Niejednogłośna decyzja o podwyżce diet
Jodłownik. Niejednogłośną decyzją radni z gminy Jodłownik przyznali sobie podwyżki diet.
Do tej pory zryczałtowana dieta przysługiwała przewodniczącej, pozostali radni otrzymywali diety naliczane za udział w posiedzeniach. Teraz się to zmieni.
Jak powiedziała przewodnicząca Rady Gminy Jodłownik Maria Kapera, to dlatego, że radnym “jest się tylko na sesji”. - Obrady mamy średnio co dwa miesiące, później jednak zostaje 60 dni wykonywania obowiązków i kontaktów z mieszkańcami - wskazała.
W świetle nowej uchwały, która zakłada, iż miesięczna dieta radnego w najmniejszych gminach nie może przekraczać połowy kwoty stanowiącej 2,4-krotność kwoty bazowej, stąd też maksymalna wysokość diety to 2 147,30 zł.
Dietę we wspomnianej maksymalnej wysokości otrzyma przewodniczący Rady Gminy. Dla wiceprzewodniczących i przewodniczących komisji stałych Rady Gminy przewidziano 80% tej kwoty, czyli 1 717,84 zł. Pozostali radni natomiast będą otrzymywać diety w wysokości 60% maksimum, co daje kwotę 1288,38 zł miesięcznie.
Radni otrzymają wyrównania za pięć miesięcy, gdyż nowa wysokość diet ma zastosowanie od dnia 1 sierpnia.
Uchwała została podjęta 11 głosami za przy 3 przeciwko.
Może Cię zaciekawić
Most nie pójdzie na złom - dostanie drugie życie
W Tymbarku dojdzie do zmiany przebiegu trasy kolejowej, co wymusza demontaż dotychczasowej infrastruktury linii nr 104. Charakterystyczny, wiekowy&nb...
Czytaj więcejEwakuacja, ranny mężczyzna i 140 strażaków w akcji (ZDJĘCIA)
Wczoraj (27 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 16:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej o wymiarach 40 n...
Czytaj więcejPomoc dla Kamila - odbędzie się charytatywny piknik
Dzisiaj (28 czerwca) na terenie przy stacji paliw w Kasinie Wielkiej odbędzie się piknik charytatywny na rzecz Kamila Chmiela, mieszkańca Olszówki...
Czytaj więcejDobry Start - wkrótce rusza nabór wniosków
Wniosek o świadczenie z programu Dobry Start można złożyć tylko elektronicznie – poprzez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PU...
Czytaj więcejSport
Imponujący sezon. Liczne powołania dla zawodników AP Mam Talent Limanowa
Jak podkreślają przedstawiciele APMT, rozwój młodego zawodnika wymaga nie tylko talentu, ale przede wszystkim systematycznej pracy, zaangażowan...
Czytaj więcejDuże osiągnięcie drużyny z Łostówki
Bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice Szkoły Podstawowej w Łostówce podczas ogólnopolskiego finału Igrzysk Dzieci w piłce nożnej dzie...
Czytaj więcejWisła Kraków szykuje się na Ekstraklasę. Mariusz Kutwa po pierwszym sparingu.
Młody obrońca w końcówce ubiegłego sezonu odzyskał pewną pozycję w podstawowym składzie Białej Gwiazdy. Mógł świętować pierwszoligow...
Czytaj więcejMetal rezygnuje z rozgrywek. Szansa dla Sokoła Słopnice
Metal Tarnów spadł z IV ligi, jednak nie zamierza przystąpić w kolejnym sezonie do rozgrywek niższej ligi. Słopniczanie jednocześnie zwol...
Czytaj więcejPozostałe
Ostrzeżenie 3. stopnia dla powiatu limanowskiego. Temperatury mogą sięgnąć 39°C
Ekstremalne temperatury i tropikalne noce Nad Polskę napłynęło zwrotnikowe powietrze. Z opublikowanego dla powiatu limanowskiego ostrzeżenia w...
Czytaj więcejKuratorium po kontroli w ZSTiO: wniosek do rzecznika dyscyplinarnego
Znamy wyniki działań podjętych przez nadzór pedagogiczny w sprawie kontrowersyjnego incydentu w Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Ogólno...
Czytaj więcejZmiany na oddziale. Szpital zwalnia piętro pod nowe usługi
Oddział ginekologiczno-położniczy oraz oddział noworodkowy zostały połączone i funkcjonują obecnie na jednym poziomie. Wszystkie te pododdzia...
Czytaj więcejMarsz terytorialsów w Beskidzie Wyspowym
W ramach zgrupowania zintegrowanego żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszli trasę w rejonie Beskidu Wyspowego, realizując...
Czytaj więcej
Komentarze (10)
https://oko.press/skrajnie-zly-start-polskiego-ladu-nauczyciele-policjanci-i-wykladowcy/
Zadajmy sobie pytanie dlaczego Radni mają otrzymywać tak WYSOKIE diety ??? Tutaj już nikt nie powie że to kwota BRUTTO !!!!!!! tyle będą otrzymywać co miesiąc na RĘKĘ !!!!!!!!!!! Co takiego robią ??? Czy są jakieś KONSTRUKTYWNE dyskusje na sesjach ??? Czy są w ogóle jakieś DYSKUSJE ???
