12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
1205

Hyde Park

Słopnice zasługują na lepszego Wójta!

Grabarz 2013-02-12 21:29:15
Mam pytanie do mieszkańców Słopnic:

Czy jesteście zadowoleni z panowania rodziny Więcków?

Zapraszam do dyskusji >:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
Doradca 2013-02-12 21:37:48
Powiało zgrozą B)
Czy Pan Wójt ma się już pakować, czy za chwilę ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
Grabarz 2013-02-12 21:40:39
Zachęcam wyłącznie do dyskusji, chciałbym wiedzieć czy wyborcy są zadowoleni z poczynań Pana Wójta i jego elity ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
bearchen 2013-02-12 22:31:56
Tak jestem zadowolona! Bardzo fajni ludzie tam pracuja, bez wyjatku. Uwazam, ze swoja prace wykonuja bardzo dobrze.
Pozdrawiam ich serdecznie ;).

A teraz oczekuje, ze Ty wyrazisz swoje zdanie.
A wiec jestes zadowolony czy nie? Swoja odpowiedz prosze poprzec konkretnymi argumentami.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
M44 2013-02-12 22:48:44
na chwile obecna nie ma lepszego kandydata . to ze cała rodzina pracuje w gminie itp... to co ? ale pracuja jak nalezy i jak widac gmina kwitnie :P bearchen popieram .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
Doradca 2013-02-12 22:50:14
I Grabarz prowokator zamilkł na wieki wieku amen.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
jeden1 2013-02-12 23:05:31
Ambicji nie można wójtowi odmówić choć ambicje to nie wszystko.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
przemowrc 2013-02-13 08:34:53
Słopnice zasługują na lepszego Grabarza!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
Grabarz 2013-02-13 11:04:21
Szczerze mówiąc liczyłem na bardziej merytoryczną dyskusję.

To, że są chęci, nie brakuje ambicji i wszyscy się lubimy bo jesteśmy kuzynami z gminy, do mnie nie przemawia :-)

Wiecie ile powstało w gminie nowych miejsc pracy za kadencji obecnych władz?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
bearchen 2013-02-13 11:50:40
Prosilam o konkretne argumenty za i przeciw Panu Wojtowi.
Pan rzucil temat, wiec prosze nie tlumaczyc sie tym, ze rodzina, ze kuzyni. Czy ma Pan rozeznanie ile jest pracy w urzedzie i czy rzeczywiscie osoby zatrudnione przez Pana Wojta sa tam zbedne?
Nigdzie nie widzialam przepychu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
Grabarz 2013-02-13 12:15:32
Nepotyzm (łac. nepos – wnuk, bratanek) – faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk i przydzielaniu godności.

Jestem przekonany, że wszyscy urzędnicy wykonują swoją pracę jak należy. Jednakże nepotyzm w gminie jest przykładem sytuacji patologicznej. Dlaczego jeden obywatel ma być faworyzowany wyłącznie dlatego, że jego stopień pokrewieństwa jest wyższy niż innej osoby?

Połowa Słopnic wyjeżdża za chlebem za granicę, rodziny nie widzą się tygodniami. Myślisz, że gdyby Gmina zrobiła cokolwiek, aby powalczyć o nowe miejsca pracy, to ludzie dalej by jeździli do Niemiec, Holandii, Anglii, Norwegii itd?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
przemowrc 2013-02-13 13:25:18
Tak, jeździli by, bo jednak za granicą zarobki są lepsze niż w kraju, a pozatym to już niektórym weszło w krew.

Jak dla mnie Wójt może sobie obstawić całą gminę rodziną, byle by robili to, co robią do tej pory. Mamy szkoły, mamy drogi, chodniki itp. Tak więc Wójt wraz z resztą urzędników robią dobrą robotę i chwała im za to...

