Protestujący rolnicy na ulicach Limanowej
W ramach ogólnopolskiej akcji protestacyjnej rolników, która odbyła się dziś, 9 lutego, rolnicy z powiatu limanowskiego zdecydowali się wyrazić swoje niezadowolenie, dołączając do protestu w Nowym Sączu. Chociaż bezpośrednio w Limanowej nie przeprowadzono żadnych działań, to jednak mieszkańcy miasta mieli okazję być świadkami nietypowego widoku.
Dziś (9 lutego) w ramach generalnego protestu w całym kraju, protest rolników odbył się także w Nowym Sączu. W wydarzenie włączyli się również rolnicy z powiatu limanowskiego.
Choć w samej Limanowej żadnej akcji nie przeprowadzono, to w godzinach popołudniowych na ulicach miasta i drogach prowadzących przez sąsiednie miejscowości można było spotkać kolumnę kilku ciągników z flagami i transparentami, którymi rolnicy wracali z protestu w Nowym Sączu.
Około godziny 15:30 traktory przejechały przez centrum Limanowej.
Może Cię zaciekawić
Afrykański żar. IMGW wydaje najwyższy stopień ostrzeżenia: temperatura sięgnie 39°C!
Pogodowy armagedon od soboty Zgodnie z najnowszym komunikatem IMGW, wydanym w piątek wczesnym popołudniem, czeka nas uderzenie niespotykanego gorą...
Czytaj więcejPomóż ustalić osobę ze zdjęcia
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni, prowadzą postępowanie w sprawie doprowadzenia miesz...
Czytaj więcejChciała zarobić w sieci, straciła tysiące. Oszustwo na platformę inwestycyjną
Sądeccy policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawców oszustwa, którego ofiarą padła mieszkanka Nowego Sącza. Kobieta strac...
Czytaj więcejPrognoza pogody dla Limanowej: Upalny przełom czerwca i wyraźne ochłodzenie w pierwszym tygodniu lipca
Początek wakacji upłynie pod znakiem stabilnej, słonecznej i gorącej aury, jednak trendy na początek lipca jednoznacznie wskazują na powrót ch...
Czytaj więcejSport
Trener Wojciech Tajduś odchodzi z Turbacza. Poprowadzi ligowego rywala.
Szkoleniowiec będzie kontynuował pracę w Popradzie Rytro, który występuje w tej samej lidze. Oznacza to, że w nadchodzących rozgrywkach trene...
Czytaj więcejZofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejPozostałe
Ewakuacja kolejnego urzędu
Dzisiaj (26 czerwca) po godzinie 8:30 limanowska policja została powiadomiona o zagrożeniu w Urzędzie Gminy Limanowa. W godzinach porannych do sied...
Czytaj więcejZapowiadają wahadło na głównej ulicy. Miasto czeka paraliż?
W poniedziałek (29 czerwca) rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ulicy Paderewskiego z ulicą Piłsudskiego, będącą ciągie...
Czytaj więcejZnane oferty na parki kieszonkowe
Na początku czerwca magistrat opublikował informację z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na realizację zadania pod nazwą „Budowa park...
Czytaj więcejPonad 1 mln zł z rezerwy na drogę w gminie
W poniedziałek (22 czerwca) w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu podpisano kolejne umowy na dofinansowanie zadań drogo...
Czytaj więcej- Afrykański żar. IMGW wydaje najwyższy stopień ostrzeżenia: temperatura sięgnie 39°C!
- Pomóż ustalić osobę ze zdjęcia
- Chciała zarobić w sieci, straciła tysiące. Oszustwo na platformę inwestycyjną
- Prognoza pogody dla Limanowej: Upalny przełom czerwca i wyraźne ochłodzenie w pierwszym tygodniu lipca
- Ewakuacja kolejnego urzędu
Komentarze (38)
Skończyć ze skorumpowaną "brukselą" będącą na usługach globalistów !
W Was siła !
Nie ustępujcie !
Pociągnijcie za sobą inne grupy.
Najwyższy czas na pospolite ruszenie !
Precz z komuną !
ciesz sie że lepiej późno niż wcale, bo jak by na ciebie czekali, to na święty dygdy
gdyby nie te dopłaty' to płacił byś za żywność 2 x tyle, i jeżeli mieszkasz na wsi i wiesz jak żyć i nie umierać, to skąd pretensje i do kogo
jak nasze rolnictwo padnie, to papu popłynie z zewnątrz i będzie kosztować tyle ile skorumpowany unijny urzędnik ustali. a ustali tak, żeby wielkie holdingi dobrze zarobiły, a ty żebyś z głodu nie umarł ...
