Pierwsza restauracja na Limanowszczyźnie funkcjonuje mimo lockdownu
Jako pierwsza restauracja na Limanowszczyźnie, Zajazd Mogielica w Jurkowie ogłosił wznowienie działalności mimo lockdownu. Informacja została podana w mediach społecznościowych. - Nie poddajemy się, jesteśmy przekonani o legalności naszego działania. Chcemy funkcjonować w zgodzie z konstytucją i zapisami ustaw – twierdzi kierownictwo restauracji.
Decyzja prowadzących restaurację nie oznacza jednak, że do lokalu będzie można „wejść z ulicy” i zamówić posiłek, a następnie spożyć wybrane danie na miejscu. W najbliższych tygodniach lokal planuje natomiast organizację kolejnych wydarzeń o charakterze zamkniętym – podobnych to tego, które w minioną niedzielę stało się powodem kontroli policji i sanepidu.
- Nie poddajemy się, jesteśmy przekonani o legalności naszego działania. Funkcjonujemy w zgodzie z Konstytucją i zapisami ustaw – powiedziała nam menedżerka lokalu.
Przedstawicielka restauracji w rozmowie z nami przyznaje, że od poniedziałku – a więc od czasu, gdy poinformowaliśmy o kontroli – z kierownictwem lokalu kontaktują się inni przedsiębiorcy z branży, którzy z uwagi na obostrzenia nie mogą normalnie funkcjonować.
Zobacz również:
Afera ZondaCrypto na sesji. Burzliwa dyskusja po reportażu
Ciosy w klatkę piersiową i szyję. Prokuratura o wynikach sekcji zwłok
- To właściciele restauracji czy domów weselnych z całego powiatu. Potrzebują wsparcia, szukają informacji czy pomocy prawnej. Chcieliby wznowić działalność swoich lokali. Dlatego niewykluczone, że zorganizujemy spotkanie dla lokalnych przedsiębiorców. Ten trudny okres jest czasem na zjednoczenie naszej branży i wspólne działanie, by wrócić do normalności – dowiedzieliśmy się.
Informacja o wznowieniu działalności została opublikowana w mediach społecznościowych. - Chcielibyśmy rozwiać kilka wątpliwości i Was uspokoić. Działamy całkowicie legalnie i zgodnie z obowiązującym prawem. Prosimy nie wierzyć w propagandę! Informujemy, że nas jak i Was (w momencie kiedy przebywacie w naszym lokalu) reprezentuje kancelaria prawna – poinformował na Facebooku Zajazd Mogielica.
Restauracja zapewnia, że przestrzega wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Lokal m.in. ograniczył liczbę miejsc i zwiększył przestrzenie między stolikami, dezynfekuje powierzchnie po każdej osobie, która przed wejściem na salę wypełnia ankietę i poddaje się badaniu temperatury ciała, a także dezynfekuje ręce.
Przypomnijmy: w niedzielę wieczorem około godz. 18:30 w jednym z lokali gastronomicznych na terenie gminy Dobra miała miejsce kontrola policji oraz powiatowej stacji sanepidu. Z naszych informacji wynika, że w czynnościach wzięło udział 11 funkcjonariuszy policji oraz 2 inspektorów Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej. Jak podała policja, wylegitymowano w lokalu 80 osób – wobec 72 z nich wszczęto postępowania o wykroczenie, natomiast w stosunku do właścicieli restauracji podjęto czynności pod kątem przestępstwa opisanego w kodeksie karnym.
Kierownictwo restauracji w rozmowie z nami zaznacza, że w niedzielny wieczór lokal nie przyjmował gości, a wszystkie osoby które się tam znajdowały były pracownikami, zatrudnionymi w charakterze testerów smaku. - Nie byli to nasi klienci. Wszystkie osoby podpisały z nami umowy, na mocy których podczas tego wieczoru stały się naszymi pracownikami. Ich zadaniem była ocena potraw, ale też obsługi, wystroju lokalu i ogólnych wrażeń. Na koniec wieczoru każdy z testerów odpowiadał na nasze pytania i wyrażał swoją opinię w powyższym zakresie – usłyszeliśmy od zarządzających lokalem.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca. To właśnie wtedy do Komisariatu Policji w Mszanie Do...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Sandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (37)
Takich odważnych więcej potrzebujemy.
Jeśli możemy prywatnie bez maski iść np. do dentysty, to dlaczego nie możemy do restauracji?
