Senat nie zgodził się na aresztowanie Stanisława Koguta
Senat nie wyraził zgody na zatrzymanie i aresztowanie Stanisława Koguta, o co wnioskowała prokuratura która chce mu postawić zarzuty korupcyjne. W tajnym głosowaniu przeciw wnioskowi głosowało 37 senatorów, za opowiedziało się 32, a 19 wstrzymało się od głosu. Z decyzji nie jest zadowolone kierownictwo partii.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (44)
Stanisław Kogut zapewnia kolejny raz, że nie ma nic na sumieniu a jak mam mu wierzyć po obejrzeniu tego filmu. Wynik głosowania był do przewidzenia gdyż gdyby inny z nich miał podobną sytuację to koledzy go obronią.
@ 32 cm ciekawe komu Kogut i czym za tę skórę zalazł ;)
To już jest praktycznie jego wyrok, niebyt polityczny, biznesowy( utrata jego wiarygodności we własnej fundacji).
Nie ma bowiem NIC GORSZEGO, niż odebranie oskarżonemu prawa do obrony, prawa do wyjasnienia sprawy.
Teraz wszyscy bedą spekulować, podejrzewać go o najgorsze, bez wzgledu na to czy był winny czy nie, ludzie własnie teraz nabiorą podejrzenia do tej całej sprawy.
Tak więc dyplomatycznie, w białych rękawiczkach ' pogrzebano ' możliwości wyjasnienia całej tej sprawy.
A potem pieje kuuukuuuryku , to nie byłem ja tylko BYKU, byku,byku, :)
Jak dla mnie ten typ jest co najmniej FAŁSZYWY.
A potem pieje kuuukuuuryku , to nie byłem ja tylko BYKU, byku,byku, :)
Jak dla mnie ten typ jest co najmniej FAŁSZYWY.
A potem pieje kuuukuuuryku , to nie byłem ja tylko BYKU, byku,byku, :)
Jak dla mnie ten typ jest co najmniej FAŁSZYWY.
Podział jest.
Popatrz na kolejność wydarzeń:
Kaczyński osobiście udaje się do senatu, mówi dziennikarzom , że prawo ma być stosowane dla wszystkich bez wyjątku, poucza swoich senatorów, a potem jest głosowanie tajne?
Przecież gdyby chciał kontrolować i wymusić posłuszność wśrod senatorów PIS wtedy nie było by głosowania tajnego, Sam Karczewski powiedział, że dyscyplinować nie można bo nie wiedzą kto jak głosował.
Proste?
Polecam ten link, a wtedy może wszyscy zrozumieją, że zarówno PIS, (no teraz to raczej Unia Wolności bis, w wydaniu nowych ministrów plus PO bis) , , jak i wszystkie poprzednie rządy III RP wiernie realizują ideologię, politykę GLOBALISTYCZNĄ.
Tak naprawdę nie oceniajmy polityków i ich dzialań pod względem przynależności partyjnych, lecz patrzmy na to co robią i kim sa.
' 'Zrównoważony rozwój - uniwersalna religia pogańska' - Dr Aldona Ciborowska '
https://www.youtube.com/watch?v=4wrAdFYoDy8
Tak naprawdę jest TYLKO JEDNA walka : złego z DOBREM.
Tylko co jest dobrem , a co złem
Bardzo proszę o odpowiedź na temat.
Obecnie cena ropy za baryłkę wynosi około 63 dolary, w 2012 roku cena ta wynosiła około 115 dolarów więc policz sobie że jak wtedy u nas paliwa było po około 6 zł za litr to ile powinny kosztować teraz?
Przecież był wybór gdzie można było mieć składki w OFE czy mają być przeniesione do ZUSu, ale skoro nie chciało ci się ruszyć wtedy du..y żeby złożyć deklarację to teraz nie płacz że ci coś zabrali. A co do cen paliw to mój powyższy komentarz ciebie też się tyczy.
Zarzuty są chyba 3 a prezes to bardzo dobry strateg ktory z porażki zrobi sukces, zwlaszcza przy tak tępej 'opozycji' PO i N.
Odnośnie Pana Kaczyńskiego , zgodzę się, że jest dobrym strategiem , problem jest jednak w tym, że on nie postępuje zgodnie z prawami natury.
Ogrywać można kazdego, ale czy jest to zgodne z prawami dekalogu czy też nie jest, to jest następna kwestia. Nie bez powodu wkleiłam Tobie i innym ten link powyżej, tam bowiem czarno na bialym przedstawione jest, , że MY WSZYSCY jesteśmy OGRYWANI między innymi przez Pana Kaczynskiego oraz wszystkich inne rzady III RP.
Już od lat dwudziestych ubieglego wieku wprowadza się DIABELSKI PLAN globalizacji, gdzie finalnie do 2030 roku ( plan globalizacji oparty na ideologii neomarksistowskiej) planuje się zastąpienie własności prywatnej pod zarząd ELIT.
