10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
1994

Tematy archiwalne

kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy

ewelisia009 2010-02-02 18:38:15
wie ktoś czy w najbliższym czasie rozpoczynają się w limanowej lub okolicach jakiś kurs przedmałżeński...?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
miszmasz88 2010-02-02 19:29:16
kurs przedmałżeński musi teraz odbywać się w swojej parafii , jeśli np, mieszkasz w Limanowej to tylko akceptowany jest kurs z Limanowej :) nie liczą się już kursy np w szkołach czy innych parafiach, żenada ;P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
konto usunięte 2010-02-02 19:37:03
z tego co wiem to w Laskowej sie zacznie w sobote po środzie popielcowej =0
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
gruszka 2010-02-02 23:27:13
Ej, nieprawda. Są parafie, które nie organizują kursów przedmałżeńskich i co? Ich mieszkańcy nie mogą w ogóle się pobierać?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
HiKrush 2010-02-03 00:07:16
Mogą se pobierać, w szpitalu, za niecałe pół litra pobranej krwi siedem czekolad;D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
miszmasz88 2010-02-03 00:27:15
heh gruszka na 100 % nie masz racji, chyba że jest tak że te parafie mimo wszystko nie robią u siebie kursów tylko akceptują inne. Ja jestem na milion procent pewny że tak jest bo znam sie dobrze z proboszczem i nawet na ogłoszeniach parafialnych w niedziele mówił że teraz w diecezji tarnowskiej nie liczą się kursy w innych parafiach a także jak dotychczasz podczas katechez w szkołach. I nikt mi tego nie przemówi że jest inaczej. Więc jeśli chcesz zrobić kurs gdzie indziej to rób ale wiec o tym że na marne :) pzdr
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
loleklima 2010-02-03 07:17:28
a wała!!! mi kurs podbił znajomy bo ma takowe pieczątki i nie musiałem wysłuchiwac tego paplania o śluzie......;]
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
konto usunięte 2010-02-03 08:59:15
kurs mozna zrobic takze w innej parafi np.tak jak jakis czas temu sporo osob z nowego rybia uczesczalo na taki kurs do tymbarku
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
ewelisia009 2010-02-03 11:34:40
ale ja chciałabym sie dowiedzieć czy w najbliższym czasie w okolicy zaczyna sie jakiś kurs ..b..jeśli ktoś wie to prosze pisać...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
SMILE 2010-02-03 15:35:57
miszmasz88, a możesz napisać o proboszcza której parafii chodzi ? bo w mojej parafii ksiądz nic takiego nie ogłaszał
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
gruszka 2010-02-03 15:51:46
miszmasz88, są różne parafie i różni księża. Wiem, co mówię. Ja jakoś nie musiałam mieć kursu przedmałżeńskiego z parafii, w której brałam ślub, tylko miałam z innej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
miro 2010-02-03 17:42:00
miszmasz88 masz przestarzałe informacje - dowód? - Kurs przedmałżeński 17 lat temu w szkole - ślub w grudniu w Limanowej i żadnych problemów, żadnych znajomości.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
KaKropka 2010-02-04 09:16:33
Weź ślub cywilny. Do niego nie potrzeba żadnego bzdurnego kursu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
ewelisia009 2010-02-04 11:05:11
widze żę chyba nikt się nie orientuje kiedy i gdzie odbywa sie kurs....gdyby jednak ktos sie dowiedział to piszcie....jak dla mnie może być w innej parafi bo obecnie w mojej nie ma...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
Piotr 2010-02-04 11:36:37
idz do kościoła lub na plebanie i po prostu zapytaj księdza, czy zakonnicy. :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
gruszka 2010-02-04 12:31:35
No, pomysł Piotra jest faktycznie najlepszy w tym momencie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
konto usunięte 2010-02-10 19:12:27
ewelisia009, z tego co mi wiadomo dekanat tymbarski prowadzi kurs przedmałżeński w okresie wielkiego postu. spotkania są w każdą sobotę wieczorem (około 18.00)i trwają +/- ok. 1h. Przynajmniej tak było jeszcze w ubiegłym roku.. i wtedy też nie było "rejonizacji" :). Nie jestem pewna czy nadal jest tak samo, czy są jakieś zmiany w tym zakresie. Zadzwoń do kancelarii parafialnej albo sprawdź na stronie internetowej parafii - myśle, że powinnaś znaleść tam jakieś info...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
ewelisia009 2010-02-15 13:09:02
a ile trawa taki kurs??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
SMILE 2010-02-15 20:11:39
Tara ma dobre info, znalazłam na stronie parafii Tymbark-dział ogłoszenia parafialne: "W sobotę o godz. 1800 w Parafialnym Centrum Kultury - rozpoczną się katechezy (zwane Kursem Przedmałżeńskim), dla młodzieży która ukończyła 17 lat życia. Przypominamy: zaświadczenie ukończenia tego kursu wymagane jest od narzeczonych, którzy zgłaszają się na zapowiedzi przedślubne." A z tego co mi wiadomo to trwają ok. 3 miesięcy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
ewelisia009 2010-02-16 11:45:07
a zapisy kiedy są?? trzeba wcześniej się zapisać czy wystarczy przyjść w sobote na 18 i wtedy się zapisać??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
SMILE 2010-02-16 19:09:53
nie ma zapisów, po prostu przychodzisz
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
konto usunięte 2010-02-16 20:10:12
SMILE, patrząc obiektywnie 3 miesiące to trochę długo :)... Ja robiłam taki kurs (właśnie w Tymbarku) 2 lata temu i wtedy trwał 4 kolejne soboty. Ale oczywiście przez ten okres czasu mogło się coś w tym temacie zmienić. ewelisia009 - tak jak SMILE instruuje - przychodzisz i tyle. Na pierwszym spotkaniu podajesz tylko imię i nazwisko (potrzebne do sprawdzania obecności - formalność) na które otrzymasz potem zaświadczenie o ukończeniu takiego kursu. Szczegółów dowiesz sie już na miejscu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
Mary27 2010-02-22 13:09:25
W Męcinie w ten piątek się kurs zaczyna, chyba o 19...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
lala 2010-05-26 23:03:48
może warto jeszcze dodać, że na kursie dowiesz się jak posługiwać się kalendarzykiem i pewnie zobaczysz film o aborcji i tyle.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kursy przedmałżeńskie w limanowej i okolicy
labarva 2012-03-28 10:59:33
Robimy pieczątki na platformie www.labarva.pl i odradzamy używanie pieczątek bez prawa do jej używania. Jest to karalne i traktowane jako fałszerstwo. Z doświadczenie możemy powiedzieć, że każda podrobioną pieczątkę można odróżnić od oryginalnej pieczątkihttps://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in