Baner
10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
2168

Wydarzenia

Fotografowanie

toms 2013-02-26 20:18:33
Witam. Chciałabym zacząć przygodę z fotografowaniem tylko za bardzo nie wiem jak się do tego zabrać. Na studia niestety nie jestem w stanie chodzić, a kursy hmm... może skusiłabym się na jakiś tylko nie wiem gdzie organizują jakieś ciekawe kursy. Szukałam na necie, ale niestety nie znalazłam nic interesującego. Chciałabym pracować w jakimś studiu fotograficznym, ale zapewne nie będzie to możliwe bez żadnego dyplomu czy jak to się mówi "papierka" - jak sądzicie? Bardzo interesuje mnie fotografia, uwielbiam robić zdjęcia.
Czy jest może ktoś taki kto mógłby mi coś poradzić w tym kierunku?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-02-26 21:11:21
Ile masz lat, jakie masz doświadczenia i jak u ciebie z obsługą komputera?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
toms 2013-02-26 21:30:10
Mam 22 lata, doświadczenia nie mam, jedynie amatorskie zdjęcia, a z obsługą komputera nie mam żadnych problemów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-02-26 22:55:19
Jaki masz aparat fotograficzny i czy próbowałeś obrabiać zdjęcia w photoshopie lub innym programie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-02-26 23:06:40
W Miejskiej Bibliotece była wystawa zdjęć fotografików z okolic Limanowej(ojca i syna). Z okazji inauguracji takich wystaw często zapraszani są autorzy takich prac. Warto iść na taką wystawę żeby podpytać twórców, jakie stosują techniki. Zanotować sobie a później doczytać w necie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
toms 2013-02-27 09:50:35
Mam lustrzankę Nikon D3100, a co do obrabiania zdjęć w różnych programach to owszem, czasem coś tam podziałam na różnych programach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-02-27 10:20:01
Ten sprzęt ma bardzo dobrą matrycę cmos, która daje więcej możliwości, zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Co cię interesuje: robienie ciekawych ujęć aparatem czy bardziej jakieś triki przy obróbce zdjęć? Masz jakiś osprzęt do aparatu (lampa, statywy, specjalne obiektywy)?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
toms 2013-02-27 11:20:44
Jednak bardziej interesuje mnie robienie zdjęć, chociaż tez lubię zabawić się przy obróbce.
Mam obiektyw 18-55 VR, a teraz jestem na kupnie obiektywu 55-300 VR oraz lampy błyskowej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-02-27 12:09:33
Do obiektywu o większym zbliżeniu wskazany byłby statyw i wężyk aby móc robić "nieruszone" fotki. Które zdjęcia lubisz robić: krajobrazy, zwierzęta, ludzie (pozowane albo w ruchu), sportowe lub mikro jakieś kwiatki, żyjątka (idzie wiosna więc rodzą się możliwości)? Lampę to wybierz dedykowaną do tego aparatu z możliwością robienia zdjęć seryjnych.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
toms 2013-02-27 12:24:46
Lubie robić każde zdjęcia. Najważniejsze dla mnie jest uchwycenie "tej chwili" w zdjęciu.
Zastanawiam się tylko co dalej, mogę robić zdjęcia, bawić się nimi, mieć najlepszy sprzęt, ale... co dalej...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-02-27 12:50:29
No właśnie co dalej... teraz w "erze" cyfryzacji tyle ludzi ma aparaty, kupują lustrzanki bo większość myśli że mam lustro czyli foty też będą zajebiste wiadomo większa matryca niż w kompakcie etc. to będą "lepsze" foty ale uj z tego jak pomysłu nie ma i trzaskam byle gówno. Ogólnie się rozpisałem nie na temat... przepraszam, a chciałem tylko napisać że teraz ciężko być fotografem duża konkurencja, wszędzie można zobaczyć napisy (coś tam photography) a foty nie są zadowalające ogólnie teraz ciężko zarobić dobrą kasę na tym bo mnóstwo ludzi cyka fotky i próbuje je sprzedać np w bankach zdjęć które są załadowane na maxa ...aż się tęskni do czasów "analogowych" hehe pozdrawiam i powodzenia życzę.
A tak w ogóle to chyba nie na temat napisałem ale co tam :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
djdeejay 2013-02-27 13:37:55
Obejrzyj moją galerię zdjęć, wykonaną zwykłą cyfrówą Sony S2100, wszystko z ręki trzęsącej się po kawie porannej. Jeśli masz lepszy aparat i większy talent oraz wyobraźnię, to czuję się mały :)

Załóż sobie konto na DA też, czasami tam możesz dostać propozycje współpracy, zakupu fotek itp.

