"Poświęcono nas Covidowi, skazano na zakażenie". Kolejni pacjenci i pracownicy szpitala z potwierdzonym koronawirusem
- Trafiłam tu jako czysta, zostałam zmuszona przez kierownictwo do pracy na oddziale, teraz jestem zakażona – mówi osoba z personelu szpitala, objęta kwarantanną i skierowana do pracy na oddziale chorób wewnętrznych limanowskiego szpitala, jedna z 6 osób, u których dziś potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.
Na oddziale chorób wewnętrznych przebywa obecnie 4 pacjentów. Do opieki nad nimi wyznaczono część personelu – według naszych informacji są to: troje lekarzy, sześć pielęgniarek i troje pracowników sekcji higieny.
Poprzednio, pracownicy i pacjenci zostali poddani testom 30 marca. Wówczas wymazy zostały pobrane po 7 dniach od kontaktu z potwierdzonym przypadkiem, były więc wiarygodne. Zakażenie potwierdzono wtedy u trzech osób z personelu, testy pozostałych pracowników okazały się ujemne. Jednocześnie potwierdzono zakażenie u trójki pacjentów. Jedna z tych osób, 87-letnia kobieta, zmarła z powodu Covid-19.
Dziś znane są wyniki badań przeprowadzonych na podstawie wymazów pobranych w poniedziałek, 6 kwietnia. Zakażenie potwierdzono u 2 pacjentów oraz 4 pracowników szpitala, w tym 2 objętych szpitalną kwarantanną.
Poniżej relacja jednej z zakażonych osób, u której koronawirusa potwierdzono w dniu dzisiejszym.
To pracownik sekcji higieny Szpitala Powiatowego w Limanowej:
"Dlaczego nie znaleziono miejsca dla tych pacjentów w szpitalu zakaźnym? Zmuszono nas do pracy i zamknięto w szpitalu. Nie wychodzimy z oddziału, z nikim nie mamy kontaktu. Poświęcono nas Covidowi.
Dziś niektórzy z nas mają już pozytywne wyniki. Zmuszono nas do obsługi tego oddziału, bez względu na to, czy się zakazimy, czy nie. Nikt do nas nie przychodził, nie zadzwonił, nie zapytał o warunki. Dali nam fartuchy i maski, kazali nam dezynfekować sale po pacjentach z Covidem.
Dlaczego oni to zrobili? Skazali nas na zakażenie. To jest niedopuszczalne. Miałam wyniki ujemne, teraz jestem pozytywna. Już dwa dni temu zgłaszałam, że mam objawy: dreszcze, odczuwanie zimna, kaszel. Powiedziano mi, że to na tle nerwowym. Dziś dostałam do ręki pozytywny wynik. Od lekarza usłyszałam, że miałam rację oraz że mam brać paracetamol i liczyć, że przejdzie. Pozostawiono mnie z tym zupełnie samą."
- Zostałam ściągnięta do pracy. Byłam czysta, więc musiałam się zarazić w ostatnich dniach. Tu nadal jest COVID i nas zaraża, a to na oddziale trwa już tygodnie. Jestem bezsilna w tym systemie. Kto za to odpowiada? Szpital zwala na sanepid, sanepid na szpital - mówi kobieta płaczącym głosem.
***
Przypomnijmy, że pierwszy przypadek koronawirusa w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, został wykryty u pacjentki z Chyszówek. Kobietę wypisano z Krakowa 18 marca, następnego dnia musiała być dializowana w Limanowej. Ze względu na stan zdrowia trafiła na SOR i kolejno na oddział wewnętrzny. 23 marca potwierdzono u niej zakażenie koronawirusem. Pacjentów oddziału, którzy nie wymagali hospitalizacji wypisano tego dnia do domów (decyzją sanepidu). Kolejne potwierdzone przypadki na terenie Limanowszczyzny, to personel szpitala, pacjenci szpitalni (wypisani do domów), a kolejno ich rodziny.
Łącznie do tej pory na terenie powiatu stwierdzono 22 przypadki zakażenia, w tym jedna osoba zmarła na oddziale wewnętrznym.
Może Cię zaciekawić
Chirurg plastyczna: oparzenie słoneczne może zapoczątkować czerniaka
Lekarka podkreśliła, że wraz z nadejściem letnich upałów drastycznie rośnie ryzyko oparzeń. Jak zaznaczyła, kluczowa w profilaktyce jest świ...
