14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
1203

Hyde Park

Jak dyscyplinować dłużników alimentacyjnych

mirsons 2017-12-15 11:29:29
Czy w przypadku dłużników alimentacyjnych, których nie da się uznać za uchylających się od zobowiązań alimentacyjnych, można wszcząć inne postępowanie? Mam na myśli sytuacje, w których dłużnik opłaca 50% lub nieznacznie powyżej 50% miesięcznej zasądzonej kwoty. Nie można uznać go za uchylającego się od zobowiązań, ale wciąż nie jest to pełna kwota, którą powinno dostawać dziecko lub rodzic na jego utrzymanie. Jak dyscyplinować takich dłużników, jeśli są bezrobotni?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jak dyscyplinować dłużników alimentacyjnych
zajec 2017-12-15 12:51:56
W sprawie alimentów , niestety wiele osób jest niedoinformowanych lub żyją w błędzie.
Po pierwsze dziewczyny powinny unikać partnerów bezrobotnych, nie posiadających majątku czy zawodu. Po drugie, alimenty nie mogą powodować niedostatku u zobowiązanego. Po trzecie, nikogo do pracy zmusić się nie da.
Alimenty powinien ustalać Urząd Gminy , nadzorować wypłatę zasiłków, w porozumieniu z Biurem Pracy. Podobnie sprawy rozwodowe powinien prowadzić Urząd Stanu Cywilnego na podstawie wniosku, a nie wieloletniego postępowania w Sądzie, gdzie konflikty tylko narastają. W ten sposób można rozchodzić się w cywilizowany sposób, a nie po sądowych walkach z udziałem tresowanych swiadków i obu rodzin. Jeżeli strona, która zostaje z dzieckiem uważa, że druga zapewni wystarczajace środki do życia , to mocno sie myli. Dłuznik alimentacyjny powinien pamietac, że dług alimentacyjny nie przedawnia się, tylko kumuluje do niebotycznych kwot, zwłaszcza, jezeli wypłate alimentów przejmie Fundusz. Mój znajomy przeszedł własnie na emeryturę i już dopadł go komornik. Przez lata udawało mu się uchylać, a teraz komornik będzie mu potrącał 360 tys na jedno, obecnie pełnoletnie dziecko, bo dochodu juz nie ukryje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jak dyscyplinować dłużników alimentacyjnych
bachata 2017-12-19 10:10:11
Słyszałam w tv, że zmienili ustawę i teraz łatwiej jest odzyskiwać takie długi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in