10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
2168

Wydarzenia

petycja

asia22 2014-03-11 07:07:33
cześć mam prośbę :) podpiszcie petycje może uda nam sie przekonać władze że schronisko jest potrzebne!!!!!z gory dziękuje :)
http://www.petycje.pl/petycja/10379/apel_o_utworzenie_schroniska_dla_zwierzst_w_powiecie_limanowskim.html
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
konto usunięte 2014-03-11 08:41:16
A ja poproszę o drugą petycję, aby osoby, które chcą tego schroniska regularnie je finansowały.
Bardzo chętnie ją podpiszę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
jeden1 2014-03-11 08:49:21
A ja poproszę aby trolowanie idiotów i wielonikowców było usuwane...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
konto usunięte 2014-03-11 09:12:23
Gdyby chciano usunąć wszystkich jak to określasz idiotów, to kto by został i tłumaczył bardzo MĄDRYM i DOBRYM Ludziom z wielkim serduszkiem, że schronisko, które będzie przyjmowało zwierzęta od Nowego Sącza po Myślenice musi być naprawdę przemyślane i zmuszanie kogokolwiek do takich posunięć petycjami nie jest dla mnie zrozumiałe.

Jeżeli to schronisko ma się opierać na Waszych kilkunastu psach, o których "problemie" słyszę już chyba tutaj od roku, to mając na uwadze skalę problemu, problemu nie widzę, gdyż schronisko w Nowym Targu przecież jest.

Inaczej się ma schronisko dzikich zwierząt, gdzie zawsze chętnie będę wspierać zarówno samą opiekę, jak i przywrócenie dziczyzny do naszych lasów.

Jeden1 - Zapraszam do merytorycznej, kulturalnej dyskusji, gdyż ja nie używam inwektyw i wyrażam się w sposób wydaje mi się zrozumiały.
Oczywiście z moim zdaniem, możesz się zgodzić, bądź nie, ale nie masz prawa mnie obrażać i zapamiętaj to dobrze, bo jest to pierwsze ostrzeżenie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
konto usunięte 2014-03-11 09:17:54
* Pomyłka - miało być "dziczyzny"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
pawell 2014-03-11 15:45:27
...proponuję tanie "mieszkania dla młodych" bezrobotnych i bez zasiłku...(inna skala)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
krusader 2014-03-11 17:23:08
wydaje mi się, że są ważniejsze sprawy w powiecie niż schronisko
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
jeden1 2014-03-13 22:32:19
Jeśli się poczuwasz to nawet się cieszę...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
konto usunięte 2014-03-13 22:35:37
Schronisko w Limanowej? Wiadomo, że zwierzakom trzeba pomagać ale schronisko to porządny wydatek i trzeba się zastanowić czy to jest dobry pomysł żeby było właśnie w Limanowej. Cooba000 dobrze, że chociaż krótko napisałeś, bo znowu nie na temat.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
pawell 2014-03-14 12:08:28
TEMAT jest jeden "schronisko", a że dotyczy ludzi to pomyłka ewolucyjna taka drobna różnica jakościowa.
Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
konto usunięte 2014-03-16 20:44:05
Jestem za, pod warunkiem, że w tym schronisku zostanie umieszczony cooba000. Ten psychol powinien zostać zamknięty w klatce, żeby nie zrobił nikomu krzywdy :)
Powiedzcie gdzie mam się podpisać, w sprawie tej petycji? :o)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
aniaxxx 2014-03-17 19:43:24
Na co komu te psy i to schronisko! Proponuję wykopać dół i odszczelić wszystkie błąkające się sabaki i w jeden dół.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
kasik 2014-03-18 21:32:16
Dekalog św. Franciszka


1. Bądź człowiekiem pośród stworzeń, bratem między braćmi.
2. Odnoś się z miłością do wszystkich istot stworzonych.
3. Ziemia została Ci powierzona jako ogród, zarządzaj nim dobrze
4. Z miłości do siebie samego troszcz się o człowieka, zwierzęta, rośliny,wodę i powietrze aby ziemia nie została ich pozbawiona.
5. Używaj rzeczy oszczędnie, ponieważ marnotrastwo nie zapewnia przyszłości.
6. Twoim zadaniem jest odsłaniać tajemnicę pożywienia w taki sposób, że życie karmi się życiem.
7. Rozwiąż węzeł przemocy, abyś zrozumiał, jakie są prawa życia i istnienia.
8. Pamiętaj, że stworzenia nie odzwierciedla tylko Twojego podobieństwa, lecz jest wyobrażeniem Najwyższego Boga.
9. Ścinając drzewo pozostaw jego pęd, aby całkiem nie przerwać jego życia.
10. Z szacunkiem stąpaj po kamieniach, bo każda rzecz ma swoją wartość.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
konto usunięte 2014-03-18 21:50:35
Odszczelona, błąkająca sabaka?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
konto usunięte 2014-03-18 22:14:41
Kasik - Jeżeli przytaczasz "coś", to warto zaczerpnąć z innych źródeł niż "ściąga.pl".
Rozbierzność pomiędzy ptk. 8 jest tak ogromna, że zastanawiam się, czy Jesteś Buddystką, czy po prostu osobą, która nie potrafi czytać ze zrozumieniem tekstu - chyba, że nawet nie zerknęłaś na to co wkleiłaś.