Galeria:
http://djdeejayf.deviantart.com/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
Mario19 2013-02-27 14:06:47
toms ja tez amatorsko fotografuje;)tyle,że aparatem 5 Mp w telefonie;)ale juz dosć dużo zdjęć mam;)myśle że fajnych i ciekawych;)raczej fotografuje przyrodę;)i nature nie ozywiona;)ale rozne zdjecia posiadam;)Jak się dorobie to sobie sprawie jakis porzadnu aparta;)narazie działam tym co mam;)życzę powodzenia;)a w wiekiem jestesmy podobni. Ja juz dosc chwile robie zdjecia;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
Mario19 2013-02-27 14:10:40
djdeejay naprawde ladne zdjecia;)moje są w podobnym charakterze,tez mam takiego kwiatka co na 1 zdjeciu,tylko w innym ujeciu;)pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
P36 2013-02-27 15:40:24
1. to forum to chyba nie miejsce na poważną dyskusję o fotografii... niestety ;)
2. dużo fotografuj i podglądaj lepszych
3. zarejestruj się na jakichś portalach foto (obiektywni.pl, onephoto.net) - publikuj, ucz się, podglądaj
4. oglądaj i bierz przykład z najlepszych... np. http://1x.com/
5. zdecyduj się na jakiś rodzaj fotografii... może dwa... ;) - trzeba się wyspecjalizować żeby w czymś być na prawdę dobrym... :)
6. znajdź osoby o tym samym hobby - razem raźniej i owocniej - plenery foto itd. - musisz się nauczyć obrabiać fot. w kompie... takie czasy - chociażby wywoływanie RAW..
7. zarabianie na foto jest b. trudne... można ewentualnie na weselach itp, ale do tego trzeba się też trochę nauczyć...
8. pora na naukę na kursach... po spełnieniu powyższych punktów będziesz wiedział jaki kursy i szkoły cię interesują :)
9. powodzenia - fot. przynosi bardzo dużo radości - nawet nieprofesjonalne... :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-02-27 20:56:58
Jak będziesz robił zdjęcia to najpierw wymyśl sobie jaki chciałbyś osiągnąć efekt, następnie zrób i zobacz ile brakuje do zamierzonego celu. Od kiedy masz ten aparat, czym robiłeś zdjęcia wcześniej?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-02-28 10:56:12
Nie bierz przykładu z nadwornego fotografa tego portalu, bo on ma jakieś problemy z utrzymaniem pionu w zdjęciach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
myszaa 2013-03-01 12:19:13
djdeejay ładnie focisz:) a kot prześwietny. Robisz zdjęcia tylko przyrody i zwierzaków?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
mariusz88 2013-03-04 14:05:17
jakbyś chciał jakieś wskazówki to napisz na maila rzadko tu wchodzę na forum:) foto.wojcik.m@gmail.com
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
terorist 2013-03-04 14:17:31
No nadworny fotograf portalu ma jeszcze problemy z różnymi innymi rzeczami, a w szczególności z selekcją zdjęć i wrzucaniem 5 takich samych ujęć zrobionych w serii jak zawodnik np. wyrzuca piłkę z autu.

A co do tematu, to w sumie Bzurys powiedział prawie wszystko. Najważniejsze to wiedzieć jaki efekt chce sie osiągnąć, a później to już jakoś pójdzie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
terorist 2013-03-04 14:20:22
I jeszcze jedno jeśli chodzi o naukę od "mistrzów". Polecam tę stronę: http://35photo.ru/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
mariusz88 2013-03-04 15:09:43
nadworny fotograf to ma problem sam ze sobą :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
djdeejay 2013-03-04 16:18:34
myszaa - robię zdjęcia wszystkiemu :) wszędzie próbuję się doszukać fajnego ujęcia, jakiejś fajnej chwili.

Wiele zdjęć mam prześwietlonych, niestety tym aparatem nie zdziałam cudów z oświetleniem, szczególnie jak jest mniej więcej po połowie jasnego i ciemnego elementu w kadrze :) ale nie narzekam, jak zarobię, to kupię lepszy sprzęt :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
czystyzysk 2013-03-08 22:00:00
djdeejay, jak już odłożysz trochę kasy na trochę lepszy sprzęt, możesz zajrzeć tutaj: http://www.saturn.pl/aparaty-cyfrowe_lustrzanki-cyfrowe,sony A koteczki faktycznie, słodziutkie ;) dużo musisz mieć tych futrzaków w okolicy ;) i zdjęcia bardzo fajne, niektóre ujęcia to prawdziwa bajka, choćby ta łaciata kotka na śniegu :D
powodzenia w dalszym pstrykaniu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
Slawek964 2013-03-08 22:12:34
Ja dla mnie najlepsze Malus pumila.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
djdeejay 2013-03-09 00:26:41
czystyzysk - 4 koty na ostatnich zdjęciach moje, ten na samym końcy z okiem zielonym i niebieskim, to ŚP. kot itp :P Dziękuję za uznanie i miłe słowa :) Mam nadzieję, że będę sptrykał więcej tych lepszych zdjęć, niż tych gorszych :)

