23°   dziś 25°   jutro
Czwartek, 25 czerwca Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold

Nowy proboszcz w parafii św. Jana Ewangelisty objął urząd

Opublikowano  Zaktualizowano 
10 28884

Pisarzowa. Ks. Sławomir Szyszka objął urząd proboszcza parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Pisarzowej. Obowiązki te będzie łączyć z pracą katechety w I LO w Limanowej.

W niedzielę (2 lutego) ks. Sławomir Szyszka oficjalnie objął obowiązki proboszcza parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Pisarzowej. Formalne wprowadzenie odbyło się w obecności ks. Wiesława Piotrowskiego – dziekana Dekanatu Limanowa i zarazem proboszcza parafii w Limanowej, który dotąd pełnił rolę administratora w Pisarzowej.

Tę Eucharystię sprawuję w intencji każdej i każdego z was, drodzy parafianie, prosząc o błogosławieństwo i potrzebne łaski, a dla zmarłych parafian o radość nieba. W sposób szczególny modlimy się dziś za zmarłego ks. Andrzeja (poprzedniego proboszcza – przyp. red.) – powiedział ks. Szyszka na początku Mszy świętej.

Nowy proboszcz opowiedział wiernym, w jaki sposób dowiedział się o mianowaniu. 

Zadzwonił biskup. Zapytał, co robię, więc odpowiedziałem, że jadę. Zapytał, czy jestem gotowy? Przeczuwałem, o co chodzi, więc odparłem, że od 10 lat. To był dla mnie znak, bo akurat przejeżdżałem wtedy przez Pisarzową – mówił.

Jednocześnie podkreślił, że przyjęcie nowej posługi wymaga przewartościowania dotychczasowego życia. 

Proszę was o modlitwę, żebym dał radę. Żebym swoją posługę sprawował w tej miłości, o której mówi Pismo Święte i św. Jan Ewangelista. Proszę was też o wyrozumiałość, bo wszystko to co nowe, może zaskoczyć człowieka. Zdaję sobie sprawę, że nadchodzący czas będzie dla mnie wymagający – zaznaczył. 
To dobre dzieło, które ks. Andrzej tutaj sprawował, będę chciał tutaj kontynuować - zapowiedział.

Ks. Sławomir Szyszka przez najbliższe pół roku będzie łączyć funkcję proboszcza z dotychczasowymi obowiązkami katechety w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej.

Ks. Sławomir Szyszka w parafii w Limanowej posługiwał od 2021 roku. Wcześniej, przez 7 lat, był wikariuszem w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. 

Przypomnijmy, że wspólnota w Pisarzowej straciła swojego wieloletniego proboszcza 26 grudnia ubiegłego roku. Duchowny zmarł nagle. Jego ciało ujawniono po siłowym otwarciu jego pokoju na plebanii w Pisarzowej. Niestety, na ratunek było już za późno. 

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Andrzeja Bąka odbyły się 29 i 30 grudnia w Pisarzowej. Ciało śp. ks. Andrzeja Bąka zostanie przewiezione i złożone na cmentarzu parafialnym w Przybysławicach.

Komentarze (10)

KASIAF
2025-02-04 09:17:25
2 8
Właściwy Człowiek na właściwym stanowisku! Sumienny Kapłan, wzorowy katecheta i pedagog! Dużo siły i cierpliwości, oraz Błogosławieństwa Bożego!
Odpowiedz
bolko
2025-02-04 10:04:07
6 2
Mnie zastanawia jedno. Tyle starszych wikariuszy jest i nie dali ich na Proboszcza tylko takiego młodego?czy to też jakieś układy w kurii musi mieć taki ksiądz że w takim wieku idzie na Proboszcza. Tylko zadałem pytanie bo dziwne jak dla zwykłego obywatela jest to dla mnie
konto usunięte
2025-02-04 10:33:41
1 3
Bo dużo starszych wikarych obrosło w piórka i nie rwom się na proboszcza, bo i tak kasa się zgadza, wikt i opierunek jest to po co się wychylać i mieć więcej na głowie
mcztery
2025-02-04 19:24:07
0 1
Dlaczego? To proste!

Miałeś w ogóle kontakt z księdzem Sławkiem? Bo jakbyś miał to nie byłoby tego komentarza.

Według mnie najlepszy ksiadz jakiego spotkałem na swojej drodze. Podczas pierwszego kontaktu od razu można stwierdzić jak dobrym jest człowiekiem i jakie ma podejście do życia, drugiego człowieka. Sumienny pełen ambicji, a przede wszystkim miły. Emanuje z oczu dobroć i zyczlowosc. Taki kontakt to ja sobie życzę z każdym księdzem, którego spotkam na swojej drodze.

Pisarzowa wygrała, a ja na pewno zawitam do pisarzowej odwiedzić mojego księdza the best!
Pokaż wiecej (1)
Odpowiedz
Jozek123
2025-02-04 12:51:17
1 0
Stare to jest dobre ale wino
a obywatele to byli za komuny
Odpowiedz
piki
2025-02-04 14:01:49
0 5
Niech Pan Bóg księdzu błogosławi
Odpowiedz
mikos
2025-02-04 14:06:09
5 2
Kolejny kolega biskupa Jeża więc wiadomo że przypadkiem Nie został proboszczem na układy nie ma rady.
mikos
2025-02-04 14:09:56
1 2
Tymczasem biskup Jeż podejrzewany o tuszowanie pedofili w diecezji Tarnowskiej ale to przecież nieprawda powiedzą Ci z pierwszych ławek w kościele to wymysły a gdyby nawet to nic takiego napewno on to robił w słusznej sprawie hehe
Odpowiedz
AdamKnight
2025-02-04 17:45:49
0 2
Kto by nie został proboszczem, zawsze będą pytać: - Dlaczego ten? - Czemu taki młody? - Czemu taki stary? - Czyżby jakieś układy? (zarzut o układy jest o tyle fajny, że pasuje do każdego).

Czyli wszystko w normie.
Odpowiedz
j72
2025-02-04 21:00:56
1 1
Jest duzo pytan w komentarzach, zwlaszcza co do wieku nowego Proboszcza. Ja zapytam czym sobie zasluzyla Pisarzowa ze ma takiego wspanialego Kaplana. Blogoslawienstwa Bozego ,opieki Matki Bozej oraz wstawiennictwa sw. Jana-Marii Vianneya i sw.Jana Ewangelisty.
Odpowiedz
Zgłoszenie komentarza
Komentarz który zgłaszasz:
"Nowy proboszcz w parafii św. Jana Ewangelisty objął urząd"
Komentarz który zgłaszasz:
Adres
Pole nie możę być puste
Powód zgłoszenia
Pole nie możę być puste
Anuluj
Dodaj odpowiedź do komentarza:
Anuluj

Może Cię zaciekawić

Sport

Pozostałe

Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in