Jeśli sądzisz, że byłbyś lepszy, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kandydować w najbliższych wyborach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
bearchen 2013-02-13 13:35:49
Panie@grabarz
Z problemem bezrobocia boryka sie caly powiat, cale wojewodztowo, ogolnie mowiac cala Polska.
W tym przypadku nawet sam Pan Soltys nie uczyni cudow.

Dlaczego Pana tak bardzo boli to, ze pracuja tam osoby ze soba spokrewnione?

Podpinam sie do komentarza mojego przedmowcy @przemo.. bo nie ma sensu sie powtarzac. Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
FATMAN 2013-02-13 14:09:27
Za to co zrobili pod Mogielicą to powinni ich wszystkich na taczkach wywieźć z tej gminy.

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/735291,wojt-nakazal-rozbiorke-drogi-zdjecia,id,t.html

2 wyroki skazujące, działanie ponad prawem, prawo własności dla nich nic nie znaczy, skonfliktowane całe osiedle. A to wszystko za nasze pieniążki. Kto zapłacił za położenie asfaltu - mieszkaniec Słopnic. Kto zapłacił za rozbiórkę - mieszkaniec Słopnic. Kto zapłacił za 9 lat postępowania sądowego - mieszkaniec Słopnic.

Czy to jest normalne? Czy tak działają organy samorządowe?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
bearchen 2013-02-13 15:17:21
"Wójt Słopnic Adam Sołtys musiał wydać dyspozycję aby 40-metrowy kawałek drogi zniszczyć, zgodnie z wyrokiem, który zapadł najpierw w limanowskim, a później w sądeckim sądzie. Powód: prawo własności. "


"Droga z której kilka dni temu zniknął asfalt wiedzie do ośmiu gospodarstw. Asfaltowano ją 10 lat temu. Mały jej fragment tnie jednak prywatną ziemię. Właściciel zbuntował się i wniósł sprawę do sądu."

Obudzil sie po 10 latach? Niebywale.

" Od początku proponowałem wytyczenie drogi w ten sposób, aby omijała gospodarstwo. Dawałem grunt za darmo na ten cel. Pisałem w tej sprawie pisma do gminy, komisja sądowa była w terenie z próbą doprowadzenia do takiej ugody."


"Wójt w końcu godził się na takie rozwiązanie, ale sąsiedzi nie dali zgody - mówi gospodarz. "

I tu pies pogrzebany.

Moje pytanie do Pana Wojta brzmi:
Jezeli mieszkancy tego osiedla tak bardzo nie chca tego asfaltu, to po co go Pan robi? Niech jezdza po kamieniach. dziurach, kapia sie po kolana w blocie. Po co sobie w ogole glowe tym zawracac, naciagac urzad na koszty, rownie dobrze mozna zrobic chodnik przy drodze.

U mnie samochody jezdza przez srodek podworka, dzieci sasiadow graja w pilke. Jeszcze nikt nikogo nie wyciagal spod samochodu.
Jak ktos jest chytry i zal mu kawalka ziemi to wszystko mu przeszkadza.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
FATMAN 2013-02-13 15:29:57
bearchen, zastanawia mnie Twoja aktywna obrona gminy, może się nam pochwalisz jaki stopień pokrewieństwa łączy Cię z wójtem lub jego świtą?

Pracujesz w gminie?

Brak obiektywizmu czuć na kilometr!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
bearchen 2013-02-13 16:06:46
Po co mnie atakujesz?

Brak Ci konkretnych argumentow?

Czy od razu musze byc spokrewniona z Panem Wojtem, badz zajmowac stanowisko w urzedzie zeby go bronic?
A moze to tylko przejaw wdziecznosci z mojej strony za to co robi i jak robi.
Tylko ten co nie chce, nie zauwazy, ze gmina bardzo dobrze sie rozwija a pracownicy wykonuja swoje obowiazki nalezycie.

