8°   dziś 3°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
1994

Tematy archiwalne

Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.

konto usunięte 2010-01-06 17:41:59
Obydwaj księża pełnią bardzo ważną posługę kapłańska. Cały czas są oddani ludziom cierpiącym ksiądz Boguś ,a ksiądz Opocki ubogim wyrzuconym ze społeczeństwa Romom, Bo bardzo ciężko im żyć gdzie niema pracy, i widoku na lepsze jutro. Z pewnością ich posługa to trudna praca kapłańska, obydwaj to pokorni, rozmodleni kapłani służący zawsze z pomocą tym najbardziej potrzebującym. Los ich tak doświadcza ze obydwaj maja rzucane kłody pod nogi od niektórych wiernych i nawet kapłanów. Co o tym sadzicie..... Czy dobrych ludzi należny tak niszczyć .... za pokorę za to ze obydwaj służą dobru i najbardziej potrzebującym. Nie sztuka rządzić jak się ma, lub kogoś zbiera zasługi....... Ale to Pan Bóg oceni nie ja......... Co sadzicie na temat pracy tych dwóch wspaniałych Limanowskich kapłanów.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
konto usunięte 2010-01-06 17:44:14 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
konto usunięte 2010-01-06 17:47:15 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
konto usunięte 2010-01-06 17:49:17 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
konto usunięte 2010-01-06 18:05:14 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
atosek 2010-01-06 20:42:45
Ja uważam ze ks Opocki nic nie robi.Można by sie zastanowić czy nie ma zastosowania do ks opockiego zwrot "z kim przystajesz taki sie stajesz |""" to juz kazdy musi ocenic//..sam......... Inna sytuacja jest z ks dr Bogusławem Węgrzynem to najlepszy ksidz jakiego do tej pory spotkałem.Oby w limanowej został.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
BogumilaLysak 2010-01-06 20:46:03
Czy ma odejść .... nie sadze przecież jest już kapelanem szpitalnym ponad 20 lat było by go brak, to czastka szpitala dusza...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
mb3 2010-01-07 01:51:00
Subiektywnie uważam pracę księdza Opockiego za syzyfową i niepotrzebną, ja nie mam ochoty się asymilować z romami i już. jego praca w moim wypadku zdaje się być daremna, bo choćby obiecał, że oni wszyscy pójdą do pracy i od jutra przestaną kraść i wyłudzać pieniądze z równych funduszy społecznych i tak nie będą oni przeze mnie akceptowani, a i moje zdanie na temat deportacji do rumuni się nie zmieni.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
konto usunięte 2010-01-07 06:41:32
trzeba ich nauczyć kultury powinni starości burmistrzowie wójtowie zatrudnić pedagogów społecznych by zajęli się ich uspołecznieniem jak to jest w innych miastach sam Ks Opocki nieda rady zadba o to by wierzyli o ich dusze przyjęli chrzest natomiast w tych innych sferach wychowawczych i dostosowanie do społeczeństwa obcokrajowców musi się zając pedagog społeczny.. nie opieka..bo tam nie ma fachowców...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
hefajstos 2010-01-07 10:13:35
dama widzę że tobie się coś pod kopółą pokićkało chyba w sylwestra wliłeś gorzałę z przemytu. Zostaw to pisanie i udaj się do doktora
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
mb3 2010-01-07 11:57:32
Ale dlaczego MY mamy płacić za ich asymilację z NAMI? Jak się nie chcą asymilować i mają z tym problem to niech się wynoszą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
nulka 2010-01-07 16:19:11
Porównywanie księdza Opockiego i Węgrzyna jest idiotyczne. Ten pierwszy widzi tylko" skrzywdzonych"i biednych romów. Natomiast ksiądz Bogdan jest prawdziwym BOŻYM POSŁAŃCEM dla wszystkich. Ajeśli chodzi o romów to też zdania nie zmienię . Jak mają ciężko to niech jadą do roboty za granicę tak jak my- jak chcemy coś więcej zarobić.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
