Baner Baner
10°   dziś 9°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
1994

Tematy archiwalne

Jesli jesteś wierzący. Jak rozumiesz przykazanie miłosci. Jak rozumiesz zadosuczynienie. Czy powinienes przystapić do Komunii Swietej bez zadosuczynienia i wyrównania krzywd.

BogumilaLysak 2010-01-04 12:29:06
Pewne przemyślenia i sytuacje społeczne i rodzinne i rozmowy z ludźmi chrześcijanami zmusiły mnie do napisania tych pytań. Jak wiecie Forum jest anonimowe, pozwoli ono się wypowiedzieć jak rozumiecie te pytania. I czy one sa respektowane przez księży i nas chrześcijan. Należymy do jednego kościoła, ale zdarza się ze niektórzy zapominają o przykazaniu miłości Szanuj bliźniego swego jak siebie samego. Lub o zadośćuczynieniu Panu Bogu i ludziom skrzywdzonym . Co myślicie proszę o wypowiedzi z serca...mogą być te wypowiedzi na przykładach .... przezytych....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jesli jesteś wierzący. Jak rozumiesz przykazanie miłosci. Jak rozumiesz zadosuczynienie. Czy powinienes przystapić do Komunii Swietej bez zadosuczynienia i wyrównania krzywd.
kapitan 2010-01-04 12:41:11
Bierzmy przykład z naszych pasterzy z proboszczem na czele.To chyba oczywiste i proste.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jesli jesteś wierzący. Jak rozumiesz przykazanie miłosci. Jak rozumiesz zadosuczynienie. Czy powinienes przystapić do Komunii Swietej bez zadosuczynienia i wyrównania krzywd.
konto usunięte 2010-01-04 12:51:15
Wreszcie ktoś mądrze pisze, ja tez nieraz się zastanawiałam nad tym jak wygląda wiara ludzi którzy pala papierosy za kościołem w czasie Mszy Świętej i po co przychodzą jak w niej nie uczestniczą. Tak samo jak na chórze zdarza się ze śpią i myślą o czym innym.Raz to jeden starszy pan dopiero zeszedł na ziemie bo tak był zamyślony jak ksiądz szedł ze składka dopiero zaczął uczestniczyć i śpiewać. Jedna pani tak obserwowała dziecko w kościele ze bałam się ze odbierze matce lub uprowadzi.. Ale nad tym powinni popracować księża nie sadzisz. A nad zadośćuczynieniem to najlepiej jak by się wypowiedzieli fachowcy, ci którzy skrzywdzili kogoś w jaki sposób naprawili krzywdę, obgadali, rzucali oszczerstwa w jaki sposób je odwołali... Pan Bóg wie i czeka, ale Nas musi kochać ze czeka...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jesli jesteś wierzący. Jak rozumiesz przykazanie miłosci. Jak rozumiesz zadosuczynienie. Czy powinienes przystapić do Komunii Swietej bez zadosuczynienia i wyrównania krzywd.
konto usunięte 2010-01-04 23:46:54 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jesli jesteś wierzący. Jak rozumiesz przykazanie miłosci. Jak rozumiesz zadosuczynienie. Czy powinienes przystapić do Komunii Swietej bez zadosuczynienia i wyrównania krzywd.
ostin 2010-01-05 09:25:50
sam walczę z pychą nieraz mam wątpliwości co zrobić by ja zwalczyć. pracuje w środowisku gdzie jeden na drugiego nadaje, nie biorę udziału w tym lecz udziela mi się ta zła atmosfera. czasem myślę ludzie za kilka lat nas nie bedzie.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jesli jesteś wierzący. Jak rozumiesz przykazanie miłosci. Jak rozumiesz zadosuczynienie. Czy powinienes przystapić do Komunii Swietej bez zadosuczynienia i wyrównania krzywd.
ostin 2010-01-05 09:32:30
za pieniądze ludzie sprzedają dusze, jest stara piosenka ,,za pieniądze się ożenię, za pieniądze życie zmienię za pieniądze ksiądz w kościele..........czy niema prawdy. Ile jest ludzi co oddają się złości, terrorowi emocjonalnemu, ojcowie niszczą swoje dzieci, matki zapominają ze pod sercem nosiły dziecko. Swiat do góry nogami przewrócił
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jesli jesteś wierzący. Jak rozumiesz przykazanie miłosci. Jak rozumiesz zadosuczynienie. Czy powinienes przystapić do Komunii Swietej bez zadosuczynienia i wyrównania krzywd.
ostin 2010-01-05 10:08:22
niema prawdy, człowiek uczciwy w tym swiecie nie przezyje lub cały czas jest napietnowany i zmuszany przez innych do złego taka jest moja teoria. Wiara kościół się rozlatuje, przez to iż nic z tym nie robimy. Księża powinni się zabrać do pracy a nieudowadniań który z nich jest ważniejszy...Boli mnie to byłem świadkiem niejednej fałszywej zagrywki przy księdzu, gdyby nie moja wiara w Boga pewno bym odstąpił od parafii....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jesli jesteś wierzący. Jak rozumiesz przykazanie miłosci. Jak rozumiesz zadosuczynienie. Czy powinienes przystapić do Komunii Swietej bez zadosuczynienia i wyrównania krzywd.