Slawek964 - wiele osób mówi, że to zdjęcie najlepsze, tylko nie pomyślałem na kadrem, niewiem czemu i uciąłem górę drzewa i po prawej stronie w kadr wkrada się inne drzewko :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-03-09 10:08:13
W dobie zautomatyzowanych aparatów fotograficznych czy ktoś wyobraża sobie że ponad 40 lat temu do robienia zdjęć używało się takiego cudu radzieckiej techniki jak Smiena8, gdzie wszystko trzeba było samemu ustawiać. Później to trzeba było jeszcze samemu obrabiać: wywołać film w koreksie i jeszcze rzucić z powiększalnika na papier. Robiło się to mając niewiele ponad 10 lat. Dziś osoby mające ponad 20 lat i w pełni zautomatyzowane fotoaparaty oraz do pomocy techniki komputerowe, mają z tym znacznie większe problemy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-03-09 10:19:51
Tak na marginesie to przygodę z fotografiką rozpocząłem mając 9 lat od aparatu Synchro Druch i samodzielnego obrabiania zdjęć w wersji stykowej. Smieny8 weszły na rynek 2 lata później.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
cheffos 2013-03-09 11:09:28
Teraz po prostu każdy ma aparat, a co drugiej osobie wydaje się, że umie robić świetne fotki. I rzeczywiście można odnieść wrażenie, że ludzie mają jakby coraz większe problemy ze zrobieniem dobrego zdjęcia, ale to tylko dlatego, że tych ludzi jest znacznie, znacznie więcej. Trudniej w tym zalewie fotek znaleźć coś wartościowego i stąd te błędne wnioski, że się poziom obniżył wraz z postępem techniki.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
djdeejay 2013-03-09 11:59:23
Ja zacząłem przygodę mając już automat na kliszę z pokrętełkiem naciągającym tą kliszę. Więc nie miałem do czynienia z prawdziwą fotografią. Racja - kiedyś robienie zdjęć to było coś co wymagało umiejętności, a teraz każdy pstryknie fotę nawet telefonem, byle czemu, nawet trampkowi i zakłada na FB fanpage w stylu "ImięNazwiskos Photography".

mam w domu gdzieś Zenita jeszcze i jakiś stary aparat dziadka, który miął dopinaną lampę błyskową ładowaną już prądem elektrycznym, a sam aparat na obiektywie miał więcej ustawień niż niejedna dzisiejsza lustrzanka z górnej półki.

niestety żyjemy w czasach pełnej automatyzacji (nawet w samochodzie jeżdżę na automatycznej skrzyni) i większość pstryka wszystko z automatu. Ja także, nie mam zaawansowanych ustawień w swojej cyfrówce więc pstrykam jak leci i modlę się, by wyszło znośne zdjęcie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
TuTejsza 2013-03-09 12:26:00
Rzeczywiście mnóstwo ludzi w dzisiejszych czasach fotografuje, w końcu to jest era obrazu - wszystko chcemy zarejestrować, "zatrzymać chwilę", uwiecznić ją. Nie ma w tym nic złego, ale jeśli ktoś nazywa się fotografem, choć nie posiada warsztatu ani talentu, to już jego osobisty problem. Ja mam na to sposób - nie dzielę fotografów na dobrych i złych - ale oceniam zdjęcia - jedne mnie poruszają, inne nie. Jestem fotografem amatorem i mam z tego mnóstwo frajdy dla samej siebie. Po kilku latach mogę powiedzieć, że fotografia to bardziej sposób patrzenia na rzeczywistość. Aparat to tylko narzędzie. Czasem łapie się na tym, że oczami komponuję kadr i aż chciałoby się mieć aparat zawsze na wyciągnięcie ręki...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-03-09 14:00:15
Istotnym czynnikiem różniącym fotografię analogową od cyfrowej jest koszt robienia zdjęć. Kupując tani film kolorowy i oddając do niedrogiego punktu automatycznej obróbki zdjęć, za jedną fotkę musisz dać przynajmniej 1 złotówkę, natomiast na karcie SD 8 GB, którą możesz kupić za około 20 zł. zmieścisz kilka tysięcy fotek. Więc mając cyfrowego kompakta można robić zdjęcia aż do wyczerpania baterii, a później zapychać nimi neta.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
Jinxx 2013-03-09 19:19:29
Masz jakąś własną stronkę internetową, gdzie możnaby obejrzeć Twoje zdjęcia?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-03-09 23:02:37
Niestety nie mam. W latach siedemdziesiątych robiłem zdjęcia towarzyskie, większość dla ludzi za kasę,więc filmy im dawałem razem ze zdjęciami. W latach osiemdziesiątych robiłem sporo zdjęć z podtekstem politycznym. Później to zdjęcia rodzinne oraz komercyjne. Teraz w erze cyfrówek to raczej każdy sam sobie zdjęcia robi. Spróbuję te zdjęcia o wartości historycznej zdigitalizować i wrzucić na jakąś stronkę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
djdeejay 2013-03-10 00:39:34
Możesz wrzucić na deviantart, zablokować przed pobieraniem, dać tylko co najwyżej zakup, jesli znajdzie się ktoś zainteresowany.

