Baner Baner
12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
2168

Wydarzenia

CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2

PRN 2015-09-14 16:42:24
Na plebani podczas spotkania o którym pisano na forum pt. CUD W PRZYBYSZOWEJ próbowano przepchnąć zgodę mieszkańców na podłączenie do wodociągu gminnego  myjni samochodowej i całego obiektu. Podkreślam - tym razem cud się nie udał. Zamiast cudu mamy szambo. Podobno sołtys się zreflektował i zaprotestował. Myśleli, ze swój chłop. Już go więcej nie zaproszą. Sołtysie dlaczego w tak ważnej sprawie nie zwołał Pan zebrania wiejskiego. Chce Pan to tak zostawić. Wystarczyło rozegnać to towarzystwo i zwołać zebranie wiejskie. Wstyd , tak Pan zabiegał o to żeby Pana wybrali.


 Mówi Proboszcz o patriotyzmie, na kogo glosować, która partia właściwa- żygać się chce. Ani się nie oglądniemy a kandydaci na posłów będą latać za głosami. Pytam co zrobili dla Przyszowej? Odpowiem- nic!!!!!!! Układ na górze, a co mnie to obchodzi. Mamy własny: radny  PIS przy pomocy proboszcza załatwia interes  dla rodziny prominentnych działaczy PSL kosztem parafii. Byle przed wyborami . Patriotyzm, gdzie , kto  - a sprzedać spokój zmarłych i bezpieczeństwo naszych dzieci to co to jest? Pytam za ile??? Za darmo- nie, nie. Kto zwołuje zebranie dzwoniąc z zaskoczenia późnym wieczorem do jej uczestników. Pod przykrywka nocy działa mafia i łażą szczury!!!!!Decyzję pojednuję "elita intelektualna" ??????, kto ???-  kolejny radny PIS, nauczyciele. Nie  mieszkańcy na zebraniu wiejskim - to motłoch, któż by ich pytał!!   Jedna z nauczycielek,  stwierdziła, że nie kulturalnie jest korzystać z myjni samochodowej jak jest pogrzeb.  Zapamietajcie!!!PODŁOŚCIĄ JEST WYRAZIĆ ZGODĘ NA BUDOWĘ MYJNI SAMOCHODOWEJ PRZY SAMYM CMENTARZU A NIE Z NIEJ KORZYSTAĆ. Ludzie są dobrzy albo żli mądrzy albo głupi, patrioci albo zdrajcy.  Amen
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
Frann 2015-09-14 19:22:43
@Prn mam pytanie...Co ma myjnia do pogrzebu?????? Bo nie bardzo rozumiem????? Bar w pogrzebach nie przeszkadzał..Imprezy i nocne huki też nie.. Dom weselny vis a vis cmentarza (notabene-właściciele to rodzina jednego z księży) też nie. Wicek i pozostała "ekipa" którzy robią sobie stołówkę i noclegownię na cmentarzu też nie przeszkadzają. Pewna burdelownia nieopodal cmentarza również nie. A myjnia to problem...Moim zdaniem problemem jest tzw "konflikt interesów" bo jeśli ktoś zyska to bardzo wiele innych osób straci. Prawda @Prn???!!! i nie bronię tu nikogo- co to to nie. Stwierdzam tylko fakt, że od ponad 30 lat jest cały czas to samo a NAGLE teraz żeście się pobudzili wszyscy! Taka mentalność Kalego. Bo teraz Kali może stracić to nagle larum wielkie się zrobiło! Jak już chcecie zygać np do RIO to z łaski swojej nie żałujcie sobie tylko może tak obszerniej ujmijcie całe rządy pewnych ludzi grup grupeczek rodzin rodzinek...Ach-no racja! Pewno życia by Wam brakło żeby wszystko opisać choć pobieżnie. Zapamiętam jednak to sobie-myjnia to dzieło szatana-omijać szerokim łukiem! :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-14 20:08:42
Oj Frann dziewczę moje drogie, nie wiem jak Tobie , ale mi się średnio uśmiecha, że w momencie, kiedy ładnie przystrojonego, wypudrowanego w ślicznej trumnie przy dźwiękach dzwonów i "śpiewie" proboszcza ( mam nadzieję, że do mojej śmierci Pan Gajda opuści już parafię) tudzież przewodnika kalwaryjskiego syn pewnej kwiaciarki w towarzystwie chłopka roztropka z sklepu motoryzacyjnego i jeszcze dwóch innych chłopców będą mnie nieśli na miejsce wiecznego spoczynku Ty , albo inna persona będziecie na nowej myjni pucowali swoje "cztery kółka".
Miałem też nadzieję, że w momencie , kiedy robaki, szczury i inna gadzina na moich zwlokach zaczną robić sobie stół szwedzki będie mnie otaczała błoga cisza i nikt zaraz pod moim grobem nie będzie parkował auta !
A jeżeli to wszystko co pisze Pan PRN, jak widać dobrze poinformowany o tym co dzieje się na plebanii to mam cichą nadzieję, że w końcu Przyszowianie dadzą upust swoim emocjom i podziękują Panu Proboszczowi. Mam też nadzieję, że doczekam kiedy w tej wsi decyzje będą podejmować ludzie, którym dobro wsi leży na sercu, a nie przedstawiciele miejscowego pospólstwa, legitymującego się czasami dyplomami ( tacy o zgrozo najgorsi )
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
zenek1 2015-09-14 20:08:50
Frann, .Strefa , strefa ochronna 50 m ,od cmentarza i to jest zapisane w planie rozbudowy .Wiem , dla kogoś spokój zmarłych się nie liczy ,liczy się KASA !!!!!!!!!TROCHĘ CISZEJ NAD TĄ ........TYLKO UKŁADY I !!!!!. Jeśli ktoś przygląda się temu ,to ma wyrobione zdanie na ten temat .A dodając ,czekałem kiedy wejdziesz na forum i podejmiesz temat ,brakowało ciebie .Aaaa -" Wicek ",to p.Kuzak , trochę szacunku !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
PRN 2015-09-14 20:32:27
Frann co ma myjnia do pogrzebu myślę już przedmówcy wyjaśnili. Nie będę tego komentował.... Jeżeli chodzi o bar to faktycznie była to wątpliwa chluba Przyszowej i całe szczęście go już nie ma.... Niestety na bar nie miałem wpływu bo były to lata 70 i inny ustrój ( chociaż o dziwo bar się pojawił w księgach wieczystych z lutym 2015 roku, DZIWNE CO NIE???) Co do domu weselnego to bym nie przesadzał go nazywając domem weselnym... Myślę na 10 styp przypada tam góra jedno wesele ( w tym roku było tam chyba tylko wesele córki właściciela). Z wieści gminnej wynika jednak że w nowym obiekcie również ma być niezły dom weselny...

