7°   dziś 11°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
1994

Tematy archiwalne

RELIGINA

Imhoteph 2010-10-08 10:04:43
Z racji że na blogu może być max. 500 znaków, postanowiłem napisać to w tym miejscu. Religia to narkotyk dla umyslu, podawany w Polsce juz dzieciom w przedszkolu. Pod wplywem tego narkotyku, pewne dziela literackie sprzed kilku tysiecy lat zaczynaja sie objawiac jako "swiete ksiegi", bedace jedynym i niepodwazalnym zrodlem prawdy. Pod wplywem tego narkotyku, ludzie maja halucynacje, polegajace na przekonaniu o istnieniu "Boga" i innych istot nadprzyrodzonych. Ten narkotyk, nazwijmy go RELIGINA, w malych ilosciach moze upiekszyc zycie wielu ludziom, tak samo jak marijuana. Pozwala ludziom znajdujacym sie w trudnej sytuacji zyciowej wierzyc, ze wkrotce ich cierpienie sie skonczy, a oni sami zostana przez "Boga" wynagrodzeni (pod warunkiem, ze beda zyc wedlug przykazan zapisanych w "swietych ksiegach" i interpretowanych przez kaplanow). Ale w wiekszych ilosciach jest on szkodliwy, tak jak narkotyki twarde: zaslepia umysl, eliminuje zdolnosci logicznego myslenia, zwieksza nietolerancje wobec wszelkich odmiennych zachowan, a dlugo stosowany doprowadza do chronicznego uszkodzenia czynnosci umyslowych. Wojny pomiedzy roznymi religiami sa jak wojny pomiedzy roznymi gangami narkotykowymi: ich cel to zwiekszenie ilosci klientow i likwidacja konkurencji. Dlatego tez nalezy jak najszybciej zaprzestac rozprowadzania tego narkotyku w przedszkolach, szkolach, urzedach, na ulicach itp., i ograniczyc jego dystrybucje do specjalnie dozwolonych miejsc (jakimi sa koscioly), tak samo jak w Holandii mozna zapalic trawke tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Biskupi Kosciola katolickiego, a takze tepy ciemnogrod nalezacy do takich partii jak PiS czy LPR, ktorzy chca obecnosci symboli religijnych w urzedach panstwa polskiego, ktore wedlug konstytucji tegoz jest neutralne swiatopogladowo, daza do przeksztalcenia Polski w kraj kompletnie odurzony przez religine i otumaniony przez ignorancje. Ci sami biskupi, bedacy przeciwko metodzie zaplodnienia in vitro oraz legalizacji zwiazkow homoseksualnych dlatego ze jest ona przeciwko "Bogu", pokazuja ze "swiete ksiegi" sa dla nich wazniejsze niz szczescie ludzi. A zatem sa hipokrytami, kiedy mowia ze kochaja bliznich. A przy tym uzywaja irracjonalnych argumentow, obnazajac swoje nieuctwo w dziedzinie biologii i innych nauk. Ksieza, ktorzy glosili, ze glosowanie na Bronislawa Komorowskiego to ciezki grzech, powinni byc leczeni z narkomanii religijnej, kiedy jeszcze nie jest na to za pozno. Przykladami osobnikow, ktorym religina juz powaznie i nieodwracalnie uszkodzila mozgi, sa Tadeusz Rydzyk i Maciej Giertych, a takze idioci nalezacy do pewnych ultrakatolickich stowarzyszen, wedlug ktorych homoseksualizm jest "sprzeczny z natura", a modlitwa rozancowa mozna zmienic orientacje sekualna. Bog nie istnieje w rzeczywistosci, zostal wymyslony przez cwanych ludzi, aby kontrolowac glupie masy (w Polsce zwane "moherowymi beretami") na potrzeby swoich interesow. Na szczescie rozwoj nauki i technologii zmniejsza religijnosc ludzi i tym samym zwieksza uzywanie przez nich rozumu i logiki. Ludzie zaczynaja dostrzegac, ze Wszechswiat znakomicie mozna opisac prawami fizyki i biologii, bez potrzeby odwolywania sie do istot wyzszych. Koscioly, widzac to, traca swoje wplywy i dlatego tak bardzo boja sie wszelkich zmian. Wielkie brawa dla premiera Jose Zapatero za odwage w usuwaniu religiny z odurzajacej obecnosci w zyciu publicznym Hiszpanii. Mam nadzieje, ze wkrotce powstanie swiecka Federacja Europejska, ktora podejmie walke z plaga narkomanii religijnej w calej Europie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