Widać że nie przeczytałeś mojego komentarza ze zrozumieniem
to że jeden rolnik robi a drugi nie, ale też korzysta, to ani wina, ani przywilej rzeczonego, tylko ta właśnie brukselska patologia ...
obliczona na przyszłość
Chłopie Tobie chyba żal i z pozycji zazdrośnika się wypowiadasz - dość ziemi odłogiem leży, wydzierżawić i spijać ten nektar dobrobytu jaki mają rolnicy.
Wedle Talmudu to "zły sąsiad widzi twoje dochody, nie widzi wydatków"
Pracowałem na gospodarstwie i to wtedy gdy nie było tyle sprzętów co teraz. Oczywiście że bym się nie zamienił bo w naszym rejonie gospodarstwo jest słabo opłacalne tylko co to ma do rzeczy? Jeśli mam kiepską pracę to ją zmieniam na lepiej płatną, rolników też nikt nie broni iść do pracy. Mówisz że mi żal i zazdroszczę, rozbawiłeś mnie tym :D tylko szlak mnie trafia kiedy taki chwali się że płaci sobie niewielki KRUS w porównaniu z Zusem, pracuje na czarno a za dopłaty może sobie nieźle poimprezować bo i tak ktoś mu skosi trawę zeby wziąć sobie siano. Nie znasz prawidzych realiów wsi a wypowiadasz się
Aaaa ! Jeszcze jedno, trzeba jeszcze dopłacić , żeby ktoś skosił i zeschnięta trawa nie straszyła swoim widokiem
Co w sprawie europejskiego rolnictwa zrobił unijny komisarz do spraw rolnictwa, członek PiS Janusz Wojciechowski delegowany na to stanowisko przez rząd Mateusza Morawieckiego?"
" Jest człowiek w Europie, który zjednoczył wszystkich rolników europejskich i polskich przeciw reformie, którą zaproponował"- powiedział w Sejmie Kosiniak - Kamysz.
inicjatorem (ezł) była Komisja Europejska a Frans Timmermanss (jeden z najzacieklejszych polonofobów) to
spiritus movens tej inicjatywy
akurat rząd PiS był przeciwko tej idei - z tego co pamiętam razem z Czechami i kimś jeszcze chyba Słowacją ale głowy za to nie dam
Moim zdaniem jest to pomysł albo wymyślony albo mocno forsowany przez Timmermansa w jednym celu mianowicie żeby wykończyć jeden kraj - Polskę
taki mam pogląd na ezł
wiadomo... rozwój ale co ważniejsze istnienie Polski długo jeszcze będzie powiazane z węglem więc tym szaleństwem ezł łatwo można Polskę zneutralizować
Zatwierdzenie ezł było chyba w roku 2021 i na pewno głosowała za nim Europejska Partia Ludowa z rudym przewodniczącym
nie wiem jak głosowały inne ugrupowania i jakie presje były wywierane żeby ezł przeforsować
jest okazja żeby głupkom wmówić że ezł to PiS więc koalicja 13 grudnia zaczyna uskuteczniać propagandę
przecież nieufny ty jak i tobie podobni nie sięgniecie do źródeł i nie przeczytacie jak jak powstał ezł i jak został wprowadzony
a przede wszystkim co to jest ezł
a że wojciechowski chlapnął jakąś głupotę to inna sprawa
źródło:polsatnews.pl/wiadomosc/2024-02-06//piotr- zgorzelski - w - graffiti -od/
Poczytajcie sobie , co zarzuca Wojciechowskiemu i dlaczego chce jego odwołania.
Ludzie nawet sprawy sobie nie zdają co ich czeka - nękanie to się dopiero zaczyna.i
Trzeba nadmienić że rono jak jechali na protest to LIMANOWSKA POLICJA ICH ZATRZYMAŁA I skrupulatnie sprawdzali tylko nic nie mogli im zarzucić
Jeszcze raz czacunek za mobilizację a niektóre komentarze zal duszę sciska
Ziemię tak naprawdę to trzeba kochać , tylko wtedy ta praca przynosi efekty - praca z ochotą zamieni słomę w złoto.
,