Tak trzeba. Pozdrawiam
"COVID - SZOKUJĄCA PRAWDA O 'PANDEMII' - DR SIMONE GOLD (AFD) NAPISY PL "
https://www.bitchute.com/video/3Gvg76uXG1yf/?fbclid=IwAR3z6Lb55ddSTGMV8y3kdyQMVwZZUBFLD4WP2YaGtUOFK2bUJDZeesROExc
"Niespodziewany problem ze szczepieniami. Pacjenci nie przychodzą po drugą dawkę "
https://wtv.pl/szczepienia-120221-pm-druga-dawka?fbclid=IwAR1uBXYzKcvKHlp_jwHWnDOacUWuXycWHQgUOHbGvSCHykMjkdcdCIMUuCQ
Mam tylko JEDNĄ malutką prośbę do Was kochani restauratorzy:
Nie mierzcie temperatury na czole , bo w ten sposób niszczona jest SZYSZYNKA.
Taki sam pomiar , elektronicznym termometrem można zrobić z nadgarstka.
Kilka razy o to prosiłam w przychodniach lekarskich i dostosowano się do mojej prośby,
;-))
POWODZENIA życzę .
Wracajmy do normalności bo lockdown nas wykończy bardziej niż sam wirus.
(17luty2021) -"Sami decydowali o obostrzeniach, sami je złamali i za to nie odpowiedzą. Krakowski sąd uznał, że politycy PiS, którzy w kwietniu 2020 roku, w czasie pandemii zjawili się na Wawelu w rocznicę smoleńską, choć obowiązywał zakaz zgromadzeń, nie złamali prawa. Bo przepisy są niekonstytucyjne"-
https://tvn24.pl/polska/politycy-pis-na-wawelu-wyrok-sadu-w-sprawie-lamania-obostrzen-5023970
Termometr nic nie emituje, a to światełko to tylko dioda elektroluminescencyjna wskazująca miejsce pomiaru, taki celownik jak w karabinie snajpera. Ten termometr mierzy promienie podczerwieni, które emituje czoło.
Do jakich jeszcze idiotyzmów się posuniesz???
Stosując takie praktyki, jak ty, to proszę otwórz ten link: https://stronazdrowia.pl/termometr-bezdotykowy-jak-dziala-i-kiedy-sie-przydaje-poznaj-wady-i-zalety-termometrow-bezdotykowych/ar/c14-14056015
Możesz być jednak spokojna. To się stało z innego powodu, a nie przez pomiar temperatury z czoła.
W kwestii kontroli przedsiębiorców przez Policję:
Jeden z prawników zaangażowanych w akcje bronienia interesów przedsiębiorców, prawnik Nosal , twierdzi, iż jedynym skutecznym w obecnym prawodawstwie narzędziem będą zawiadomienia do Prokuratury na rażące działania konkretnych funkcjonariuszy z naruszeniem prawa.
Dowodzący tymi akcjami będą musieli ponieść odpowiedzialność osobistą.
Twierdzi on także, iż te akcje są zamachem na własność prywatną , a wykorzystanie służb jest niezgodne z prawem, jest typowym nękaniem przedsiębiorców.
Jak informują zainteresowani , w radio zet wskazano , iż te akcji policji , sanepidu są inicjowane , nakazywane od władz centralnych, a terytorialne jednostki sanepidu dostają odgórne instrukcje
postępowania w przypadku kontroli przedsiębiorców.
Więcej w tym temacie w linku poniżej z kanału dedykowanemu rejestracji i kontroli działań policji, sanepidu przeciwko polskim przedsiębiorcom:
https://www.youtube.com/watch?v=Dtf1AqO0GGk&ab_channel=KONKRETNYKANA%C5%81
„POZWY DO SĄDU Działania POLICJI na Pasażu Niepolda - Obrady WIR -Boogie, Wall Street, Wrocław „
https://www.youtube.com/watch?v=y3jd6LaZyJQ&ab_channel=KONKRETNYKANA%C5%81
W obecnej medycynie oraz w kontrolowanych mediach głównego nurtu , w rockefelerowskiej medycynie pomija się, zaniedbuje znaczenie tego gruczołu CELOWO.
Jestem w stanie wykazać celowe jej niszczenie , ale do tego potrzebuje ludzi światłych a nie agenturalnych burzycieli.
Kto szukać potrafi i ma czyste serce, intencje ten to znajdzie
https://innemedium.pl/wiadomosc/szyszynka-jedna-z-najwiekszych-tajemnic-skrywanych-przed-ludzkoscia
A jak masz czas to sobie przeczytaj.
https://sprawdzam.afp.com/nie-stosowanie-bezdotykowych-termometrow-nie-grozi-uszkodzeniem-szyszynki
Bez naszych pieniędzy są nikim.
