Parkingi wokół szpitala będą płatne
Limanowa. Prawdopodobnie od początku marca wszystkie parkingi przy Szpitalu Powiatowym w Limanowej będą płatne. Za parkingi zapłacą pracownicy 20, albo 120 zł. Pytają tylko 'z czego?'.
Dyrekcja limanowskiego szpitala planuje udostępnienie większej ilości parkingów płatnych dla pacjentów i odwiedzających. Postój na parkingach ma być płatny 2 zł za godzinę. Pacjenci, którzy będą zostawiali samochód na kilka dni (na czas leczenia) będą mogli wykupić tańszy karnet, a kierowcy przywożący pacjentów do szpitala i od razu odjeżdżający (maksymalny czas 15 minut) nie zapłacą nic.
Jako ogólnodostępny parking płatny będzie wykorzystane miejsce po lewej stronie od wjazdu za bramę szpitala, z którego dotychczas mogli korzystać za darmo tylko pracownicy. Teraz za parking zapłacą także i oni. Szlabany już zostały zamontowane.
Dla pracowników cena wyniesie 20 zł za miesiąc na parkingu ogólnodostępnym, bez rezerwowanych miejsc parkingowych. 120 zł za miesiąc zapłacą osoby chcące korzystać z miejsca VIP - miejsce rezerwowane dla konkretnego pojazdu (po prawej stronie za bramą szpitala - pod Oddziałem Pulmonologii). Jeśli na miejsca VIP nie znajdą się chętni, to i ten parking będzie jako komercyjny dla wszystkich.
Zobacz również:
Letnia wyprzedaż Wojas 2026: Te skórzane modele znikają ze sklepów najszybciej. Dlaczego wszyscy ich szukają?
Nie żyje 50-letni mężczyzna
- Nie dość, że mało zarabiamy, to teraz przyjdzie nam zapłacić za parking pod miejscem pracy. Z czego mamy płacić, jak na utrzymaniu mamy rodziny, a zarobki w szpitalu są jakie są - pyta jedna z pielęgniarek.
- Sugerowaliśmy się cennikiem jaki wprowadziło miasto i nasze ceny w porównaniu do niego są niskie - mówi Marcin Radzięta, dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej. - Wszystko jeszcze analizujemy. Kwota 20 zł jest wyszacowana tak, aby na parkingu nie zarabiać, ale pokryć koszty jego utrzymania, czyli np. parkingowych. Chcemy by parking się po prostu bilansował. Gdybyśmy wprowadzili cenę 10 zł, to też by były protesty, bo przyzwyczajono się, że parking był za darmo.
Dyrektor dodaje, że przy okazji wprowadzenia parkingów płatnych chce uporządkować miejsca parkingowe, bo obecnie parkuje się wszędzie, nawet na chodnikach. - Teraz nie ma po nich jak przejść, bo zastawiają je samochody, a w dodatku w wyniku parkowania zostały zniszczone - mówi Marcin Radzięta.
Dyrekcja planuje rozpoczęcie funkcjonowania parkingów płatnych z początkiem marca.
Może Cię zaciekawić
Czołowe zderzenie na DK 28. Cztery osoby trafiły do szpitala
Do zdarzenia doszło wczoraj (20 czerwca) po godzinie 20:00 na ul. Zakopiańskiej w Mszanie Dolnej, będącej częścią drogi krajowej nr 28. Doszło...
Czytaj więcej21 czerwca to pierwszy dzień lata, ale był taki rok, w którym lato nie nadeszło
W XXI wieku najczęściej mówi się o anomaliach klimatycznych związanych z ocieplaniem klimatu. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że...
Czytaj więcejDrugi stopień zagrożenia: ulewy do 55 mm, wiatr do 100 km/h i alert hydrologiczny
Nawałnice uderzą z potężną siłą. Wiatr nawet do 100 km/h! IMGW wydał dla powiatu limanowskiego i całej Małopolski ostrzeżenie drugi...
