Wieloletni nauczyciel nowym zastępcą wójta
Łukowica. W poniedziałek wójt gminy Łukowica powołał swojego zastępcę – został nim Witold Majerski, nauczyciel z gminy Łącko.
- W naszej gminie dużo mówiono i pisano o tym, kto obejmie to stanowisko, zarówno przed wyborami, jak i po nich. Były to tylko spekulacje niemające pokrycia w rzeczywistości – informuje mieszkańców za pośrednictwem Facebooka wójt Bogdan Łuczkowski. - Przypomnę tylko, iż funkcja ta wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Zastępca jest osobą, która będzie reprezentować naszą gminę w czasie mojej nieobecności, np. urlopu, wyjazdów służbowych, itp.
Jak dalej wskazuje wójt, jego zastępca otrzyma także konkretne zadania związane w szczególności ze sprawami edukacji, wdrażania programów aktywności obywatelskiej i nadzoru nad przedsięwzięciami budowlanymi.
Jak wójt argumentuje swój wybór? - Przede wszystkim mam zaufanie do pana Majerskiego i jego pracy, którą wykonuje z zaangażowaniem i pasją. Jest osobą, która dotrzymuje danego słowa. Jako mieszkaniec gminy Łącko jest bezstronny w ocenie różnych problemów dotyczących Naszej gminy. Mam nadzieję, że jego naturalność w rozmowach i sposób bycia przyczynią się do łączenia ludzi w celu wspólnej pracy na rzecz naszej społeczności - tłumaczy Bogdan Łuczkowski.
Zobacz również:
Absolutoryjna sesja Rady Miasta. Oglądaj na żywo debatę nad raportem
Nocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Wójt poinformował, że Witold Majerski jest żonaty, ma trójkę dzieci. To wieloletni nauczyciel, posiadający tytuł technika budownictwa. W latach 2013 - 2015 pracował na stanowisku kierownika Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku. Wcześniej prowadził własną działalność budowlaną w Niemczech, pracował jako kierowca zawodowy w Wielkiej Brytanii. W tym roku został wyróżniony nagrodą Dyrektora Szkoły oraz Nagrodą Starosty Nowosądeckiego za szczególne osiągnięcia w pracy.
Witold Majerski, podobnie jak wójt gminy Łukowica, jest pasjonatem szachów, prowadzi szkółkę szachową przy GOK w Łącku – Bogdan Łuczkowski prowadził taką szkółkę w Roztoce, obaj spotykali się często m.in. w czasie turniejów dla dzieci.
(Na zdjęciach Witold Majerski i Bogdan Łuczkowski. Fot.: Szkółka Szachowa w Roztoce - Facebook)
Może Cię zaciekawić
Policyjni wodniacy ruszają na małopolskie akweny
W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym oraz rosnącą liczbą osób wypoczywających nad wodą, służby przypominają o konieczności za...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcejNietrzeźwy kierowca autokaru miał zabrać młodzież na wycieczkę
W wtorek (23 czerwca) w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku udali się na miejsce zbió...
Czytaj więcejWahadło i ograniczenia prędkości na drodze powiatowej
Kierowcy podróżujący drogą powiatową DP1632K na odcinku między miejscowościami Zawadka i Podłopień muszą przygotować się na nadchodzące z...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Zarząd Powiatu bez wotum zaufania - to w praktyce wniosek o jego odwołanie
Dzisiaj (24 czerwca) odbyła się sesja Rady Powiatu Limanowskiego, podczas której podsumowano działania samorządu za 2025 rok. Głosowania nad wot...
Czytaj więcejNocny pożar zabudowań - ewakuowano siedem osób i stado bydła
W środę (24 czerwca) o godzinie 3:16 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dobra. Na miejsce ski...
Czytaj więcejOd dziś wahadło na DW 968 - sprawdź utrudnienia drogowe
Od dziś zmienia się organizacja ruchu na ulicy Władysława Orkana, będącej ciągiem drogi wojewódzkiej nr 968. Pierwsze dwa etapy zaplanowanych ...
Czytaj więcejAbsolutoryjna sesja Rady Powiatu - oglądaj na żywo
Transmisja sesji na żywo od godziny 9:00 Porządek obrad: Otwarcie sesji. Wnioski do porządku obrad. Przyjęcie protokołu z XVI sesji...