Schowaj prosze Twoje zlote mysli do kieszeni i nie przypisuj mi stolka na ktorym nie siedze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
M44 2013-02-13 17:59:35
mamy nowe chodniki , drogi , latarnie itp... czego chciec więcej . a ja jestem dalej tego zdania niech pracuje cała rodzina jak robi to dobrze :) jak widac gmina ma sie bardzo dobrze .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
ysza 2013-02-13 18:12:29
"Panie@grabarz
Z problemem bezrobocia boryka sie caly powiat, cale wojewodztowo, ogolnie mowiac cala Polska.
W tym przypadku nawet sam Pan Soltys nie uczyni cudow.

Dlaczego Pana tak bardzo boli to, ze pracuja tam osoby ze soba spokrewnione?

Podpinam sie do komentarza mojego przedmowcy @przemo.. bo nie ma sensu sie powtarzac. Pozdrawiam.
odpowiedz"
Chłop potegą jest i...basta!
Ale nepotyzm to dopiero potęga .!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
Szyderca 2013-02-13 18:30:40
Słopnice mają najlepszego wójta w rejonie. Człowiek odwala kawał niesamowitej roboty, troszczy się o gminę i to widać na każdym kroku. Wystarczy przejechać się po Słopnicach żeby się o tym przekonać.

Nie potrzeba nikogo lepszego.

PS. Panie Sołtys, niech Pan sobie nie dobiera do siebie głupawych oskarżeń. Szkoda nerwów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
joseph9 2013-02-13 21:47:40
Żeby nie było... nie jestem spokrewniony z Panem Wójtem.

Wójt winny bezrobociu... nie bądzcie śmieszni. Wydaje mi sie że jestem mlodszy od ciebie, a mam wrażenie ze mysle bardziej dorośliej grabarz. Jesteś typowym polaczkiem który jest nauczony tylko narzekać, a nie potrafi obiektywnie ocenic sprawy.

Pracowałem trochę na budowie i znam przekonania budowalańców.

Mówicie że muszą jeździc po niemczech itp. - Oni sami tego chcą teksty na budowie typu "naraszcie do pracy bo w domu nie moge wytrzymac" sa na porzadku dziennym. Wiec nie mysle ze chcieliby pracowac na miejscu.

Bezrobocie - nie oszukujmy sie bo 80% mężczycn w słopnicach przacuje na budowie z czego pewnie około 40% a moze wiecej na czarno... więc bezrobocie jest ale tylko statystyczne. To ich własny wybór. I najśmieszniejsze jest to ze ludzie poracujacy na czarono całe życie maja najwiecej do powiedzenia odnośnie wieku emerytalnego - nie mówie ze w polsce jest dobrze ale.... heloooo - was emerytura wogóle nie dotyczy wiec nie narzekajcie.

A co do rodziny w gminie.. jest racja ze ich tam pełno ale robią to dobrze i prawdą jest że jesli ktokolwiek z nas byłby wójtem to tez wkręcałby do pracy swoich.... ty grabarz tez bo taka jest prawda wiec przestan pisac bzdety...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
Grabarz 2013-02-15 20:51:11
Przykre jest to, że nie widzicie nic złego w nepotyźmie, ale przez tyle lat byliście tym karmieni, że teraz po prostu do tego przywykliście i patologia urzędu gminy w tym zakresie jest postrzegana jako coś "normalnego".

W kwestii braku jakichkolwiek działań zmierzających do stworzenia miejsc pracy, ściągnięcia inwestycji sprawa jest prosta. Gmina woli obecny stan, czyli połowa Słopnic jedzie za granice, ale podatki choćby te za grunt płaci gminie. Wszyscy "zadowoleni"