CZY POWINNIŚMY POPEŁNIAĆ KOLEJNY BŁĄD TEGO TYPU GODZĄC SIĘ NA TAK DUŻĄ I UCIĄŻLIWĄ INWESTYCJĘ W GRANICY CMENTARZA I KOŚCIOŁA?

Jeżeli chodzi o konflikt interesów to owszem w mojej ocenie jest tutaj duży konflikt pomiędzy interesem wsi a interesem inwestora. Szkoda że tego nie widzisz !!! Inwestorzy zapewniali że kupując tę działkę zapewnią parkingi wsi, wybudują piękny obiekt dla wsi, itd.... A teraz co nagle parkingi muszą wypożyczać od parafii i od GSU bo budynek będzie w granulitach działki. CO ZNACZY ICH SŁOWO W TAKIM RAZIE JA SIĘ PYTAM??? I CO MA MYJNIA DLA WSI? MOŻE DLA RODZINY ZMARŁEGO JEDNO MYCIE BĘDZIE GRATIS?

W sumie to cieszę się że sołtys tak się przejechał. Tak chciał żeby działkę kupili prywatni inwestorzy a nie gmina to teraz się przekona jak się wjeżdża przez parking do swojej posiadłości.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
czesia 2015-09-14 20:36:52
Odpowiem tej nauczycielce: NIEKULTURALNIE TO JEST MYLIĆ PLAŻE Z KOŚCIOŁEM I SZKOŁĄ.

