Lekarze czy biznesmeni? Minister ma 'plan B'
Minister przeprasza pacjentów za utrudnienia i zapowiada, że ma „plan B”. Ostro krytykuje także lekarzy Porozumienia Zielonogórskiego, którzy zamknęli swoje gabinety. - Jeśli ci lekarze są biznesmenami to niech pracują w biznesie, lekarze rodzinni są od tego, by pacjentów leczyć - mówił Bartosz Arłukowicz po spotkaniu z premier Ewą Kopacz.
Dziś minister zdrowia Bartosz Arłukowicz spotkał się z premier Ewą Kopacz, która wezwała go na rozmowę w sprawie sytuacji związanej z zamknięciem niektórych przychodni, zrzeszonych w Porozumieniu Zielonogórskim. Po spotkaniu Arłukowicz zwołał konferencję prasową, podczas której poinformował dziennikarzy, że ma „plan B”. Przepraszał też pacjentów za zaistniałe utrudnienia.
- Chciałbym przeprosić wszystkich pacjentów za utrudnienia, proszę o zrozumienie. Nie mogę podjąć decyzji, że zabiorę miliard złotych innym chorym. Przekazaliśmy im miliard, chcieli dwa miliardy. Mamy plan B. Zachęcam pacjentów do zmiany lekarza rodzinnego. Jeśli lekarz grozi zamknięciem gabinetu, to pomylił misję lekarza z misją biznesmena - ostro ocenił minister zdrowia. - Jeśli ci lekarze są biznesmenami to niech pracują w biznesie, lekarze rodzinni są od tego, by pacjentów leczyć - dodał.
Zdaniem ministra, lekarze Porozumienia Zielonogórskiego w sposób „brutalny” walczą o pieniądze dla siebie, a władze nie mogą podjąć decyzji o zabraniu tych pieniędzy od innych. Bartosz Arłukowicz tłumaczył także, iż zamierza zakończyć sytuację, w której każdego roku federacja PZ straszy zamknięciem gabinetów ze względu nieporozumień z Narodowym Funduszem Zdrowia. Za powiedział, że dziś NFZ będzie pracować do północy – taki stan rzeczy ma utrzymać się do momentu podpisania umów przez wszystkie placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej, które do tej pory tego nie uczyniły.
Ministerstwo Zdrowia namawia pacjentów, by wypisywali się z przychodni i korzystali z usług innych lekarzy – tych, które nie „straszą i szantażują pacjentów zamykaniem gabinetów”.
- Porozumienie Zielonogórskie oczekuje na piśmie, aby pacjent wnosił opłatę tuż po przekroczeniu progu przychodni. My na takie żądania nie możemy się zgodzić - mówił stanowczo. - Przepraszam pacjentów i proszę o cierpliwość. Jesteśmy w sytuacji trudnej, ale trze ba ją opanować. Mówimy „dość”, musimy z tym skończyć - podkreślał Bartosz Arłukowicz.
Minister dodał także, że lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim są w błędzie, myśląc iż są oni nie do zastąpienia.
Jak już informowaliśmy, 437 placówek w województwie małopolskim podpisało kontrakt na świadczenia w ramach POZ na 2015 rok. Umów nie podpisało 29 placówek, z czego najwięcej, bo aż 11, z terenu powiatu limanowskiego. 4 placówki aneksu nie podpisały, ale miały umowę wieloletnią i muszą świadczyć usługi.
