Zawiadomienie w sprawie agresji wobec medyków. "Takie zdarzenia zdarzają się coraz częściej"
Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności w sprawie agresji wobec personelu medycznego limanowskiego szpitala, której w kwietniu dopuściła się pacjentka z gminy TYmbark. - Takie zdarzenia zdarzają się coraz częściej. Proszę abyśmy wspólnie postarali się ograniczyć chamstwo i agresję, gdziekolwiek one występują – apeluje dyrektor szpitala, Marcin Radzięta.
Sytuację opisywaliśmy na łamach portalu TUTAJ. Przypomnijmy, że późnym wieczorem, w środku nocy i nad ranem policja wzywana była do awantur, które odbywały się w jednym z domów na terenie gminy Tymbark. Zdarzenie miało miejsce z 22 na 23 kwietnia. Z naszych ustaleń wynikało, że załoga karetki została poszczuta psem, a agresywna kobieta uniemożliwiła wyjazd ambulansu ze swojej posesji i groziła ratownikom przedmiotem przypominającym broń. Po przetransportowaniu do szpitala w Limanowej awanturowała się dalej i uderzyła jednego z lekarzy. Trafiła na konsultacje do specjalistycznego szpitala w Krakowie, po czym... została wypisana do domu.
Na początku maja do Prokuratury Rejonowej w Limanowej trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, skierowane przez dyrektora Szpitala Powiatowego w Limanowej. - Pokrzywdzonymi są lekarz i ratownicy medyczni limanowskiego szpitala. Prokurator zlecił policji wykonanie czynności, wówczas okazało się że policja już wcześniej je podjęła w tej sprawie – powiedział nam Mirosław Kazana, prokurator rejonowy w Limanowej. Wszczęto dochodzenie, które według prokuratury jest już dosyć zaawansowane.
O komentarz do sprawy zwróciliśmy się do Marcina Radzięty, dyrektora Szpitala Powiatowego w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego.
- Osoby śledzące informacje ukazujące się na portalu limanowa.in mogły zapoznać się m.in. z artykułem dotyczącym sytuacji, która stała się udziałem personelu szpitalnego oddziału ratunkowego szpitala oraz zespołu wyjazdowego karetki, który został wezwany do osoby wymagającej pomocy lekarskiej. Takich interwencji medycznych, wykonywanych zarówno na SOR, jak i na miejscu wezwania karetki, wykonuje się setki tygodniowo. Ten przypadek był jednak wyjątkowy z uwagi na niespotykaną agresję osoby, która wymagała pomocy lekarskiej – przyznaje Marcin Radzięta. - Pobicie lekarza na SOR (uderzenie w twarz), szczucie ratowników psem, grożenie bronią, zamknięcie ratowników na posesji – wylicza.
Marcin Radzięta zdradza, że takie zdarzenia zdarzają się coraz częściej i nie dotyczą wyłącznie osób pijanych czy znajdujących się pod wpływem środków odurzających. - A przecież zarówno na SOR jak i w trakcie wyjazdów karetek podstawowym zadaniem, na którym skupia się personel medyczny jest ratowanie życia czy zdrowia osób, które tego potrzebują. Oczywiście, nie można mieć pretensji do osoby chorej, mającej ograniczone możliwości kontrolowania własnych zachowań. Jednak nawet wówczas osoby dla chorej najbliższe, mające wpływ na jej zachowanie powinny zareagować: uspokoić, wytłumaczyć, pomóc lekarzom, pielęgniarkom czy ratownikom.
Dyrektor dodaje, że „szpital podejmie wszelkie przewidziane prawem działania względem osób, które wobec pracowników dopuszczają się niezgodnej z prawem agresji fizycznej lub słownej”.