top 2010-10-08 10:09:57
Wrzuć to w Dziennikarstwo Obywatelskie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
konto usunięte 2010-10-08 11:09:56
Po 1 nikt nie zmusza do religii poza rodzicami. Jak jesteś dorosły to olewasz kościół i tyle. Może być etyka. Po 2 poza negatywnymi skutkami jest jeszcze pozytyw=patrz:komunizm i 2.wojna ś., gdzie połączyła ludzi w walce przeciw wrogowi i niejako kierunkowała. Wniosek: zależy kto używa religii. Pewna pani psycholog(ateista) sama pomagała ludziom nieuleczalnie chorym przez wpajanie im wiary w Boga, najczęściej katolickiego, ale nie zawsze-po prostu pomagało to w leczeniu, bo człowiek miał nadzieję. Rydzyk to skrajny przypadek materializmu ,a nie wiary. Czy twoi rodzice są wierzący? Czy zastanowiłeś się, czy ich nie obrażasz? Czy znajomych? Poza tym wg mnie tam, gdzie prości ludzie nie mają religii szerzy się większa degeneracja, niż z nią, bo ci ludzie którzy tak czy inaczej nie używają głowy nie mają żadnych hamulców.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
matylda 2010-10-08 11:50:03
Imhoteph a Tobie co uszkodziło mózg???????? Biedny jesteś, chyba przeżywasz ból istnienia:)Nie odpowiada Ci religia i Kościół to się odłącz, nikt z tego powodu nie będzie płakał, a nie obrażaj uczucia i poglądy religijne innych osób.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Imhoteph 2010-10-08 12:02:00
matylda - najwyraźniej nie rozumiesz przesłania powyższego teksu... o takich jak Ty jest właśnie napisane...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
111ksiadz 2010-10-08 12:08:31
Brawo Imho!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
matylda 2010-10-08 12:15:27
hehehehe mylisz się i to bardzo, mnie religia i wiara nie "opętała", poprostu mam swoje zasady i zdanie w każdej kwestii, i też nie zawsze zgadzam się z tym co Kościół głosi, a już napewno nie podążam za nim ślepo, jeżeli o to Ci chodzi:)a w życiu już tyle doświadczyłam, że moja wiara sama się ukształtowała:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
matylda 2010-10-08 12:19:25
hehehehe mylisz się i to bardzo, mnie religia i wiara nie "opętała", poprostu mam swoje zasady i zdanie w każdej kwestii, i też nie zawsze zgadzam się z tym co Kościół głosi, a już napewno nie podążam za nim ślepo, jeżeli o to Ci chodzi:)a w życiu już tyle doświadczyłam, że moja wiara sama się ukształtowała:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
konto usunięte 2010-10-08 12:38:23
Oj Imhoteph bedziesz sie w piekle smazyl za ten tekst.:D:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
nikoret 2010-10-08 13:46:08
Imhoteph, masz problemy, nie chcesz wierzyć-nie wierz, nikt Cię do tego nie zmusza i nikt płakał nie będzie z powodu twoejej niewiary, natoamist są ludzie, którzy wierzą, bo sami doszli do tego w swoim życiu, że Bóg istnieje,modlitwą, przeżyciami, rozmyśleniami, a nie ślepą indoktrynacją, więc możesz sobie darować takie teksty:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Tusik 2010-10-08 13:47:21
