12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
1994

Tematy archiwalne

Szkoła Podstawowa nr 1

stoper 2010-05-15 23:01:07
Chcialem sie podzielic przemysleniami. Skonczylem ta szkole - chyba najgorszy okres mojego zycia. Ta szkola z ta sama kadra lepiej sprawdzila by sie jako wiezienie, czy poprawczak a nie instytucja majaca ksztalcic dzieci. Totalny rezim, zakazy wszystkiego, radosc w oczach nauczycieli po wstawieniu zlej oceny...koszmar. A ostatnio udezylo mnie cos nowego. Otoz nowe boisko, powstale kolo domu (ktory znajduje sie zreszta w budynku szkoly) jednej z nauczycielek nie moze byc uzywane przez mlodziez...czy ktos rozumie takie zachowanie? Po jaka cholere budowac boisko zamkniete dla mlodziezy. TO pytam, co ta mlodziez ma robic? I nie mowcie mi ze "ktos musi wziasc odpowiedzialnosc za dzieci biegajace po boisku" bo one teraz ida na to drugie, krzywe, na ktorym ryzyko kontuzji jest znacznie wieksze. Rece opadaja przy takiej polityce. A pozniej kazdy narzeka ze slabi jestesmy w sporcie, a nasza mlodziez tylko "imprezuje" i stacza sie na dno.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
odessaxxx 2010-05-16 09:09:13
Szkola nie jest wiezieniem ,tylko nauczyciele co niektorzy sa ponad prawem .I to sie tyczy szczegolnie ;jedynki;.Odmienne zdanie mam -dwojki -w Sowlinach ,dyrektor tej szkoly ,normalny ,ludzki . A nauczyciele w porzadku .Przeciez swiat nalezy do mlodziezy i trzeba ja rozumiec .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
jaludz 2010-05-16 09:28:44
owszem ale jedynka ma najwięcej laureatów i finalistów w konkursach ludzie z tej szkoły nigdy nie mają problemów w liceum. Merytorycznie to najlepsza szkoła w Limanowej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
konto usunięte 2010-05-16 14:50:30
stoper popieram w 100% i podział klasowy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
konto usunięte 2010-05-16 16:46:48
stoper jest takie słowo jak dyscyplina .Jedynka to najwieksza szkola podstawowa i musi dzieciokow trzymac krotko.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
MinkaMuminka 2010-05-16 17:23:51
Na boisko ma wstęp wolny jedynie wnuk owej nauczycielki,a stare ostatnio "zalepiali"... Jeżeli wychodzi się na nie na wf to jest to wielkim świętem,gdyż taka okazja zdarza się "raz na 100 lat". A co do samej szkoły: nauczyciele są (w większości) pozytywnie nastawieni dla dzieci innych nauczycieli. "Szaraki" muszą się nieźle narobić,aby dostać lepszą ocenę. O reszcie wolę się wogóle nie wypowiadać...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
konto usunięte 2010-05-16 18:32:55
Bo w szkole jedynce liczyli się tylko ci uczniowie których mamusia lub tatuś mieli znajomości lub byli nauczycielami...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
miro 2010-05-16 20:01:08
Takie opinie jak powyżej od dawien dawna powtarzano o jedynce, mimo to rodzice mnie tam zapisali. Byłam tzw. szarakiem, żadnych znajomości itp. Mimo to byłam druga w klasie, zostawiając daleko w tyle co niektórych z elity lekarskiej, nauczycielskiej itp. Nikt mi też nigdy żadnych złośliwości nie prawił, jedynie zwracano się do mnie po nazwisku (do elitki po imieniu). Szkołę skończyłam ze świetnymi wynikami, a wiadomości tam nabyte przydały mi się nawet na studiach (np. umiejętność pisania własnych tekstów). W szkole średniej uczniowie z celującymi z innych szkół nie umywali się do czwórkowych absolwentów jedynki. Co prawda szkołę skończyłam prawie 20 lat temu, ale jak mówię takie opinie już wtedy się pojawiały, a ja tego wcale nie odczuwałam i dziś chętnie posłałabym swoje dzieci do tej szkoły, gdyby nie lokalizacja.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
MinkaMuminka 2010-05-16 20:12:36
Candy-właśnie tak jest i teraz. Miro-Twoje szczęście ;) Ale nie jest kolorowo,uwierz ;p
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
stoper 2010-05-17 11:29:39
Wiem co oznacza dyscyplina. I mozna ja zachowac wzajemnym szacunkiem, a nie ciaglymi zakazami karami i wrogim podejsciem do uczniow. Przeciez spedzasz w tej szkole dziecinstwo, czy musi byc ono przesiakniete stresem. Ale wrocmy do boiska, po co w takim razie ktos wydaje pieniadze, jesli boisko jest nieuzywane? Dlaczego mlodziez z okolicznych blokow zamiast pic gdzies po krzakach nie moze wejsc i na dobrej nawierzchni uprawiac sport?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
KaKropka 2010-05-17 12:18:47
Najlepiej żeby wcale nie wymagali i nie trzymali dyscypliny.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
MinkaMuminka 2010-05-17 15:08:24
