6°   dziś 7°   jutro
Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława
2168

Wydarzenia

Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!

robik 2012-02-06 17:53:39
Witam !
Szanowni Państwo
Piszę w nawiązaniu do artykułu na limanowa.in dotyczącej Otoczarni - Smolarni w Sowlinach w artykule "Otoczarnia na Fabrycznej z dnia 13.08.2011
Mimo zapewnień Pana Stanisława Tomaszka, że żadnej Smolarni tam nie ma i nie będzie,sprawa wraca jak bumarang. A mianowicie Wszelkie słowa Pana T. Można jak to się ładnie mówi miedzy bajki włożyć. W dniu 3 lutego Roku Pańskiego 2012 Pan T złożył do Urzędu Miasta "Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach" dotyczący "Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na uzupełnieniu procesów technologicznych wytwórni materiałów do budowy dróg o produkcję masy bitumicznej oraz zmianę przeznaczenia ( sposobu) użytkowania budynku garażowo - magazynowego na stację obsługi i remontu sprzętu budowlanego i środków transportu na terenie części działki nr ew. 380/14 , obr. ew. 3 w Limanowej."
Nie dość że Pan M przez kilkanaście miesięcy mamaił mieszkańców oraz Urzędników zapewnieniami, dotyczącymi prowadzonej działalności (testy rozruchowe były prowadzone) do tego wybudował jak to nazwał garaże na terenach zalewowych w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki, w których to garażach postawi teraz stację obsługi (...) opierając się na wcześniej przeprowadzonych pseudo konsultacjach i wątpliwych analizach.

Rozumiem że w niewielkim miasteczku, do tej pory znanym z czystości powietrza i pięknych widoków, w centrum powstanie zakład, który w cywilizowanym miescie nie miałby racji nawet pomysłu a nie tylko realizacji.

A samo miasto pozostanie znane w Polsce z kradzieży, rozbojów, wyburzania pomników i smrodu bo lokalizacja takiej inwestycji nic innego raczej nie przyniesie.

Mam nadzieję że na interwencję nie jest jeszcze za późno

Robert
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
serek 2012-02-06 18:43:08
I pewnie nikt tego nie zauwazy i papiery podbije ....
Wesoło jest tez z terenem pod lodowisko,
kupione potem sprzedane teraz znowu chca kupic ale cena juz wyższa xD
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
robik 2012-02-06 18:53:01
Mam nadzieję że jednak ktoś przejrzy na oczy, bo jednak parę tysięcy ludzi tam mieszka (nie wiem ile dokładnie maja Sowliny i część Łososiny Górnej.
mam Tylko nadzieję że ten Pan nie przyjdzie do Urzędu Miasta po pomoc jak mu zaleje stację diagnostyczno - naprawczą nad Sowlinką
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
mark12 2012-02-06 21:11:00
Masakra jak mozna w środku miasta takie rzeczy...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
mark12 2012-02-08 10:19:38
Zgodnie z
ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko1)(Dz. U. z dnia 12 listopada 2010 r.) jest to przedsiewziecie mogace oddzialywac potencjalnie znaczaco na srodowisko... Ciekaw jestem jaka decyzję podejmie Burmistrz odnosnie konieczności sporzadzenia raportu oceny oddzialywania na srodowisko.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
1234567 2012-02-08 12:12:03
jest takie powiedzenie; - " kto zabroni bogatemu?", czyżby tutaj miało ono zastosowanie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
robik 2012-02-08 15:58:28
mark12
Raport o oddziaływaniu na środowisko będzie pewnie taki jak poprzedni ... Wszystko jest ok nic źle nie oddziałuje, To że wiatr wieje w dolinie rzeki - nie przeszkadza, to że teren zalewowy - nie przeszkadza, to że ludzie w około mieszkają - nie przeszkadza. Generalnie produkcja asfaltu w centrum miasteczka turystycznego nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie. Zresztą z tego co się orientuję to cała poprzednia procedura była prowadzona lekko mówiąc na wariackich papierach, zero informowania ludności, jeśli już informowano to Panowie szli w zaparte że smolarni tam na 100% nie będzie.
Podobno Tego Pana już z pomysłem smolarni z jednej miejscowości ludzie z siekierami przepędzić chcieli.

Co do Raportu o oddziaływaniu to co się dziwić że jest pozytywny skoro z tego co wiem (może się mylę) ale za jego sporządzenie odpowiada wnioskodawca i to On zleca jego wykonanie to jak on może nie być pozytywny.