1. Bądź człowiekiem wśród stworzeń, bratem między braćmi.
2. Traktuj wszystkie rzeczy stworzone z miłością i czcią.
3. Tobie została powierzona Ziemia jak ogród; rządź nią z mądrością.
4. Troszcz się o człowieka, o zwierzę, o zioło, o wodę i powietrze, aby Ziemia nie została ich zupełnie pozbawiona.
5. Używaj rzeczy z umiarem, gdyż rozrzutność nie ma przyszłości.
6. Tobie jest zadana misja odkrycia misterium posiłku: aby życie napełniało się życiem.
7. Przerwij węzeł przemocy, aby zrozumieć jakie są prawa istnienia.
8. Pamiętaj, że świat nie jest jedynie odbiciem twego obrazu, lecz nosi w sobie wyobrażenie Boga Najwyższego.
9. Kiedy ścinasz drzewo zostaw choć jeden pęd, aby jego życie nie zostało przerwane.
10. Stąpaj z szacunkiem po kamieniach, gdyż każda rzecz posiada swoja wartość.

Sformułowany współcześnie tzw. Dekalog św. Franciszka oparty na jego pismach i wczesnych źródłach franciszkańskich. Najlepiej prezentuje "myśl ekologiczną" Świętego z Asyżu.

http://www.franciszkanie.pl/news.php?id=1740
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
AdamKnight 2014-03-18 22:46:08
Nie chcemy tu żadnych schronisk dla zwierząt!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
sheitacid 2014-03-19 12:35:49
Sam trolujesz jak najęty i to na każdy temat dzisiaj.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
kasik 2014-03-19 23:49:47
MY????W czyim imieniu mówisz????Jesteście beznajdziejni:)Bo wszystko co się robi to trzeba zrobić z głową.Dopóki nie będzie umów z innymi gminami czy powiatami to żadne zwierzę tu nie trafi.A jak by była umowa,to nie WY za to zwierzę zapłacicie tylko gmina z której zostało przywiezione.Tak samo jak teraz Nowy Targ dostaje kasę za psy od nas.Człowiek,który nie szanuje zwierzęcia,nie szanuje też drugiego człowieka i tym bardziej wasze wypowiedzi o WAS świadczą.Poza tym jeżeli chcecie się wypowiadać publicznie to nauczcie się z łaski swojej pisać.."odszczelić"???Może odstrzelić??Taaaa.......dolałam oliwy do ognia.teraz zaczną krzyczeć ci wiecznie niezadowoleni......Ale tym pozytywnie myślącym powiem po cichu,że tacy zawsze będą;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
kasik 2014-03-19 23:53:24
A tak jeszcze nawiasem.Kolorowymotylku,to nie było ze sciaga.pl,tylko ze strony TOZ,a czy buddysta czy katolik,to dla mnie żadna różnica,bo to nie wiara czyni człowieka dobrym;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
shadow 2014-03-19 23:55:17
Popieram kasik w 100 %. Ciekawe który z Was chciałby spać pod gołym niebem, przymierając z głodu z powodu "właściciela" który wyrzucił was na ulicę. Jesteśmy ludźmi, stworzeniami myślącymi i to my jesteśmy odpowiedzialni za każde stworzenie na Ziemi, które nie może upomnieć się o dobre traktowanie, bo nie ma głosu. Ci , którzy są przeciw utworzeniu schroniska widocznie nigdy nie mieli psa czy kota i nie wiedzą, jakim zwierzę jest wiernym przyjacielem. Albo mają psy na metrowych łańcuchach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
AdamKnight 2014-03-20 08:32:36
My jesteśmy za tym, żeby nie było tu schroniska i żeby nie było bezpańskich psów. Mówię to w imieniu swoim i mojego dziadka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
konto usunięte 2014-03-20 08:53:09
Weź pod uwagę, że utworzenie schroniska dopiero zacznie generować problemy.
1. Ujawnią się aktywiści, którzy będą chcieli odbierać psy właścicielom aby je umieścić w schronisku. Niestety większość psów nie znajdzie nowego właściciela, więc będą skazane na dożywocie w schronisku i i z pewnością będą się gorzej czuły niż na łańcuchu u właściciela.
2. Odławiane zdziczałe psy tez nie nadają się do adopcji, będą tylko ogromnym problemem w schronisku.
Lepiej dać szansę prawu łowieckiemu.
3. Będzie generowało ogromne koszty i potrzebne będą pieniądze.
4. Duże skupisko zwierząt z pewnością nie będzie przyjemne dla otoczenia ze względu na hałas i fetor.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: petycja
kasik 2014-03-20 10:27:54
Bo każdy medal ma dwie strony.Dlatego schroniska są na odosobnionych terenach.Prawo łowieckie mówisz? A poczciwy pies uwiązany do drzewa w lesie też nie ma szansy na adopcję??Skąd wiesz?Miałam takiego psa.Był wielkości owczarka niemieckiego i był najlepszym przyjacielem jakiego mozna sobie wymarzyć.Wałkując dalej temat prawa myśliwskiego,to co z psami bezpańskimi w mieście??Też robić odstrzał??Na osiedlu?Między ludźmi??I tak,nie wszystkie psy nadają się do adopcji.Wiecie jak w Stanach działa prawo?Wszystko jest zwożone do schroniska.Na wstępie robione są podstawowe badania i oględziny czy można zwierzę uratować.Jeżeli tak,leczy się go,jeżeli nie usypia.Takie wyleczone zwierzęta(często w domach tymczasowych)są badane przez człowieka,który zajmuje sie psychiką zwierząt.Patrzą jak reaguje na inne zwierzęta.Na koniec jest test przy misce:jeżeli pies zaatakuje rękę przy misce nie nadaje się do adopcji.Zdaję sobie sprawę z tego,ze to są koszty,ale niektórzy na forum nie zdają sobie sprawy,że psy jadące do N.Targu też są na utrzymaniu gminy,z tą różnicą,że nie wiemy czy w ogóle tam są...Myślę,że dowóz zwierzęcia do schroniska też kosztuje.Gdyby schronisko było tutaj,mielibyśmy wpływ na to co się w nim dzieje...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in