Czytaj więcejJest lepiej niż dobrze
W piątek była cudowna pogoda. Pierwszy dzień prawdziwego lata. Takiego, co to pozwala grzać kości, chodzić w krótkich spodenkach, jeść lody n...
Czytaj więcejSport
Poznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPorażka, która daje nadzieje
Relacja na podstawie informacji Orkana Niedźwiedź: Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny grały w szybkim tempie i starały się nar...
Czytaj więcejZawodnicy z całej Polski rywalizowali w rejonie Góry Kostrza. Patria stanęła na wysokości zadania.
Tegoroczna edycja odbywała się na wymagających terenach w rejonie Góry Kostrza. Program zawodów obejmował dwa biegi średniodystansowe, a zawo...
Czytaj więcejDwa tytuły mistrzów Polski dla limanowskich karateków
Podopieczni shihana Arkadiusza Sukiennika po raz kolejny potwierdzili, że należą do krajowej czołówki karate kyokushin. Na matach rywalizowali ...
Czytaj więcejPozostałe
Stracił widoczność i prosił o pomoc. PKBWL o kulisach katastrofy
Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych prowadzi postępowanie w sprawie katastrofy śmigłowca na zboczach góry Lubogoszcz w Beskidzie Wyspo...
Czytaj więcejTory na stacji (ZDJĘCIA)
Na zdjęciach z drona widać aktualny stan robót prowadzonych na stacji Limanowa, gdzie powstają dwa perony połączone przejściem podziemnych oraz...
Czytaj więcejKoniec prac na drogach powiatowych
Zakończył się odbiór dwóch zadań drogowych, które zrealizowano w 2026 roku. Finansowanie obu przedsięwzięć zostało w całości pokryte ze ...
Czytaj więcejGdzie nie będzie prądu? Planowane wyłączenia w powiecie limanowskim (LISTA)
22 CZERWCA 2026 R. 08:00 - 16:00 w miejscowości Przyszowa, okolice sklepu spożywczego Delikatesy Centrum, cmentarza parafialnego. ...
Czytaj więcej- Czołowe zderzenie na DK 28. Cztery osoby trafiły do szpitala
- 21 czerwca to pierwszy dzień lata, ale był taki rok, w którym lato nie nadeszło
- Drugi stopień zagrożenia: ulewy do 55 mm, wiatr do 100 km/h i alert hydrologiczny
- Jest lepiej niż dobrze
- Stracił widoczność i prosił o pomoc. PKBWL o kulisach katastrofy
Komentarze (52)
Każdy z małpolskich szpitali posiada płatne parkingi. Okolice szpitali w większych miastach są 'obastawione' drogimi parkingami. Cena parkingu obok szpitala w Limanowej jest symboliczna. 20 zł miesiecznie to 'grosze'. Więcej kosztuje kilogram mięsa:) Nie przesadzajmy z narzekaniem. Porównajcie ceny za parkowie w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie, Rzeszowie i wtedy może okazać się, że wiekszość szpitali nie interesuje się miejscami parkingowymi dla swoich pracowników. Muszą oni ponosić koszty parkowania jak każdy mieszkaniec, pacjent.
Teraz tylko nie ścigać lekarzy za spóźnienie się do przychodni i dodatkowa kasa od czekających w kolejce sama wpłynie. Do chirurga czeka kilkadziesiąt ludzi, którzy muszą się wcześnie rejestrować, a później w długiej kolejce muszą czekać i czekać, a zegar na parkingu będzie tykał i tykał.
Opłata symboliczna a uporządkuje sie sprawa parkowania wokół szpitala.
dobra decyzja Dyrektora
Wreszcie trochę unormuje się sytuacja z parkowaniem pojazdów osób, które ze szpitalem nie mają nic wspólnego.
Wjazd z chorym pacjentem do ciepłej sieni, czasem staje się niemożliwy z powodu dwóch pojazdów wewnątrz, a cofanie jest zabronione.
