Zakłócenia w dostawie wody w dzień referendum. Gmina zawiadamia policję
Tymbark/Podłopień. Wczoraj, gdy mieszkańcy gminy Tymbark głosowali w referendum nad odwołaniem wójta, doszło do przerw w dostawie wody. Władze samorządu twierdzą, że mogło dojść do celowego sabotażu. O sprawie powiadomiono policję.
W niedzielę (15 czerwca) w gminie Tymbark odbyło się lokalne referendum w sprawie odwołania wójta Pawła Ptaszka przed upływem kadencji. Zdecydowana większość głosujących opowiedziała się za jego odwołaniem, jednak frekwencja nie była wystarczająco wysoka i referendum uznano za nieważne.
Tego samego dnia, jak poinformował Urząd Gminy Tymbark, na terenie miejscowości Podłopień doszło do przerw w dostawie wody z lokalnego wodociągu. W oficjalnym komunikacie wydanym dzisiaj (16 czerwca" wskazano, że zdarzenie nosi znamiona "celowego i umyślnego działania na szkodę gminy oraz użytkowników sieci".
Sprawa została w dniu dzisiejszym zgłoszona na policję wraz z posiadanymi dowodami w sprawie – poinformował urząd.
Władze gminy podkreślają, że zgłoszenie ma na celu wyjaśnienie przyczyn zakłóceń oraz zabezpieczenie ciągłości dostaw wody dla mieszkańców.
Zobacz również:
Nocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Upał i gwałtowne burze z gradem [ALERT RCB]
W związku z incydentem Urząd Gminy ostrzega także przed możliwym czasowym zmętnieniem wody.
Pełna treść komunikatu Urzędy Gminy Tymbark:
Urząd Gminy w Tymbarku informuje, że w związku z przerwami w dostawie wody z wodociągu Podłopień, które miały miejsce w niedzielę, 15 czerwca, noszą znamiona celowego i umyślnego działania na szkodę Gminy i użytkowników wodociągu, sprawa została w dniu dzisiejszym zgłoszona na Policję wraz z posiadanymi dowodami w sprawie.
Podjęcie tych kroków ma na celu wyjaśnienie przyczyn zdarzenia oraz zapewnienie bezpieczeństwa dostaw wody dla mieszkańców Gminy Tymbark. Jednocześnie informujemy, iż w związku z zaistniałą sytuacją może nastąpić czasowe zmętnienie wody.
Urząd Gminy Tymbark
Tymbark, 16 czerwca 2025 r.
Do sprawy w mediach społecznościowych odniósł się wójt Paweł Ptaszek. Jego zdaniem, problemy z wodociągiem miały na celu wpłynięcie na wynik głosowania.
W dniu referendum doszło do celowego i umyślnego działania mającego zakłócić dostawy wody z wodociągu Podłopień. Sprawa została zgłoszona na policję jako działanie na szkodę gminy i mieszkańców. Mam podstawy sądzić, iż sprawca chciał w ten sposób wpłynąć na wynik wczorajszego referendum - napisał Paweł Ptaszek na Facebooku.
Więcej o wynikach referendum w Tymbarku pisaliśmy w artykułach:
- Referendum w Tymbarku nieważne – zbyt niska frekwencja
- Inicjatorzy referendum: To nie porażka, lecz ostrzeżenie dla wójta
Może Cię zaciekawić
„Chwile” uchwycone w akwareli
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej organizuje wernisaż wystawy malarstwa Leny Jach pod tytułem „Chwile”. Wydarzenie zaplanowano na czwarte...
Czytaj więcejPolicyjni wodniacy ruszają na małopolskie akweny
W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym oraz rosnącą liczbą osób wypoczywających nad wodą, służby przypominają o konieczności za...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcejNietrzeźwy kierowca autokaru miał zabrać młodzież na wycieczkę
W wtorek (23 czerwca) w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku udali się na miejsce zbió...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Wahadło i ograniczenia prędkości na drodze powiatowej
Kierowcy podróżujący drogą powiatową DP1632K na odcinku między miejscowościami Zawadka i Podłopień muszą przygotować się na nadchodzące z...
Czytaj więcejZarząd Powiatu bez wotum zaufania - to w praktyce wniosek o jego odwołanie
Dzisiaj (24 czerwca) odbyła się sesja Rady Powiatu Limanowskiego, podczas której podsumowano działania samorządu za 2025 rok. Głosowania nad wot...
Czytaj więcejNocny pożar zabudowań - ewakuowano siedem osób i stado bydła
W środę (24 czerwca) o godzinie 3:16 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dobra. Na miejsce ski...
Czytaj więcejOd dziś wahadło na DW 968 - sprawdź utrudnienia drogowe
Od dziś zmienia się organizacja ruchu na ulicy Władysława Orkana, będącej ciągiem drogi wojewódzkiej nr 968. Pierwsze dwa etapy zaplanowanych ...
Czytaj więcej
Komentarze (24)
Od dawna jest problem z wodą - a czy to nie są przypadkiem wieloletnie zaniedbania wójta w tej dziedzinie??? zapytaj poprzednich prezesów ZGKiM to ci powiedzą.
A co jeżeli to nie był cyt. "celowy sabotaż" ??? tylko może oszczerstwo wójta?? to jaką karę ma on ponieść??
" Wójt ma podstawy sądzić" to co wydał już wyrok na FB, czyżby zemsta była słodka.
Tylko komu to potrzebne i po co?
Dla osób które nie pamiętają, startował na Radnego przegrał z kretesem...
nie umie i nie może pogodzić się z porażka.
Czekamy co znowu wymyśli żeby zaszkodzić gminie i jej mieszkańcom.
Czas szybko płynie mam nadzieję, że nie zapomniemy do następnych wyborów samorządowych co to za osoba.
Chodzą słuchy , że będzie następne Referendum , ale tym razem o odwołanie wójta razem z Rada Gminy! Popieram ten pomysł.
Kto korzysta z tego wodociągu ten doskonale wie, że w weekendy takie sytuacje są stadandrem.
Ciekaw jestem czy są nagrania albo ślady faktycznej ingerencji przy ujęciu. Czy to nie przypadkiem zasłona dymna przed wynikami z sanepidu, że woda jest skażona bakterią e coli! W zeszłym tygodniu prywatne badania wykazały, że woda jest skażona bakterią e coli ale sanepid stwierdził tylko zmetnienie!
Dziwnym trafem od około 2 tygodni wszyscy cierpią na biegunkę!
Pamiętacie zeszły rok lipiec, sierpień, wrzesień, grudzień co było wodą.
Jak wójt może na FB prywatnym pisać, że ma podstawę sądzić, że było to związane z referendum, przecież to jest niezgodne z prawem, nawet policja się nie wypowiedziała w tym temacie.
A dlaczego usunął komentarz Prezesa ZGK Pana Grzeszczuka???? Może ktoś tym się zajmie bo warto.
Może zamiast kolejny raz remontować budynek urzędu gminy za 7 mln i kupować budynek byłego tartaku za 3 mln NALEŻAŁO zainwestować w ujęcia wody i NORMALNĄ STACJĘ UZDATNIANIA WODY???
Tylko wykopanie własnej studni wiąże się z wykopaniem rur gminnych z mojej posesji! Jak nie korzystam z wodociągu to gmina nie będzie korzystać z mojej ziemi!!