33°   dziś 33°   jutro
Niedziela, 28 czerwca Leon, Ireneusz, Florentyna, Ligia

Ustawka przed klubem, w ruch poszły maczety. Są zatrzymani

Opublikowano  Zaktualizowano 
21 23827

Mszana Dolna. Wczoraj wieczorem podczas bójki pod jednym z klubów muzycznych w Mszanie Dolnej w ruch poszły maczety, a policja zatrzymała już siedem osób, w tym nieletnich.

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że na wczorajszą konfrontację z mszańską grupą przyjechało kilkanaście osób z sąsiadującej z Limanowszczyzną gminy Raba Wyżna. Doszło do bójki. 

Jak przekazał nam asp. Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji, wszystko rozegrało się w trakcie imprezy muzycznej w jednym z klubów.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, ale sytuacja wyglądała bardzo poważnie - niektórzy z uczestników zajścia byli wyposażeni w niebezpieczne narzędzia, m.in. maczety. 

Dzisiaj (7 czerwca)  policjanci ustalili większość uczestników bójki. Zatrzymano do tej pory siedem osób, wśród których są także osoby niepełnoletnie. Planowane są dalsze czynności i kolejne zatrzymania. 

Ustalone osoby będą ponosiły konsekwencje udziału w tej bójce - mówi asp. Bartosz Izdebski z KWP w Krakowie. 

Do tematu będziemy powracać. 

Komentarze (21)

