Ponad 300 osób popiera rondo
Na dziennik podawczy Urzędu Miasta Limanowa wpłynęła lista poparcia burmistrza w sprawie budowy ronda w Sowlinach z czwartym wylotem w stronę ulicy Lipowej.
Lista została podpisana przez radnych miasta: Anastazję Brajner, Jana Winiewskiego, Andrzeja Ligasa, Przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 4 Józefa Wróbla oraz przez 302 mieszkańców Limanowej.
- Ulicą Piłsudskiego przetacza się około 20 000 pojazdów na dobę i jest to więcej niż na osławionej z nadmiernego ruchu Zakopiance - piszą w podpisanym piśmie do burmistrza mieszkańcy. - Ruch jest tak duży, że pojazdy zamiast jechać, posuwają się krok za krokiem nieznośnie przy tym hałasują i emitują chmury spalin. Już kilkadziesiąt lat czekamy na obwodnicę, która mogłaby rozwiązać ten problem radykalnie. Niestety budowa takiej obwodnicy nie leży w możliwościach Miasta, a stosowne władze sygnalizują możliwość takiej budowy, nie wcześniej niż za kilkanaście lat. Dlatego aby już teraz poprawić sytuację, Miasto opracowało koncepcję ronda na Krzyżowej z czwartym wylotem na ulicę Lipową, która przejmie sporą część ruchu z ulicy Piłsudskiego i znacznie go upłynni. Naszym zdaniem, jest to krok w dobrym kierunku i budowa ronda w takim kształcie poprawi jakość życia w naszej dzielnicy. Dlatego popieramy starania Miasta o budowę ronda z wylotem na ulicę Lipową, które ruch pojazdów rozłoży i upłynni, zmniejszając tym samym hałas i ilość spalin w naszej dzielnicy.'
Lista poparcia jest odpowiedzią na 'List otwarty protestujących mieszkańców' przeciwko otwarciu ulicy Lipowej (czwarty wylot z planowanego ronda w Sowlinach).
Zobacz również:
Zlew wielofunkcyjny w kuchni – jak wybrać i na co zwrócić uwagę
Stracił widoczność i prosił o pomoc. PKBWL o kulisach katastrofy
Za którym rozwiązaniem ronda w Sowlinach jesteś? Oddaj głos w naszej sondzie (mogą głosować tylko zarejestrowani użytkownicy).
Może Cię zaciekawić
Straż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejWojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejSport
Kolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPozostałe
Alarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcejAlert IMIGW: nawałnice, ściana deszczu i ryzyko podtopień [OSTRZEŻENIE]
Front wciąż nie odpuszcza, co w połączeniu z ukształtowaniem naszego terenu stwarza doskonałe warunki do tworzenia się niebezpiecznych komórek...
Czytaj więcej
Komentarze (61)
Jest napisane: mieszkańców.
Czyli nie mamy pewności, ze to mieszkańcy Sowlin podpisali się pod tym listem intencyjnym?
Mogli podpisać się mieszkańcy Jabłońca, Mordarki, Lipowego czy nawet Słonecznej :)
W związku z tym nie mamy wiedzy ilu mieszkańców Sowlin ten pomysł popiera, poza Radnymi z Sowlin którzy na pewno się pod listem podpisali :)
Zanim sie do czegogokolwiek zabieracie to odpowiednio wczesniej trzeba sie przygotowac. Dziwi mnie fakt, ze tyle zamieszania i niejasnosci ze strony UM. NajpierW 4 wylot a potem rozliczymy sie z tymi co poniesli straty? Poza tym czy Bumistrz ustalil juz ewentualne koszty odszkodowania dla mieszkancow ul. Lipowej? Kiedy pojawi sie jakas informacja ile w sumie bedzie ten 4 wylot kosztowal?
Ja rowniez jestem za budowa ronda, bo mam dosc stania w korkach, ale uwazam, ze mieszkancow Lipowej powinno sie troszke inaczej traktowac w tej sprawie. Postawic sytuacje jasno co gdzie jak za ile itp. A nie na 'chama' wpieprzac sie komus w parade, a dopiero potem rozmawiac i ewentualnie wynagrodzenia wyplacac. Rozumiem tez ze chodzi o dobro ogolu, ale Ci co tak najezdzaja na tych co blokuja budowe niech postawia sie w ich sytuacji, wowczas by inaczej piali.
Rondo o ile sie nie myle, mialo byc juz w tym roku w budowie. A zanim dojdzie do czegokolwiek, to sie burmistrz zmieni i znow zaczna wymyslac inaczej.
- *OBWODNICA POZA TERENEM RONDA
- *REMONT MOSTU KOŁO ZAJAZDU W SOWLINACH I ODGAŁĘZIENIE W STRONĘ ULICY LIPOWEJ
- lub chociaż *OBJAZD NA ULICĘ WILLOWĄ NAJLEPIEJ TUŻ OBOK MIESZKANIA PANA LIGASA - tak jakby rowziązania były tylko 2 a jest ich naprawdę sporo tylko Burmistrz myśli że tak mu najtaniej wyjdzie
piąty wylot to dla pana burmistrza
Trochę nieładnie myślę ze mieszkańcy osiedla to zapamiętają. W następnych wyborach.
Rondo trój-wylotowe dawno by było zrobione gdyby nie dołączyło się miasto ( Odpowiedzialni za pomysły )do budowy dodatkowej drogi na skróty przez osiedle mieszkańców.
Przez to musieli wydać dodatkowe pieniądze z budżetu miasta limanowa na zmianę ronda trój-wylotowego które było już przez GDDIk dawno zaprojektowane i robione na dodatkowe przyłącze czwartego wylotu.
Tak naprawdę to nie maja zgody mieszkańców.
Chcą sprzedać teren po pod Kościołem i tam drogi ani zjazdu dodatkowego nawet na przeciw stacji Orlen nie chcą zrobić bo miasto sprzedaje co się da jeszcze sprzedać by uzyskać pieniądze na wkład w inwestycje rozpoczęte.
Przypominam Rondo trój wylotowe finansuje GDDik w całości. Nie miasto ani radni ta inwestycja dawno by była zrobiona czyli rondo trój-wylotowe.
Ale to tylko ..... mogą wymleć by ochronić działkę po pod Kościół w Sowlinach by ja sprzedać w całości. ( pewno na jakiś kolejny supermarket w limanowej )
Przypominamy ze po pod Kościół zawsze był planowany zjazd z drogi od Tymbarku bulwarami by obciążyć ul. Piłsudskiego. To było planowane przez poprzedniego burmistrza i radę by nie narażać mieszkańców na drogę przez ich małe działki.
Obecnie miasto te działkę chce sprzedać i nie chce dać na drogę.
Proponując drogę przez osiedle mieszkańców na skróty na ich koszt bo uchwałę tak podjęli ze w ,, miarę posiadanych środków będą wypłacać odszkodowania. ( 2012 ) modre nie i to radni pewno wybrani przez mieszkańców pokrzywdzonych.
Mało tego znikły nagrania z sesji Rady miasta szybko czyści się dowody. Mówiąc ze zmienił się operator nagrania czy coś tam.
Pasażerowie nie chcą iść na dworzec jak spęd ludzi tylko odjeżdżać z tej okolicy miasta co im odpowiada.
Nie pozwolimy na spędzanie się na dworzec.
Przepraszam , że tak odszedłem od tematu.
Jestem ze Sowlin i również popieram rondo!!!!!