Ciekawe czy to o mnie ten tekst? - nigdy nie czułem się, żebym był pod wpływem jakiś "dopalaczy". ;)) Sam też kiedyś przechodziłem okres buntu na KK. Po 7 latach rozłąki z nim i po dojściu własnymi drogami, bez żadnych narkotyków... ;)) zrozumiałem, że Religia Katolicka jest tą, w której najlepiej się czuję i że, co najważniejsze, nasi Ojcowie mieli rację - jest prawdziwa. Księża? - wiadomo, są różni - zresztą, tacy jak my!... przecież skąd oni się biorą, jak nie z naszych środowisk??? :) Róbmy swoje - jako wierni, czyli żyjmy w zgodzie z sobą i z Bogiem, a potępianie i osądzanie zostawmy Panu Bogu. Religia to nasza tradycja. Szanujmy ją. Jeśli nadal Polska będzie wierna Bogu, to wkrótce oczy Europy Zachodniej z zazdrością będą patrzeć na Polskę, gdy Islam, a tym samym obca ich kulturze religia, zaleje ich do cna.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Fever 2010-10-08 14:14:26
Pomijając fakt wiary niewiary polecam przeczytać książkę Samuela P.Huntingtona " Zderzenie cywilizacji". Świetnie przedstawiona jest tam sprawa do czego prowadzi fanatyzm religijny i nie chodzi tylko o islam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Imhoteph 2010-10-08 14:31:10
Fever doskonale to ujął. Fanatyzm religijny to nie tylko wymyślona przez talibów "święta wojna" - w Koranie nie ma o takim czymś ani jednej wzmianki. Nasz polski fanatyzm mieliśmy doskonale przedstawiony podczas "obrony krzyża". Mylę się ?? l<
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Imhoteph 2010-10-08 14:48:04
Tusik - naszą polską tradycją nazywamy również "kolędę", czyli coroczne odwiedzanie domostw w celu pobrania tzw. darowizny (chciałbym dodać że w żadnym innym kraju na świecie księża nie chodzą po kolędzie). lidokainka - wspomniałeś o wojnie i komunizmie. Dlaczego nie wspomniałeś o średniowieczu, gdzie ludzi niepełnosprawnych palili na stosie (myśląc że to czarownice), nabijali na pale i krzyżowali, organizowali wyprawy krzyżowe, jednocześnie wmawiając ludziom że tak trzeba (trzeba zabijać) w imie Boga. Tysiąc lat ciemnoty zawdzięczamy kościołowi. Podobnie jest z Całunem Turyńskim. National Geographic opublikowało najnowsze badania przeprowadzone przez najlepszych naukowców, wykazując że pochodzi on z V wieku n.e. A nie jak wierzono dotychczas... "wierzono". Podobno wiara czyni cuda. Ciekawe czy cofnie czas i z V-wiecznego całunu zrobi całun z początku ery...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Gromit 2010-10-08 14:51:13
Myślę, że bez względu na to czy wierzymy czy nie to pozostaje sprawa sumienia, inaczej postępowania zwłaszcza wobec siebie i otaczających nas. i tu pytanie do "katolickich talibów": jeżeli np. "niewierny" bedzie poprostu dobrym uczciwym człowiekiem do pójdzie do piekła, czyli jest kimś gorszym? a ten co to ma "miesięczny" na przyjmowanie Komunii i własną lożę w kościele to od razu będzie świętym? przytoczę tu cytat (chyba Churchila): wiara czyni cuda, ślepa powoduje zbrodnie. tyle!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Gromit 2010-10-08 14:56:03 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
konto usunięte 2010-10-08 15:05:50
