Nowy blok w miejscu dawnego “dołka”? Zobacz koncepcję (WIZUALIZACJE)
Limanowa. Nieczynne targowisko może zostać zabudowane nowoczesnym blokiem z 42 mieszkaniami. Miasto chce rozwiązać problem “Mojego Rynku” poprzez inwestycję realizowaną przy wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju. Sprawdź szczegóły i zobacz koncepcję z wizualizacjami.
Burmistrz Władysław Bieda przedstawił propozycję zagospodarowania targowiska “Mój Rynek” - obiektu przy zbiegu ulic Matki Boskiej Bolesnej i Targowej w Limanowej, które od lat nie jest wykorzystywane. Ubiegający się o reelekcję samorządowiec uznał, że jest to obecnie najtrudniejsza sprawa do rozwiązania przez miasto.
Znamy historię tego obiektu, który został wybudowany po to, by w cywilizowanych warunkach mógł być prowadzony handel. Mieliśmy problemy inwestycyjne, które opóźniły budowę o rok; później wyszła sprawa z sanepidem, gdzie mimo opinii wojewódzkiego sanepidu nasz powiatowy inspektorat nałożył inne warunki najemcom. Efekt jest taki, że plac targowy nie jest wykorzystywany. Narosło wokół tego wiele plotek, insynuacji i pomówień - przypomniał Władysław Bieda.
Ogłoszone dwa przetargi na sprzedaż obiektu nie tylko były nieudane, ale sam pomysł zbycia mienia samorządu spotkał się z krytyką sporej części mieszkańców, opowiadających się przeciwko sprzedaży.
Stąd inicjatywa wykorzystania obiektu na cele mieszkaniowe. Na obecnym targowisku mają powstać 42 mieszkania z przypisanym miejscem na parkingu pod obiektem. Z zaprezentowanej koncepcji wynika, że na parterze zlokalizowanych będzie 10 lokali mieszkalnych oraz część usługowa pod wynajem; na piętrach (I i II) po 16 mieszkań. Lokale mają być o różnej powierzchni - od niewielkich kawalerek po mieszkania ponad 70 m kw.
Budynek wyróżnia atrium dla mieszkańców oraz plac zabaw, siłownia i miejsce odpoczynku na dachu. Obiekt został wstępnie nazwany “Ogrody Lima_Nowa”.
To centrum miasta, więc budynek musi być ładny. Myślę, że projekt jest ciekawy. Chcemy w ten sposób rozwiązać sprawę miejsca, które na dzień dzisiejszy niestety jest puste - powiedział Władysław Bieda.
Planowany program ma opierać się na podobnych zasadach, co “Mieszkać w LimaNowej” - inicjatywa sprzed kilku lat, w ramach której powstał nowy blok przy ul. Fabrycznej, w którym lokatorzy w czynszu spłacają raty wykupowe. Mogą tego dokonać wcześniej - obecnie już ponad 70% mieszkań zostało wykupionych.
Chcemy zrealizować podobny program. Ma on tę zaletę, że nie obciąża budżetu miasta. W naszej miejskiej spółce mamy wspólnika w postaci Polskiego Funduszu Rozwoju, który udziela pożyczki MZGKiM. Tak samo chcemy zrobić tutaj - tłumaczył burmistrz.
Teraz, podobnie jak w pilotażu na ul. Fabrycznej, w pierwszej kolejności mają korzystać młodzi mieszkańcy miasta (zaletą dla nich jest, że nie muszą wykazywać tzw. zdolności kredytowej). Co istotne, przed budową zostaną ogłoszone warunki i będą prowadzone zapisy.
Chcemy wiedzieć, że mieszkańcy miasta tego potrzebują. Nie chcemy, by jakieś “fatum” tego miejsca sprawiło, że nie będzie chętnych na mieszkania - podkreślił Władysław Bieda.
Do tematu będziemy powracać.
Czy popierasz takie zagospodarowanie "Mojego Rynku"?
Może Cię zaciekawić
Policyjni wodniacy ruszają na małopolskie akweny
W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym oraz rosnącą liczbą osób wypoczywających nad wodą, służby przypominają o konieczności za...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcejNietrzeźwy kierowca autokaru miał zabrać młodzież na wycieczkę
W wtorek (23 czerwca) w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku udali się na miejsce zbió...
