15°   dziś 20°   jutro
Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz
1994

Tematy archiwalne

profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.

skorpion 2010-09-04 17:02:40
po co fragment rosyjskiego samolotu w obrazie Czarnej Madonny-będzie święty tupolewie módl się za nami,jeszcze kawałek opony do kadzidła...rzeczywistość przerosła fikcję-żenada..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
SnoozE 2010-09-04 17:14:32
Tez przed chwila to slyszalem na tvn24 PARANOJA :) Jak juz kiedys pisalem religia chrzescijanska to nie jest kult i wiara w jednego boga. Tam jest jeden glowny bog + masa innych z mniejszymi mocami typu: Jezus, MAryja, sw. Antonii itp etc. Innymi slowy henoteizm "...Kult wielu istot boskich, z których jedna jest najwyższym bogiem (dominujące miejsce w kulcie zajmuje jedno z bóstw), pozostałe zaś podporządkowanymi mu pomniejszymi istotami nadprzyrodzonymi. Również - uznanie poszczególnych bóstw za wcielenia jednej istoty najwyższej." Ktos sie potrafi do tego odniesc ? Siakas pozytywna polemika ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
111ksiadz 2010-09-04 17:31:57
Jestem w wieku"przedmoherowym"i myślałem,że do takiej parodii-profanacji dojść nie może-byłem w błędzie!Tym bardziej,że przedstawiciele KK byli zawsze konserwatywni i bardzo ostrożni w sprawach kultu(wyjątek JPII)-znów się myliłem!Zobaczycie,Leszek zacznie straszyć na Wawelu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
Imhoteph 2010-09-04 17:45:11
ja pierd**... Leszek nawet po śmierci nie daje spokojnie żyć ;/ Ale to i tak nie moja sprawa... martwcie się Wy katolicy kur** od siedmiu boleści...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
cortez 2010-09-04 18:36:59
Rozumiem być ośmieszanym, ale samemu się tak ośmieszać??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
konto usunięte 2010-09-04 20:22:32
TY LEPIEJ NIE PISZ NIC NA FORUM , BO WSTYD I HAŃBA ĆWOKU...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
nulka 2010-09-04 20:46:23
DO SKORPIONA I INNYCH KTÓRZY MAJĄ PROBLEM Z WIARĄ. PROPONUJE ABYŚCIE POSZUKALI I PRZECZYTALI 3 PRZEPOWIEDNIĘ FATIMSKĄ MOŻE DA WAM COŚ DO MYŚLENIA. CHOCIAŻ MOŻE LEPIEJ NIE BO WY I TAK INACZEJ JĄ ZINTERPRETUJECIE...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
mogielica 2010-09-04 21:12:42
TO ZROBILI WYBORCY PO!!!!! TACY JAK SKORPION!!! PARANOJA Z TYMI BNŁAZNAMI NA FORUM!!! Miejcie chociaż za 1grosz szacunku dla innych i ich wiary, bo wy wierzycie tylko w siebie zakompleksione imbecyle (skorpion, 111ksiadz i cała banda nie doj***w!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
SnoozE 2010-09-04 21:18:15
Ja nie mam nic do wiary :) Nie mnie oceniac ale jak widze niespojnosci bledy merytoryczne w tlumaczeniu z oryginalu to sie wypowiadam :) nulka chetnie ja zinterpretuje :) Jesli mozesz podziel sie z nami informacjami :) BTW zastanawialas sie kiedys czemu Twoja religia nastawiona jest na strach i jego kultywacje oraz wyzbycia sie logicznego myslenia w materii wiary oraz zadawania jakichkolwiek pytan ewentualnie szukania na wlasna reke odpowiedzi. Czemu macie byc milczacymi barankami ? Czemu wasz bog targany byl emocjami ludzkimi ? Zloscia nienawiscia ? Czemu mordowal ludzi ? Przypuszczam ze to co napisalem wywola tylko zlosc a wiesz czemu ? Bo nie znasz odpowiedzi na te pytania i nigdy ich nie szukalas. Malo tego Twoje wyobrazenia sa zupelnie inne i pewnie chcialabys mnie na sile nawrocic na jedyna sluszna wiare :D Bo w nia wierzysz od dziecka i tak trzeba BO TAK :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
111ksiadz 2010-09-04 22:16:07
Gdy brak odpowiedzi i samemu zapędzono się w kozi róg,mówi się,BO TAK.Jak kiedyś wcześniej napisał chyba Zdrajca-"tak młodzież gwarzy,jak gadali starzy".Nulka-czemu z góry zakładasz że i tak inaczej zinterpretuję tę przepowiednię? Proszę,podziel się ze mną Twoją interpretacją,lub uchyl tajemnicy,kto Tobie interpretował?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
ulllaa 2010-09-04 22:21:19
nulka przepowiednie dlatego są przepowiedniami a nie FAKTAMI bo każdy może je zinterpretować jak chce i nie można narzucić jednej ogólnej interpretacji...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
versato 2010-09-04 23:21:54
Jestem za zniesieniem krzyża na miejskiej górze w limanowej! Co wy na to limanowianie nie wierzący?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
mistrzyni 2010-09-05 05:45:58