Dla obrazu . Budynek o wysokości i wielkości 8 remiz z Przyszowej do kupy na działce 30 arowej. Ok. Sklepy są potrzebne, fryzjer, apteka , nowa przychodnia i co tam będzie. Niech służy mieszkańcom. Wszystko lepsze od tego baru . Ale pytam gdzie parkingi do takiego molocha.????? Pracownicy i klienci przyjadą samochodami. Kto chodzi na nogach? Gdzie zaparkują? Jak to gdzie- na parkingu przy murze cmentarza, przy kościele, zatarasująwszystkie boczne drogi. Kolejka samochodów do myjni zablokuje drogę w kierunku sołtysa. Pytam? Jak przejdzie kondukt pogrzebowy???? Jak przejadą mieszkańcy. Taki obiekt aby być rentownym musi działać w niedzielę- gdzie staną Ci co przyjadą na mszę?? Tam chodzi tyle dzieci – przy takim ruchu nie trudno o wypadek.
Przy murze cmentarza parking dla marketu i myjnia samochodowa. To woła o pomstę do nieba. Zobaczcie co dzieje się w Łukowicy w okolicy Sparu i Delikatesów- jaki ruch, ile samochodów parkuje, jak głośno działa myjnia.
Z jednego się cieszę- będzie to tuż pod domem sołtysa:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-14 20:44:45
Co tak marudzicie. Cień do połowy cmentarza gratis :)8o
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-14 20:46:55
Zawsze twierdziłem, że najbardziej przechlapane mają Zmarli w Piwnicznej, tam cmentarz wepchnięty między drogę i tory kolejowe, tymczasem u nas będzie myjnia, dom weselny, a i nie zapominajmy o naszym małym zielonym kioseczku ,,, a wieść gminna niesie, że na jego miejscu będzie kaplica cmentarna ,,,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-14 20:48:03
Woli ścisłości taka żonka jak ma inwestror N. to prawdziwy skarb. Dzis CBA wyprowadziło jej koleżankę z Kielc. :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-14 20:53:34
Normalny - ma szczęście chyba konserwator zabytków się nie zgodził żeby nam likwidować kiosk.... Zabytek... W sumie dziwne że 5 metrów dalej się już zgadza ....

A może proboszcz już wynajął powierzchnię w nowym budynku. W sumie zwłoki się umyje na myjni a później zamrozi hehe Inwestor zarobi 2 razy:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-14 20:54:36
W sensie powierzchnię pod kaplice i chłodnię :-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-14 20:57:00
Teraz tak trochę poważniej:Skąd kasa- trochę tu, trochę tam???Kredycik też dostaną . Wszak inwestor we władzach BS Limanowa zasiada. Już ma podpisaną umowę, że BS zmienia lokum. A co !!! Jak bank upadnie to żegnajcie wkłady udziałowców. Mamy wprawę - już przepadły te wkłady w GS i w kółku rolniczym. A tak na marginesie jak już o cudach mowa- jakim cudem kółko rolnicze należy do kilku udziałowców- w tym Radnego Biedronia?????
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-14 21:08:17
no tak Kiosk to juz zabytek ,,,, a kaplica obok myjni między delikatesami, a przychodnia,,,, w ten sposób proboszcz problem ma z głowy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-14 21:22:58
A parafianie jaką wygodę będą mieli: Myjąc samochód zmówisz różaniec za zmarłym tego dnia sąsiadem i jeszcze myślę zdążysz zrobić zakupy. Przecież na pogrzeb nie pojedziesz brudnym autem bo siara a piwko na wieczór też się przyda... Trochę śpiewak najwyżej przeciągnie te różańce i każdy będzie miał komplet za jedną wizytą :-) A że pogrzeby są wcześniej to ważne żeby tylko okno z przychodni było na cmentarz to za jedną wizytą można odbębnić pogrzeb sąsiada i lekarza hehe ;-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-14 21:25:26
a jak kwiaciarka wróci a stare śmieci to pod nosem bedzie zakład pogrzebowy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
Frann 2015-09-14 21:55:35
Same cuda i dziwy w tej naszej pięknej Przyszowej.. Szkoda tylko, że tak późno pootwieraliście szeroko oczy. Ale takie życie. Temat pięknego rynku z fontanną wraz z biurem informacji turystycznej niestety wyparował..Fakt jest taki, że wiele osób mocno zainteresowanych sprawą straci. Mieszkańcy ścisłego centrum wsi również będą mieć kłopot, bo i ruch większy i kurzu także, woda z wodociągu może w "cudowny"sposób zostać wykorzystana do nowego budynku itd....

