10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
1994

Tematy archiwalne

Ksiądz po kolędzie

konto usunięte 2011-01-03 20:25:35
Nawiedził mój dom ksiądz z kolędą i pierwszą rzeczą jaką powiedział to, że przyszedł do parafii limanowskiej nowy proboszcz i polecił uaktualnić kartoteki. Wyciągnął ładnie wydrukowaną kartę z rubrykami do wpisania (łącznie z zawodem rodziców a do dzieci datami i miejscami urodzenia, chrztu I komunii i bierzmowania) z pogrubionym napisem u góry KARTOTEKA PARAFIALNA. Wiem że wiedza to potęga ale nie wydaję mi się to właściwe.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
Miroslav1115 2011-01-03 20:29:07
Czemu nie wydaje Ci się to właściwe, jeżeli dobrze znasz księdza, który przyszedł po kolędzie to nie widzę powodów do obaw.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
forfiter 2011-01-03 20:34:25
Ten ksiądz dorabia jako rachmistrz w Narodowym Spisie Powszechnym 2011,zabrał się ostro do roboty.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
mogielica 2011-01-03 21:29:45
Dobrze, ale skąd do cholery zwykły zarobiony "szarak" ma prawo pamiętać kiedy został ochrzczony, z datą komunii nie powinien mieć problemu, bo zapewne ma obrazek na ścianie, a czy pamięta datę bierzmowania? Wątpię! Jeżeli proból chce wiedzieć takie informacje, to niech sobie idzie do kancelarii parafialnej i tam wszystko POWINNO BYĆ! Nowy proboszcz to jakiś leń i tyle, żeby tego inaczej nie nazwać!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
panel 2011-01-03 22:16:03
ale macie problemy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
janko 2011-01-03 22:29:49
czarnamafia
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
roxy 2011-01-03 22:41:29
oj szkoda, że w czasie kolendy nie będę u rodziców bo miałabym okazję porozmawiać z księżulkiem :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
DRKidlerr 2011-01-03 23:04:23
INKASENT MNIE RÓWNIEŻ NAWIEDZIŁ
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
konto usunięte 2011-01-04 09:09:22
mnie tez bawiedzil, wzial kase i wyszedl po 10 min. Zreszta w u sasiadow tez tak bylo. I to ma byc koleda???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
konto usunięte 2011-01-04 09:09:34
nawiedzil*
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
madderr 2011-01-04 12:10:01
to po chuj kase dajecie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
konto usunięte 2011-01-04 18:08:58
Oczywiście u mnie też był ksiądz po kolędzie, bardzo sympatyczny ,miły z poczuciem humoru :) Nigdzie mu się nie spieszyło , o nic nie wypytywał ... rozmawialismy przeszło godzinę przy filiżance kawy...:) Wychodząc - mąż chciał dac mu kopertę z pieniędzmi .... ku Naszemu zaskoczeniu kategorycznie odmówił. Twierdząc ,że nie przyszedł po pieniądze lecz z wizytą duszpasterską :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
mon 2011-01-04 18:13:28
CO TO ZA KSIĄDZ BYŁ ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
andy11 2011-01-04 18:27:57
Robaczku to podziwiam księdza oraz już miałem napisać że to pewnie było w Opolu gdzie kuria zakazała w diecezji pobierania daniny od wiernych w czasie kolędy:)jeśli chodzi o katy,to większość parafii posiada takie karty i zwyczajowo zawsze ksiądz idąc po kolędzie zabiera ze sobą "teczuszkę"-wie wtedy do kogo idzie i uaktualnia swoje dane oraz rozmowa się klei-bo w karcie pisze kto kim jest,jednak w dobie ustawy o ochronie danych osobowych oraz zasadach ich przechowywania oraz pozyskiwania radziłbym także gorliwemu proboszczowi załączać notkę w takiej karcie którą wierny podpisuje(że wyraża zgodę ... i takie tam inne)Robaczku TY masz męża?:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
konto usunięte 2011-01-04 18:28:51
Prawdziwy i z powołania !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
andy11 2011-01-04 18:39:00
...mąż czy ksiądz???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
konto usunięte 2011-01-04 19:06:07
Oczywiście , że mam męża .....:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
Janek64 2011-01-04 19:32:16
