Wybory w Limanowej: komentarze kandydatów
Limanowa. Władysław Bieda przed Ireną Grosicką i Cecylią Kochańczyk – urzędujący burmistrz Limanowej wywalczył reelekcję już w pierwszej turze. Trójka kandydatów komentuje wstępne wyniki wyborów samorządowych w Limanowej.
Władysław Bieda okazał się zwycięzcą już w pierwszej turze wyborów i pozostanie na stanowisku Burmistrza Miasta Limanowa na kolejną, czteroletnią kadencję.
- Cieszę się, że mieszkańcy miasta docenili to co zostało zrobione przez te cztery lata i obdarzyli mnie zaufaniem na kolejną kadencję. Świadczy to o tym, że te zmiany jakie wprowadzamy w Limanowej były przez mieszkańców oczekiwane i będziemy się starali, by miasto dalej się rozwijało - mówi Władysław Bieda. - Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli pójść do wyborów, dziękuję tym którzy obdarzyli mnie zaufaniem - dodaje.
Drugi wynik we wczorajszych wyborach uzyskała Irena Grosicka. I choć nie została burmistrzem, to nadal będzie mocno związana z limanowskim samorządem, gdyż po raz czwarty została wybrana do Rady Miasta Limanowa. Jak mówi, wybór mieszkańców całkowicie respektuje.
Zobacz również:
Nocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Gwałtowny wzrost przyniósł komplikacje. Trwa walka o sprawność Kasi
- Złożyłam już gratulacje panu burmistrzowi Władysławowi Biedzie w związku z reelekcją. Ja bardzo cieszę się z wyniku, bo o ile mi wiadomo jestem osobą wybraną do Rady Miasta Limanowa największą ilością głosów. To znaczy, że taki jest wybór mieszkańców Limanowej i ja tę funkcję będę pełnić z godnością i zaangażowaniem, natomiast całkowicie respektuję wolę wyborców - zapewnia Irena Grosicka. - Bardzo dziękuję wszystkim, którzy na mnie zagłosowali. Cieszę się, że po raz czwarty jestem radną - mówi.
Trzeci wynik osiągnęła Cecylia Kochańczyk, kandydatka startująca w wyborach z komitetu Prawa i Sprawiedliwości. - Spodziewałam się tego wyniku, oczywiście gratuluję panu burmistrzowi Władysławowi Biedzie. Zważywszy na to, że startowałam jako osoba zupełnie nieznana, to osiągnęłam zupełnie przyzwoity wynik - komentuje.
Cecylia Kochańczyk nie tylko nie została burmistrzem, ale i nie uzyskała wystarczającej liczby głosów, by zdobyć mandat w Radzie Gminy Limanowa.
- Pan Marek Młynarczyk od samego początku był faworytem i zgodnie z moimi przewidywaniami to on uzyskał największą liczbę głosów - przyznaje, dodając że jako dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Marek Młynarczyk miał znacznie częstszy i lepszy kontakt z ludźmi, którzy wczoraj stali się jego wyborcami.
Może Cię zaciekawić
Chciała zarobić w sieci, straciła tysiące. Oszustwo na platformę inwestycyjną
Sądeccy policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawców oszustwa, którego ofiarą padła mieszkanka Nowego Sącza. Kobieta strac...
Czytaj więcejPrognoza pogody dla Limanowej: Upalny przełom czerwca i wyraźne ochłodzenie w pierwszym tygodniu lipca
Początek wakacji upłynie pod znakiem stabilnej, słonecznej i gorącej aury, jednak trendy na początek lipca jednoznacznie wskazują na powrót ch...
Czytaj więcejEwakuacja kolejnego urzędu
Dzisiaj (26 czerwca) po godzinie 8:30 limanowska policja została powiadomiona o zagrożeniu w Urzędzie Gminy Limanowa. W godzinach porannych do sied...
Czytaj więcejW najbliższą niedzielę sklepy będą czynne
W tę niedzielę placówki handlowe będą czynne. Kolejne niedziele handlowe w tym roku przypadają na koniec wakacji - 30 sierpnia, a potem dopiero ...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Wniosek o referendum trafił do komisarza
Trwa procedura związana z próbą odwołania Rady Gminy Mszana Dolna przed upływem kadencji - w środę (3 czerwca) pełnomocnik inicjatorów refere...
Czytaj więcejPowrót do Rady Gminy - wyniki wyborów uzupełniających
W niedzielę (30 listopada) przeprowadzono głosowanie w okręgu nr 8 gminy Mszana Dolna, obejmującym miejscowość Lubomierz. Obwodowa Komisja Wybor...
Czytaj więcejWybory uzupełniające - dwóch kandydatów walczy o mandat
W wyborach uzupełniających do Rady Gminy Mszana Dolna, które odbędą się w najbliższą niedzielę (30 listopada) zarejestrowano dwóch kandydat...
Czytaj więcejPo rezygnacji radnego mieszkańcy znów pójdą do urn
W sierpniu komisarz wyborczy stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Rady Gminy Mszana Dolna. Pisemną rezygnację złożył Józef Nieckula, wybran...
Czytaj więcej- Chciała zarobić w sieci, straciła tysiące. Oszustwo na platformę inwestycyjną
- Prognoza pogody dla Limanowej: Upalny przełom czerwca i wyraźne ochłodzenie w pierwszym tygodniu lipca
- Ewakuacja kolejnego urzędu
- W najbliższą niedzielę sklepy będą czynne
- Zapowiadają wahadło na głównej ulicy. Miasto czeka paraliż?
Komentarze (10)
Oby był dobry i nie burzliwy, oparty na wspólnym szacunku do siebie nie na tyrani.
By nasze dzieci nie spłacały długów, by żyło się nam dobrze. Ale to do włodarza będzie należał ten cel i dobra atmosfera w mieście limanowa. Może uda się burmistrzowi by raz na zawsze znikły spory.
Tego życzymy sobie wszyscy.
Znowu w ringu przez 4 lata będą występować panowie Bieda i Puchała.
Niby będą się okładać ale po cichu będą realizować jeden wspólny plan.
Obydwaj mają status 'niezatapialnych' ale nawet Titanic zatonął, czego im życzę.
Przy okazji uwidocznił się dziwny sojusz panów Puchały i Krupińskiego - ten pierwszy przy każdej możliwej inwestycji w ZOZ był honorowym gościem a drugiemu przestała wystarczać posada ordynatora.
Smutne czasy, liczy się tylko zasada 'ręka rękę myje'.
Gdyby ilość kadencji była ograniczona w naturalny sposób zniknęły by podobne układy.
Niestety, władza staje się nałogiem gorszym od narkomanii.
Widocznie uznały, że burmistrz ubrał urząd w takie problemy i procesy, bez których raczej się nie obędzie.
Niekończąca się sprawa dołka, problemy z przewoźnikami i jeszcze jakieś się znajdą.
Czy nie lepsza spokojna posadka radnej w gminie i etacik w szpitalu?