Czytaj więcej
Komentarze (33)
I ostatnia sprawa, to wdrażanie aktywności obywatelskiej. Będzie mile widziane, jak Wójt Łuczkowski rozszerzy znaczenie tego pojęcia i przedstawi plan wdrażania tej aktywności. Skoro zatrudnia zastępcę, między innymi do tego celu, to wyobrażam sobie, że nie są to tylko górnolotne słowa, kamuflujące powód zatrudnienia zastępcy, tylko konkretne plany i zamiary.
Panie Wójcie proszę o więcej informacji w tym zakresie.
Oprócz wyższego wykształcenia, pasowałoby posiadać jakieś średnie wyobrażenie o sprawach zarządzania i gminy i co najmniej podstawowe wychowanie.
A do niedawna słychać było krzyki - "mieszka tu, na miejscu i zna lepiej potrzeby tutejszej ludności."
Czyżby teraz potrzeby znali ludzie, którzy nigdy nawet nie pracowali w gminie i nigdy tutaj nie mieszkali??
To dobrze, bo kadra narodowa piłkarzy ostatnio schodzi w dół światowej tabeli, a więc jest szansa, że w Gminie Łukowica wójt z zastępcą rozkręcą polską piłkę, a w przerwie meczu, dla uspokojenia tętna partyjkę szachów rozegrają.
Pan wójt jeszcze pana Stanisława (z całym szacunkiem dla tego Pana) powinien zatrudnić w Gminie, aby nie tylko piłka, ale też szachy miały odpowiedni poziom.
To może zastępca wójta zacznie budować w gminie boiska, stadiony? Jest tyko jedno boisko w Świdniku, gdzie nawet nie ma miejscowej drużyny, a piłkarze z Łukowicy i Przyszowej trenują na sztucznych nawierzchniach o małych rozmiarach (orliki), co wcale nie ułatwia gry w piłkarskich rozgrywkach ligowych.
Czekamy na realizację obietnic przedwyborczych panie wójcie.
1. Gmina miała być czynna 1 dzień w tygodniu dłużej - chyba nie potrzeba dużo czasu na zmianę godzin otwarcia?
2. Od kiedy będą dyżury pracownicze w gminie w trakcie długich weekendów? - też nie ma Pan pojęcia?
3. Co z polepszeniem sygnału? Jakie kroki zostały już poczynione?
To tylko pierwsze najłatwiejsze punkty do zrealizowania, które do dzisiaj pewnie nie zostały nawet przemyślane przez wójta. Ale w końcu najważniejsze jest, aby pozatrudniać najpierw swoich.
A co ma Lis do zatrudniania ludzi bez odpowiedniego przygotowania w gminie?
A powracając do tematu, to ktoś logicznie myślący zatrudnia osobę kompetentną, która jest w stanie wnieść wartość dodaną do pracy.
Na razie zaczyna to wyglądać jak jeden wielki program stażowy.
Dla niedowiarków link:
http://www.jazowsko.com.pl/index.php/artykuly-archiwum/264-w-kadczy-wybrano-radnego
Nie rób się obrońcą pokrzywdzonego wójta.
Przed objęciem tej funkcji w kampanii wyborczej z rozmachem obiecywał "złote góry". Werwę stracił, kiedy radni określili mu wysokość zarobków.
To albo jest ideowcem, albo człowiekiem pazernym na kasę?
W większości firm i instytucji na początku nie dostaje się pensji z górnej półki. Czy ten pan tego nie rozumie, że najpierw trzeba na to zapracować? Samo pełnienie funkcji wójta, nie upoważnia do otrzymywania wysokich poborów. Łatwiej jest podwyższyć pensję, niż obniżyć
Nowe stanowisko w malenkiej gminie dla jakiegoś kolegi od szachow ?
Za to stanowisko dla osoby z zewnatrz my wszyscy będziemy płacić.
Wójta w czasie nieobecności zastępuje sekretarz i tyle.
A tu będą republikę bananowa zakładać.
To podzielic w takim razie pensje wojta na tych dwóch.
Współczuję wyborcom tego pana.
Z tego co się orientuje, to od spraw edukacji jest już jedna Pani w gminie, a w razie nieobecności wójta, powinien zastępować go sekretarz. Rozumiem, że Pan wójt tworząc nowe stanowisko, zamierza teraz zredukować 2 etaty- w końcu dublerów chyba nie potrzeba?
@roomserwis, masz rację, ograł Pan wójt Łuczkowski wsiowych radnych, że Hej!
@bigi18 dobrze, że bronisz naszego wójta przed hienami.