TuTejsza, ja też nieraz łapię się na tym, żę np jadę samochodem i widzę piękny zachód słońca. Widzę jak by wyglądało zdjęcie, gdybym miał aparat, albo gdybym miał się gdzie zatrzymać. Niestety zanim zaparkuję w jakimś neutralnym miejscu, to chwila ucieka. Albo jakieś górskie widoki - widząc na żywo chciałoby się zrobić piękne zdjęcie, niestety moja cyfrówka nie radzi sobie z dalekimi ujęciami i pozostaje tylko chwila widziana na żywo. Dlatego jak wcześniej napisalem, powoli zbieram na coś lepszego, gdzie będe mógł zrobić naprawdę dobre zdjęcie - robić zdjęcia na jakość, a nie na ilość, jak do tej pory, kiedy to nieraz pstrykam serię zdjęć, żeby później wybrać to jedno najlepsze z pośród wielu zamazanych i bez głębi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-03-10 11:53:24
Podstawowa zasada aby mieć światło (słońce) za plecami. W Zakopanem ciężko jest zrobić przyzwoite zdjęcie Tatr, bo robi się pod słońce. Rano fajne zdjęcia wychodzą z Głodówki a wieczorem od strony Chochołowa. Będąc na Słowacji to ma się pięknie oświetlone Tatry. Robiąc zdjęcia w zupełnej ciemności dobrze jest oświetlić latarką z rozproszonym światłem fotografowany obiekt, aby auto focus mógł ustawić ostrość. Nawet w kompaktach w pozycji "auto" masz komunikat o tym czy zdjęcie wyjdzie prawidłowo: np w formie zielonej (prawidłowo) lub czerwonej (nieprawidłowo) rameczki wyświetlanej po lekkim naciśnięciu przycisku. Najgorszą rzeczą w przypadku kompaktów jest zwłoka z jaką jest robione zdjęcie po naciśnięciu przycisku co niesamowicie utrudnia robienie zdjęć obiektom w ruchu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
djdeejay 2013-03-10 12:06:44
Co do Tatr to skorzystam z rady, dziękuję. Bo ostatnio jak byłem, to słabo mi wyszły, mimo że nie robiłem pod słońce, no ale jednak oświetlenie było z boku, a nie za mną, a nie znam tam tereny, więc nie wiedziałem gdzie jechać, żeby dobrze było widać i jednocześnie mieć idealne warunki do zdjęć.

