Zdecydowany protest mieszkańców - kolej rezygnuje z budowy placu przeładunkowego na terenie osiedla
Tymbark. Mieszkańcy Tymbarku spotkali się wczoraj w Urzędzie Gminy z wójtem Pawłem Ptaszkiem i dyrektorem projektu „Podłęże – Piekiełko”, Łukaszem Bochniarzem z PKP PLK S.A. W burzliwych i pełnych emocji rozmowach uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Sprzeciw lokalnej społeczności budzą plany budowy ogólnodostępnego placu przeładunkowego na terenie ich osiedla.
Z wnioskiem o jego lokalizację wystąpiła PKP PLK S.A. do w lutym tego roku spółka Maspex. Zdaniem jej kierownictwa, ten rodzaj infrastruktury mógłby usprawnić działalność lokalnych przedsiębiorstw. W przyszłości zaś, dla potrzeb zakładu, spółka mogłaby wybudować własną bocznicę.
Gdy mieszkańcy dowiedzieli się o planach, podjęli interwencję w PKP PLK S.A., składając pisemny protest, pod którymi wcześniej zbierano podpisy. Jak wskazali, lokalizacja placu wiązałaby się dla nich z dużą uciążliwością i negatywnie wpłynęła na jakość ich życia. Kolej przekazała projekt do zaopiniowania samorządowi. Mieszkańcy zwrócili się więc także i do wójta. Paweł Ptaszek odpowiedział na pismo z Polskich Kolei Państwowych, wnosząc o zmianę lokalizację placu ładunkowego.
– W związku z brakiem zgody okolicznych mieszkańców, których budynki mieszkalne są zlokalizowane w sąsiedztwie projektowanego placu rozładunkowego, ponownie wnosimy o zmianę lokalizacji przedmiotowego placu, którego obecne usytuowanie w obrębie osiedla mieszkaniowego będzie przysparzać licznych uciążliwości zamieszkującym ten teren mieszkańcom – napisał wójt. – Informuję, że kwestia lokalizacji placu przeładunkowego nie była przedmiotem uzgodnień z naszym urzędem – zaznaczył Paweł Ptaszek.
Zobacz również:
Szczegóły zabójstwa 19-latki. Znaleziono narzędzie zbrodni
Nocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Mieszkańcom nie spodobała się treść odpowiedzi wójta skierowanej do PKP, czemu dali wyraz podczas wczorajszego spotkania. – Panie wójcie, obiecał nam pan, że będzie ten plac opiniował negatywnie, tymczasem w piśmie do kolei wnosi pan o zmianę lokalizacji. Pan umywa ręce. Pan Bochniarz informował pana, że technicznie nie ma możliwości zlokalizowania placu w innym miejscu. Jednocześnie wnosi pan o zmianę lokalizacji, czyli o rzecz niemożliwą – mówił jeden z mieszkańców.
- My nie chcemy w Tymbarku tego placu, więc po co wnosi pan o zmianę jego lokalizacji? – wtórowali mu pozostali. Niektórzy pytali też, dlaczego placu rozładunkowego nie można zlikalizować w innym miejscu. - Ludzie, to będzie ogólnodostępny plac ogólnoładunkowy dla całego powiatu! My nie mamy infrastruktury drogowej, rynek jest zamknięty dla ciężarówek, one jeżdżą nam pod oknami. Te TIR-y nas zajeżdżą, rozumiecie?! - przekonywali najbardziej zagorzali przeciwnicy budowy placu.
- Z punktu widzenia kolei, my tego placu nie potrzebujemy – odpowiadał na pytania Łukasz Bochniarz. - Inna lokalizacja jest niemożliwa z naszej punktu widzenia, co sprawia że ograniczymy się jedynie do placu wewnętrznego, służącego potrzebom utrzymaniowym. Będę tego pilnował jako dyrektor – zapewnił zgromadzonych.
Może Cię zaciekawić
Straż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejWojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejSport
Kolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPozostałe
Alarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcejAlert IMIGW: nawałnice, ściana deszczu i ryzyko podtopień [OSTRZEŻENIE]
Front wciąż nie odpuszcza, co w połączeniu z ukształtowaniem naszego terenu stwarza doskonałe warunki do tworzenia się niebezpiecznych komórek...
Czytaj więcej
Komentarze (36)
Nic nie budujmy w ogóle i dalej żyjmy w zacofaniu!
W poprzedniej kadencji co mu wyszło to zrzucał na opozycję!! a teraz na kogo zrzuci???
Pogratulować Tymbarkowi gospodarza!!
Miałem wysmiać że ciemnogród ale z drugiej strony czytając w tytule artykułu powyższy cytat to ludzie mają rację.