Teraz przejdźmy do reszty która bez żadnych skrupułów przyznała sobie TAK WYSOKIE DIETY , no jasno trzeba sobie powiedzieć iż DIETA Przewodniczącej Rady Gminy obecnie wynosić będzie 2 tyś 147 zł 30 groszy , co jest niewiele mniej niż najniższa Krajowa która obecnie wynosi 2 tyś 363 zł 56 groszy na rękę , z tym że by pracownik otrzymał taką pensję musi pracować 8 godzin dziennie , a czy Przewodnicząca pracuje tyle godzin na rzecz Gminy ???
Rocznie jaką daje nam to kwotę ??? 25 tyś 767 zł 60 groszy , tyle nas będzie kosztowała Przewodnicząca ROCZNIE !!!!!!!!!!!! tutaj należy dodać iż większość ludzi niema nawet takiej EMERYTURY po przepracowaniu całego swojego życia , a tu za co ???
Przejdźmy teraz do wiceprzewodniczących i przewodniczących komisji stałych Rady Gminy którzy będą zarabiać 1 tyś 717 zł 84 grosze , nie chcę mi się patrzyć ilu ich jest , bo nawet nie są tego warci.
Rocznie taki jeden będzie zarabiał 20 tyś 614 zł 8 groszy , tu również nasuwa się pytanie za co tak WYSOKA dieta ??? Ilu ludzi ma taką EMERYTURĘ ??? o tych co są na RENCIE to nawet szkoda wspominać , bo daleko im to takich kwot.
Teraz szeregowy Radny który będzie zarabiał 1 tys 288 zł 38 groszy , co daje nam rocznie 15 tyś 460 zł 56 groszy , no znam ludzi co mają EMERYTURY w podobnej kwocie za ciężkie lata pracy , a tutaj co jest CIĘŻKIEGO ???
Policzcie sobie ile ich DIETY będą kosztować Gminę ??? Ile nas wszystkich to będzie kosztować , bo to pieniądze z naszych PODATKÓW ??? Ile pieniędzy na to pójdzie , które można by wykorzystać na INWESTYCJE ???
Poniżej macie link do oświadczeń majątkowych Radnych , warto byście się im przyjrzeli , niestety za rok 2020 gdyż za 2021 jeszcze niema , ale są wszystkie lata wcześniejsze.
https://bip.malopolska.pl/ugjodlownik,m,41707,radni.html
Daje wam również link do strony gdzie powinny się znajdować wszystkie nagrania Sesji Rady Gminy Jodłownik , powinny bo ostatniej która miała miejsce jakoś tydzień temu niema , choć nagranie POWINNO się już tam znajdować i pytanie dlaczego go tam niema ???
https://jodlownik.sesja.pl/portal/videos
O tyle proponuję odsłuchanie ostatniej sesji gdyż można posłuchać wypowiedzi Przewodniczącej na temat podwyżek dla nich , a to WARTO posłuchać , również Wójt się tam wypowiadał w temacie swojej pensji , gdy obejrzycie zrozumiecie o czym mówię.
Teraz powiedzmy sobie JASNO jeśli jakiemuś Radnemu nie odpowiadała wysokość diety jaką miał , to mógł ZREZYGNOWAĆ !!!!!!!!!!!!
Jeśli jakiś Radny uważa że to ciężka praca i użeranie się z ludźmi , to może ZREZYGNOWAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!
PAMIĘTAJCIE NIKT WAS NIE TRZYMA NA SIŁĘ !!!!!!!!!!!!
Czy bycie Radnym to chęć pomagania ludziom ??? Czy chęci ZAROBKOWE ??? Czy są tacy w tej Radzie którzy zapomnieli jak ważna to FUNKCJA i REPREZENTATYWNA ???
TERAZ PRZEKAZ DO WAS MIESZKAŃCÓW GMINY JODŁOWNIK !!!!!!!!!!!!
Mamy 2022 rok i czas NAJWYŻSZY kompletować NOWYCH RADNYCH do kolejnych WYBORÓW , bo czasu ubywa i trzeba wybrać ludzi z głową , by mieli TWARDY KRĘGOSŁUP MORALNY. Trzeba zacząć pokazywać tych ludzi na zebraniach , niech zaczną chodzić na sesje i zadawać pytania by społeczeństwo ich poznało.
W temacie tych kilku NOWYCH Radnych zawiodłem się , liczyłem że będą KONSTRUKTYWNĄ OPOZYCJĄ , niestety tego nie widzę i to pokazuje iż przy wyborze kandydatów trzeba patrzyć na wszelkie aspekty.
Dla przykładu podam iż obecna Przewodnicząca wygrała NIEWIELKĄ ilością głosów , co oznacza że odpowiedni KANDYDACI mogą dać zwycięstwo , trzeba tylko zawalczyć o to ZWYCIĘSTWO.
TERAZ NAJWAŻNIEJSZA KWESTIA BYŚCIE MĄDRZE WYBRALI NOWEGO KANDYDATA NA WÓJTA , NIE DZIELCIE NA DWÓCH SWOICH GŁOSÓW , POSTAWCIE NA JEDNEGO ALE KONKRETNEGO. ZRÓBCIE TO DLA GMINY I LUDZI TU MIESZKAJĄCYCH.
....ale w sumie tzw politycy urządzili się ..im inflacja nie groźna .........