Czytaj więcejUpały w Polsce i innych krajach Europy; władze apelują o ostrożność
W sobotę termometry wskażą maksymalnie 38 st. C na krańcach zachodnich kraju, na północy od 31 st. C, około 35 st. C w centrum. Najchłodniej z...
Czytaj więcejOgromny pożar hali został opanowany (WIDEO)
Dzisiaj (27 czerwca) po godzinie 16:00 na ul. Orkana w Mszanie Dolnej wybuchł pożar budynku - hali magazynowo-produkcyjnej, w której działalność...
Czytaj więcejOgromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejSport
Metal rezygnuje z rozgrywek. Szansa dla Sokoła Słopnice
Metal Tarnów spadł z IV ligi, jednak nie zamierza przystąpić w kolejnym sezonie do rozgrywek niższej ligi. Słopniczanie jednocześnie zwol...
Czytaj więcejZ Legią Warszawa a obozie przygotowawczym
Dla 20-letniego zawodnika to kolejny ważny etap w jego rozwoju. Pomocnik pochodzący z Tymbarku od dawna znajduje się w kadrze pierwszego zespoł...
Czytaj więcejNiedźwiedź w drodze do okręgówki
W pierwszym spotkaniu rozegranym w Zaskalu gospodarze zwyciężyli 3:2, jednak jednobramkowa strata pozostawia drużynie z Niedźwiedzia realne sza...
Czytaj więcejLadies Mexicano w Padel Arena !!!
Choć na co dzień korty Padel Areny w Limanowej wypełniają zarówno panowie, jak i panie, tym razem należały wyłącznie do kobiet. W klubie o...
Czytaj więcejPozostałe
Ogromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejRok od tragedii w Starej Wsi. Przebieg zbrodni, kulisy obławy i śledztwo ws. Tadeusza Dudy
Kulisy zbrodni Do tragicznych wydarzeń doszło w piątek 27 czerwca 2025 roku przed południem na terenie przysiółka Zakopane w Starej ...
Czytaj więcejLimanowscy policjanci wygrali turniej „Patrol Roku”
W czwartek (25 czerwca) Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadził eliminacje wojewódzkie dla policjantów pełniący...
Czytaj więcejDyrekcja szpitala z Łodzi podpatruje limanowskie rozwiązania
Dwa tygodnie temu w Szpitalu Powiatowym w Limanowej miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli szpitala z województwa łódzkiego. W jej skład w...
Czytaj więcej
Komentarze (33)
Chętnie ujrzałbym publicznie protokół przekazania z podpisami odbiorców takiego sprzętu.
A za te wszystkie odszkodowania, bo będzie ich napewno wiele, to kto zapłaci jak nie my wszyscy z naszych podatków?
Szanowni Panowie ne niektóre wasze artykuły było milion weść to nobilituje. W chwili obcenej mamy poważny kryzys epidemilogiczny, może zakończyć się zamknieciem szpitala. Jako do medium społecznościowego zwracam się do Was zorganiuzjcie pomoc dla szpitla chociażby zbiórkę finansową na zakup masek, przyłbić kombinezonów.
Piszecie o szpitalu róznie ale wiedzcie jedno jak nam się medycy pochorują to nikt nas nigdzie nie przyjmie!
DLATEGO APEL DO WAS ZORDANIUZUJCIE ZBIURKĘ PIENIĘDZY DLA SZPITLA I KUPCIE NIEZBEDNE ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ.
To policja potrafi i ma obowiązek nałożyć mandat na zwykłego Kowalskiego, który siedzi w zamknięciu w domu , bo nie może wychodzić by nie narażać społeczeństwo na rozprzestrzenianie się wirusa .....
A służby mogą..... szpital mówi że nie brakuje im niczego,... A szanowni radni w kwatantannie są? Jeden jest i organizuje im obiady , dobrze , ale może są bardziej ważniejsze sprawy....
Zdrowia Nam Wszystkim życzę
Wskazane byłoby również ograniczenie premii i przekazanie tych pieniędzy na ochronę dla personelu.
Czy podjęcie takiej decyzji przez Zarząd jest niemożliwe???
Przykład to kompleks Reise w Kotlinie Klodzkiej tam zobaczycie w terenach leśnych ludzi w Land Roverze, ciężki sprzęt i koparki.
