Baner Baner
12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
4272

Porady

geodeta

gazda2 2011-07-01 10:28:00
Którego geodetę w Limanowej polecicie, jako fachowca i nie bardzo drogiego ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
J25 2011-07-01 14:09:01
Polecam Józefa Rymarczyka aktualnie teraz robi mi mapki. Polecam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
gargamelek 2011-07-03 11:52:37
Zgadzam się z poprzednikiem Rymarczyk szybko bez marudzenia, że brzydka pogoda i taniej. Inni za tą samą mapkę chcieli 1000-1100 on wziął duzo mniej i szybko zrobił:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
logo 2011-07-07 12:31:23
A ile kosztuje wykonanie mapki działki do celów projektowych czyli skala 1:500? Albo od czego ta cena zależy?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
gargamelek 2011-07-07 16:38:21
W zeszłym roku taką mapkę zleciłem właśnie u Pana Rymarczyka. Nie wiem od czego zalezy cena, ale miałem namiary do szesciu geodetów i nie zalezało mi na cenie, a raczej na terminie. Do tych, do których dzwoniłem "marudzili", ze pogoda niepewna, że śnieg może spaść (bo był już grudzień).Przy okazji pytając o cenę takiej mapki podawali kwotę 1000, 1100. Zadzwoniłem do Pana Rymarczyka i przyjechał do 2 tygodni i mapkę miałem gotową już 14 stycznia, a cena to 500 plus vat w sumie 610 zł. Tyle zapłaciłem, jeszcze mi fakturę wypisał.Tel. 3374450 lub 3374605, któryś z tych numerów jest do domu, ale niestety nie pamiętam który:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
J25 2011-07-07 16:46:44
A do domu najlepiej dzwonić między 20 a 21.:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
logo 2011-07-07 20:11:29
Dzięki za info co do kosztów mam nadzieje że stawka bardzo nie podskoczyła :) pewnie skorzystam z usług tego Pana, zresztą przez znajomych też polecany...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
tytan57 2011-07-13 08:42:53
A mnie się śmiać chce jak czytam tą autoreklamę tego pana. Z opinii moich znajomych wynika, że nie polecają tego geodety. Czego zresztą można się spodziewać po gościu, który oferuje wykonanie usługi w cenie o 40% niższej od ceny po której taką samą robotę wykonują pozostali geodeci. To jest tak jak z Chińczykami, którzy wzięli się za budowę polskich autostrad. A co z tego wyszło każdy widzi. Niska cena nie jest gwarantem rzetelnie wykonanej roboty z czym mamy do czynienia i w tym przypadku.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
fundamentalista 2011-07-14 18:34:05
Muszę powiedzieć że uśmiałem się po pachy, tak ordynarnej i naiwnej reklamy dawno nie widziałem.
Pracuje w tej branży i troszeczkę o geodetach się słyszy,
co do cen prawda jest taka ze nikt sobie nie może poszaleć bo konkurencja jest ogromna więc każdy robi takie mapki od 900-1300 zł niestety większość słowo solidność ma w głębokim poważaniu, nie chcę tu nikogo szkalować rynek sam weryfikuje.
Osobom zainteresowanym radze odpowiedzieć sobie na pytanie czy tak ważne sprawy chcą załatwiać tanio szybko i po łebkach czy zapłacić 300 zł więcej, poczekać 2 tyg dłużej i spać spokojnie nie martwiąc się że ktoś kiedyś każe im usunąć płot który postawili na działce sąsiada.
Pamiętajcie że problem takowy pojawia się dość często i prostowanie takich błędów kosztuje, nie mówiąc już o nerwach i konfliktach sąsiedzkich.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
gargamelek 2011-07-14 18:43:25
Nie będę się spierał z nikim o to kto lepszy. Mapkę zrobiłem w zesżłym roku, pozwolenie na budowe już mam, problemów na razie brak:). A co do czekania na innych 2 tygodnie dłużej to nie było mowy o 2 tygodniach a o 2 miesiacach wsztyscy mi sie oferowali, ale na wiosnę, a mi zależało na czasie. Dostałem od znajomej pracującej w wydziale geodezji nazwiska 6 geodetów z telefonami do nich i tylko Pan Rymarczyk nie marudził że grudzień i snieg może spasc, dlatego też jego wybrałem. Nie narzucam nic nikomu kolega gazda2 pytał to poleciłem tego, u którego ja robiłem i jestem zadowolony:)A ordynarna to jest, ale wasza antyreklama;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
GPP 2011-07-14 18:58:06
Wszystko zależy gdzie ta mapa, czy miasto (aktualizacja 1:500) czy wieś i nowy pomiar całości, na marginesie mapa to nie tylko obrazek ale odpowiedzialność za to co tam na niej znajdduje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
tytan57 2011-07-14 23:44:35