HiKrush 2010-01-05 12:25:00
Jak rozumiesz zadośćuczynienie? Że jak zrobię komuś krzywdę, to mam mu zapłacić? A może zrobić sobie to samo, bądź pozwolić komuś zrobić to samo sobie? Bóg mówi, żeby wybaczać, w gestii sprawcy pozostaje tylko żal za grzechy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jesli jesteś wierzący. Jak rozumiesz przykazanie miłosci. Jak rozumiesz zadosuczynienie. Czy powinienes przystapić do Komunii Swietej bez zadosuczynienia i wyrównania krzywd.
ostin 2010-01-05 12:35:25
HiKrush -- Nie masz zapłacić chyba że go okradłeś to masz mu oddać kasę, lub świadomie się na nim dorabiałeś lub wykorzystywałeś materialnie jest to kradzież.Twoje sumienie jest najlepszym wyznacznikiem i wie kiedy jesteś nieuczciwy. ktoś KTO MA ŻAL DO CIEBIE ZAWSZE CI O TYM POWIE ..Bóg MÓWI WYBACZAĆ ALE I UPOMINAĆ OSZUSTÓW I KŁAMCÓW.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jesli jesteś wierzący. Jak rozumiesz przykazanie miłosci. Jak rozumiesz zadosuczynienie. Czy powinienes przystapić do Komunii Swietej bez zadosuczynienia i wyrównania krzywd.
nulka 2010-01-05 12:45:45
Przeżyłam w życiu troszkę.... i uważam że jeśli bedziemy stosować zasadę" nie czyń nikomu co tobie nie miłe "to życie będzie lepsze. Ale faktycznie ciężko to czynić skoro wokół nas tyle egoizmu i fałszu.Jeśli chodzi o zadośćuczynienie i wyrównanie krzywd to każdy powinien postępować według swojego SUMIENIA śmiem twierdzić że na tym świecie nie ma sprawiedliwości ALE NA DRUGIM JEST -bardzo w to wierzę . Przeczytałam na ten temat kilka książek .Za każdy grzech słono się tam placi.Jeśli o to zadośćuczynienie - to zależy co się komuś zrobiło???? każdy z nas jest grzeszny i idąc do spowiedzi wyzbywamy się uraz do innych jak również wybaczamy -tak przynajmniej w mojej ocenie powinno być. No chyba że zrobiło się komuś jakąś krzywdę większego kalibru ... to myślę że też czasem długo zejdzie żeby zadośćuczynić -trudno czekać z przyjęciem PANA JEZUSA po zadoścuczynieniu jeli np ma to trwać pół roku . Wszystko zależy od człowieka który popełnił ten grzech. POZDRAWIAM.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jesli jesteś wierzący. Jak rozumiesz przykazanie miłosci. Jak rozumiesz zadosuczynienie. Czy powinienes przystapić do Komunii Swietej bez zadosuczynienia i wyrównania krzywd.
konto usunięte 2010-01-05 12:55:50
HiKrush - Wybaczać należy w ostateczności tu ,,ostin poruszył to co jest. Ale i tak Pan Bóg kiedyś gdy się wstawi ta osoba przed nim rozliczy ja z wszystkiego. Przebaczenie to dobra wola skrzywdzonego ale nie zawsze ludzie przebaczają do końca i tu zaczyna się problem rodzi się następne zło zawisnąć zemsta, obojętność i inne grzechy ciągnące się z pokolenia na pokolenie.....Popieram ostina najlepszym wyznacznikiem jest sumienie i szczera spowiedź, zadośćuczynienie, zal za grzechy. Ale w dzisiejszym świecie nie wiem czy kogoś na to stać, nie chce osadzać ludzi ale z tym tematem jest cienko, wystarczy znać dwa słowa dobro i zło,,,,,,,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jesli jesteś wierzący. Jak rozumiesz przykazanie miłosci. Jak rozumiesz zadosuczynienie. Czy powinienes przystapić do Komunii Swietej bez zadosuczynienia i wyrównania krzywd.
konto usunięte 2010-01-05 13:08:47
nulka podpisuje się dwoma rekami pod tym co piszesz pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jesli jesteś wierzący. Jak rozumiesz przykazanie miłosci. Jak rozumiesz zadosuczynienie. Czy powinienes przystapić do Komunii Swietej bez zadosuczynienia i wyrównania krzywd.
konto usunięte 2010-03-25 15:12:26
Bywa że słowo ;nie wybaczę;naprawdę coś znaczy.Jeśli ginie na zakładzie pracownik z winy pracodawcy w moim przypatku Dwa razy w roku mówięna spowiedzi że nie wybaczę na tym świecie iotrzymuję rozgrzeszenie to chyba się zgadzamy w tej kwesti;wiara a człowiek podeptany przez los.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in