Tam jest bowiem tzw. "rasa panów" wątłycvh istot wykorzystujących ludzkie ciala i umysły do szerzenia terroru.
Takich ludzi, a raczej poczwary, nazywają ludzkimi panami. ...................
Tutaj jedyne i bardzo ORYGINALNE, niepowtarzalne ujawnienia faktów związanych z obecną sytuacją.
OBNAŻENIE MATRIXA trwa........
https://www.youtube.com/watch?v=hLoHBfaaPGs&ab_channel=RieseOlbrzym
Lekarze, zaloga medyczna :
W 1972 roku też był stan epidemiczny , ale lekarze, pielegniarki OTWIERALI dodatkowe odzdiały, przychodnie, a nawet chodzili do domów ludzi chorych. !!
Na tym wlaśnie ma polecgać misja medyczna w stanie epidemii. !
Tutaj więcej w tym temacie:
https://www.youtube.com/watch?v=jv0Qs5NZEdQ&ab_channel=CEPolska
No tak, ale w normalnym państwie... PiS ma inne priorytety.
Przerażające, że wydarzenia tu opisane przytrafiły się ludziom, kiedy koronawirus raczkował. Nie chcę myśleć, co się będzie działo w apogeum.
A Pan Starosta i dyrektorka Sanepidu odmawiają "zeznań" przed opinią publiczną? Chyba nie czują się winni, dopiero co Pan Uryga tak miło dziękował tej instytucji za wkład pracy...
Uważam że na taką zbiórkę powinni wpłacać w pierwszej kolejności radni powiatowi kwotę całej diety przez okres trwania epidemii , zarząd powiatu kwotę połowy wynagrodzenia za okres całego okresu epidemii. Limanowa in połowę przychodów z reklam za okes całej epidemii. Uwież mi zebrała by się poważna suma
2 000 000 000PLN tyle Andrzej Duda przeznaczył swoim podpisem z naszych podatków na TVP na kilka dni przed wybuchem epidemii w Polsce chociaż mógł nie podpisywać ustawy a pieniądze przeznaczyć na walkę z koronawirusem. Za tą kwotę można kupić 45 000 000 testów wystarczyłoby dla każdego takich jak ten
https://www.spyshop.pl/test-przesiewowy-na-koronawirusa-covid-19-1942.html (proszę moderatora o nie usuwanie tego linku który nie ma na celu reklamować nikogo)
i uwolnić całą Polskę z wirusa! Bo test można zrobić w domu!
w hurcie kosztuje 10$ (42zł).
Wiec 10 maja listonosz z narażeniem życia zamiast testu na wirusa przyniesie Ci pakiet wyborczy abyś głosował, którego jak nie oddasz to dostaniesz GRZYWNĘ!
A można było przynieść do każdego domu test zamiast karty do głosowania i obowiązkowo nakazać oddanie wyników zamiast oddania kart do głosowania. Pieniądze wypłacane komisją wyborczym przeznaczyć na pieniądze wypłacane komisie lekarskim sprawdzającym wyniki testów i w ten sposób
UWOLNIĆ POLSKĘ OD KORONAWIRUSA RAZ NA ZAWSZE !
rola TVP jest, zwlaszcza w tak ciekich czasach kluczowa, dla spokojnej reelekcji
Niech kierownictwo Sanepidu wykaże się cywilną odwagę i poda informacje, jak to wygląda w rzeczywistości i czy opinie chorych są zasadne? Czy wina leży po stronie systemu, czy jeszcze innych uwarunkowań?
Redakcjo proszę rozwinąć tę kwestię!!!
Wczoraj usłyszałem w telewizji, że podobno takiemu delikwentowi grozi nie tylko grzywna, ale nawet 3 lata więzienia. Nie wiem od czego to ma zależeć, jeśli się orientujesz w tym nowym prawie wyborczym , to napisz coś na ten temat, bardzo proszę. W Konstytucji napisane jest, że udział w wyborach to prawo, nie obowiązek, więc..?
@convit19
Popieram całkowicie Twój apel do radnych różnego szczebla, aby zrzekli się swoich diet w bardzo trudnej dla kraju chwili i przeznaczyli swoje uposażenia na potrzeby szpitali. Dobry przykład powinni dać tez posłowie i zrezygnować co najmniej z połowy diet poselskich. Nie wspominam już o spółkach skarbu państwa itp..
https://zrzutka.pl/advpk9 z wyrazami szacunku Piotr Musiał