Każdy ksiądz z ludu pochodzi u mnie tez był bardzo miły i sympatyczny i co najważniejsze długo się modlił.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
klio7 2011-01-04 19:41:49
sprawa jest prosta.jezeli komus nie pasuje niech nie przyjmuje ksiedza ,nie daje pieniedzy i nie wypisuje bzdur.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
Michal23 2011-01-04 19:56:12
Mogielica___ Zwykły szarak może nie wie kiedy miał bierzmowanie czy komunie z tego wynika zę takim właśnie jestes ale normalny człowiek powinien raczej to wiedzieć. A te kartoteki uzupełnia po to co kilka lat bo skąd ma niby wiedzieć czy w danym domu ktoś np nie wyszedł za mąż i nie wyjechal do innej parafii . Jak również za granice....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
konto usunięte 2011-01-05 20:20:05
Michal 23 masz rację ksiądz powinien wiedzieć czy ktoś z domu wyjechał za granicę i ile ma kasy. Gdzie tu jest religia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
mogielica 2011-01-05 22:25:59
Michal23 - rozumiem że ty nie masz nic na głowie, żadnych problemów, zmartwień po prostu żyjesz na luzie i takie daty jak np CHRZTU, bierzmowania pamiętasz... A ja uważam że jak księżulo chce wiedzieć kiedy miałem bierzmowanie to jak już wcześniej napisałem jest to w księgach parafialnych i niech sobie LEŃ sam sprawdzi! Ok ktoś wyszedł za mąż/ożenił się i zamieszkał w innej miejscowości, ale nie ma obowiązku takich pierdoł pamiętać, tym bardziej datę chrztu hahaha Wspomnę jeszcze że za „kolędę” nie powinni brać ani grosza, bo tak dobrze NIE MAJĄ W ŻADNYM INNYM KRAJU!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
blizniak 2011-01-05 23:30:44
Bardzo dobrze.Niech obowiązują zasady moralne Ilu jest takich którzy nie żyją zgodnie z zasadami dekalogu.Udzielają się społecznie ba nawet sprawują funkcje publiczne biorą udział w uroczystościach kościelnych w I szeregu.Niech nowy proboszcz wie z kim ma do czynienia i nie da zwieść jak poprzednik.Są rozwody i kapliczki.Nie chodzi się do kościoła ale organizuję różne poświecenia czy opłatki.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
MARKOS 2011-01-06 10:14:07
Ciekawe czy pamiętają daty sakramentu chrztu a co poniektórzy bierzmowania swoich dzieci ponoć powołanie przechodzi z ojca na syna ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
Michal23 2011-01-06 11:37:46
Nie chodzi tu o prace za granicą tylko o całkowity wyjazd na stałe z Polski.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
karol366 2011-01-06 14:30:15
To mogłeś mu to powiedzieć. Uważam, że nasi księża są w porządku i można im darować nawet takie nietakty.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
moimzdaniem 2011-01-10 14:08:34
Chyba trochę przesadzacie, u mnie wcale nie pytał o datę bierzmowania i chrztu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
jjmrt 2011-01-12 10:04:58
człowiek które przejmuje się swoja wiarą powinien znać takie daty, bo to były ważne dni w jego zyciu... daty urodzin też nie pamietam tylko mi powiedzieli a jakoś nie mam kłopotu z jej odtworzeniem w pamięci, przy bierzmowaniu byłem juz duzy więc też nie problem... data ślubu ... no to by zona pokazała jakbym zapomniał :) ... Dajcie spokój tych kilka dat to taki problem, a poza tym jaka twoja wiara jak nawet nie wiesz kiedy miałeś chrzest, bierzmowanie tzn. że te dni nie były ważne, a przynajmniej ważniejsze niż imieniny których datę pewnie znasz... Takie proste pytanko a brak na nie odpowiedzi tyle mówi o stosunku do swojej religii...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
jjmrt 2011-01-12 10:09:03
mogielica ... za kolędę księża nie biorą, tylko ludzie dają, jeszcze nie słyszałem żeby się który upomniał, a wielu nie wzięło choć im dawano... Jak nie chcesz to księdza nie przyjmuj, bądź sobą, a nie udawaj katolika przed sąsiadami, po co
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiądz po kolędzie
jjmrt 2011-01-12 10:09:58
mogielica ... a jeśli chrzest to pierdoły, to faktycznie po co znać jego datę, lecz jeśli to wazny dzien to głupio jej nie znać
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in