atosek 2010-01-07 22:18:49
zobaczcie cyganie to narod swego rodzaju pasozytniczy.Zeruja na innych narodach.Nie potrafia załozyc wlasnego panstwa i nigdy nie starali sie tego zrobic.Ich kultura jest najprostsza.To tylko taniec i spiew.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
jaludz 2010-01-08 14:25:02
co to za porównanie...moje zdanie jest takie ze ks. Węgrzyn jest na prawdę księdzem z powołania otwartym na ludzi, a ks. Opocki zgodzę się z atoskiem "z kim przystajesz taki się stajesz". Według mnie dużo lepiej by było gdyby się w to wszystko nie mieszał, bo szanowny ksiądz widzi tylko to co Romskie ( czyli same prawa: świadczenia społeczne, zapomogi itp. a ZERO OBOWIĄZKÓW ) a z ludźmi uczciwie żyjącymi wykształconymi w ogóle się nie liczy. Zatrudnienie pedagoga społecznego.. też mi coś nastepne zmarnowane pieniądze które mogły by otrzymać POLSKIE rodziny na prawdę potrzebujące. Kto mi nie wierzy niech się przyjrzy "biednym" Romą jakimi jeżdżą samochodami jakie mają telefony itp. Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
dominator456 2010-01-08 15:50:31
ksiądz Opocki (oddany) ubogim wyrzuconym ze społeczeństwa Romom, Bo bardzo ciężko im żyć gdzie niema pracy, i widoku na lepsze jutro. HAHA dama rozbawiłaś mnie tym tekstem . atosek i jaludz ja czasami sie zastanawiam czy to moresy są takie dlatego że przestają z nim czy odwrotnie w każdym bądź razie aktualnie są siebie warci ! Tak zatrudnijmy im pedagoga !Jeszcze osobistego trenera Fitnes i dietetyka (bo biedni romowie mają już opuchliznę głodowe) a na weekend po prostytutce im zamówmy. Jestem pełen uznania dla pracy i posługi ks. Bogumiła 100 lat życia ! pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
roxy 2010-01-08 18:54:08
porównywanie księdza -opiekuna romów do KSIĘDZA z sercem, człowieka wspaniałego, dobrego i kochanego przez wszystkich jest wysoce niestosowne. w ogóle te dwa nazwiska nie powinny obok siebie zostać napisane chyba że jako przykłady przeciwstawne.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
kot 2010-01-09 23:01:16
Ks.Dr to wzór dla Opockiego a nie odwrotnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
konto usunięte 2010-01-10 17:23:07
Obydwaj księża pełnią bardzo ważną posługę kapłańska. Cały czas są oddani ludziom cierpiącym ksiądz Boguś ,a ksiądz Opocki ubogim wyrzuconym ze społeczeństwa Romom, Bo bardzo ciężko im żyć gdzie niema pracy, i widoku na lepsze jutro. Z pewnością ich posługa to trudna praca kapłańska, obydwaj to pokorni, rozmodleni kapłani służący zawsze z pomocą tym najbardziej potrzebującym. Los ich tak doświadcza ze obydwaj maja rzucane kłody pod nogi od niektórych wiernych i nawet kapłanów. Co o tym sadzicie..... Czy dobrych ludzi należny tak niszczyć .... za pokorę za to ze obydwaj służą dobru i najbardziej potrzebującym. Nie sztuka rządzić jak się ma, lub kogoś zbiera zasługi....... Ale to Pan Bóg oceni nie ja......... Co sadzicie na temat pracy tych dwóch wspaniałych Limanowskich kapłanów..... dama 2010-01-06
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
kot 2010-01-10 20:12:12
roxy-popieram.Te dwa nazwiska nie powinny wytępować obok siebie.Ks Drto wzór nie tylko dla Opockiego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ksiadz Boguslaw Kapelan Szpitalny w Limanowej i Ksiadz Opocki opiekun Romów z Łososiny Górnej.
koszarykanin 2010-01-24 13:13:04
"dama" co to ma być za porównanie? ksiądz opocki może i jest rozmodlony ale czemu nie umie zażegnać tego konfliktu? bo to on jest głównym "sprawcą" nieporozumień i nie przyjmuje do wiadomości prawdziwego stanu rzeczy! powinniście obydwoje przejrzeć na oczy!!!tyle w temacie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in