Smutne jest to, że jedyny pozytywny argument, w tym wątku, na konto wójta to LATARNIE.... aha i że ma CHĘCI. Fakt latarnie są bardzo ważne, dla niektórych jest to szczyt ambicji jak członka 5000 społeczności Słopnic....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
bearchen 2013-02-15 21:27:43
Panie @Grabasz, raczysz wymienic tych czlonkow rodziny Pana Wojta, ktorzy grzeja stolki w UG?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
Szyderca 2013-02-16 00:31:39
Bearchen co już miałaś napisać to napisałaś, dalsza dyskusja w ogóle nie ma sensu. Nie karm trola, a temat umrze śmiercią naturalną i nie będzie problemu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
przemowrc 2013-02-16 01:01:20
Szyderco - dajmy mu szansę, niech się chłop wypowie jakaż to mu się krzywda dzieje i jaki ten stołek chciałby przejąć po "rodzinie Wójta" ;p
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
samson 2013-02-16 09:51:59
,,Grabarz i inni" - badaniem opinii społecznej zajmują się firmy np;OBOP zróbcie zlecenie i wsio.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
Grabarz 2013-02-16 18:36:19
Nie chodzi mi o ludzi, bo im życzę jak najlepiej. Chcę zwrócić uwagę na patologiczny system, przeplatający się ze ślepą akceptacją części społeczeństwa.

Ale i tak najważniejsze jest to, że w Słopnicach są latarnie....no i drogi... w końcu mamy XXI wiek i się ludziom należy!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
Fenix999 2013-03-16 15:08:31
W Słopnicach pod Mogielicą zerwali asfalt z drogi to sami są sobie winni mieszkańcy tego osiedla.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
AonNikt 2013-03-16 16:21:09
a my i tak mamy lepszego wojta w tymbarku nikt mu nie dorowna ! ma 80 koni i nikt go nie dogoni :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
AonNikt 2013-03-16 16:22:05
bearchen a skad ty wiesz co sie dzieje w slopicach masz az takich donosicieli o ile mi wiadomo nie ma cie w polsce :-*
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
Grabarz 2013-03-30 16:53:05
https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Przez blisko 10 lat ekipa w gminie się nie zmieniła. Pan wójt nie chce zmienić swoich sługusów (radni, przewodniczący rady gminy, skarbnik, dyrektorzy szkół itd.), ponieważ takimi ludźmi łatwiej manipulować.
https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Czy nie uważacie, że już najwyższy czas na zmiany dla dobra całej gminy oraz szkół https://img.limanowa.in/img/emotikony/help.png">
https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Słopnice potrzebują zmian https://img.limanowa.in/img/emotikony/important.png"> Potrzebujemy ludzi kompetentnych, nowego toku myślenia, pomysłów, świeżości i młodości w prowadzeniu placówek na terenie gminy.
https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Przed nami wybory dyrektorów szkół. Czy na obu stanowiskach pozostaną w dalszym ciągu osoby, które absolutnie niczym się do tej pory nie wykazały https://img.limanowa.in/img/emotikony/help.png">

Panie wójcie, mamy jeszcze nadzieję na zmianę....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
FATMAN 2013-04-02 19:54:10
Tydzień temu poznaliśmy treść uchwały dot. wieloletniej prognozy finansowej dla Słopnic. Bardzo wybiórczo ale fakty sygnowane przez Pana Przewodniczącego Rady Gminy:

Dochody gminy będą spadać - w 2016 o blisko 1mln mniej niż w 2012.
Wydatki będą rosły - w 2016 o blisko 0,5 mln więcej niż w 2012
Wynagrodzenia będą rosły - w 2012 to 8,8 miliona, natomiast w 2016 planowane jest 9,6 mln

To są plany, a jak wiemy plany zazwyczaj są bardziej optymistyczne niż rzeczywistość... Wygląda to jak tonący tytanic. Ja się pytam czy ktoś to w ogóle kontroluje?

Nie potrzeba mądrej głowy, aby stwierdzić, że coś tu nie gra...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Słopnice zasługują na lepszego Wójta!
chomik 2013-04-05 11:21:06
Grabarz - to ciebi powinni z tego forum usunac w pierwszej kolejnosci. Ewidentnie widac ze to wlasnie tobie droge rozeblali i jedynie co ci zostalo to dolki pod kims kopac :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in