Jedno jest pewne:
Jeśli jest bitwa o stacje przeładunkową, to NIE MA MOWY o kolei pasażerskiej , TYLKO towarowej. !!
Jest to tak ;logiczne i proste jak budowa CEPA.
Wszystko co trzeba robić to śledzić bieżące wydarzenia w Polsce , w Europie , na świecie. !!
Pisałam już o tym dawno, iż USA , tamtejsi bankierzy, globaliści sterujący światowymi organizacjami, a nawet NATO dążą do poprawy oraz MODERNIZACJI , obecnej INFRASTRUKTURY drogowej, w tym kolejowej do potrzeb wojsk, pojazdów NATO w Polsce. !!
Nikt mi nie wierzył, a oto kilka dni temu znalazło to potwierdzenie w oświadczeniu Prezydenta Trumpa do Prezydenta Dudy na okoliczność wizyty tego ostatniego w USA i podpisaniu stosownych umów. !!
Mam potwierdzenie od INWESTYCJI w Krakowie, decydentów, że tej kolei nie będzie, bo nie ma na to środków. !
Więc zostaje wersja towarowo-militarną.
Tydzień temu pewna osoba z regionu, też w samorządzie potwierdził mi wersję zapotrzebowania na modernizację kolei do celów zaopatrzenia wojskowego w terenach " zapalnych".
Tutaj NIEDOWIARKI macie potwierdzenie tych ŻĄDAŃ TRUMPA w stosunku do rozbudowy infrastruktury w Polsce na cele stacjonujących tutaj wojsk NATO.
" Andrzej Duda podpisał wyrok na Polskę - Trump zadowolony... "
https://www.youtube.com/watch?v=Kbh_u4m-WiY&t=19s
popieram protest mieszkańców tymbarku.
Tak TRZYMAĆ I ANI JEDNEGO KROKU W TYŁ.
Jestem z WAS dumna, JESTEŚCIE MĄDRYM społeczeństwem. ;-))
ps. nie oglądaj tyle Youtuba bo masz już całkowity odlot, zapomniałaś jeszcze dodać tekst o złocie
https://www.tymbark.pl/files/files/page-31.pdf
w gminie Tymbark https://www.tymbark.pl/pl/203/5243/projekt-nowej-linii-kolejowej.html
w gminie Limanowa http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/09/koncepcja-przebiegu-linii-kolejowej-informacja-dla-mieszkancow-gminy-limanowa
w mieście Limanowa http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2019/10/koncepcja-przebiegu-linii-kolejowej-w-obrebie-miasta-limanowa
Czy ty się z głupim przez ścianę macałeś?
WULGARNY, człowieku gdybyś czytał książki dokumentalne oparte na dawnych TAJNYCH dokumentach rządowych, TO TAK SAMO JAK AUTOR TAKICH KSIĄŻEK ANTONY C. SUTTON ( " Wall Street a rewolucja bolszewicka, " Wall Street a i ZSRR", WALL STREET I HITLER" " SKULL AND BONES TAJEMNA ELITA AMERYKI"" )
lub książka PIERRE DE VILLEMAREST " Źródła FINANSOWE komunizmu i nazizmu czyli w cieniu Wall Street" czy chociażby książki Henryka Pająka , to wiedziałbyś że te totalitarne ideologie, państwa stworzyły te same " eLYTY" , które dzisiaj DEPOPULUJĄ narody na świecie.
Wiedziałbyś , że USA stworzyli Chazarzy wcześniej zabijając Indian, wiedziałbyś iż ta Chazaria stworzyła ZSRR i ma ciągle TAM swoich przedstawicieli w rządzie.
Wiedziałbyś iuż Niemcy zawsze wspierały ZSRR oraz obecną Rosję./
Takimi nieukami i frajerami zasypane są ludzkie nadzieje na WOLNOŚĆ państw narodowych od PSYCHOPATYCZNYCH " elyt", które robią Nam holokaust na wszystkie możliwe sposoby.
Na szczęście masy ludzi BUDZĄ się z tego letargu, z tego chocholego tańca.
https://www.youtube.com/watch?v=7UPFf1XplHg&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=K-ZyiHwOW_8&list=UU54E0fWCqoMxiTXgRl9-Wsw&index=27
Nie możemy się niczego bać, bo top tym psychopatom kończy się ziemski czas , a nie Nam.
W biblii też o tym piszą.
Polecam telewizję wolność, temat " niebocentryzm:
Politycy prędzej czy później przechodzą na stronę ZŁEGO( szatana) , dają się " zeszmacić".
Pozdrawiam.