.ALE brak szacunku do zmarłych to dla mnie przede wszystkim picie piwska tudzież innych alkoholi przy jednoczesnym siedzeniu zadami na pomniku czy choćby notoryczne wynoszenie kwiatów z cmentarza w celu robienia bramy parze młodej, po czym owe kwiaty lądują w rzece! Do tego darcie mordy w stylu: "Co jest Jolaaaaa..." itd!!!! I mogłabym jeszcze dłuuuuugo wymieniać. Szkoda, że tego też nie zauważacie!

@zenek1 A pana Kuzaka ja nie znam i nie ubliżaj z łaski swojej wielu innym Panom Kuzakom z naszej pięknej miejscowości. Dla mnie ktoś kto robi z siebie dno-właśnie takim dnem jest. W dodatku za publiczne podatki! Twoje i moje!

@Norlmalny chłopcze bynajmniej nie drogi co Ci będzie za różnica czy będzie wyła myjnia za Tobą czy choćby może np ja??? Zanim Cię tam zaniosą to cmentarz będzie komunalny-jeszcze wspomnisz moje słowa. I "pan ksiądz" czy tam proboszcz-zwał jak zwał żegnać Cię nie koniecznie będzie musiał skoro masz takie a nie inne podejście.

Uważam, że kolejny dom weselny to idiotyczny pomysł. Bardziej na czasie byłby meczet.. Uprzedzam, że żartowałam z tym meczetem. Parking przy cmentarzu to dobry pomysł,szkoda, że proboszcz nie wpadł na to już dawno i nie za pieniadze które zgarnął choćby za sprzedaż działki pod Osiedlem Słonecznym. Ach-zapomniałam-za czapke gruszek ani by koparki nie wynajął. To fakt.

Skoro w centrum wsi bedzie całotygodniowa galeria to i na msze jeszcze mniej ludzi bedzie dreptac i kase dadza zarobić komu innnemu i gorzej juz bedzie uzbierac 150 tysiecy na nowe autko. czy tam inne drobne wydatki.

Bywa i tak, że z jednego domu trzeba jechac kilkoma samochodami na jedną mszę. Sa tez tacy, ze nie przejda się z buta bo muszą się pochwalic nową furą...Itd.