Imhoteph, strasznie wybiórczo mnie czytasz. Pisałam, że ZALEŻY KTO TEJ WIARY UŻYWA. Pisałam też, że wiara sama w sobie jest dobra, jeśli jest odpowiednio stosowana i może to być wiara zarówno w krasnoludki, złego wilka, jak i Boga, Allaha itp. Sama nie wierzę w kościół, ale to nie znaczy że od razu nie mam szacunku. To też są ludzie. A co z Twoimi rodzicami? Nie odpowiedziałeś mi. Co do kolędy, jak nie chcesz to nie dajesz. Proste.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
tryl 2010-10-08 15:16:09
uuuuuuu Imhoteph coś stare masz te info o całunie:) lepiej dobrze poszukaj i wtedy się wypowiadaj. nikt ci nie każe wierzyć w Boga. Twoja sprawa. Ale nie obrażaj uczuć innych.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Imhoteph 2010-10-08 15:28:24
Tak się składa że rodzice są wierzący i praktykują w stu procentach. Jednak ich pogląd na moje postępowanie i tok myślenia, jest neutralny. Nie są fanatykami jak "obrońcy krzyża". tryl - nie wiem z jakiego źródła masz info o całunie ale napewno nie są rzetelne, bądź opublikowane przez katolickich księży. Pewnie pisze tam że Kain i Abel mieli dzieci i jesteśmy ich potomkami. lidokainka - ja również wierzę... lecz w to co moge dotknąć, poczuć, zobaczyć. Również mam szacunek do wierzących, ale patrząc na to co dzieje się w KK... szkoda słów. Przykład idzie z góry?? Dobrymi ludźmi będziecie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
tryl 2010-10-08 15:44:32
uuuuuuu Imhoteph coś stare masz te info o całunie:) lepiej dobrze poszukaj i wtedy się wypowiadaj. nikt ci nie każe wierzyć w Boga. Twoja sprawa. Ale nie obrażaj uczuć innych.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
M44 2010-10-08 18:20:58
Imhoteph szacunek za ten text ...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Tusik 2010-10-08 19:07:21
Gromicie... "katolickich talibów"??? - wiem, że to użyte słowa w przenośni, ale jednak nie można tak, szanujmy się, naszych Rodaków. Albowiem, dojdzie do tego, że jak katolik będzie traktował "wybiórczo" swoją wiarę to będzie super-odlotowym-wporzo-katolikiem dla innych - a jak będzie chciał przestrzegać Przykazań Bożych i również tych, które nie uznaje np. Pan Palikot, to już będzie dla reszty talibem i ciemnogrodem? Za takie obrażanie, zawsze będę bronił ludzi, którzy bronią krzyża przed Pałacem Prezydenckim, bo nie wolno tak postępować wobec ludzi. Wiem dobrze, że było tam sporo starszych ludzi, którzy nie mieli nic wspólnego z polityką, a młodzi ludzie im ubliżali i nawet popychali. TAK NIEWOLNO. Imhoteph, co z tego, że ksiądz po kolędzie bierze kasę - a o ile pamiętam, to zawsze my od kilku lat wciskamy mu po kolędzie kopertę, bo on nie chce jej przyjąć... co rok jest inny ksiądz. Więc widocznie już dawno coś się w tym względzie tu zmieniło - ale przecież nie o to chodzi - każdy daje, kto chce i każdy wpuszcza księdza do siebie, kto chce. A propos świąt... np. dzielenie się opłatkiem podczas Bożego Narodzenia jest tylko tradycją polską i litewską - i co? - mamy zlikwidować tą tradycję? - bo Zachód tego nie robi? Już nie wspomnę o spotkaniu rodzinnym podczas wieczerzy wigilijnej, a nie dzień później (25 grudnia). Trzeba pielęgnować nasze tradycje i nie wzorować się na innych, chyba ze na dobrych wzorach. ;) Myślę jednak, że nasze są dobre. :) Rozumiem Cię, ale uważam, że trza wrócić do korzeni i podlewać je, abyśmy my - jako Polacy - nie stracili tożsamości w przyszłości, bo właśnie u innym ta degrengolada szybko postępuje. Ojczyzna nasza już wiele przeszła i tylko nasza kultura i wiara w Boga (i w Jasnogórską Królową) uchroniły nas od całkowitego zaginięcia. Pozdrawiam serdecznie kolegę na Obczyźnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
