Są niszczone i pozostawiane byle gdzie - pierwsze problemy z e-hulajnogami
Limanowa. Po tym, jak na stałe wpisały się w krajobraz większych miast, w sierpniu w Limanowej pojawiły się elektryczne hulajnogi. Niespełna miesiąc po ich “debiucie” widać sporo problemów.
W drugiej połowie sierpnia na ulicach Limanowej pojawiły się e-hulajnogi na wynajem, których operatorem jest spółka TIER. Minuta jazdy e-hulajnogą kosztuje 79 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 3,50 zł. Na terenie Limanowej znajduje się około 100 sztuk jednośladów.
Najchętniej z tej nowej opcji przemieszczania się po mieście korzystają ludzie młodzi. Ale nie jest to jedyna obserwacja, bo wraz z hulajnogami pojawiły się także pewne problemy.
Już pierwszego dnia były powodem policyjnej interwencji, o czym można dowiedzieć się z interpelacji jednego z miejskich radnych - Piotra Zonia.
18 sierpnia wieczorem została wezwana policji na ul. Grunwaldzką, gdzie na chodniku były porzucone dwie hulajnogi tarasując całkowicie przejście chodnikiem. Taka sytuacja ma również miejsce w innych częściach miasta - wskazał radny.
Burmistrz Władysław Bieda odpowiedział mu jednak, że miasto Limanowa nie jest organizatorem wypożyczalni hulajnóg, nie odpowiada za funkcjonowanie systemu i nie uzyskuje żadnego dochodu z tytułu funkcjonowania e-hulajnogi na terenie miasta.
I rzeczywiście, niektórzy użytkownicy pozostawiają jednoślady w nieładzie. Co gorsza, robią to w taki sposób, że hulajnogi utrudniają poruszanie się pieszych po chodnikach. Największe trudności w związku z tym mają osoby z niepełnosprawnościami oraz opiekunowie dzieci w wózkach, którzy na niektórych odcinkach muszą “lawirować” pomiędzy stojącymi lub leżącymi hulajnogami. Często porzucone w nieładzie hulajnogi utrudniają pasażerom korzystanie z przystanków komunikacyjnych.
Trzeba przy tym pamiętać, że jednoślad pozostaje w tym miejscu aż do czasu, gdy kolejny użytkownik zdecyduje się z niego skorzystać bądź do czas rozładowania akumulatora - dopiero wówczas hulajnoga zostanie zabrana przez operatora.
To nie jedyny problem. Mieszkańcy Limanowej odnotowali już kilka przypadków celowych uszkodzeń e-hulajnóg i aktów wandalizmu - hulajnogi lądowały w kontenerze na śmieci, w przydrożnych rowach, a nawet - jak przed Limanowskim Domem Kultury - na drzewie. Ostatnio doszło do uszkodzenia hulajnogi, którą ktoś pozostawił na chodniku.
Limanowian użytkowanie elektrycznych hulajnóg po prostu przerosło
Niedługo operator hulajnóg wycofa się z umowy, bo świadomość użytkowników jest na poziomie średniowiecza.
Jak tylko zobaczyłam, że wprowadzili hulajnogi w Limanowej spodziewałam się podobnego zdjęcia w przeciągu tygodnia. Cóż, nie myliłam się.
- to niektóre komentarze naszych Czytelników, opublikowane pod fotografiami na naszym Facebooku.
Czy wprowadzenie e-hulajnóg w Limanowej było dobrą decyzją?
Może Cię zaciekawić
„Chwile” uchwycone w akwareli
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej organizuje wernisaż wystawy malarstwa Leny Jach pod tytułem „Chwile”. Wydarzenie zaplanowano na czwarte...
Czytaj więcejPolicyjni wodniacy ruszają na małopolskie akweny
W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym oraz rosnącą liczbą osób wypoczywających nad wodą, służby przypominają o konieczności za...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcejNietrzeźwy kierowca autokaru miał zabrać młodzież na wycieczkę
W wtorek (23 czerwca) w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku udali się na miejsce zbió...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Wahadło i ograniczenia prędkości na drodze powiatowej
Kierowcy podróżujący drogą powiatową DP1632K na odcinku między miejscowościami Zawadka i Podłopień muszą przygotować się na nadchodzące z...
Czytaj więcejZarząd Powiatu bez wotum zaufania - to w praktyce wniosek o jego odwołanie
Dzisiaj (24 czerwca) odbyła się sesja Rady Powiatu Limanowskiego, podczas której podsumowano działania samorządu za 2025 rok. Głosowania nad wot...
Czytaj więcejNocny pożar zabudowań - ewakuowano siedem osób i stado bydła
W środę (24 czerwca) o godzinie 3:16 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dobra. Na miejsce ski...
Czytaj więcejOd dziś wahadło na DW 968 - sprawdź utrudnienia drogowe
Od dziś zmienia się organizacja ruchu na ulicy Władysława Orkana, będącej ciągiem drogi wojewódzkiej nr 968. Pierwsze dwa etapy zaplanowanych ...
Czytaj więcej
Komentarze (41)
No to Poludnie - cmokaszcze w paszcze !
Operator hulajnog szybko sobie z tym poradzi wymuszajac na uzytkownikach (przeciez nie anonimowych) odkladanie pojazdow na miejsce.
A nie, czekaj - hulajnogi to wlasnosc prywatna, wiec jest swieta XD
a los hulajnóg w całej Europie jest taki sam , po prostu jako zawalidrogi żle kończą i proszę nie obwiniać mieszkańców
Z drugiej strony nie można oczekiwać, że każdy użytkownik odstawi sprzęt w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzał innym ludziom bo to jest bardzo męczące. Łatwiej rzucić, albo dać na drzewo przecież.
Dziwić się, że śmieją się z nas "Kalifornia".
A ten od całowania Poludnia to jakisi niemrawy, bo efektów brak !
wychodzę kiedyś ze sklepu, plecaczek spakowany, już mam odjeżdżać na moim "wypaśnym" sprzęcie
a gościu mnie zagaduje...
czy ta hulajnoga sama jedzie ?
tak, w dół
powiedziałem
hulajnogi tylko kultura osobista człowieka a bardziej dosadnie poprostu jej brak.
https://www.youtube.com/watch?v=pQ-kgTJvsBk&ab_channel=PorozmawiajmyTV
W 29 minucie 32 sekundzie z kolei masz ANNUNACKIEGO czyli gadziego KRÓLA nINURTA.Ma gościu na piersi MALTANSKI KRZYŻ, TAK? Więc przestań posuwać
KŁAMSTWA. Wymyślone przez gadziorki(reptyle) religie są do zniewolenia i kontroli ludzkości. !! W linku poniżej o tym zniewoleniu:
https://www.youtube.com/watch?v=hpJNqnD0py8&t=4844s&ab_channel=Poznajprawde
LEGION ella. !! Sprawdz sobie co oznacza ella.
Powtarzam WSZYSTKO masz zapisane w slowach i symbolach, bo na tym punkcie plus rytuały UPADLI=BUNTOWNICY=CHAZAROWIE mają OBSESJĘ. !!
Sysdtem korporacyjny= OKUPACYJNY ma charakter LEGIONU.