Oby tylko nie spełniły się Wasze czarne proroctwa i by nie zdziadowali bardziej tej wsi. Miejcie tez na uwadze to, że owo "dziadowanie" trwa już dłuuuugie lata. Niestety.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
sm12 2015-09-14 21:56:49
PRN sadzac po twoich wypowiedziach byles jednym z uczestnikow spotkania
nie popierasz zachowan Proboszcza a nie poparles soltysa wstyd moze na wiejskim zebraniu wypowiesz sie publicynie i nie braknie ci odwagi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
Frann 2015-09-14 22:00:11
hihihi- jak coś będziecie wiedzieć o karnecikach do myjni to dajcie znać-chcę być pierwszą klientką! ;P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-14 22:04:11
Frann widzę, że ostro poddenerwowana, bluzgami poleciała i nadal zawzięcie broi naszego prywatnego inwestora,,, wszak ma do tego prawo to racja,,, pora więc na zebranie wiejskie, spotkajmy się, bo mimo iż się różnimy w wielu kwestiach to dobro naszej wioski wszyystkim nam na sercu leży.... Panie Sołtysie prosimy zebranie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
Frann 2015-09-14 22:14:09
@Normalny gdzie Ty widzisz u mnie jakieś nerwy czy bluzgi? Zaręczam Ci, że aż tak mnie cała ta sprawa nie emocjonuje jakby się Wam mogło zdawać.. Co ma być to będzie. Koryta Słomki nie zawrócę więc i emocji u mnie jakoś tak ino ino..hihihi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-14 22:25:25
frann a teksty o Panu K ? nie pochalam jego zachowania , ale szacunek jak każdemu też się mu należy!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-15 10:05:03
Nasze chłopy z Warszawy z roboty na każde święta jadą przez Mniszek bo Proboszcz wita tylko przybyłych z zza granicy. :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-15 12:48:06
Zdzisiu jesteś moim idolem ,,, komentarz pierwsza klasa, rzeczywiście przyszowski pleban wita tylko gości przybyłych zza granicy, po czym oznajmia na co przeznaczona świąteczna składka,,,, coś mi się wydaje, że w tym roku będzie zbierał na nowe organy, bo wieść gminna niesie, że ma spory problem, by uzbierać kilkaset złotych na " najpilniejszą" w świecie inwestycję ,,, jak zamontują te nowe organy to się poświęcę o chyba pójdę posłuchać jak się poprawi gra naszego organisty
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-15 13:15:26
Mało tego dzisiaj mam hit internetu do Łukowicy wybiera się Fidel Kastro. Osobiście chce zobaczyc, kto dłużej dał radę na stołku od niego.:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-15 13:25:43
Przywitanie wodza kubańskiej rewolucji odbędzie się rzecz jasna na Przyszowskim rynku, obiad podadzą w barze , a kolumnę samochodów zatrzyma swoim ciągnikiem Pan Kuzar sołtys Roztoki
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-15 13:54:08
Wójtowa z dumą opowie o naszej najbiedniejszej gminie a proboszcz poprosi wodza o materialne wsparcie na nowe organy :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-15 14:08:54
Coś było wspominane wcześniej o jakiejś nauczycielce która zaciekle broniła myjni a słyszałem nie tak dawno że ten z tej klity który ma rozdzielność majątkową z żoną ma jakąś bliską przyj(el)ciółkę. Może to ta i dlatego tak broniła. hehe Przecież ten potencjalny biznes na przyszłość może być jej :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-15 14:34:49
Nauczycielka na plebanii,,, którą to Panią Proboszcz dopuścił do głosu,,,, do głowy mi tylko dwie przychodzą ,,,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-15 15:02:08
http://www.lukowica.pl/pl/502/0/korowod.html#prettyPhoto[photo]/7/ a tu zdjęcia z Owocobrania ,,, buhahaha wytłumaczcie mi dlaczego Wójtowa z Przewodnicząca Rady Gminy nie idą jak wszyscy tylko wiozą je autem buhahah ( sam Bareja by się nie powstydził)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
zenek1 2015-09-15 15:04:52
frann.Alkoholizm to choroba , itrzeba ją leczyć ,a określając kogoś mianem "dno" ty wystawiasz sobie świadectwo ,żałosne -kazdy otrzymuje imię i nazwisko , a tylko IDIOCI dodają przydomki .Dziwi mnie to,że kiedy przedstawiasz się jako mieszkanka Przyszowej ,taka mądra , taka obyta ,pytasz "co ma wspólnego myjnia do cmentarza " ,musisz być blondynką ,a te nie rozumieją tematu ,tobie też nikt nie będzie objaśniał.A twoje wypociny przypominają ,wypowiedzi p.Wójt ,która uczestników rajdu "częstowała by "kompotem" .Twoje i jej rozumowanie i zachowanie jest takie jak po KOMPOCIE..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-15 15:22:51
Normalny - Jeżeli to ta druga nauczycielka to nie ukrywam że ten adorator ma bardzo wysublimowany gust :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-15 15:45:20
w Szczyrzycu niegdyś Nauczycielka często bywała u opata ,,, dobra nic więcej nie piszę hehehe
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-15 16:45:26
Normalny - no zdecydowanie jesteś nienormalny haha:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-15 16:47:46
Wracając do wątku głównego:

