gwarancja stałej ceny energii z przywiązaniem na trzy lata kosztuje
1 rok minus ok. 10 zł
2 rok plus ok. 86 zł
3 rok plus ok. 86 zł
Tak więc gwarancja stałej ceny nie jest gwarancją tych samych kosztów, tylko jest ukrytą podwyżka. cen!!!

A na dodatek jak się nie zgodzisz na podpisanie takiego cyrografu, Tauron może rozwiązać z tobą dotychczasową bezterminową umowę i nie dostarczać ci prądu. Poczekam, zobaczę!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: TAURON - Prąd z elektrykiem 24H - 3 lata
konto usunięte 2015-12-05 15:12:08
Od kilku lat nie kupuję prądu w Tauronie i wiem że nie mogą Ci tak po prostu odłączyć prądu jeśli płacisz. Inna sprawa to długoterminowe umowy. Przewiozłem się na tym raz i więcej nie ryzykuję. Po pierwsze z jakiegoś powodu prąd z roku na rok tanieje. Po drugie jak masz długoterminową umowę to zapominasz o jej końcu, przechodzisz na stawki bezumowne i przez parę miesięcy płacisz sporo więcej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: TAURON - Prąd z elektrykiem 24H - 3 lata
Arwen 2015-12-05 15:23:21
Julek nie pier... głupot, bo nikt Cię nie zmusi do podpisania takiej umowy, więc wytrzeźwiej zamim cokolwiek napiszeszhttps://img.limanowa.in/img/emotikony/idea.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: TAURON - Prąd z elektrykiem 24H - 3 lata
Julek 2015-12-05 20:19:43
Pouczenie
o odstąpieniu od umowy
1. Mają państwo prawo do odstąpienia od tej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
.
.
.
Skutki odstąpienia od umowy
Skutkiem odstąpienia od umowy może być zaprzestanie dostarczania do Państwa energii elektrycznej przez TAURON, jeżeli była dostarczana przed datą odstąpienia.

@Arwen, umowę się zawiązuje na podstawie potwierdzenia telefonicznego, więc niechcący można coś powiedzieć na tak i następnie po opamiętaniu można ją wymówić w ciągu 14 dni, tylko wtedy jak widzisz Tauron straszy nie powrotem do poprzednich zasad tylko dosłownie odcięciem ci kabli.

Ps. Nie piję.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: TAURON - Prąd z elektrykiem 24H - 3 lata
Julek 2015-12-17 12:10:44
PGE w przeciwieństwie do Taurona nie wprowadza złodziejskiej opłaty handlowej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: TAURON - Prąd z elektrykiem 24H - 3 lata
pawel1234 2016-04-19 21:29:06
Trafiłem tu przypadkiem bo zastanawiam się właśnie nad zmianą umowy. Mam wątpliwości ale to co napisał Julek to już lekka przesada.
Napiszę wszystko w cenach brutto bo ja płacę niestety brutto.

Po pierwsze nie wiem jak było w zeszłym roku ale teraz otrzymałem od razu informację o opłacie 7,98zł/m. Jest faktycznie większa niż poprzednia ale nie zgodzę się z tym że nagle zaczynasz płacić 7.98. Popatrz na FV i jest tam pozycja Opłata abonamentowa 4,80zł/m. Tak więc wzrost tej opłaty to 3,18zł/m a nie 7,89, no i dostajesz w tym jakiegoś elektryka w pakiecie. Tu faktycznie myślę, że jakoś trzeba było uzasadnić tą podwyżkę.

Po drugie ja obecnie płacę za kWj 0.3392zł . W nowej umowie ma to być 0,3111zł, czyli zysk 0,0281zł na kWh. Czyli jeśli miesięcznie zużyje ok 114kWh wychodzę na zero.
W uproszczeniu jeśli rocznie zużycie prądu przekroczy ok 1360kWh to zapłacę tyle samo co na obecnej umowie. Stawiam w ciemno, że większość gospodarstw zużywa więcej niż 2000kWh rocznie, więc jakiś groszowy zysk jest mimo wszystko. Osobiście zużywam 4500kWh rocznie więc zysk to ponad 80zł brutto rocznie.
Dla jednych mało dla innych nie, to już kwestia indywidualna.