Czytaj więcejWahadło i ograniczenia prędkości na drodze powiatowej
Kierowcy podróżujący drogą powiatową DP1632K na odcinku między miejscowościami Zawadka i Podłopień muszą przygotować się na nadchodzące z...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Zarząd Powiatu bez wotum zaufania - to w praktyce wniosek o jego odwołanie
Dzisiaj (24 czerwca) odbyła się sesja Rady Powiatu Limanowskiego, podczas której podsumowano działania samorządu za 2025 rok. Głosowania nad wot...
Czytaj więcejNocny pożar zabudowań - ewakuowano siedem osób i stado bydła
W środę (24 czerwca) o godzinie 3:16 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dobra. Na miejsce ski...
Czytaj więcejOd dziś wahadło na DW 968 - sprawdź utrudnienia drogowe
Od dziś zmienia się organizacja ruchu na ulicy Władysława Orkana, będącej ciągiem drogi wojewódzkiej nr 968. Pierwsze dwa etapy zaplanowanych ...
Czytaj więcejAbsolutoryjna sesja Rady Powiatu - oglądaj na żywo
Transmisja sesji na żywo od godziny 9:00 Porządek obrad: Otwarcie sesji. Wnioski do porządku obrad. Przyjęcie protokołu z XVI sesji...
Czytaj więcej
Komentarze (43)
Ta pani nie ma ZIELONEGO POJĘCIA bycia wlodarzem miasta.
Choćby nie wiem ilu miala doradców zastępców i lizusów to przecież musi złożyć podpis pod dokumentami a za to się odpowiada gdy jest coś nie tak nie tylko karnie ale wychodzi się przed mieszkancami na GŁUPKA.
jednym zdaniem - próbujesz uszyć coś w kształcie tzw " wora " kandydatce na stanowisko burmistrza ale marny z ciebie krawiec.
Póki co nad dołkiem jest jakieś fatum , bo wszystkie pomysły biorą w łeb!
Proszę nie zapomnij tez o dwóch rondach i ulicy Pilsudzkiego.
Chyba nie stwierdzisz że to zasługa pani Juszkiewicz ?
Oddajcmy dołek handlujacym przedsiebiorcom za darmo na min 3 lata. Wszyscy beda zadowoleni !
Pozdrawiam
Jeżeli pan Bieda będzie Burmistrzem na następną kadencje, to jest pewne , że ten projekt zrealizuje, postara się o dofinansowanie bo jest mistrzem w pozyskiwaniu dotacji z różnych źródeł gdzie tylko jest możliwość. Tej gwarancji nie daje Pani Jola nie tylko na tą inwestycję , ale i na inne.
Powiem tak , zorganizować dzieciom wycieczkę, kolonię , czy przynależeć do różnych kółek to za mało , by rządzić miastem. A jako radna, to chyba żadnego konkretnego swojego pomysłu nie miała na rozwój miasta
Jeśli chodzi o te pomyje , to oglądam każdą sesję i nigdy nie miało miejsca, by Burmistrz skierował w stronę Pani Juszkiewicz jakichkolwiek nietaktowne słowa, to Pani Jola niejednokrotnie wykazała nietakt w stosunku do Burmistrza. Więc jest to żywe kłamstwo i sianie propagandy w jednym celu " po trupach do celu"
.
Nie pomogą ani zastepcy ani doradcy ani LIZUSY a jak zobaczą ze jest źle to zostawia swoją wybrankę a mieszkancy miasta poniosą stratę bo będziemy obiektem kpin i żartów oraz strat finansowych.
Jej wybór to powrót do czasów poprzednika ( zastój i marazm) obecnego burmistrza który pełni funkcja pełnomocnika jej komitetu wyborczego.
Wierzę w mądrość mieszkancow mojego miasta ktorzy ocenia kandydatów nie według opowiadania bajek beż pokrycia a według dokonań które można zobaczyć.
Te elity miejskie dość że nic nie potrafią zrobić to jeszcze zrujnują to co zostało zrobione od 2011 roku.
Nie dajmy się przez nich otumanić bo co potrafią to już pokazali i ile trzeba było trudu by NASZE MIASTO przywrócić do właściwego stanu i bysmy mogli się nim chwalić.
Miejsca wysokie które zajmujemy we wszelakich rankingach wzięły się z ciężkiej pracy i nie możemy pozwolić by to zniszczyć.
Kandydatkę na burmistrza niestety można tylko ocenić słowami
ANI BE ANI ME ANI KUKURUKU.
Tylko żebyśmy nie nawarzyli tego piwa bo wtedy MY go wypijemy.
Komu to przeszkadzało najbardziej włodarzom miasta. Teraz miejsce stoi i straszy a oni nie mają kszty honoru tylko wieszają swoje modry po plakatach.