dwapalcewnatalce
2026-06-07 21:29:47
1 6
W dupach się tym gówniarzom przewraca... Takie są skutki wychowania bezstresowego... Pasem sie dawniej napier... Trzeba wrócić do tych zwyczajów... bo będziemy mieli takie gównobachory jak teraz...
ciekawy
2026-06-07 23:03:47
0 2
po co ta interwencja , pozabijaliby się nawzajem i po problemie?
Odpowiedz
limanueva
2026-06-07 21:32:38
1 0
Się tylko niedźwiadki ścierają w szlachetnej rywalizacji, nie ma o co afery robić.
Odpowiedz
Julka1223
2026-06-07 22:53:31
3 3
Byłam tam wczoraj od początku do samego końca i nie było miejsca coś takiego przy tym „klubie” nie wiem po co takie fałszywe informacje.
ciekawy
2026-06-07 23:02:16
0 1
to jakiś ciekawy ten wiejski klub???
Odpowiedz
PanKot123
2026-06-07 23:01:53
1 4
Zdarzenie faktycznie miało miejsce ale nie pod klubem, a kilka kilometrów dalej. Bawiłem się tam i nikt nic nie wiedział o tej sytuacji
mario98
2026-06-07 23:19:47
1 1
nie kilka kilometrów dalej tylko 20 metrów dalej od wejścia na plażę miejską.
Odpowiedz
Julka1223
2026-06-07 23:10:07
0 3
Od kiedy w klubach muzycznych jest organizowany dzień dziecka, seanse filmowe i miejsce do odpoczynku w tygodniu i weekendy? Predzej to bar jak sama nazwa tego miejsca wskazuje. Tragiczna manipulacja :).
mario98
2026-06-07 23:25:03
0 0
fajnie się tam bawią się dzieci piaskownica z maczetami i nożami.
DanielKapturkiewicz
2026-06-07 23:28:59
0 0
Byłeś, że piszesz takie rzeczy z anonima ? się tam się ?
mario98
2026-06-07 23:33:06
0 0
nie musiałem byc, maczety wynikaja z tego artykułu a Julka1223 napisała, ze to bar w którym organizowane są dni dziecka hahaha
DanielKapturkiewicz
2026-06-07 23:37:32
0 0
No i widzisz a jednak dziś był organizowany dzień dziecka a za tydzień planowany jest festiwal kolorów a w tygodniu można normalnie przyjść na leżak i napić się lemoniady. Btw dzień dziecka organizowany jest niezmiennie od 4 lat tak jak otwarcie lata.
Julka1223
2026-06-07 23:37:51
0 0
Nie wiesz to się nie wypowiadaj. Będziesz - to zobaczysz na czym polega funkcjonowanie tego baru.
Pokaż wiecej (4)
Odpowiedz
Hubertszczudlo
2026-06-08 00:03:10
1 3
Co za brednie. Nie miały miejsca takie rzeczy w tym miejscu. A poza tym to nie klub tylko zwykły bar letni gdzie można przyjść sobie poleżeć na piasku, zagrać siatkę i napić się lemoniady, miejsce które organizuje różne wydarzenia tak samo dla dzieci.
Odpowiedz
Aldi45
2026-06-08 08:48:45
0 2
Tych co biegali z maczetami wyłapać. Bransoletka na nogę, czerwony kubraczek i sprzątanie ulic Mszany przez pół roku, aby wszyscy wiedzieli kto to jest. Zapewniam, że nie będzie naśladowców !.
Odpowiedz
Anonym2
2026-06-08 14:49:18
2 1
Zamknąć tą plażę w piz*u, nie dość, że spać nie można, policja nic nie robi z gówniarzami drącymi jape o 1 w nocy. A teraz jeszcze to. Gdzie jest Pani Burmistrz? Pewnie śpi sobie smaczne podczas gdy inny wychodzą z siebie… Ta Mszana to dno.
Julka1223
2026-06-08 16:58:06
0 0
No najlepiej wszystko wyzamykac i niech wszyscy siedzą w domach XDD. Straszne rzeczy. Co za cicho było przez cały rok ?
Dajcie żyć ludzie. Młodzi ludzie nie mają się gdzie bawić bo jacyś ludzie mają wielki problem ze imprezą jest raz na rok XDDD TRAGEDIA.
No Mszana to dno. Bo nie ma gdzie wyjść. Bo są tacy ludzie co mają ból dupy i robią pod górkę xd
Odpowiedz
WujekSamoZło
2026-06-09 19:20:48
0 0
Widzę nowy rok i nowe "atrakcje". Boże uchowaj, z psem się pochodzić po ścieżce odniechciewa. Śmieci, hałas, grupki podchmielonych wieczorami, a najgorzej w czasie masowych imprez. Od wulgaryzmów ze sceny to mi jednego roku uszy spuchły. Taka rozrywka letnia dla młodzieży. Plażę publiczną należałoby zagospodarować sportem (footvolley, porządne kąpielisko, wynajem rowerów, kajaków, zloty, biegi, festiwale niekoniecznie muzyczne, warsztaty itp ), budką z lemoniadą, lodami, piwem, a nie robić tam klub muzyczny na otwartym terenie przy domach.
Julka1223
2026-06-09 20:15:38
0 0
Widać w takim razie, że nie był pan na plaży.
W tamtym roku były 2 imprezy na cały sezon letni. No powiem panu że „klub” naprawdę czadowy. Wydaje mi się że w klubach się robi co tydzień imprezy a nie raz na miesiąc lub raz na 2 miesiące xdddd w niedzielę był dzień dziecka. W tą niedzielę jest festiwal kolorów. Imprezy na plaży nie są co tydzień także proszę sobie darować ten komentarz. Też się wypiję na plaży lemoniadę oraz piwo i również inne napoje i nawet zaskoczę pana w tym „klubie” jest mnóstwo atrakcji dla dzieci. Zabawki do piasku. I dmuchańce. I wiele wiele innych. Proszę się nie wypowiadać jak sie nie wie. A ja sie po ścieżce odechciewa chodzić to zachęcam o zmianie lokalizacji. Pozdrawiam ;)
WujekSamoZło
2026-06-09 23:56:12
0 0
Wypowiadam się właśnie dlatego, że wiem - chodzę tam b.często. Mam "darowac sobie komentarz"? Bo opinia niewygodna? Może to Pani zmieni lokalizację imprez muzycznych z publicznej plaży w centrum, należącej do wszystkich, np. na miejscówkę za miastem albo przeniesie je do jakiegoś budynku, gdzie hałas, śmieci i wiek bywalców będą pod kontrolą? Tak to się robi w innych miejscach i zawsze w Mszanie tak było. Najtaniej budę wystawić na otwartej przestrzeni i trąbić na całe miasto, inwestycja w budynku to już więcej kosztuje. Młodzież się może bawić, ale: 1. Nie kosztem innych (to centrum, ścieżka, domy, szkoły, gł. ulica). 2. Niech ta zabawa ma jakiś poziom, to PUBLICZNA plaża, a serwowali tam młodzieży poziom rynsztoka (przywołam ten szokujący występ tzw. artystki Oliwki Brazil "Big Mommy"). Wszyscy chcemy z plaży w pełni korzystać, a nie tylko "szesnastki". Rozmumiem, że biznes, ale trochę szacunku dla potrzeb innych.
WujekSamoZło
2026-06-10 00:33:09
0 0
Myślę, że dla sprawiedliwości trzeba dodać, że sam bar jest ok, wyglada ładnie, dobrze, że można tam coś zamówić, posiedzieć, leżaczki, atrakcje dla dzieci - to jest słuszny kierunek, to rozwijajcie, w to idzcie. Moja opinia dotyczy tych sytuacji, kiedy bar organizuje tam głośne imprezy muzyczne o wspomnianej wyzej jakości. Nawet jeśli teraz są one tylko "czasem", to i tak są bardzo uciążliwe i nie powinno ich w takim miejscu w ogóle być. Róbcie je w jakimś budynku i tyle.
Pokaż wiecej (2)
Odpowiedz
Zgłoszenie komentarza
Komentarz który zgłaszasz:
"Ustawka przed klubem, w ruch poszły maczety. Są zatrzymani"
Komentarz który zgłaszasz:
Adres
Pole nie możę być puste
Powód zgłoszenia
Pole nie możę być puste
Anuluj
Dodaj odpowiedź do komentarza:
Anuluj

Może Cię zaciekawić

Sport

Pozostałe

Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in