KaKropka nie o to chodzi! W tej szkole przeginają poprostu...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
limka 2010-05-18 11:34:00
1 najwięcej ma laureatów olimpiad bo tam się eliminuje uczniów słabszych i poprzez gnębienie zmusza do przeniesienia się do innej szkoły. Ze mną do I LO chodziło 5 osób z 1 i były to sami mierni uczniowie,zero osobowości, indywidualizmu - tylko umiejętność kucia bez rozumienia tekstu. ! świeci pustkami - dlaczego ? bo tam się nie da żyć, pozbyć się starych nauczycieli a przede wszystkim tej mieszkającej koło boiska i sytuacja się poprawi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
MinkaMuminka 2010-05-20 19:11:18
Cała prawda...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
ktos 2010-05-26 19:08:09
a mnie osobiście zastanawia dlaczego w tej szkole nie robi się nic żeby przyciągnąć dzieciaki ( do nowych klas zero zapisano znacznie mniej uczniów niż w latach ubiegłych), trwa nagonka aby mamy zapisywały 6-latki do klas pierwszych bo brakuje uczniów do utworzenia trzech klas pierwszych jak to bywało do tej pory. A z drugiej strony nie ma się co dziwić takiej sytuacji,rodziców odstrasza gwarantowana świetlica na której mieszane są dzieci wszystkich klas, brzydkie klasy zero ( tylko nowe mebelki w tym roku), a czy nie moża by tego jakoś innaczej rozwiązać?. A na to wszystko przepełnione przedszkola gdzie na siłę upycha się 6-latki, a zerówki w szkołach wieja pustką:(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
ktos 2010-05-26 19:11:39
a mnie osobiście zastanawia dlaczego w tej szkole nie robi się nic żeby przyciągnąć dzieciaki ( do nowych klas zero zapisano znacznie mniej uczniów niż w latach ubiegłych), trwa nagonka aby mamy zapisywały 6-latki do klas pierwszych bo brakuje uczniów do utworzenia trzech klas pierwszych jak to bywało do tej pory. A z drugiej strony nie ma się co dziwić takiej sytuacji,rodziców odstrasza gwarantowana świetlica na której mieszane są dzieci wszystkich klas, brzydkie klasy zero ( tylko nowe mebelki w tym roku), a czy nie moża by tego jakoś innaczej rozwiązać?. A na to wszystko przepełnione przedszkola gdzie na siłę upycha się 6-latki, a zerówki w szkołach wieja pustką:(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
Blizzard 2010-06-09 00:32:52
Jestem absolwentem jedynki i uczęszczam do I LO w Limanowej... powiem wam że jest mi znacznie łatwiej w porównaniu do uczniów np: z trójki czy dwójki ;) Lubiłem większą część nauczycieli, byłem jak to mówicie "szaraczkiem bez znajomości" i dawałem radę ( miałem pasek na świadectwie co roku, z zachowaniem już różnie bywało ;D )... Przyznam że ostro przegina w szkole pewna nauczycielka matematyki, a i również jedna polonistka się znajdzie ;) Jednak większa część nauczycieli pozytywnie nastawiona do uczniów... gnębienie słabszych uczniów (hahah), czego wy jeszcze nie wymyślicie ;D Jedynka ma swój poziom - nie da się ukryć, ale żeby od razu gnębić słabszych ? ;D naprawdę trzeba być niezłym tumanem ( albo się opie*dalać ) żeby mieć jakieś problemy w tej szkole ;) Co do dyscypliny to na lekcjach zależało od nauczyciela... u niektórych nie można było pierdnąć, a u innych działy się takie rzeczy ze głowa mała ;D Plusem jest dla mnie to, że do jedynki chodzi mało "uciśnionej młodzieży romskiej", nie to co w dwójce... Ogółem szkoła nauczyć nauczy, a jeżeli piszecie, że to najgorszy okres w waszym życiu bo nauczyciele byli fuj i be to wam szczerze współczuję ;) Ja z okresu gimnazjum i podstawówki wspominam kumpli, imprezy wycieczki, a nie zachowanie (niektórych !) nauczycieli, które mam w głębokim poważaniu ;) To by było na tyle z mojej strony ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Szkoła Podstawowa nr 1
assssiulka 2010-06-21 19:37:36
ja uczęszczam teraz do I LO ii powiem, ze moim zdaniem pod względem nauki w jedynce było cięzej. Piszecie, że gimnazjum to ma wysoki poziom - owszem, może i ma ale nie generalizowałabym tak wszystkich nauczycieli... np. pewien nauczyciel matematyki był(jest) tragiczny. nie, nie chodzi o to że wymaga za duzo ale KOMPLETNIE nic nie nauczy;] Nie lubiłam tam grona pedagogicznego, oceniali pod względem ubioru, w przypadku dziewczyn równiez pod względem makijazu. Rzadkością było, że imprezy mogl prowadzic ktos spoza szkoly. Atmosfera w jedynce była okropna ale klasa akurat mi się swietna trafiła:) za zadne skarby bym tam nie wrociła, zresztą moi znajomi myslą podobnie:) ale mimo wszystkich złych wspomnień są również te miłe:) Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in