Po 4 latach most zostanie odbudowany. Miasto dostało promesę na 2 mln zł (wideo)
Limanowa. Miasto otrzymało 2 mln zł na odbudowę zniszczonego w 2014 r. mostu w ciągu ul. Michała Dudka. Promesę przekazał dziś wojewoda Piotr Ćwik.
Dziś w południe przy moście w ciągu ul. Michała Dudka w obecności okolicznych mieszkańców i lokalnych samorządowców wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazał promesę opiewającą na 2 mln zł, przyznaną przez MSWiA na odbudowę uszkodzonego w 2014 roku obiektu.
Problemy z mostem wynikały z tego, że komisja z urzędu wojewódzkiego oszacowała szkodę na kwotę 600 tys. zł, co przy dochodach budżetu miasta dyskwalifikowało samorząd w staraniach o środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dopiero teraz resort wyraził zgodę na odstępstwo od przyjętych zasad.
Zobacz również:
Lokówka do włosów w codziennej stylizacji – proste zasady dla lepszego efektu
Policyjni wodniacy ruszają na małopolskie akweny
Może Cię zaciekawić
Chirurg plastyczna: oparzenie słoneczne może zapoczątkować czerniaka
Lekarka podkreśliła, że wraz z nadejściem letnich upałów drastycznie rośnie ryzyko oparzeń. Jak zaznaczyła, kluczowa w profilaktyce jest świ...
Czytaj więcejUpały w Polsce i innych krajach Europy; władze apelują o ostrożność
W sobotę termometry wskażą maksymalnie 38 st. C na krańcach zachodnich kraju, na północy od 31 st. C, około 35 st. C w centrum. Najchłodniej z...
Czytaj więcejOgromny pożar hali został opanowany (WIDEO)
Dzisiaj (27 czerwca) po godzinie 16:00 na ul. Orkana w Mszanie Dolnej wybuchł pożar budynku - hali magazynowo-produkcyjnej, w której działalność...
Czytaj więcejOgromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejSport
Metal rezygnuje z rozgrywek. Szansa dla Sokoła Słopnice
Metal Tarnów spadł z IV ligi, jednak nie zamierza przystąpić w kolejnym sezonie do rozgrywek niższej ligi. Słopniczanie jednocześnie zwol...
Czytaj więcejZ Legią Warszawa a obozie przygotowawczym
Dla 20-letniego zawodnika to kolejny ważny etap w jego rozwoju. Pomocnik pochodzący z Tymbarku od dawna znajduje się w kadrze pierwszego zespoł...
Czytaj więcejNiedźwiedź w drodze do okręgówki
W pierwszym spotkaniu rozegranym w Zaskalu gospodarze zwyciężyli 3:2, jednak jednobramkowa strata pozostawia drużynie z Niedźwiedzia realne sza...
Czytaj więcejLadies Mexicano w Padel Arena !!!
Choć na co dzień korty Padel Areny w Limanowej wypełniają zarówno panowie, jak i panie, tym razem należały wyłącznie do kobiet. W klubie o...
Czytaj więcejPozostałe
Ogromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejRok od tragedii w Starej Wsi. Przebieg zbrodni, kulisy obławy i śledztwo ws. Tadeusza Dudy
Kulisy zbrodni Do tragicznych wydarzeń doszło w piątek 27 czerwca 2025 roku przed południem na terenie przysiółka Zakopane w Starej ...
Czytaj więcejLimanowscy policjanci wygrali turniej „Patrol Roku”
W czwartek (25 czerwca) Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadził eliminacje wojewódzkie dla policjantów pełniący...
Czytaj więcejDyrekcja szpitala z Łodzi podpatruje limanowskie rozwiązania
Dwa tygodnie temu w Szpitalu Powiatowym w Limanowej miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli szpitala z województwa łódzkiego. W jej skład w...
Czytaj więcej
Komentarze (27)
Widzicie ? a nie docenialiście Go!
Wystarczy nie kraść, a pieniędzy starczy na wszystko.
Prawo i Sprawiedliwość daje gwarancję należytej demokracji i uczciwej władzy i co jest bardzo ważne, nie ma obecnie w naszym kraju innej alternatywy!!!
Ale jeszcze najważniejsze, że coraz więcej obywateli prawidłowo ocenia sytuację i nie pomagają ujadania wszelakiej maści Totalsów.
