33°   dziś 33°   jutro
Niedziela, 28 czerwca Leon, Ireneusz, Florentyna, Ligia

Mając aż 3,6 promila i sądowy zakaz znów usiadł za kółkiem

Opublikowano  Zaktualizowano 
5 9568

Słopnice. Policjanci z limanowskiej drogówki zatrzymali w Słopnicach 53-letniego kierowcę Seata. Mężczyzna miał w organizmie 3,6 promila alkoholu i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (7 czerwca) około godziny 11:30 na drodze w Słopnicach patrol ruchu drogowego z limanowskiej komendy zatrzymał do kontroli kierującego Seatem. 

Za kierownicą pojazdu siedział 53-letni mężczyzna - mieszkaniec gminy Kamienica. 

Kierowca był kompletnie pijany. Policjanci przebadali go alkomatem. Jak się okazało, 53-latek miał w wydychanym powietrzu aż 3,6 promila alkoholu. 

Mieszkaniec gminy Kamienica miał ponadto obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Postępowanie prowadzą funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tymbarku. Mundurowi zamierzają złożyć wniosek o rozpoznanie sprawy przez sąd w trybie przyspieszonym, możliwe będzie orzeczenie przepadku pojazdu. 

Komentarze (5)

bigi18
2026-06-08 15:43:44
4 3
No a co niektórzy twierdzą ze 0,2‰ to duzo. A tu gościu 3,6 i jeszcze jechal. Sam za młodu jeździłem z ludźmi co na nogach ledwo stali a autem normalnie jechali.
Odpowiedz
d6nonac
2026-06-08 16:16:22
0 3
"bigi18" teraz nie dziwi mnie już twoje bezmózgowie.
Odpowiedz
bigi18
2026-06-08 17:23:05
2 1
Ja mowie o faktach a Ty o swoich domniemaniach. Faktem jest ze sa ludzie którzy po pijaku jeżdżą autem nie gorzej niż Ty na trzeźwo. A ze Tobie sie wydaje niemożliwe to juz tylko Twoje ograniczenie. Pracuje w niemczech i setki razu jechałem po 2 piwach i to nie raz kilkadziesiąt km i żadnej różnicy nie zauważyłem i żadnego wypadku nie spodowalem. I to tez jest fakt. Wiec to raczej Ty jestes bezmozgiem ze nie potrafisz czegoś co potrafią miliony ludzi.
Limanowa40
2026-06-08 17:58:22
0 1
W normalnych państwach. W Polsce muszą się policjanci wykazać żeby państwo zarobiło. Najłatwiej w poniedziałek rano jak ludzie do pracy muszą jechać z 0.21 promila, co najwyżej z lekkim bólem głowy, bo są wypłacalni .Za gówniarzy po imprezach, po nie wiadomo jakich środkach, którzy naprawdę stwarzają zagrożenie już nie bardzo. Bo wymagało by wysiłku , nie tylko stanąć na środku drogi rano z alkomatem.
Odpowiedz
Tomm2221
2026-06-08 21:09:32
0 3
i co za miesiąc znow wsiądzie mając 4? Czemu ten ktoś nie siedzi jeszcze w więzieniu??? Co dają te zakazy jak łapią gości z 3 4 zakazami? Więzienie min 3 lata tutaj powinno być za taką recydywe
Odpowiedz
Zgłoszenie komentarza
Komentarz który zgłaszasz:
"Mając aż 3,6 promila i sądowy zakaz znów usiadł za kółkiem"
Komentarz który zgłaszasz:
Adres
Pole nie możę być puste
Powód zgłoszenia
Pole nie możę być puste
Anuluj
Dodaj odpowiedź do komentarza:
Anuluj

Może Cię zaciekawić

Sport

Pozostałe

Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in