Przebudowa zakończona, czeka na odbiór
Limanowa. Wczoraj wykonawca przebudowy ulicy Brosniława Czecha zgłosił wartą 5 mln 745 tys. zł inwestycję do odbioru. Na przejazd nowym odcinkiem drogi kierowcy muszą jednak poczekać.
Zgodnie z terminem (koniec września) przedsiębiorstwo Limdrog z Limanowej zakończyło wczoraj przebudowę miejskich ulic w ramach drugiej 'schetynówki'. Zakres inwestycji dotyczył przebudowy miejskich ulic Lipowej, Czecha i Łazarskiego. Pierwszy etap robót, który został zakończony w połowie roku. Realizacja drugiego etapu miała zostać zakończona we wrześniu i tak się stało. Wczoraj do UM Limanowa wykonawca zgłosił wykonane prace do odbioru.
W tym tygodniu Urząd Miasta Limanowa zamierza przeprowadzić odbiór inwestycji. Po jego zakończeniu będzie znany termin otwarcia drogi. Jak informuje UM, do tego czasu zamknięty dla kierowców zostaje nowy odcinek ulicy Czecha wraz z parkingami pomiędzy obecnym parkingiem przy cmentarzu komunalnym, a Limanowskim Domem Kultury. Po pozostałej części zrealizowanej inwestycji kierowcy mogą jeździć.
Przebudowa realizowana była w ramach II edycji „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Miasto Limanowa korzysta z dofinansowania przedsięwzięcia w wysokości do 3 mln zł. Łączna wartość prac realizowanej w Limanowej drugiej 'schetynówki' to 5 mln 745 tys. zł.
Może Cię zaciekawić
Wypadek traktorzysty, wezwano LPR
Dzisiaj (23 czerwca) tuż po godzinie 21:00 w miejscowości Piekiełko na terenie gminy Tymbark doszło do zdarzenia z udziałem ciągnika rolniczego ...
Czytaj więcejŚwiecki ekonom kurii - po raz pierwszy w historii. Nowy zastępca był wikariuszem na Limanowszczyźnie
Metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś podjął decyzje personalne, które od przyszłej środy (1 lipca) zmienią sposób zarządzania mająt...
Czytaj więcejBroń, granat i sprzęt do produkcji amfetaminy. Dziesięciu podejrzanych w areszcie
Śledztwo w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym prowadzą funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Po...
Czytaj więcejZmiany personalne księży Archidiecezji Krakowskiej 2026
Podczas wspólnej modlitwy w Domu Arcybiskupów Krakowskich metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś podziękował księżom przechodzącym na emeryt...
Czytaj więcejSport
Plan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejZawodnicy z powiatu limanowskiego na podium zawodów z cyklu Marwe Cup
Największe sukcesy odnieśli zawodnicy związani z regionem, którzy trzykrotnie stawali na podium w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii ju...
Czytaj więcejMistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejPozostałe
Jutro sesja absolutoryjna. Co z odwołaniem członka zarządu?
Jutro odbędzie się sesja Rady Powiatu Limanowskiego. Porządek obrad obejmuje m.in. debatę nad raportem o stanie samorządu, a także głosowanie n...
Czytaj więcej350 uczestników kolejnego forum osób z niepełnosprawnościami
W środę (17 czerwca) w Parku Hrabiów Wodzickich w Porębie Wielkiej odbyło się IV Forum Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie zgromadziło b...
Czytaj więcejNiejednogłośne wotum zaufania
W piątek (19 czerwca) odbyła się sesja Rady Miasta Limanowa, której głównym punktem była debata nad raportem o stanie miasta za 2025 rok. Radni...
Czytaj więcejMilionowe straty i setki interwencji. Sześć lat od powodzi (ZDJĘCIA, WIDEO)
W czerwcu 2020 roku, nocą z soboty na niedzielę (20/21 czerwca) podczas nawałnic woda wystąpiła z koryt potoków i rzek w całym region...
Czytaj więcej- Wypadek traktorzysty, wezwano LPR
- Świecki ekonom kurii - po raz pierwszy w historii. Nowy zastępca był wikariuszem na Limanowszczyźnie
- Broń, granat i sprzęt do produkcji amfetaminy. Dziesięciu podejrzanych w areszcie
- Zmiany personalne księży Archidiecezji Krakowskiej 2026
- Wyłudzili co najmniej 2,3 mln zł z pomocy covidowej
Komentarze (29)
Jest to najwyżej droga alternatywna do DK28, przeznaczona dla ruchu lokalnego.
Znajduje się przy niej mnóstwo poprzecznych miejsc parkingowych i sporo obiektów.
Wiec nie może zapewnić dużej przepustowości.
i prośba aby twardo dążyli do podjętej decyzji aby droga była włączona do ronda w sowlinach tak aby z ul. Witosa można było bez problemu ominąć Piłsudskiego. To jedyny sposób na poprawę ruchu w Limanowej
I pomysł z dodatkowym parkingiem super już nie trzeba będzie jeździć dziesięć razy dookoła runku żeby zaparkować
Jak braknie kasy sam pomogę przy inwestycji gratis.
