33°   dziś 33°   jutro
Niedziela, 28 czerwca Leon, Ireneusz, Florentyna, Ligia

Zmiany na oddziale. Szpital zwalnia piętro pod nowe usługi

Opublikowano 
0 363

Limanowa. W Szpitalu Powiatowym w Limanowej przeprowadzono reorganizację oddziału ginekologiczno-położniczego, który został przeniesiony w całości na trzecie piętro. Wolne pomieszczenia na pierwszym piętrze są obecnie modernizowane, a dyrekcja placówki prowadzi rozmowy w celu wprowadzenia tam nowych świadczeń medycznych dla pacjentów.

Oddział ginekologiczno-położniczy oraz oddział noworodkowy zostały połączone i funkcjonują obecnie na jednym poziomie. Wszystkie te pododdziały zlokalizowano na trzecim piętrze budynku Szpitala Powiatowego w Limanowej. Decyzja ta została podjęta w ramach wdrażanej w placówce optymalizacji procesów i obowiązuje od maja bieżącego roku. 

Zmiany te sprawiły, że zwolniły się dotychczasowe pomieszczenia ginekologii na pierwszym piętrze, o czym poinformował dyrektor Marcin Radzięta podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Limanowskiego.

Optymalizacja procesów w szpitalu doprowadziła do wniosku, żeby oddział ginekologii i położnictwa był na jednym piętrze. To się zadziało od maja. Oddział ginekologii, położnictwa i noworodkowy jest zlokalizowany na jednym poziomie - na trzecim piętrze. Funkcjonuje bardzo dobrze, nie ma problemów również lokalowych, w związku z tym to rozwiązanie było jak najbardziej oczekiwane – poinformował dyrektor Marcin Radzięta.

W wolnym miejscu na pierwszym piętrze rozpoczęły się prace remontowe. Jak wyjaśnia dyrekcja, tempo prowadzonych robót modernizacyjnych zostało celowo dostosowane do ostatecznych decyzji dotyczących przyszłego przeznaczenia tych sal. Szpital dąży do tego, aby w puste dotąd przestrzenie wprowadzić nową funkcjonalność, która poszerzy ofertę medyczną dostępną dla mieszkańców powiatu limanowskiego.

Zobacz również:
To jest modernizacja pomieszczeń na pierwszym piętrze z przeznaczeniem jeszcze niewiadomym, dlatego ta modernizacja troszeczkę spowolniła. Nie dlatego, żebyśmy nie wiedzieli jak wykonywać prace, tylko dlatego, że docelowo chcemy na pierwsze piętro, w miejsce dotychczasowego oddziału ginekologii, wprowadzić nową funkcjonalność. Są toczone rozmowy z potencjalnymi chętnymi, którzy by rozszerzyli świadczenia medyczne dla naszych pacjentów w szpitalu – zapowiedział dyrektor Marcin Radzięta.

Uwolnienie przestrzeni na pierwszym piętrze i przeniesienie wszystkich łóżek ginekologiczno-położniczych na jeden poziom ma – według intencji dyrekcji – przynieść lepsze wykorzystanie zasobów szpitala, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowego komfortu pobytu pacjentek.

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy pod tym artykułem - bądź pierwszy
Zgłoszenie komentarza
Komentarz który zgłaszasz:
"Zmiany na oddziale. Szpital zwalnia piętro pod nowe usługi"
Komentarz który zgłaszasz:
Adres
Pole nie możę być puste
Powód zgłoszenia
Pole nie możę być puste
Anuluj
Dodaj odpowiedź do komentarza:
Anuluj

Może Cię zaciekawić

Sport

Pozostałe

Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in