Co ma wspólnego spotkanie na plebani w Przyszowej z Kaną Galilejską?
.
.
.
Jeszcze niewiele, bo w Przyszowej puki co cud wody się nie udał.:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-15 17:26:26
Zdzisiu cud się dopiero zdarzy jak w tej nowej myjni zamiast wody wino popłynie ,,,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-15 20:01:19
Strzeliłem sobie małą drzemkę po browarku i miałem taki mega relany sen o CUDZIE NUMER 3 W PRZYSZOWEJ a bardziej to o trójkącie bermudzkim hehe Mianowicie śniło mi się że zniknął dom parafialny ( ten co mają zakonnice. Niby wszystko OK ale co gorsze to śniło mi się że to znowu układ pomiędzy Plebanem a Panem...:D Za dużo dzisiaj oglądałem Dlaczego Ja i Trudnych Spraw chyba hehehe
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-15 20:14:42
coś mi się wydaje, że Twój sen jest proroczy , dom zniknie , ale nasz proboszcz go odbuduje ,,,, normalnie jak w ewangelii, Chrystus też mówił, „Zburzcie tę świątynię, a ja w trzy dni ją odbuduję.".... niczego nie zburzyli, Jezus budować nie musiał,,, tymczasem u nas odbudują ,,,, CUD
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
Frann 2015-09-15 21:43:18
@Normalny sam bądź uczciwy w tej swojej pisaninie a potem wymagaj tego od innych. A poza tym z łaski swojej odseparuj się ode mnie bo dobrze wiem kim jesteś i jak sobie chcesz urządzić ze mną dłuższą pogawędkę to zapraszam na kawę. eot

@zenek1 sam sobie wystawiłeś świetne referencje do dalszej dyskusji z kimkolwiek bardziej rozumnym od Ciebie pisząc ostatni komentarz skierowany do mnie. Skoro taki "SPOŁECZNIK" z Ciebie to zaangażuj się w pomoc panom żulom-ulecz ich czy skieruj na leczenie. Twa niewątpliwa siła perswazji z pewnością sprawi iż tłumnie hurmem uderzą do ośrodków leczących nałogi. Dalej-nie szczędź sobie. Odejdź od komputera czy tabletu i leć na wieś. Tam z pewnością czekają już na Twe wsparcie, dobre słowo, pociechę, bo przecież jakaś blondynka-idiotka twierdząca, że jest Przyszowianką śmie wyrazić co myśli nt spożywania przez nich trunków na grobach ,ich wrzasków, dokuczania, napierania się by zasponsorować piwsko, czy chociażby straszenia małych dzieci!!!!!!! Taki altruista jak Ty na pewno poradzi sobie z tymi chorymi biedakami, którzy co miesiąc na te swoje "choroby" pobierają sowite renty. Co ma powiedzieć taka pracownica ze sklepu mająca na utrzymaniu rodzinę pracująca za najniższą krajową urobiona jak wół, która codziennie musi użerać się z tym towarzystwem a zarabia tyle co te Twoje bidusie dostają na swój nałóg?! Weź się ogarnij zanim napiszesz takie bzdety następnym razem i pomyśl trochę-uwierz to nie boli.

I jeszcze jedno-kompot jest zdrowy, zwłaszcza jak masz swoje owoce nie naładowane chemią. Choć raz muszę zgodzić się z naszą Królową. Wiedz też, że gdybyś zawitał w moje skromne progi, to właśnie częstowałabym Cię tym co sama zrobiłam, co wcześniej sadziłam, pielęgnowałam, potem przerabiałam czy to na konfitury czy też inne specjały i uważałabym, że godnie Cię podjęłam-właśnie jak rodowita Przyszowianka Panie Kulturalny.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-15 22:32:00
coraz więcej złości na naszym forum :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
royski 2015-09-15 22:47:43
Trochę za późno na te wasze żale, działka prywatna, więc teraz Pan N. Może sobiepostawic tam co mu się żywcem podoba bo plan zagospodarowania mu na to pozwala :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
matti25 2015-09-16 00:42:03 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
matti25 2015-09-16 12:48:05
A czy ktoś wie kto jest w radzie parafialnej, albo gdzie można to wyczytać. Źródło księdza proboszcza pomijam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
konto usunięte 2015-09-16 15:29:06
No cóż, zastanawiam się dlaczego w ogóle bierze się pod uwagę decyzje podjęte na plebanii?! I Co to znaczy, że proboszcz zwołuje zebranie na którym obecni są radni? Czyżby Wójtowa dorobiła się już papierów z jej ubezwłasnowolnieniem? Radni biegający do proboszcza jak posłuszne pieseczki, powinni , jeżeli mają choć trochę honoru, złożyć rezygnację . Jeżeli nie, to powinni zostać odwołani. Poza tym, niech proboszcz pamięta że plebania nie jest jego własnością, a jego byt zależy od mieszkańców. A nasza rada parafialna kogo reprezentuje? Nas czy może służy tylko proboszczowi. Trzeba by się dowiedzieć, czy inwestorzy przewidzieli powierzchnię biologicznie czynną, która jest wymagana przepisami. Mam nadzieję, że nie będzie to zielony taras na dachu budynku , bo leżąc w przyszłości na cmentarzu nie chciałbym być i myty przez myjnie i podglądany z tarasu? O tej powierzchni nie żartuję, a sołtys niech natychmiast zwołuje zebranie mieszkańców. Jeszcze możemy skutecznie zadziałać przeciwko złym rozwiązaniom dla tej inwestycji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-16 20:50:22
Zbych1 - Przecież janek gajda ( podobno jeszcze proboszcz) tak chętnie użyczył parkingi pod galerię to co się łudzisz. Cmentarz też jak złoto pasuje pod powierzchnię biologicznie czynną. W dodatku jaka żyzna to ziemia:D