- Kierowane będą zawiadomienia o wszczęcie postępowań karnych. Będziemy także chcieli, aby sprawcy ponieśli konsekwencje finansowe swoich działań. W takich sprawach nie może być tolerancji dla osób, które zachowują się niegodnie bijąc, zastraszając czy znieważając ludzi, którzy starają się wykonywać swoją pracę - mówi. - Proszę, abyśmy wspólnie postarali się ograniczyć chamstwo i agresję, gdziekolwiek one występują - apeluje Marcin Radzięta.
Ostatni, głośny przypadek agresywnego zachowania wobec medyków miał miejsce kilka dni temu na szpitalnym oddziale ratunkowym szpitala św. Anny w Miechowie, gdzie oczekujący na przyjęcie pacjent zdemolował oddział i zaatakował personel.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca. To właśnie wtedy do Komisariatu Policji w Mszanie Do...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (18)
Czasem nie wiadomo jak się odezwać aby nie urazić księżniczki lub księcia którzy siedzą tam za karę.
Kilkukrotnie byłem także świadkiem jak pielęgniarki wydzierają się na starych ludzi na oddziałach bo nie jest już sprawny i się zesikał lub coś innego zrobił.
Nikt wam nie kazał pracować w tym zawodzie sami go wybraliście i wykonujcie to taķ jak powinniście bo "chamstwo" że strony personelu jest ogromne co na pewno może potwierdzić dużo ludzi. A ci którzy tak wrzeszczą na starszych oby byli tak samo traktowani jak dożyją tych samych lat.
Zamiast do pani z komplementami , by poczuła się jak prawdziwa dama , to najprawdopodobniej wobec niej niebyli mili , A AGRESJA CZYNI AGRESJĘ - podobnie jak w pierwszej zasadzie dynamiki Isaaca Newtona . ;)
Rzecz jasna , ze bywają pacjenci , którzy nie współpracują , ale w takim zawodzie chyba można było się tego spodziewać .
Dlatego uwazam , ze jezeli chcą mieć okazywany szacunek to niech najpierw zaczną okazywać go pacjentom .
.
To co się teraz wyrabia w służbie zdrowia po sutych, dodatkowych wynagrodzeniach z tytułu fałszywej pandemii oraz dodatkowej sutej kasy za EKSPERYMENTALNE szczypawki stawia normalnym ludziom włosy na jeża.
Powiedziałam swojej koleżance lekarce, ze straciłam szacunek do lekarzy, którzy szczepią tym eksperymentalnym badziewiem ludzi, zapytałam jak oni mogą to robić, być tak OKRUTNI, bezduszni??
Ona mi na to odpowiedziała;
" Grażyna lekarze zawsze tacy byli"
Do dzisiaj nie mogę pozbierać się po jej słowach.
Ciągle nie wierze w to , ze człowiek człowiekowi może czynić takie rzeczy.
Alternatywne media twierdza, ze prawdziwych , nie hybrydowych ludzi pozostało mniej niż tych genetycznie zmodyfikowanych.
To tylko mogłoby wyjaśniać zajadliwość żmij w symbolu służb medycznych.
Przecież to ja , a nie Wy odpowiadam prawnie za swoje komentarze umieszczone na tym czy tez innych portalach, w mediach społecznościowych.
Podpisuje się swoim imieniem i nazwiskiem wiec korporacyjne organy nie będą mieć trudności w zidentyfikowaniu autorki tych komentarzy.
Nie lamie tez prawa swoimi wpisami , na wszystkie zamieszczone komentarze mam DOWODY w sprawie, nawet w postaci ostatnio zakupionych przeze mnie książek
To nie mnie lecz podejrzanym o udział lub współudział w ludobójstwie należy się @systemowa ochronka" ,
System korporacyjny taka im gwarantuje , ale nie prawo naturalne:
W linku jaki podałam uczciwy lekarz daje gotowca prokuraturze w sprawie szczepionkowego oraz stawania zagrożenia ludziom utraty zdrowia i życia poprzez stosowanie restrykcji , ograniczeń w fałszywej pandemii .
Ba środowiska niezależne wysłały zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ludobójstwa do rządu i prokuratury.
Ba, podali nawet wszelkie podstawy prawne.