120 złotych VIP, czy karnet dla pacjenta przebywającego przebywającego kilka dni na oddziale, nie będzie droższy od VIP-a? - brak informacji co do ceny karnetu jest podejrzane, nie mówi się szczegółów jak chce się coś ukryć.
W jakich godzinach będzie płatne, a może 24h 7 dni w tygodniu.
Bramki na drodze do lądowiska helikopterów - niecodzienny pomysł!
Bałagan w parkowaniu należy uporządkować, niemniej powinno to być zrobione z głową.
i dugie pytanie kiedy pracownicy starostwa będą płacić za parking?????
szewc bez butów chodzi niby szpital a chorzy ludzie tam pracują
Ale mogę się mylić, to tylko moja opinia.:)))
Jak kogos nie stac, to niech jezdzi busem badz autobusem, przystanek jest pod samym szpitalem.
Od egzekwowania prawa tego typu wykroczen jest Straz Miejska lub Policja. Co maja do tego parkometry ???????????????????
Zapewne wśród pracowników szpitala są tacy dla których 20 zl nie stanowi problemu, a także tacy którzy dojeżdżają samochodem, bo jest im tak wygodniej.
Ale sa także tacy, którzy może by i chcieli dojezdzać busem, ale ze względu na miejsce zamieszkania, nie mają takiej możliwości lub jest to spore utrudnienie - chociażby ze względu na godziny kursowania. Pamiętajmy także, że szpital funkcjonuje 24h na dobę i 7 dni w tygodniu, w niedziele i święta - także te państwowe, kiedy wszystko jest pozamykane, a i busy nie kursują lub kursują rzadko.
@Kaczor10 - a może frustracja (niektórych) pielęgniarek wynika właśnie z atmosfery i warunków pracy w tym szpitalu. A nie mają za bardzo innego wyboru. Ponadto nie przesadzaj, że jeżeli kogoś stać na samochód, to i stać na 20 zł. W końcu auto można kupić za kilkaset złotych i dawno przestało być oznaką statusu społecznego. A koszty jego użytkowania ciągle rosną, bo w tym kraju od dawna panuje przekonanie, ze jezeli brakuje kasy, to wyciągniemy ją od kierowców. Nawet tych 'niedzielnych'.
PIELĘGNIARKI TEŻ!!!!!AUTOMAT PODA LEKI, PRZEBIERZE, BASEN PODŁOŻY, MOŻE ZA DARMO PRACOWAĆ!!! BO TAKA PIELĘGNIARKA TO ZDZIERSTWO!!!!ZARABIA AŻ 1500 ZŁ PO 30-TU LATACH PRACY!!!!
A tak w ogóle, po co kombinować rodzisz się już powinieneś płacić, za co że żyjesz
Urząd skarbowy
Urząd Gminy
Starostwo
Poczta
A klient niech płaci…
Jeśli kogoś stać na samochód i dojazd do pracy samochodoem przy takich cenach paliwa, to od 20 zł nie zbiednieje.
A jak ktoś dalej bedzie biadolił jak to mu źle to jeździć busami do pracy, a nie autem sie wozić!!
A apropo zarobków... :
Donald Tusk pyta Angeli Merkel:
- ile u was zarabia przeciętny robotnik?
- 2000 euro
- a ile z tego potrzebuje na życie
- 1500 euro
- to co robi z resztą
- a g**no mnie to obchodzi..
Angela Merkel pyta Donalda Tuska
- ile u was zarabia przeciętny robotnik?
- 1500 zł
- a ile potrzebuje na życie?
- 2000 zł
- to skąd bierze resztę?
- a g**no mnie to obchodzi...
Tu nie chodzi o 20 zł,tylko o dbanie o pracownika.Szanowany pracownik da z siebie więcej,a gnębiony mniej.
W sumie jest to jakiś pomysł na uzdrowienie finansów szpitali. Pacjenci powinni współfinansować swoje leczenie, a pracownicy swoje zatrudnienie. Oczywiście nie myślę tutaj o lekarzach, bo oni muszą harować na kilku etatach żeby związac koniec z końcem.