14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
2166

Wydarzenia

Koniec kostki brukowej (granitowej) w Tymbarku!

DXi12 2013-07-29 22:44:40
Co sądzicie o likwidacji kostki granitowej w Tymbarku od mostu do stacji kolejowej?
Wg mnie jest to bezsensu, bo Kosta jest trwalsza a poza tym nadaje urok miejscowości.
Wójtowi Lechowi się chyba coś pomieszało w główce…



http://limanowa.in/wydarzenia;remont-mostu-i-koniec-kostki-w-tymbarku,14560.html
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Koniec kostki brukowej (granitowej) w Tymbarku!
dragonds 2013-07-29 23:05:15
Najpierw przeczytaj dokładnie tekst i dowiedz się kto włada tą drogą a później komentuj... :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Koniec kostki brukowej (granitowej) w Tymbarku!
konto usunięte 2013-07-29 23:18:48
Niech robią, byle się nie rozpływała jak na Piłsudskiego w Wieliczce.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Koniec kostki brukowej (granitowej) w Tymbarku!
AdamKnight 2013-07-29 23:37:39
Bzurys, skąd Ty wiesz, co dzieje się w Wieliczce? W ogóle skąd znasz i kojarzysz nazwy ulic wielickich? Po co Ci to potrzebne do życia w Limanowej? Ja na przykład takich rzeczy nie wiem, a jest mi dobrze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Koniec kostki brukowej (granitowej) w Tymbarku!
konto usunięte 2013-07-30 10:25:07
Przejeżdżałem wczoraj i widziałem. Jak jadę to patrzę na znaki i różne tabliczki. Poza tym nie mieszkam w Limanowej.
Im mniej wiesz tym jest Ci lepiej, ale zadajesz głupie pytania, jak mi lub Jankowi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Koniec kostki brukowej (granitowej) w Tymbarku!
P36 2013-07-30 11:15:32
kostka brukowa w miasteczkach jak Tymbark ma duuuużo więcej plusów niż minusów... ale wszelkiego rodzaju władze robią to czego oczekują ludzie... a ludzie wolą asfalt... inaczej by protestowali i kostka by została na miejscu :) (tak jak mieszkańcy Sowlin zablokowali budowę paskudnych ekranów akustycznych na Piłsudskiego - wygrali z GDDKiA) :P
p.s.
w cywilizowanym świecie dba się o estetykę oraz klimat miasteczek... i o tradycję - my jeszcze do tego nie dorośliśmy... u nas jest niestety pod tym względem ciemnogród... i tyle w temacie... za 20 lat będą tą kostkę robić na nowo albo odgrzebywać spod asfaltu - ale to już nie będzie to samo :(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Koniec kostki brukowej (granitowej) w Tymbarku!
konto usunięte 2013-07-30 12:41:27
Niestety takich mamy kierowców co im wszystko wadzi.
Kostka kamienna jest bardziej śliska zwłaszcza po deszczu.
Chodzi o to żeby przyczepność nawierzchni w ciągu jednej drogi nie zmieniała się zbyt gwałtownie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Koniec kostki brukowej (granitowej) w Tymbarku!
bearchen 2013-07-30 13:01:20
Mi sie ta kostka w ogole nie podoba i ciesze sie ze zniknie.
Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Koniec kostki brukowej (granitowej) w Tymbarku!
anikk 2013-07-30 13:11:45
Kostka, tzw. kocie łby faktycznie nadają dużego uroku i klimatu w Tymbarku. Fakt, że w zimie czy po deszczu robi się trochę niebezpiecznie i trudniej utrzymać drogę w zimie. Ciężko jednak będzie się przyzwyczaić do asfaltu- teraz to dopiero będą urządzać wyścigi samochodowe... Kostka wcale nie jest w złym stanie chociaż mały remoncik w niektórych miejscach przydałby się. Dziwne jest to że w ryku kilka lat temu położono własnie kostkę aby nadać klimat wsi, a kawałek dalej się niszczy to co spełniało funkcje przez kilkadziesiąt lat i pewnie mogłoby nadal spełniać jeszcze przez długi czas na rzecz asfaltu który za pewne nawet nie wytrzyma kilku lat. :(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Koniec kostki brukowej (granitowej) w Tymbarku!
AdamKnight 2013-07-30 18:11:08
Bzurys, wiedz, że nic nie wiesz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in