U mnie aparat potrzebuje niestety naprawdę dobrego oświetlenia, ponieważ czasem obiekt zaznacza na zielono, a i tak nie łapie pełnej ostrości. Obiektyw czyty, aparat nie upadł, miał tak od nowości. Jeśli jest idealne oświetlenie, albo obiekt blisko (przy fotografii makro) to ostrośc łapie odpowiednio. Ale wolałbym ustawiać ją ręcznie, a nie liczyć na inteligencję sprzętu :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-03-10 16:43:42
Mając sprzęt taki jak autor tego forum możesz pokusić się o robienie zdjęć nocnych. Bazylika w Limanowej jest trochę słabo oświetlona, więc jakieś jaśniejsze obiekty mogą wkradać się w kadr. Do tego potrzebujesz aparatu z możliwością manualnego ustawiania ostrości, przysłony oraz czułości, czas ekspozycji może być z automatu. Ze względu na długi czas otwarcia migawki konieczne jest umieszczenie aparatu na solidnym statywie i użycie wężyka spustowego, ostatecznie można użyć samowyzwalacza.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
konto usunięte 2013-03-10 17:02:54
Aby uzyskać lepsze efekty przy słabym oświetleniu, wskazane aby aparat posiadał matrycę CMOS. Np. w dniu dzisiejszym są kiepskie warunki oświetleniowe i zwykłym kompaktem trudno zrobić dobre zdjęcie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
nagroda 2014-12-19 21:11:10
Kiedyś fotografia to była prawdziwe hobby poświęcało się czas pieniążki na klisze - to wszystko miało klimat. Obecne można robić zdjęcia cyfrowymi aparatami - fajna sprawa bo nie trzeba wywoływać zdjęć tylko przejrzeć efekty na komputerze (oszczędność) - jednak mam swoje zdanie na temat fotografii w dzisiejszych czasach.. nie wiem po co ludzie prześcigają się w modelach aparatów chociaż nie wykorzystają wszystkich możliwości jakie daje lustrzanka z pełną klatką.. jest pełno ludzi którzy nie znają podstaw robienia zdjęć ale latają z aparatem za 5 tysięcy - kto im zabroni? nikt :) w każdym hobby także w fotografii trzeba mieć choć odrobiny wiedzy - może tych którzy dopiero zaczynają zaciekawi taki kurs z http://strefakursow.pl/kursy/fotografia.html - zawsze to jakiś początek który rokuje na przyszłość i daje możliwości rozwoju. Życzę udanych zdjęć:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
djdeejay 2014-12-19 21:31:53
Najgorsze, jak każdy teraz chwali się "aa ja mam 20mpix w aparacie,! A ja mam 40mpix!", tylko szkoda, że ilość Megapixeli nie wpływa na jakość zdjęcia, czasami lepsze zdjęcie zrobię Motorolą 2MPIX albo moim aparatem 12mpix, niż niektórzy z "kilkadziesiąt megapixeli". Nie znam się na technicznej stronie aparatów, ale przynajmniej wiem, że nie na pixelach to polega.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
AdamKnight 2014-12-19 23:12:42
Muszę przyznać ze smutkiem, @DJ, że większość Twoich zdjęć z devianta nie nadaje się do niczego. Piszesz całkiem sensownie, więc wszedłem na linka zobaczyć, cóż to za dzieła i rozczarowałem się bardzo. Weźmy na przykład zdjęcie liścia (a takowych nie brakuje), np liść leżący na ziemi. No leży sobie liść. Czy uważasz, że da się takiemu liściu zrobić gorsze zdjęcie? Jak może wyglądać gorsze zdjęcie liścia leżącego na ziemi w porównaniu do Twojego zdjęcia liścia?

Oczywiście nie piszę tego ze złośliwości. Widzę, że się lubisz udzielać, więc liczę, że może zrozumiem i poznam jakiś inny punkt widzenia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
djdeejay 2014-12-20 10:09:55
każda opinia jest cenna :) Ja to robie tylko dla zabawy, w wolnej chwili, nie miałem do czynienia z profesjonalną fotografią, nie mam sprzętu, jedynie cyfrówkę Sony S2100 która jest poprostu tanią cyfrówką. Poprostu takie coś mnie odstresowywuje, jakoś się odcinam od świata, a że zdjęcia są słabe, to wiem o tym :) Wiele się muszę nauczyć, może kiedyś będe miał lepszy sprzęt i umiejętności :) Napisałem, że zrobię lepsze zdjęcie niż ktoś z sprzętem z kilkadziesiąt mpix w tym sensie, że piksele nie są wyznacznikiem jakości :) Mojego punktu widzenia nie zrozumiesz w tym wypadku - pstrykam jak japoński turysta wszystkiemu, bo poprostu mnie to relaksuje w pewien sposób, a że umieszczam to na dA, no cóż, serwerów tym nie spalę, a jakoś czuję się spełniony. Ale fotografem się nie nazywam i nie będe, bo aparat i kilka zdjęć nawet dobrych nie czyni nikogo fotografem ;)

Dziękuję Ci za opinie i nie odbieram tego jako złośliwość ;)
(lubię później przeglądać przypadkowe ujęcia)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fotografowanie
offender 2019-12-06 08:22:26
W życiu ważne jest to aby mieć pasję… w moim przypadku jest to fotografowanie tak jak i w przypadku większości forumowiczów w tym wątku… Co prawda nie posiadam super profesjonalnego sprzętu… od czasu do czasu amatorsko fotografuję, głównie przyrodę… przydaje mi się do tego statyw, który kupiłem w internetowy sklep foto [https://mitoya.pl/] …
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in