Z listów do redakcji: 'coś z perspektywy mieszkańców'
Poniżej publikujemy list do redakcji Pana Adama (nazwisko do wiadomości redakcji) w sprawie podziału gminy Kamienica i utworzenia gminy Szczawa.
- Władze gminy Kamienica cały czas pokazują jacy oni pokrzywdzeni są przez to, że Szczawa się odłącza - pisze w liście do nas Pan Adam. - Teraz może czas pokazać coś z perspektywy mieszkańców Szczawy - jak gmina Kamienica swoim zaniedbaniami przyczyniła się do chęci utworzenia przez Szczawę swojej własnej gminy. Nie będzie tu mowy o jakiś wielkich inwestycjach co nie zostały poczynione w Szczawie, ale jak ma się czuć zwykły mieszkaniec Szczawy jak widzi jak Kamienica dba o Szczawę.
Pan Adam podaje kilka przykładów: ławeczki na deptaku w pokrzywach, chodniki do połowy zarośnięty trawą 'i można by było wymieniać w nieskończoność'.
- Zwykły mieszkaniec może odnieść wrażenie jakby gmina Kamienica swoimi działaniami robiła wszystko by zniechęcić turystów do odwiedzenia Szczawy, a przecież nie tak dawno temu mówiono 'Szczawa perła powiatu limanowskiego', a w centrum Limanowej na jednym z budynków widniał neonowy napis 'Szczawa zaprasza'. Czy gmina Kamienica jest naprawdę tak biedna, że nie stać ją na utrzymanie zwykłego deptaka w Szczawie, czy swoimi działaniami chce zrobić tylko na złość Szczawie? - pyta Pan Adam.
Zobacz również:Może Cię zaciekawić
Straż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejWojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejSport
Kolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPozostałe
Alarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcejAlert IMIGW: nawałnice, ściana deszczu i ryzyko podtopień [OSTRZEŻENIE]
Front wciąż nie odpuszcza, co w połączeniu z ukształtowaniem naszego terenu stwarza doskonałe warunki do tworzenia się niebezpiecznych komórek...
Czytaj więcej
Komentarze (22)
Zapewnienie i odpowiednie usytuowanie nośników higieny osobistej. Czyli tak zwanych (TOJO ),, W/C
Byli radni Szczawy poprzednich dwóch kadencji z ( niektórymi wyjątkami ) mają problemy emocjonalne związane z problemem,, jakim jest problem Obszczymurka.
JanekPolska , zwraca się do byłych radnych Szczawy współpracowników, Wójta oraz działaczki społecznej z Zasadnego pani Agaty
O prawidłowe wypróżnianie się i nie stwarzania problemu społecznego. Szczególnie proszę działacza społecznego byłego radnego Szczawy pana JOHA z osiedla GARDONIE o przestrzeganie zasad higieny,,
Pozdrawiam
Upewniam się że niestety,, wyjazd Grupy Rekonstrukcyjnej pod przewodnictwem nijakiej Agaty do Warszawy,
Przerodził się w piknik rodziny,, Ubolewam że za nasze podatki,,
W grupie Rekonstrukcyjnej znalazła się p. dyrektor Szkoły Podstawowej na Zasadnym.
Myślę że jej wyjazd był spowodowany obawą utraty posady, czyli miejsca pracy, Szczawa odeszła podatki też.
Więc w najbliższym czasie Radni muszą zderzyć się z problem jakim jest zamkniecie szkół w Zasadnym oraz Zbludzy.
Będzie komu dziękować za tą sytuacje
Proszę mieszkańców Zbludzy oraz Zasadnego o prawidłowe ustawienie się w kolejce do pani Agaty z PODZIĘKOWANIAMI
Proszę nie zapominać o kwiatach ta pani je kocha i uwielbia.