mon 2010-10-08 20:59:40
JAK BĘDZIESZ ODCHODZIŁ NA DRUGI ŚWIAT- ZAWOŁAJ BOGA ON CIĘ TYLKO USŁYSZY A POWIADAM CI BĘDZIESZ GO BARDZO POTRZEBOWAŁ SWOJE ŻYCIE KIERUJ WŁASNIE KU NIEMU BY CI SIĘ DOBRZE POWODZILO NA TYM ŚWIECIE.POZDRAWIAM
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Gromit 2010-10-08 22:17:04
Tusik, szanuje to co mówisz, bo jest w tym racja. jestem katolikiem, mam swoją wiarę i bardzo cenię sobie te tradycje, o których mówisz. Ale ogólnie pojęta wiara a sciślej mówiąc ewoluuje wraz postępem cywilizacji. Jestem dwoma rękoma za tym aby Polacy byli wspólnotą i nie tylko się rozumieli, ale też wspierali. Jednak to nie Polacy ale mąciciele robią nam wode z mózgów - i KK i ci z zachodu. Popatrz jak w średniowiecz: jeśli nie było wyjaśnienia dla złej sytuacji to wciskano, że to zły duch i tak wierzono. Dziś już to nie przejdzie. Talibbowie? nie chcę tu nikogo obrazić, zwłaszcza za wiarę, ale potępiam przejawy skrajności i bezmyślności. Pamiętaj też, że spora część tych najgorliwszych katolików postępuje po wyjściu z kościoła biegunowo odlegle do canonów jakie wytycza ta wiara. Nawet Pismo Święte potępia obłudników. Więc jak mam inaczej nazwać te skrajności? Tak fanatyczne zachowania powodują wlaśnie rozlam i zniesmaczenie, a mi jako katolikowi to poprostu uwłacza. Znam sporo osób totalnie niewierzących i uważam, że są godni szacunku a ich postawa prewyższa niejednego buńczucznego katolika. Zatem nie ma się co licytować. :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
hefajstos 2010-10-09 09:03:48
ale się co niektórym kiełbasi czytając wasze wypowiedzi dochodze do wniosku że co niektórzy w okresie lata wiosny mają inne poglądy niż w okresie jesiennym to znaczy że jak jest nudno niepogodnie to stają się bardziej religijni szukają cipła w wierze, są przykładnymi katolikami a zaraz z wiosnyzmiana o 180 typowe dla katolika imho dobry temat bardzo dobry
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Frann 2010-10-09 13:01:57
Imhoteph...Wytłumacz mi zatem jak powstał Świat, Człowiek....Przy czym nie pytam jak powstał KK tradycja i wiara. Powiedz mi też-tak naukowo, dlaczego ludzie umierają? Jaki jest w tym sens? Bo nie chwytam, skoro wiara w Boga już nie jest taka trendy to w co ja mam wierzyć???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
konto usunięte 2010-10-09 19:27:26
Frann, dlaczego dajesz sie sprowokować, to nie wiara jest zła ale ludzie (także KK), którzy ją psują. Jeśli masz wiarę i własne poglądy to przede wszystkim się ich trzymaj.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
konto usunięte 2010-10-09 20:11:43
Mężczyzna wszedł w parku na ławkę i krzyczy: - Precz z hipokryzją! Ludzie patrzą zdziwieni, a chłop: - Precz z pazernością! Coraz więcej gapiów przystaje, a ten dalej: - Precz z pedofilią! W końcu jakaś babcia nie wytrzymała: - Panie, coś się pan tak do tych księży przyczepił?!?!?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Tusik 2010-10-10 10:45:00