Gargamelek nie wiem dlaczego się tak rzucasz. Ostatnie zdanie z Twojego drugiego postu wszystko mi powiedziało jakie są Twoje intencje.
Rozwijając myśl użytkownika GPP powiem tak. Wszystko zależy od tego na jakim terenie mapa ma być zrobiona. Jeżeli jest to teren miasta gdzie jest już założona mapa w skali 1:500 to właśnie tacy tani geodeci robią odbitkę z tej mapy nie zadając sobie nawet trudu aby przyjechać w teren i zweryfikować treść mapy z tym co jest w terenie. Natomiast odpowiedzialny geodeta, który szanuje klienta i nie chce aby ten miał potem problemy wykonuje pomiar bezpośredni w terenie całości tak jak to ma miejsce na wsi, a to z tego względu, że mapa na terenie miasta jest mocno zdezaktualizowana.
Dziwi się gargamelek, że żaden z geodetów nie chciał się podjąć wykonania mapy w grudniu, a to z prostej przyczyny. Mapę taką wykonaną na podstawie pomiaru, gdy w terenie leży śnieg po kolana można sobie w buty włożyć a od geodety który by się chciał podjąć tego uciekał bym jak najdalej. Dobrze napisał GPP, że mapa geodezyjna to nie tylko obrazek ale i ogromna odpowiedzialność geodety jaka będzie jej treść i dlatego dziwię się ludziom, którzy chcą zaoszczędzić na geodecie kosztem jakości. Dla mnie bardziej wiarygodna jest cena za wykonanie mapy taka jaką podaje większość geodetów niż jeden osobnik, który podejmuje się ją wykonać o połowę taniej. Dla mnie takie oferty zawsze były i będą podejrzane
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
fundamentalista 2011-07-15 10:48:29
tytan57 zwięźle i co ważne merytorycznie wytłumaczył w jaki sposób wykonuje się mapki za 500 zł. O dokładności takiej mapy chyba nie muszę pisać. Ale być może oszczędność 300 zł jest warta takiego ryzyka... nie mnie to oceniać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
gargamelek 2011-07-15 12:52:45
Śniegu nie było, a Panowie bali się, że może spaść i tu był problem. A co do miejsca to mieszkam na wsi jestem zadowolony z wykonania i nie mam zamiaru prowadzić tu żadnych kłótni. Tyle w tym temacie:) Pozdrawiam:))
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
wojtek 2011-07-15 13:21:09
Nie polecam firmy pana Piotra L. Straszne dziadostwo robią. U mnie na ulicy przy inwentaryzacji kanalizacji i wodociągu narysowali wodę po lewej stronie kanalizacji, a w rzeczywistości szła ona dość sporo po prawej stronie kanalizacji. Później były z tego problemy z przyłączami do sieci.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
KaKropka 2011-07-18 08:52:53
Inwentaryzacja sieci uzbrojenia terenu powinna być wykonana przed zasypaniem przez wykonawce. Tak się dzieje, że często wykonawcy nie czekając na geodetę, zasypują wszystko przed pomiarem. Zdarza się, że stare sieci wcale nie zostały pomierzone jak należy lub z różnych powodów zostały przebudowane i nie odnotowano tego faktu na mapach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
piotrrydz 2015-03-27 11:30:44
ze swojej strony mogę polecić tego geodetę http://www.e-kreacja.pl/geodeta-lublin.html
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
kinia434 2015-03-27 14:16:15
Ja bym mogła polecić Rzeźnik Janusz Pracownia Geodezyjna
tel. 18 337 51 80
ul. Matki Boskiej Bolesnej 15
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
fanaticus 2015-04-22 14:21:21
Ja osobiście korzystam z usług Pana Rymarczyka ..hmm..dwie sprawy 1 wydzielenie działki z całosci dwa tygodnie czekania na jego przyjazd plus miesiąc na rezultaty 1400zł ..2 mapka 1.500 kolejne dwa tygodnie na przyjazd i tutaj zdziwienie że deszczowe dni i się przeciagnęło czekanie *(ale fakt praca w deszczu nie ciekawa rozumiem)w efekcie czekam na mapkę dwa miesiące i koszt 700zł ale dobre jest to że zaoferował zaniesienie mapki od razu do architekta z uwagi na to że mnie w kraju nie ma ale dał znać i ok ..ogólnie mam nadzieję że nie będzie problemów potem teraz nie wiem co o nim myśleć
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
marzec 2015-07-30 19:03:25
A ja chciałem polecić usługi http://www.horyzont-geo.waw.pl/ - są niezawodni. Byli niezastąpieni przy wytyczaniu granic działki mojego dziadka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: geodeta
ciema 2016-11-17 10:44:51
witam ponawiam temat bo wypowiedzi sa z tamtego roku,dobry i szybki geodeta w limanowej i okolicach kogo polecacie?dziekuje
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in