A swoją drogą to nasuwa mi się jedno pytanie: jak to jest że ładuje się grube miliony w rewitalizacje terenów po rafinerii tylko po to żeby je oddać w użytkowanie wieczyste pod inwestycje nie mniej zagrażającą środowisku niż ta która działała tam przez ostatnie ...dzieścia lat. No ale co się dziwić Dokumenty giną, pomniki się rozpadają ....
Mam nadzieję że obecna władza ma jednak trochę więcej oleju w głowie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
kingkong 2012-02-08 16:20:06
o nie, jak wydadzą zgody na takie coś, szybko trzeba protest zorganizować, nie może tak być, by prawie w centrum miasta taki zatruwacz środowiska powstał - miasto ma stawiać na turystykę i pierwszą inwestycją - smolarnia...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
mark12 2012-02-10 07:53:27
Trzeba chyba powiadomić jakieś organizacje ekologiczne, one są skuteczne...., albo założyć stowarzyszenie wtedy muszą się liczyć ze zdaniem i przesyłać wszelakie pisma również do stowarzyszenia i teoretycznie mają większą siłę przebicia. Sam mieszkaniec jako taki nie może nic i nikt się z nim liczył nie będzie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
Kamejszyn 2012-02-11 20:53:20
Jestem za stworzeniem komitetu do obrony czystego powietrza w powiecie limanowskim. Mamy taki ładny powiat pod względem tego co natura nam podarowała, a jest to tak bardzo niszczone przez fatalnie wydane decyzje naszych decydentów.
Smolarnia w Przylaskach również zanieczyszcza Limanową, bo wiatr często zachodni niesie zanieczyszczenia na Sowliny, szpital, osiedla mieszkaniowe. Ją też trzeba zlikwidować jak chcemy pozostawić tym co po nas będą w miarę normalne warunki do życia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
Laskonik 2012-02-13 20:02:32
Parking porządny by się przydał w Limanowej, a nie smolarnia...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
alim 2012-02-13 20:53:58
Na temat parkingu już dawniej pisałem. Parking kościelny aż się prosi o rozbudowę na trzy-cztero piętrowy,wielkość gruntu ta sama, miejsce idealne dojazd całkiem dobry z myślą o poszerzeniu drogi wjazdowej/wyjazdowej o lewoskręt w stronę rzeki na bardzo krótkim odcinku. Ale cóż ja biedny mogę. :-(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
mark12 2012-05-07 19:35:34
Jak wyglada sprawa smolarni? Cos ucichło to wszystko... Czy ktoś oficjalnie pisal jakies pisma sprzeciwu?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
M44 2012-05-07 20:10:04
poinformuj wieksze media niech to rozdmuchują . skoro interwencje osob nic nie daja to jak przyjada wieksze media to zaraz sie rozjasni.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
antoni 2012-12-08 01:07:30
dla uzupełnienia! Tomaszek już robi masę widać dymy ;] wiec chyba jest za późno a masę produkuje od roku tam co najmniej potajemnie a miasto nic zero kontroli niby piasek suszy ;]
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
maxxx 2012-12-08 09:43:38
TVN to wyjaśni.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
konto usunięte 2012-12-10 08:06:54
Ale afere robicie.czepiacie się Tomaszka bo ma pomysł na zycie?bo próbuje firmę utrzymać co w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne i dać środki do życia co najmniej kilku albo kilkunastu rodzinom?przecież czasy są takie ze powiniem zamknąć firmę ,ludzi odesłać wysprzedać majątek i z odsetek z lokaty do śmierci w spokoju by sobie dożył.nie zatrważa was 10000 bezrobotnych w powiecie limanowskim?to po pierwsze a jeszcze kwestia "turystycznego miasta Limanowa"prosze nie rozśmieszajcie mnie.nie widziałam miasta bardziej opustoszałego,wrecz wymarłego w letnie wieczory niż Limanowa.Jacy turyści?ale pewnie zamknijmy wszystkie zakłady w limanowej(łącznie z piekarnią która w biały dzień w centrum miasta dym jak smoła czarny wprowadza do powietrza i nikt tego nie widzi)a za dziesieć lat nasze dzieci na dziki w limanowej bedą polować zeby mieć co jeść.nie bądzcie obłudni dymku sie czepiacie a po 3 samochody przed domem macie i nie myslicie nad tym i trucizny produkujecie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
noting 2012-12-10 10:11:09
nareszcie przybędzie kilkanaście miejsc pracy bardzo mnie to cieszy >:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
SALWADORE 2012-12-11 20:42:10
ZARA co ty nie powiesz w jakim rejonie miasta limanowa mieszkasz hm bo ja koło strefy ochronnej pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Smolarnia w Sowlinach jednak będzie !!!!
konto usunięte 2012-12-12 09:43:58
ja? od kilku lat mieszkam koło smolarni...i żyję a moj mąż ma pracę.naprawdę uważacie ze ta smolarnia to jakoś diametralnie pogorszy stan powietrza?przecież już oddychamy tablicą Mendelejewa!nie ta smolarnia to może ekologiczną,czyściutką szklarnie tam ktoś postawi i dopiero bedzie dym :)ja nie jestem ZA smolarnią ale PRZECIW tez nie.chemia jaką nasza cywilizacja już wprowadziła w obieg jest wszedzie i nawet jakby wszystkie firmy i domy przestały w Limanowej dymic to wszystko na nic. ludzie dajcie innym przetrwać
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in