12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
1205

Hyde Park

PSY z PSEUDOHODOWLI

GretaXXX 2011-07-28 12:46:52
Jeżeli chcecie nabyć szczeniaczka "rasowego bez rodowodu" to nie kupujcie go na targach czy giełdzie od pseudohodowców. Ci ludzie bezopamiętania rozmnażają swoje psy, najczęściej zwierzaki trzymaja w skandalicznych warunkach, niedożywione, chore i "wyeksploatowane". Kupując w taki sposób psiaka zażądajcie aby sprzedawca pokazał wam rodziców czy suczkę. Wówczas po pierwsze - zobaczycie na co wasz szczeniak wyrośnie, a po drugie - może takie przymusowe oględziny sprawią, że Ci ludzie zaczną dbać o swoje psy, a przynajmniej je karmić. Wszystkie szczeniaki wyglądaja słodko i są kochane, pojawia sie kłopot jeśli ze szczeniaczka zamiast yorka rośnie kundelek. Nie łudzcie się, że sprzedawane na giełdach psy są rasowe! W schronisku w Krakowie na nowe domy czeka ponad pół tysiąca psów (w typie różnych ras). Jeżeli zaś szukacie konkretnej rasy to sprawdźcie w sieci są strony z psami: spaniele do adopcji, dobermany, sznaucery, dogi do adopcji itd. Za pare lat w schroniskach zaroi się pewnie też od yorków. Czytałam ostanio o hodowli dogów , która za darmo wyszkoli psa każdej odpowiedzialnej osobie, która zdecyduje sie wziąć doga ze schroniska. Więc jeśli planujecie zakup psiaka (a nie dysponujecie funduszami na tyle dużymi aby kupić psa z prawdziwej hodowli) to sprawdźcie w internecie -do oddania w dobre ręce są psiaki w typie prawie każdej rasy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PSY z PSEUDOHODOWLI
lala 2011-09-17 13:45:48
Chętnie się pod tym podpiszę:). W krakowskim schronisku znajdują się psy chyba każdej rasy i w każdym wieku.
Niestety osobiście znam właściciela ślicznego psa, który stwierdził, że nie chce psa ze schroniska, bo "nie wiadomo czego się po takim psie spodziewać". Wyżej wymieniony "właściciel" może się teraz chwalić, że wydał na psa 1500 zł. Cóż, wiem teraz czego można spodziewać po właścicielu, jego śliczny, rasowy (typowo rodzinny, kochający dzieci) pies od kilku miesięcy znajduje się na uwięzi. Właściciel już o nim zapomniał. Pies żył i żyje w skandalicznych warunkach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PSY z PSEUDOHODOWLI
Sniper 2011-09-21 18:44:58
Jest sporo prawdy w tym, co piszecie. Może kontrowersyjnie zabrzmi to co napiszę, ale popatrzcie czasem w jakich warunkach ludzie w PL mieszkają, a później płaczcie nad tym, że pies na łańcuchu biega. W cywilizowanych krajach jak się po znalezionego psa nie zgłosi właściciel po 2 miesiącach to się usypia i wszystko gra, a nie robi się przepełnionych schronisk, za które nie ma kto płacić. Nas na to po prostu NIE STAĆ.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PSY z PSEUDOHODOWLI
AwM 2011-09-21 19:20:29
Problem w tym, że to człowiek, właściciel jest winien temu, w jakich warunkach żyją zwierzęta.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PSY z PSEUDOHODOWLI
GretaXXX 2011-09-23 11:23:03
Jeżeli dzieje mu się krzywda, możesz zgłosić straży miejskiej - MUSZĄ sie taka sprawą zająć!!! albo powiadom limanowskie koło przyjaciół zwierząt- jest takie! albo napisz mi adres (gdzie jest ten piesek) i pojadę sprawdzić nie wiem czy coś załatwie ale choć spróbuje...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PSY z PSEUDOHODOWLI
lala 2011-09-23 18:55:45
Jakież to cywilizowane kraje radzą sobie z bezdomnością zwierząt dzięki eutanazji? Być może miałeś Sniper na myśli kilka stanów US, które wg mnie nie są cywilizowane. Tak więc zabijanie zwierzaków jest oznaką postępu i rozwoju społeczeństwa?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PSY z PSEUDOHODOWLI
Sniper 2011-09-23 19:34:52
Chcesz? Finansuj schroniska, mnie na to nie stać. Trzeba zacząć od siebie. Ja o swojego pieska dbam i krzywda mu się bynajmniej nie dzieje. Tak jest między innymi w Niemczech.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PSY z PSEUDOHODOWLI
GretaXXX 2011-09-26 11:37:43
Chyba się nie zrozumieliśmy.... Nie było moim zamiarem dyskutowanie o sposobie finansowania schronisk w Polsce, długości łańcuchów czy porównywaniu jakości życia ludzi i zwierząt! Chciałam zwrócić uwagę na problem jakim jest handel pseudo rasowymi psami! Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy ze skali problemu. Kilka miesięcy temu pod Warszawą zlikwidowano taką "wylęgarnię" właścicielowi odebrano ponad 90 !!! szczeniąt - część psów była w agonii z głodu, wycieńczenia, schorowana i musiała zostać uśpiona. Dopóki będzie popyt dotąd znajdą się tacy, którzy na cierpieniu takich psiaków będą zarabiać i to nie mało! Szkoda tylko, że zarobionych pieniędzy w większości nie inwestują w karmę czy weterynarza. Dlatego adoptujcie psa a nie kupujcie u handlarzy!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PSY z PSEUDOHODOWLI
GretaXXX 2011-09-26 11:46:34
Najlepszym sposobem zmniejszenia bezdomności zwierząt - nie jest usypianie (Sniper) ale sterylizacja i ograniczenie handlu.
Myśle, że dla gmin także byłoby to w efekcie bardziej ekonomiczne niż utrzymywanie schronisk.
Jeśli zaś chodzi o zwierzęta z azylu (Lala) to owszem większość z nich dużo przeżyła i nie ma - naogół - miłych doświadczeń ale taki pies jest o wiele lepszy niż niejeden wychuchany york. Mało tego - jak czytam na stronie krakowskiego schroniska - psy przeznaczone do adopcji są poddawane szkoleniu. A to kosztowna impreza (I stopień) w zależności od szkoły kosztuje od 450-1000zł.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PSY z PSEUDOHODOWLI
lala 2011-10-07 19:17:58
Greta, obawiam się, że mnie nie zrozumiałaś.Próbowałam przekonać znajomego,że warto wziąć psa ze schroniska, niestety nie udało mi się. Jeżeli byłabyś zainteresowana losem tego biednego psiaka, o którym wspomniałam na początku "dyskusji"- chętnie opiszę szczegółowo sytuację, ale już nie na forum- mój email: mandala22@wp.pl.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PSY z PSEUDOHODOWLI
konto usunięte 2011-10-31 21:45:11
JA CHYBA WEZMĘ BTAKIEGO PIESKA:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PSY z PSEUDOHODOWLI
konto usunięte 2011-11-01 08:12:34
a z której można najlepszego?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in