7°   dziś 10°   jutro
Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława
4270

Porady

Czujniki ciśnienia w oponach

aramis 2019-12-27 14:55:33
Proszę o namiary na jakiś dobry warsztat samochodowy w Limanowej który testerem potrafi sprawdzić - wykryć uszkodzony czujnik TPMS bez demontażu kół.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
d6nonac 2019-12-27 19:04:15
jaka marka auta?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
aramis 2019-12-27 20:13:38
Toyota Auris
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
ppgg1 2019-12-31 22:05:00
Najlepiej pozbyć się tego dziadostwa raz na zawsze, bolączka Toyoty/Hyundaia/Kia (ja tak zrobiłem). Nawet jak zrobisz porządek z jednym to za chwilę będzie problem z reszta, producent przewidzia żywotność baterii na maxymalnie 7 lat. Masz tylko kontrolkę, czy również wyśweitlacz na którym pojawia informacja o problemie w danym kole? Jeśli sama kontrolka to sprawa jest prosta, wylutuj ją albo podjedź do elektronika który to zrobi. Jeśli masz jedno i drugie to wywal wszystkie czujniki z kół, po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów bez czujnikow wyświetlacz powinien "zgłupieć" i nie pokazywać problemu, dioda będzie się świeciić (tak był u mnie, dodatkowo wylutowanie diody i po problemie).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
pinkfloyd 2020-05-16 18:25:55
...ppgg1-to może w ogóle zaprzestać jazdy samochodem-czujniki mają spełniać rolę w celu bezpieczeństwa tak,jak aktywne poduszki.
Znam takiego gostka,który deaktywuje poduszki i montowane są tzw.antrapy-czy o to ci chodzi,żeby mieć tzw."święty spokój",bo nie rozumiem.Przecież to jest głównie dla bezpieczeństwa zaprojektowane,a nie dla tzw."widzi mi się".Eliminacja=Głupota.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in