Robaczku, no właśnie... poprzez rozpowszechnianie nawet takich głupich kawałów manipuluje się społeczeństwem, wpływając na ludzką "wrażliwość" - a raczej jej brak dla pewnych grup społecznych - w dodatku, dla tych samych "odbiorców" promuje się większy szacunek w mediach... dla piesków i kotków. Nawet żadnego, najgroźniejszego, gatunku zwierząt nie miesza się tak z błotem, jak niektórych grup ludzi... coraz częściej są to niestety grupy katolików i KK, którym (niektórym wydaje się, że) można pluć w twarz, bo Chrystus ich jest miłosierny i kazał przebaczać... to taki test na wiarę... i trzeba być mocnym, żeby to wytrzymać i nie dać się sprowokować. Będą się te sytuacje niestety nasilać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
konto usunięte 2010-10-10 11:13:31
Tusik , nie napisałam tego złośliwie ... dostałam maila od znajomego z kwawłami ... a ten był jednym z nich :) To czysty zbieg okoliczności ... gdyż w miedzy czasie czytałam forum ..i ... resztę już wiesz
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Tusik 2010-10-10 14:32:17
Robaczku, wiem, że nie złośliwie i wybacz jeśli wyszło to tak, że Ciebie - lub kogoś z Was tutaj bym osądzał. ;) Sugeruję tylko, że gdzie by ucho nie przyłożył, jest taka a nie inna "tendencja"... wystarczy poczytać tytuły na tym forum. :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
konto usunięte 2010-10-10 17:47:07
Ludzi nie zmienisz , ich myślenia , nastawienia ...:) Zawsze znajdzie się KTOŚ.. kto będzie pisał chocby na przekór innym :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
111ksiadz 2010-10-10 18:00:47
Tusik-szanuję Twoje poglądy,ale się z nimi nie zgadzam.Piszesz,jest taka"tendencja",a zastanowiłeś się,dlaczego tak jest?Dawniej atakowali Ich tylko czerwoni,dzisiaj już większość(oprócz Ciebie i garstki Tobie podobnych).Oczywiście nie osądzam Ich,ale zło krytykować mi wolno i każdy powinien.Bardzo Cię proszę,nie pisz jak niektórzy,że obrażam uczucia religijne,bo to nie prawda.Między bogobojnością a księżobojnością jest kolosalna różnica.A Ty momentami zachowujesz się tak jakbyś był Ich rzecznikiem-obrońca.Wiem,wiem,napiszesz mnie,że uderz w pasterza a owce......nie ,nie,to akuratnie nie w tym momencie-nikt Ich nie prześladuje.Natomiast mam wrażenie,że zapominają o swoim powołaniu.Wcześniej straszysz Islamem,tak masz rację,ale to nie przez ekspansję Islamu,tylko przez demografię(rozmnażają się wszędzie jak króliki).Ale przecież chcieliśmy integracji-Unii,teraz mamy.W najbliższym stuleciu to dla nas nie groźne,ale dla Zachodu tak.Zgadzam się z Tobą jak piszesz wyżej o pielęgnowaniu tradycji,odrębności,religii,wychowania rodzinnego-ale właśnie Unia powoli wybija nam to z głów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
FERDEK 2010-10-10 20:02:22
jestes beznadziejny
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
FERDEK 2010-10-10 20:05:35
Imhoteph jesteś beznadziejny nie chce to nie wierze i koniec!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
konto usunięte 2010-10-10 20:39:24
111 ksiądz nie osądzasz ich??? Kłamstwo i fałsz. Cytuję: "Zakłamanie i wielka obłuda". twój cytat jeden z wielu... żeby nie wspomnieć o tym jak obrażasz ludzi którzy mają odmienne zdanie niż ty...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
111ksiadz 2010-10-10 20:44:18
Przecież piszę Ci jak krowie na granicy-KRYTYKUJĘ-NIE OSĄDZAM!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
konto usunięte 2010-10-10 20:52:18
po twoich tekstach widać , że nie krytykujesz a osądzasz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