Podsumowując Julek trochę niesłusznie pojechałeś po tej ofercie. Faktem jest, że wymyślili w Tauronie jak nic wiele nie dając uwiązać klienta na 2-3 lata, ale znowu bandyterką to nie jest. Trzeba najpierw zrozumieć umowę a potem dopiero wytykać jej błędy, a nie na odwrót.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: TAURON - Prąd z elektrykiem 24H - 3 lata
zajec 2016-04-19 22:26:20
Ja mam prąd z PGE. Przemysłowa taryfa na 2 liczniki. Rachunek jest tak sprytnie urządzony, że gdybym tylko chciał trochę oszczędzić, to te inne składniki od razu skaczą w górę. i oszczędzić nic nie można. Ogólnie rzecz biorąc, mamy moze trochę wpływ na połowę rachunku, ale tych korzystnych propozycji zmian , to czytać mi się nie chce.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: TAURON - Prąd z elektrykiem 24H - 3 lata
znavvca 2016-12-16 16:40:36
Po 1. Nie myl opłat.
Opłata abonamentowa (która w zależności od okresu rozliczeniowego wynosi 0,40-4,80 zł netto) to opłata dystrybucyjna (naliczana przez OSD - Tauron Dystrybucja, zgodnie z Taryfą Dystrybucyjną), a opłata handlowa to opłata sprzedawcy (Tauron Sprzedaż) i występuje tylko w cennikach promocyjnych (nie ma jej w taryfie sprzedaży zatwierdzanej przez URE).


Po 2. Tauron ma spółki sprzedaży i różne warunki cenowe - województwo dolnośląskie, opolskie, małopolskie oraz część śląskiego są obsługiwane przez Tauron Sprzedaż z siedzibą w Krakowie (spółka zobowiązana do zatwierdzania taryf w URE - niższa cena za 1 kWh - obecnie 0,2546 zł netto, 0,3132 zł brutto i brak opłaty handlowej w podstawowej taryfie).

Natomiast obszar Górnego Śląska jest obsługiwany przez spółkę Tauron Sprzedaż GZE z siedzibą w Gliwicach (zwolniona z zatwierdzania cen w URE) i w podstawowej taryfie dla domu nalicza miesięczną opłatę handlową (nazywaną stawką stałą ceny) 3,98 zł netto (4,90 zł brutto) oraz wyższą cenę kilowatogodziny - obecnie 0,2758 zł netto (0,3392 zł brutto).
Ta sama spółka obsługuje klientów spoza obszaru dystrybucji grupy Tauron, którzy zmienili sprzedawcę.


Po 3. Jeszcze jedną wadą ofert promocyjnych dla klientów Tauron Sprzedaż (nie dotyczy TS GZE) jest ograniczenie cykli rozliczeniowych do 6-miesięcznego (z prognozami).
Natomiast w ofercie taryfowej możesz wybrać rozliczenia co 1 lub 2 miesiące (faktura bez prognoz na podstawie odczytu licznika, abonament wyższy o 1,60-4 zł netto/mies ).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: TAURON - Prąd z elektrykiem 24H - 3 lata
znavvca 2016-12-16 16:43:57
Nie pisz bzdur.
Na fakturze masz 2 rodzaje opłat - sprzedażowe (cena kWh oraz ewentualna opłata handlowa - w przypadku firm nie są zatwierdzane przez URE)
oraz opłaty dystrybucyjne (zatwierdzane przez URE i zależą m.in. od wybranej taryfy, okresu rozliczeniowego, obszaru kraju oraz w przypadku biznesu od mocy umownej).

Zmieniając sprzedawcę, ulec zmianie mogą tylko OPŁATY SPRZEDAWCY.
Stawki dystrybucyjne pozostają bez zmian (jeżeli nie zmienisz np. taryfy lub mocy umownej) i dalej są zatwierdzane przez URE.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in