Już niedługo będzie nowy abonament na miejscówki na cmentarzu płatny po sąsiedzku :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
ZdzisiuKrecina 2015-09-16 20:52:14
Swoją drogą Polański ma kręcić nowy film w Przyszowej pt. " O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI CMENTORZ":D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
zenek1 2015-09-16 21:33:56
Frann, Od leczenia alkoholików ,porządków i zabezpieczania spokoju mieszkańcom i sprzedawcom ,są organizacje i odpowiednie służby , O tych sprawach należy je powiadamiać i zrób to .Nie podejmuję dalszej wymiany słownej ,nie jestem zainteresowany przepychanką z tobą ,interesują mnie sprawy związane z działką i tym c o dzieje się w tym temacie ,a dzieje się dużo .i popieram jeszcze bardziej tych co mają dobro Przyszowej w sercu . Wiele spraw powoli się wyjaśni i wielu będzie się wstydzić , Potrzeba więcej odwagi , a mieszkańcy kiedy przekonają się o tym co im grozi i jakie czekają ich utrudnienia -otworzą szeroko oczy . -
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
zenek1 2015-09-17 14:47:03
Zdzich 1,powierzchnia biologiczna czynna ,inwestor pewnie wliczył powierzchnię cmentarza , kiedy nawet odległości od drogi zostały zmienione,zmniejszone ,parkingi przykościelne i jeszcze wykazane inne ,tak się można rozpychać kiedy żona zajmuje "wpływowe stanowisko".Tylko p.Wójt wymanewrowała wszystkich ,tak jej się wydaje ,umyła ręce ,a resztę odpowiedzialności scedowała na innych .Jednak kiedyś to naważone piwo trzeba będzie wypić -myślę niedługo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PZYSZOWEJ NUMER 2
prostaprawda 2016-03-22 21:07:24
Proboszcz zdecydowanie nie służy tutejszej społeczności. Jest raczej podobny do najgorszej klasy polityków, którzy za nic mają głos ludzi. Egoistycznie pod płaszczykiem kupieckiej uprzejmości, przepycha bezwzględnie swoje plany. Życie w konsensusie, które przez wiele lat służyło Przyszowej za czasów śp. Proboszcza Koterby przestaje być możliwe. Wystarczy przypomnieć ile razy usiłowano podeptać naszą tradycję i obrzędowość. Rezurekcja w sobotę, świeccy szafarze, plany zburzenia budynku sióstr.... Spytam retorycznie, który z tych punktów był spowodowany naszymi potrzebami, a które są przejawem kolonizacyjnego i przedmiotowego podejścia do parafian? Niestety zamiast służby ludziom teraz rządzi pycha i interesy. Do tego ten zakłamany ciepły głos dobrego ojca z ambony.... Z nostalgią wspominam styl poprzednika; skromność, traktowanie ludzi podmiotowo a nie przedmiotowo. Pięknym byłby dzień, w którym zobaczyłbym tutaj nowego Proboszcza, bo większą zakałę trudno mi sobie wyobrazić. Przyszowianie, jesteśmy wyjątkowi, mamy piękne tradycje, obrzędowość, potrafimy współżyć jako wspólnota. Nie pozwólmy tego popsuć jednemu człowiekowi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in