Innymi słowy NIKT nie będzie mógł zarzadzać własnym majątkiem, bo nie będzie go posiadał, każda czynność życiowa człowieka będzie poddana zarządzaniu przez ELITY.
Po to wlaśnie wprowadza się procedury według których każdy będzie MUSIAŁ im podlegać.
Zalożeniem są też ciągłe ZMIANY, one wprowadzą niemożliwość planowania sobie życia, w planie jest też zarzadzanie Nami poprzez strach, no to widzimy codziennie jak media , politycy wprowadzają elementy strachu do dnia codziennego( terror, informacje o kataklizmach, wojny, PUCZ, walki pomiędzy politykami, demonstracje KOD, akcje fundacji Otwarty dialog, Farmazon , zastraszanie wojną z Rosją itp, itd).
Naród jest oszukiwany przez wszystkie rzady , bo realizowane są globalistyczne cele polityczne.
Zobaczysz je w prawie wszystkich ustawach, należy tylko zapoznać się z wytycznymi unijnymi , ideologią neomarksistowską np. Spinellego na której ona funkcjonuje, aby zobaczyć te ogromne zbieżności.
Czy wiecie, że Polska placi rocznie 10 miliardów złotych na tzw. pomoc rozwijową dla innych krajów?
To też jest jeden z planów globalistycznych.
Ten 17 punktowy plan zrównoważonego rozwoju Morawieckiego jest niczym innym jak realizacją planu globalistycznego.
Od czasów Lutera nastąpuje zakłamanie PRAWDY. Wprowadzono nowe definicje prawdy.
Oni wszyscy o tym mówią i pisza. Trzymajmy się dekalogu i naszej religi, bo tylko w trójca przenajświętszej jest Nasza siła i wsparciem.
Jak odrywa się Nas od prawdy zawartej w prawach natury?
1. Odrywa się Nas od codziennej rzeczywistości , od prostych życiowych czynności.
2. Odrywa się dzieci od rodziców, , zaganianych, zapracowanych rodziców.
3. Odchodzi się od przyjętych standardow, np. poprzez gender, gdzie każe się dziecku decydować jakiej jest płci.
4. Kwestionowanie ról kobiety i mężczyzny poprzez stygmatyzowanie tych ról, faceci to dzisiaj taki Piotruś Pan.
5. Atak na władze duchowe czyli dehumanizacja.
@Wartownik2 Tutaj masz odpowiedz na Twoje pytanie, czym jest dobro i zlo:
Profesor ksiądz Guz tak mówi o wolności:
Wolność to slużenie prawdzie i miłości.
Przypodobać należy się tylko Bogu poprzez swoje dobre czyny ( pojęcie dobra) , a nie poprzez przypodobanie się ELITOM i , pieniądzom tylko. ( pojęcie zla).
Wzorewm jest Maksymilian Kolbe , gdyż na czlowieku i miłości opiera się całe CZLOWIECZENSTWO.
Człowiek, który dopełnia wolę bożą będzie żył jak M. Kolbe. Katolicyzm MUSI być okazywany w Naszych SŁOWACH I CZYNACH.
Musimy dawać swiadectwo tego kim jesteśmy.
WIELKIM DAREM dla człowieka jest DRUGI CZŁOWIEK.
@ DRKidler Dobre pytanie. Moim zdaniem zarzadzono tajne głosowanie, po to aby nie można było pociągnąć do odpowiedzialności tzw, 'buntowników' , którzy mieliby sprzeciwić się rzekomej lini Pana Kaczyńskiego.
Tutaj wracamy do punktu zerowego, czyli Twojej i mojej tezy o tzw. SPEKTAKLU, wydaje się WYREŻYSEROWANYM SPEKTAKLU, czyli teatrzyku dla narodu.
Widze CIEMNOŚĆ ja mawial klasyk:):):)
Pozdrawiam wszystkich kochajacych demokracje ,,inaczej,,!!
Czy to jest ogólnie przyjetą praktyką w stosunku do senatora o zawieszonych prawach senatora, chyba nawet skreślonego z członkowstwa w PIS ?
Po co to wszystko zrobiono?
@Wfra Tutaj nie o demokrację chodzi lecz o zwykłą przyzwoitość, poszanowanie wyborców i obywateli RP.
Nie moze być sytuacji tajności głosowania przy fakcie jawności tej sprawy i naglośnieniu jej we wszystkich mediach. Uczciwość bowiem nie ma charakteru TAJNOŚCI, wszystko co jest uczciwe powinno być jawne, przejrzyste. Czy to jest tak trudne do zrozumienia?
Nie widzisz tutaj jawnego kontrastu, nieuczciwosci? Powiem wiecej to jest typowe wyrachowane działanie.
Wiataj,pięknie i ujmująco piszesz.
Myślę,że z czasem z tą wiedzą i klasą, zniewolisz swych tutaj oponentów do naskakiwania na Ciebie.
Ukłony