Nie może być tak w rzekomym państwie prawa, aby ofiary tego ludobójstwa ponownie stawały się ofiarami.
Tutaj dowody w sprawie matactwa .
grazynahayes2021-06-1319:46:4800Zgłoś naruszenie
Panie Radzięta. nie wiem za co płacą Wam tak duże wynagrodzenie skoro Wy nie potraficie sobie dać radę z agresywnymi zrachowaniami?
W krajach unijnych służby ratownicze wraz z lekarzami są szkoleni na wypadek takich zachowań, to jest takich jakie Pan nazywa agresywnymi.
To jest rzeczą naturalna , ze ludzie pod wpływem bólu, paniki, w obawie o życie najbliższych zachowują się irracjonalnie, to jest wpisane w charakter waszej pracy i jest wymagane prawem unijnym tzw, szkolenie pod katem technik obezwładnienia, ja takie szkolenia mam , a Wy lekarze ich nie macie??
Kolejna sprawa zabronione jest prawem w Anglii i innych zachodnich krajach publicznie krytykować swoich pacjentów, ich zachowania to jest wbrew etyce medycznej normowanej prawem unijnym.
Kolejna sprawa, ludzie stracili do Was zaufanie po tej pandemicznej szopce, ludzie boja się iść do szpitala w obawie , ze ich zakwalifikujecie jako covidowca i już nie wrócą stamtąd do domu. Ludzie umierają z braku leczenia innych chorób, zaniedbanych operacji , nowotworów, samobójstw itp to pokazują statystyki a media wraz z wieloma medykami kłamią i zastraszają.
Kolejna wielu UICZCIWYCH, niezależnych naukowców , medyków wykazuje związek pomiędzy eksperymentalnie zaszczepionymi a wzrostem agresji u nich.
Prokuratorze Kazana , a Wy kiedy weźmiecie się za ludobójców?? Niezależne środowiska od Was tego zadają, w tej sprawie prawo nakazuje wszczęcie postepowania przeciwko eksperymentatorom , nielegalnej medycznej akcji no i politycznej.
Tutaj należy działać z urzędu, prawda?
Ot jakie korporacje takie prawo ścigać podatników a na ludobójców przymykać oczy.
Naród karmi a zarejestrowane instytucje państwowe, partie polityczne Sad Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny wszyscy służą korporacjom międzynarodowym( W TYM TYM FARMACEUTYCZNYM ) a nie swoim żywicielom czyli narodowi, LUDZIOM.
w MOJEJ OPINI to nie jest prawo dla ludzi, to jest przeciwko Nam.
"Kazik zawinił , zamknąć ofiarę Kazikowych opresji" - ot takie to korporacyjne prawo.
grazynahayes2021-06-1320:45:3200Zgłoś naruszenie
Oto prawdziwi UCZCIWI lekarze, naukowcy:
"Powstało Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców "
https://www.youtube.com/watch?v=efdoS90PRSI
Nie wiem czy uczciwości można nauczyć się od innych, ale zawsze warto jest spróbować.
Ci w linku powyżej stanęli w PRAWDZIE mówią o eksperymencie medycznym na LUDZIACH w postaci "szczepionek"
Tutaj prokuratura powinna wejść z urzędu, za narażanie ludzi na utratę zdrowia i życia. !!
W tym przypadku pisowska ustawa nie chroni medyków. !!
Musimy bronić swoich praw naturalnych , bo zarejestrowane jako FIRMY instytucje państwowe, sejm, senat , partie polityczne Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny , sanepid itp służą swoim korporacyjnym "PANOM"
Problem polega na wieloletnich zaniedbaniach a też i poziomie kultury, który ostatnio jest bardzo promowany.
A Nocna opieka to już w ogóle dno i wodorosty.
Szpital Nosi nazwę Bożego miłosierdzia.
A jak się tam jedzie to tylko prosić Boże Miłosierdzie żeby nogami do przodu stamtąd nie wyjść