Ot, to jest pytanie...
Przecież mają pozwolenie na budowę ronda w Sowlinach, to Burmistrz wstrzymał tą budowę i obiecał przygotować dokumentację i tereny pod budowę ronda 4-ro wylotowego z poszerzeniem i wlotem do ul Lipowej!!!
No i co się z tym wazelino dzieje?
Przecież nie będą rozdzielać remontu ul. Piłsudskiego i przebudowy tego skrzyżowania, bo korkom i utrudnieniom nie byłoby końca.
Wyremontowana droga wzdłuż rzeki jest dobra dla komunikacji samochodów osobowych i dostawczych, ale nie zastąpi nigdy drogi krajowej, choćby z tego powodu, że jest cała masa ulic dolotowych na całym odcinku ul. Piłsudskiego, no chyba, że się zrobi dodatkowy łącznik, najlepiej pod stacją przez działkę gdzie trwa aktualnie jakaś budowa.!
Oczywiście to jest zapewne możliwe, bo Pan Burmistrz mówił, że wywłaszczenie dla zbudowania tak ważnych dróg, to bułka z masłem:)
Dlatego jeszcze raz pytam, Panie Burmistrzu Limanowej kiedy będzie pozwolenie na budowę tego 'słynnego' już ronda, w/g pańskiej koncepcji???
Jeżeli zaś ze względów proceduralno prawnych i własnościowych ma się to przeciągać w bliżej nieokreśloną przyszłość, to się Pan wycofaj z tego pomysłu.
A wjazd na ul Lipową i potem Czecha zrobić tak jak radzą mieszkańcy.
Dziwny zwyczaj.
Na zdjeciach wyglada calkiem przyzwoicie, zobaczymy jak sie sprawdzi w praktyce. Remont byl konieczny i dobrze, ze wreszcie sie to udalo.
Podejrzedow .
Tylko Panowie Policjanci może tak od czasu do czasu można by się było ustawić na bulwarach bo teraz to są tam bite rekordy prędkości.
Ostatnio w sobotę z dzieckiem szedłem ścieżką zdrowia, i powiem szczerze że zawodnicy startujący w wyścigu górskim na ostrej przy naszych LIMANOWSKICH COLINACH wymiękają.
http://www.testy-na-prawo-jazdy.com.pl/jak-jezdzic-po-rondzie.php
A i czasem bywa, ze przeznacza sie na rzeczy, ktore nie moga czekac stad inne odklada sie na pozniej. Proste.
Polska mimo iz obiecywano miodem i mlekiem nie plynie.
Do znanego - pamiętasz kto to taki?
Dlaczego pozostawiono zupełnie na boku sprawę remontu ulic na poszczególnych osiedlach?
Dlaczego nie inwestowano nic w zaplecze kulturalne Miasta?
Dlaczego akurat w tym czasie inni zarządcy infrastruktury na terenie Miasta zaprzestali jakichkolwiek inwestycji?
Takich pytań jest bardzo dużo i mimo, że ta inwestycja jest bardzo Miastu potrzebna, to pozostaje jednak spory niesmak, niestety.
Na koniec wypada dodać, że w poprzednich latach dla jej realizacji wykonano gigantyczną, mrówczą wręcz pracę, a mianowicie wykupiono na całej długości ul. Czecha dodatkowy pas gruntu od strony skarpy co umożliwiło w ogóle tą inwestycję w obecnym czasie.
Gigantyczną, bo ze względu na konfigurację terenu nikt nigdy z ówczesnych właścicieli nie dbał od pokoleń o sprawy spadkowe i wprowadzanie zmian w KW. Pamiętam wystąpienia Miasta do spadkobierców w Australii, Stanach, Niemczech ....
Panie @ znany każda inwestycja, która poprawia infrastrukturę czy to powiatowa czy gminna czy miejska powinny cieszyć.
@ ebi a Ty w tej szkole to, jaką masz niby wyjątkową fuchę prowadzisz sklepik szkolny czy stołówkę?.
O tej gigantycznej mrówczej pracy i kanalizacji to lepiej nie wsponinaj, bowiem naciągneliście mieszkanców na zakładanie komitetów a co z tym sie wiąże sfinasowanie projektów które wg. was miały być realizowane od ręki. Jednocześnie nie złożyliście żadnego dużego (jak teraz) wniosku o dofinansowanie ze środków UE tylko wszystko małe projekty za pożyczki z funduszu ochrony środkowiska. A efekt jest taki że lepej było czekać i nic nie robić a te nasze własne pieniądze utopione w projekcie np. przepić ( były przynajmniej kac a nie złość na siebie że dało sie wystrychnąć na dudka). Pozdrawiam i życzę nadal tak dobrego samopoczucia.