Nauczycieli oraz osoby pracujące w szkołach w Zbludzy i Zasadnego,
Proszę o znalezieniu innej pracy,, oraz o podziękowaniu pani Agacie,,
Panią dyrektor Szkoły Podstawowej na Zasadnym proszę o zajęcie się problemem jakim jest problem czytania że zrozumieniem Tekstu USTAWY REFERENDALNEJ oraz analizy tekstowej,, Przez panią Agatę,,
Przykład; jedna osoba głosująca na zasadnym
Zakładam że jest to pani koleżanka więc korepetycje będą po obniżanej cenie,,
Proponuje p dyrektor Szkoły Podstawowej na Zasadnym przeanalizowanie ,, USTAWY REFERENDALNEJ,,, w nowym roku szkolnym przez uczniów Zasadnego,,
Wyciągnięcia wniosków, sformułowanie tezy, i wystosowania delegacji uczniów z podziękowaniem do p Agaty.
Mówię to ja JanekPolska - niebawem tak się stanie,,
PATRZCIE, PATRZCIE, i dalej głosujcie na tą kobietę o imieniu zaczynającym się na , A , Całego imienia i nazwiska nie wymieniam bo nie warto brudzić języka.
Wstyd i Hańba , banda żałosnych społeczników, radnych, masonów kamienickich, i teraz co „
Za co będziecie organizować biesiady, wyjazdy, pikniki, festyny,,,
Za rok zorganizujcie 500 lecie Zasadnego i dajcie im kasę , niech się bawią.
Wójt zacznie tych analfabetów zwalniać - wtedy dowiecie się czym była Szczawa dla Gminy.
Szczawa za 10 lat odskoczy tak że będziemy po niej SMRÓD wąchać
A nam zostanie działaczka społeczna, Jeszcze raz zagłosujmy na nią niech się dostanie do koryta.
Dajmy jej kasę na jazdę do Warszawy
widział poseł Jonczyk .
Jeżeli nie ,
kupcie sobie okulary i łaskę do podparcia żebyście nie wpadli w tą dziurę. Z wykorzystaniem w sejmie, jak was będą z niego wypier-
A ty wójcie klęknij przed tą dziurą i proś o zdrowie. Dalej słuchaj tych podszeptów demonów społecznych. Niedługo cię mieszkańcy rozliczą jak ich rodziny zaczniesz zwalniać bo to nie nieuniknione.
Trzeba było się że szczawikami dogadać , a ty co zrobiłeś
A tezy z pod sklepu z piwem w ZASADNYM zostwcie w domu.
Ja wiem jedno:
SZCZAWA JEST TAK ZANIEDBANA ZE JUZ GORZEJ NIE BEDZIE!!!
Sami bat na siebie krecicie
Skoro te ławki czy chodnik są zarosniete to swiadczy tylko o waszej wybujanej fantazji uzdrowiskowej i ilosci turystow kozystajacych z dobrodziejstw niedoszłej j gminy
Nadmienie tylko ze te lawki i chodniki czy budynek pijalni wód. I wiele innych ...
NIE WYROSŁY I NIE POWSTAŁY SAME Z SIEBIE
ale w takim razie skąd się wziely bo PRZECIEŻ SĄ?
Proszę porównać :
http://www.lesna.pl/asp/pliki/2015/barszcz-2.jpg
Chodzą po rynku kamienickim od rana do wieczora, jak smród po gaciach. Niech jadą rano w poniedziałek i zasypują tą dziurę, Pod nadzorem tej społecznicy społecznej pana przyjaciółki, myślę że ta kobieta ma wykształcenie inżynierskie zakresu zasypywania podziałów i rowów. Bo PIS zasypuje podziały a ona jest w PIS
Dał pan jej kasę na bilet do Warszawy i się nie zgubiła, daj jej i na bilet do Szczawy myślę że się nie zgubi i wykona robotę, Bo sama do tego doprowadziła.
Zachowanie wskazuje, że ich poparzyło - obstawiam na barszcz Sosnowskiego. :)))
Andi napisała że te,, ławki i Pijalnia nie powstały same z siebie,,. Wybudowała je Kamienica a jak się coś buduje to się o to dba!!! W chodniku była ogromna dziura więc Gmina Kamienica ją pięknie zreperowała, ale pół roku pózniej było jeszcze gorzej! A ta druga dziura jest juz od 5 miesięcy i już zdążyła fachowo zarosnąć ! Gmina Szczawa myślę, że zrobi to w pierwszej kolejności bo w porównaniu do władz Kamienickich władze Szczawskie spacerują po tych chodnikach i widzą ,, robotę Kamienicką,,.