konto usunięte 2010-10-10 20:57:44
po twoich tekstach widać , że nie krytykujesz a osądzasz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
konto usunięte 2010-10-10 21:26:05
po twoich tekstach widać , że nie krytykujesz a osądzasz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
111ksiadz 2010-10-10 22:03:13
Wystarczy raz,jak to tak przyjmujesz,to niech tak zostanie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
konto usunięte 2010-10-10 22:04:46
znowu kilka razy dodało no nie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
nulka 2010-10-11 13:02:28
Przecież nikt nikogo nie zmusza do wiary w Boga. Można wyjść z takiego założenia że JEŻELI BÓG ISTNIEJE A TY W NIEGO WIERZYSZ TO NIC NIE TRACISZ A WIELE MOŻESZ ZYSKAĆ, natomiast jeżeli nie wierzysz a Bóg istnieje to jprzegrałeś. Ja miałam w swoim życiu wiele zakrętów ale dzieki wierze w Boga wybrnęłam z sytuacji bez wyjścia - gdybym nie wierzyła to istnieje prawdopodobieństwo że byłabym w kobirzynie np albo targnęłabym się na swoje życie. Jestem pewna tego że w coś trzeba wierzyć...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
111ksiadz 2010-10-11 13:34:53
Oczywiście,masz rację!Ale my o otoczce,o RELIGINIE.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Imhoteph 2010-10-11 17:26:02
moja droga nulko... jest jeszcze jedno założenie... otóż... JEŻELI BÓG ISTNIEJE I W NIEGO WIERZYSZ TO CZEMU ZABIERA DOBRYCH LUDZI A NIE GRZESZNIKÓW... tak było z moim najlepszym przyjacielem który zmarł kilka lat temu na raka w wieku 19 lat... i ja się pytam... dlaczego???od tego czasu mam w d*** boga i reszte tego shitu... bo gryby był miłosierny to nie pozwoliłby mu umrzeć. I nie wciskajcie tego zasranego kłamstwa że "taki był jego plan" bo to jest jedno wielkie nieporozumienie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Tusik 2010-10-11 18:50:30
Imhoteph, właśnie tylko z wiarą w Boga można przeżyć ze spokojem ducha taką tragedię.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Imhoteph 2010-10-11 21:37:06
Tusik - tylko dlaczego właśnie On... był lepszym człowiekiem niż Ty, Ja, a nawet ksiądz proboszcz, jednak dostał powołanie na ten niby lepszy świat. Był ministrantem, lektorem, był w jakimś KSMie... dobrych ludzi by nie brał, gdyby istniał...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: RELIGINA
Tusik 2010-10-12 00:01:02
Imhoteph, to ma brać złych??? - oni na szczęście mają jeszcze czas na poprawę... wystarczy popatrzeć na klepsydry - ludzie umierają w różnym wieku. Ostatnio zmarł mój wujek, miał 81 lat, a pod jego klepsydrą była inna, to był chłopak, który miał 18 lat. "To nie jest sprawiedliwe"... tak zapewne mówiła Rodzina tego młodzieńca, patrząc na te klepsydry. Jednak, wierzę w to, że Pan Bóg wybiera dla człowieka najodpowiedniejszy moment, dlatego ludzie umierają w każdym wieku. Naprawdę, już paru moich dobrych kumpli/znajomych odeszło ("za wcześnie") i to samo mógłbym powiedzieć o nich, co Ty o swoim kumplu... jest to jakaś tajemnica/filozofia Boga, którą trudno (z)rozumieć. Lecz, z drugiej strony, rozumuję to tak, że w takim razie - skoro mi dał kiedyś Bóg wyjść cudem z wypadku samochodowego (16 lat temu), to znaczy, że miałeś się poprawić i "coś" w końcu zrobić ze swoim życiem...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in