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-wlochy-trattoria-we-florencji-przestaje-obslugiwac-politykow,nId,5057484
niestety nasz ukochany prezydent jeżdźi bez problemu na nartach w Wiśle a tamtejsze łamistrajki jeszcze mu w odwłok wlezą w nadziei na dutki tylko dla siebie
nie ma problemu można robić co się chce.
1. UŻYWANIE PRZECIWKO NIM I BEZ ICH ZGODY technik wojskowych kontrolki umysłu, na co skarżyli się niektórzy policjanci w rozmowach z ofiarami takich działań – co kilkakrotnie wklejałam w linkach
2.DEZAKTYWACJA szyszynki ( według wiedzy niektórych, niezależnych lekarzy , jak np. dr. Dietrich Klinghardt
https://www.youtube.com/watch?v=mmk8WKT7pww&feature=emb_logo&ab_channel=TheDetoxDudes
„Szyszynka jest najbardziej wrażliwą częścią naszego centralnego układu nerwowego i jest bardzo wrażliwa na 4 rzeczy: glin, glifosat, fluor i WiFi.”
Jak z kolei tłumaczy polska dr. Diana Wojtkowiak cala ELEKTRONIKA urządzenia elektroniczne w zetknięci z siecią 5G ma ZABÓJCZY wpływ na pola torsyjne żywych organizmów.
Tak też działa wspomniane narzędzie pomiarowe do odczytu temperatury. !!
https://stillnessinthestorm.com/2019/12/doctor-explains-the-pineal-gland-its-destruction-by-toxic-chemicals/
Najprawdopodobniej ci, którzy to CELOWO UKRYWAJĄ, ubliżają tym, którzy to ujawniają, a nawet straszą ,muszą być totalnymi IGNORANTAMI lub pod kontrolą, lub mają całkowicie zniszczoną szyszynkę lub po prostu są ludzko gadzimi hybrydami .
Myk jest taki: SYSTEM zarządzany poprzez psychopatyczne elity NISZCZACE , ZABIJAJACE LUDZI, ich majątki, źródła pracy robi wszystko, aby tę wiedze wygłuszyć, zakłamać, wiec tworzą oni strony pokazujące niby fałszywe informacje i BESZCZELNIE nazywają je fake news odkłamywacze . W wolnym kraju tak nie postępują , bo jest WOLNOŚĆ SŁOWA. !
To są jakieś kpiny bo prawie tzw, wiedza nauczana w szkolą, czasami zw. Naukową wiedzą to prawie wszystko są TYLKO tezy i teorie NIGDY NIE UDOWODNIONE. !!
My wszyscy ludzie, JESTEŚMY ofiarami TYCH DZIALAŃ, ludobójczych DZIALAŃ TYM BARDZIEJ, ŻE WŁĄCZAJĄ TO TEGO ZABÓJCZEGO SYSTEMU URZĄDZENIA baz militarnych plus HAARP, plus stacje nadawcze telefonii komórkowej 5 G, 6 G ITP., KTÓRE DEDYKOWANE SĄ DLA al.- SZTUCZNEJ INTELIGENCJI, A NIE LUDZI,
One tworzą tzw, pola siłowe i zagęszczanie są zawartości powietrza przez warstwy chemtrails i elektrosmog i z nadajników 5, 6 G. stąd mamy te „ złe powietrze”.
Ci którzy posługują się TYLKO tezami, teoriami, ci którzy NIGDY nie wysilili się na SAMODZIELNE, NIEZALEŻNE MYŚLENIE, OBSERWACJE, ŻYCIOWE, DOŚWIADCZENIA ŻYCIOWE CHCĄ POUCZAĆ INNYCH?
Śmią INNYCH STRASZYĆ ??
Koń by się uśmiał.
Jestem WOLNYM, NIEZALEŻNYM CZŁOWIEKIEM i nie mam żadnych gadzich, smokowych, żmijowych, jaszczurowych gadów na sobą
, Gądów z małymi nienawistnymi nóżkami. !!
Jestem cząstka NASZEGO STWÓRCY . my ludzie RAZEM WZIĘCI TWORZYMY STWÓRCE, bo mamy go w sobie,, w
przeciwieństwie do gadzich psychopatów.
https://www.youtube.com/watch?v=8zxGJHgIaJw&ab_channel=michalxl600
;-))