Do autora (chyba niezbyt dobrze obeznanego w temacie): Jakie sa cele umieszczanie wota w sukni Matki Boskiej Czestochowskiej? Wiesz czym te wota wogole sa? wszystkie wota, ktore maja sie znalezc na sukni Matki Boskiej maja jakies szczegolne znaczenie, dla poszeczegolnych osob, ale takze i dla calego narodu. Wiec nie mow, ze teraz ludzie beda sie modlic do tupolewa - bo taka wypowiedz moze jedynie wynikac z naduzycia i checi urazy czyichs uczuc religijnych lub niewiedzy (albo moze jednego i drugiego!)!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
111ksiadz 2010-09-05 13:46:45
Mistrzyni-zgadzam się z Tobą,ale nie do końca.Znasz cięty język skorpiona,ale przecież chodzi o meritum.Dlaczego części tupolewa? Hipotetycznie,mogłyby być np:coś po JPII,ks.Popieuszce,M.Kolbe itd.Ale nie mają być części PREZYDENCKIEGO samolotu.Pamięć po św.pamięci Lechu ma nie zaginąć!Nie zadecydowali ludzie-wierni.Zadecydowali sukienkowi,tak jak w przypadku miejsca pochówku pary prezydenckiej!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
Imhoteph 2010-09-05 13:52:47
versato ^^ wtedy limanowianie by krzyczeli - GDZIE JEST KRZYŻ! GDZIE JEST KRZYŻ! xD
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
zdrajca 2010-09-05 14:33:09
nulka, mistrzyni - czytając wasze wypowiedzi i wam podobnych pytam was po co wam 10-przykazań,zobacz co mówi II-gie.bo chyba zapomniałaś, ten co nad nami nie będę używał jego imienia bo jest mi zbyt drogie nie po to dał człowiekowi wolną wolę i rozum by w ciemno wierzył purpuratom którzy wyżej się stawiają od Pan, ale żeby człowiek szukał i badał, szkoda słów.........
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
SnoozE 2010-09-05 21:01:28 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
mistrzyni 2010-09-06 05:42:21
111ksiadz, dobrze by bylo byc lepiej poinformowanym zanim sie zacznie wypowiadac na dany temat - otoz w szacie Matki Boskiej Czestochowskiej znalazly sie tez rozne inne, wazne dla historii narodu polskiego, przedmioty, wlaczajac kawalek sutanny Jana Pawla II, ale takze wota wielu zwyklych ludzi (obraczki, rozance, medaliki)... Tragedia smolenska byla niewatpliwie bardzo waznym, tragicznym ale i przelomowym momentem w dziejach naszego narodu, wiec mysle, ze ten fragment jest tam jak najbardziej na miejscu, bo to nie tylko o sp. Lechu Kaczynskim mamy pamietac, ale o wszystkich ofiarach i o tych waznych chwilach, ktore wtedy wszyscy (na swoj sposob) przezywali...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
111ksiadz 2010-09-06 09:05:08
Już Cię całkiem pogięło!Gdzie porównujesz przedmioty po JPII(przecież większość prosi-modli się,żeby został świętym) z częściami tupolewa?Już wyżej pisałem,kto zadecydował-nie pamięć,nie wiara-POLITYKA,POLITYKA(z którą część Episkopatu się też nie zgadza).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
mistrzyni 2010-09-07 04:21:30
No coz, kazdy ma swoje wlasne zdanie na ten temat... Ja pozostaje przy swoim, ty przy swoim, ja sie z twoim nie zgadzam, ty z moim tez nie i pewnie nie dojdziemy do porozumienia na ten temat...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
111ksiadz 2010-09-07 10:42:09
I ok.Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: profanacja Św.Obrazu w Częstochowie.
limonka 2010-09-07 13:25:40
Cytat ze strony http://www.mati.com.pl/jasnagora/?strona,menu,pol,jp2,0,0,1603,wota,ant.html:";... Dwa były bowiem główne powody, dla których pielgrzymi przynosili wota na Jasną Górę. Pierwszym była chęć uproszenia u Boga, za pośrednictwem Maryi, konkretnej łaski: pomocy w trudnej życiowej sytuacji czy podratowania zdrowia. Drugi motyw był konsekwencją pierwszego. O ile tamte wota nazywamy błagalnymi, o tyle te drugie określamy jako dziękczynne. Są one bowiem materialnym wyrazem wdzięczności za doznaną już łaskę: za opiekę, często za cudowne i niespodziewane wyratowanie z najgorszej opresji, nierzadko też przyniesienie takiego wotum w pielgrzymce na Jasną Górę było wynikiem uroczystego ślubu złożonego w chwili wielkiego zagrożenia." "...Przynoszono też na Jasną Górę innego rodzaju, też mało efektowne z materialnego punktu widzenia, ale jakże wymowne wota: świadectwa cierpień Polaków wywożonych na Sybir w czasach niewoli narodowej czy więzionych w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Wszystkie te wota, razem z poprzednio wymienionymi, wspaniałymi i lśniącymi od klejnotów darami, zarówno kosztowne dzieła rzemiosła artystycznego, jak i skromne różańce z chleba i medaliki z gumy wykonywane w obozach zagłady, stały się pełnymi wymowy znakami kultu Matki Bożej, znakami wiary przepełniającej pątników przybywających do sanktuarium, znakami ufności we wstawiennictwo Maryi u Jezusa." Więc części tupolewa to wota błagalne (o co ?), dziękczynne ( za co ?) lub będące świadectwem kultu, ale chyba ... Lecha Kaczyńskiego, a nie Maryi ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in