'Wniosek został złożony, ale wkrótce po tym wojewodą został Piotr Ćwik. Na koniec MSWiA odmówiło pieniędzy na odbudowę mostu, bo wartość strat nie przekracza 5% dochodów miasta. Wiceminister Zieliński wskazał też, że wojewoda Piotr Ćwik nie sygnalizował wcześniej konieczności odbudowy obiektu i nie umieścił przedsięwzięcia na liście zadań priorytetowych, którą do resortu przesłano jeszcze w lipcu'
Tak wiele kroków zostało poczynione , aby w końcu dojść do szczęśliwego finału.
Mieszkańcy również wykazali wiele determinacji, interweniowali, pisali pisma do Pana Wojewody.
Pan Wojewoda jednak na nie nie odpowiedział, do czego przyznał się publicznie.
To co naprawdę wpłynęło na taki gest ? Jak wspomniano jest to wyjątek?
Jak mówił Pan Wojewoda: ' podjęło decyzję o odstępstwie od przyjętych zasad, '
Panowie zajęło Wam to 4 lata, podjęcie tej decyzji , podczas gdy mieszkańcy borykali się z tym problemem przez długie lata.
Jak długo podejmowaliście więc decyzję o wydaniu 2 milionów !!!na bzdurną dyskusję w muzeum Polin o DOMNIEWANYM, a nie rzeczywistym antysemityżmie wsród Polaków?
Tutaj tak łatwo wydaliście publiczne pieniądze, aby atakować Polaków, za wydumany antysemityzm?
Świat stanął na głowie, obraża się polskiego podatnika , wydaje jego pieniądze i atakuje zarazem?
To takie rzady mamy w III RP? Podatnik musi żebrać na podstawowe jego potrzeby? My musimy prosić o coś co Nam się należy, podczas gdy bez pytania podatnika o zgode marnuje się publiczne pieniądze na ataki na Polaków, podatników ?
Tutaj wiecej we wspomnianym temacie:
' Krzysztof Bosak o debacie w Muzeum Polin, fake newsach i seansach nienawiści wobec Polaków '
https://www.youtube.com/watch?v=6JtQWD4pBPc
https://www.youtube.com/watch?v=UFAPXErESWE
' .......... pomimo tego, że prosiliśmy nikt tego nie chciał zrozumieć ( że szkoda została za nisko wyceniona poprzednio) , dopiero TERAZ spotkało się to ze zrozumieniem. Wcześniej dlatego występowaliśmy o zmianę, tej wyceny, bo nie było możliwości uzyskania odstępstwa. '
Musisz zrozumieć, że DOBRO OGÓŁU liczy się ponad wszystko, nawet ponad wyjaśnianie okoliczności całej tej sprawy.
Każdy zdrowo myślący , dbający o interes MIESZKAŃCOW, podatników, NIE BĘDZIE toczyć następnych wojenek z ludźmi , którzy DECYDUJĄ o przydziale pieniędzy pochodzacych od podatników.
Tutaj Pan Bieda przedłożył dobro własne w imię DOBRA OGÓŁU. Tak zachowuje się człowiek, któremu dobro ludzi leży na sercu.
Nam nie sa potrzebne kolejne wojenki polsko-polskie, Nam jest potrzebna zgoda i jedność w imię wspólnego dobra.
Tak zachowuje się prawdziwy PATRIOTA.
Może ktoś potwierdzi czy to prawda?
Zresztą scena przekazania Promesy samym Mieszkańcom a nie Burmistrzowi, podobno Gospodarz terenu, mówi sama za siebie. I co? Dalej to politykierstwo JKP?
Politykierstwo, to schowanie się przez Burmistrza jak mysz pod miotłę a potem biedne próby odwracania rzeczywistości i wybielania Pana Biedy na lokalnej stronie internetowe, może się Wojewoda nie dowie?
Tak się robi dobrą politykę. Gdyby ktoś oferował Tobie pieniadze, o które walczyłeś 4 lata, to napewno nie wszczynał byś wojenki, nieprawdaż ? Pomyśl proszę. Zrobiono wyjątek , z takich czy też innych względów więc nalezało to docenić . Posiadanie tzn. 'jaj' nie oznacza pogrzebanie nadażającej się okazji, czasami trzeba zacisnąć zęby i iść dalej. Efekty końcowe się liczą, a nie tzw. pokazówki.
Nie wciskaj mi proszę pozycji wójta, bo nie jestem tym zainteresowana , a i mamy BARDZO DOBREGO KANDYDATA na to stanowisko. ;-))) Musiałabym być podłą osobą , aby odbierać BARDZO DOBREMU kandydatowi głosy i narażać w ten sposób jego ostateczne powodzenie w obliczu gierek 'opozycyjnych' .
W tym przypadku dobro ogółu jest także najważniejsze. Chcę wspierać kandydaturę i kampanię naszego kandydata, znając siebie NIKT mnie nie przekupi, ani nie podpuści.