Poniżej publikujemy aktualną listę ośrodków w powiecie limanowskim, które nie podpisały umowy na 2015 rok:
Janusz Dziedzic ul. Słopnice 518, 34-615 Słopnice +48 18 332 60 04,
Elżbieta Makulec-Ryś ul. Nowe Rybie 157, 34-652 Nowe Rybie +48 18 332 21 11,+48 606 695 781,
Anna Joniec ul. Męcina 536, 34-654 Męcina +48 18 332 70 04,
Teresa Pankiewicz ul. Starodworska 5, 34-601 Limanowa +48 18 337 61 25,
Mirosława Wiśniewska-Oko ul. Przyszowa 407, 34-604 Przyszowa +48 18 333 60 09,
Janina Ziomek-Gała ul. Witosa 28, 34-600 Limanowa +48 18 337 28 43,
Lesław Szot ul. Piłsudskiego 12, 34-600 LIMANOWA +48 18 337 25 27,+48 602 478 525,
Jan Sieja ul. 31, 34-603 Ujanowice +48 18 333 40 12,
Danuta Mrażek ul. Kasninka Mała kasinka, 34-734 Kasinka Mała +48 18 331 30 31,
NZOZ -Poradnia Lekarska Ogólna-Rojek,Marczuk,Jedynak, Marchewka, Cina Spółka Jawna ul. M. B. Bolesnej 10, 34-600 Limanowa +48 18 337 22 32,
Grażyna Krupińska ul. Jodłownik 174, 34-620 Jodłownik +48 18 332 11 20,
Aktualna lista ośrodków w powiecie limanowskim, które podpisały umowę na 2015 rok:
Halina Reijns ul. 822/, 34-734 Kasinka Mała +48 18 331 31 47,+48 18 331 33 14,
Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Dobrej ul. 545 545, 34-642 Dobra +48 18 333 00 11,
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Laskowej, ul. Laskowa 428, 34-602 Laskowa +48 18 333 30 09,
Stanisława Kucharska ul. Szczawa 425, 34-607 Szczawa +48 18 332 40 15,
Bogdan Baczyński, Beata Baczyńska ul. Kasina Wielka 546, 34-741 Kasina Wielka +48 18 331 40 23,+48 18 333 10 13,
Renata Kopacz-Modrzejewska ul. Poręba Wielka 278, 34-735 Poręba Wielka +48 18 331 70 13,+48 607 970 010,
Marek Borowiak ul. Łapanów 185, 32-740 Łapanów +48 18 332 14 03,
Stanisław Pikul ul. - 8, 34-606 Łukowica +48 18 333 50 14,
Samodzielny Publiczny Zakłąd Opieki Zdrowotnej w Mszanie Dolnej ul. Matejki 13, 34-730 Mszana Dolna +48 18 331 00 28,+48 18 331 00 78,
Gorczański Ośrodek Medyczny Gor-Med Kaim Sp. J. ul. 403, 34-608 Kamienica +48 18 332 64 15,+48 60 685 74 70,+48 503 175 305,
Krzysztof Kulka ul. Mszana Górna 401, 34-733 Mszana Górna +48 18 331 52 02,+48 604 450 974,
Rafał Wesołowski ul. Rynek 26, 34-730 Mszana Dolna +48 18 331 22 40,+48 608 400 827,
Barbara Szczurowska, Jan Szczurowski ul. 188, 34-623 Szczyrzyc +48 18 333 15 52,+48 69 408 40 52,+48 698 577 001,
(Na podstawie: Onet/ fot.: MZ)
Może Cię zaciekawić
Dodatkowe pieniądze na nowy budynek
Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania o prawie 2,5 mln złotych na projekt „Wsparcie Podstawowej Opiek...
Czytaj więcejPowstanie nowa pracownia - powiat podpisał umowę
Starosta Mieczysław Uryga oraz wicestarosta Ewa Filipiak podpisali umowę na realizację zadania pod nazwą „Adaptacja pracowni elektryczno-mechatr...
Czytaj więcejKarolina Szczurowska na “Tarasie Kultury”
W ramach wakacyjnego cyklu „Taras Kultury” organizowany jest kolejny koncert na świeżym powietrzu. Wydarzenie odbędzie się na tarasie usytuowa...
Czytaj więcejCzołowe zderzenie na DK 28. Cztery osoby trafiły do szpitala
Do zdarzenia doszło wczoraj (20 czerwca) po godzinie 20:00 na ul. Zakopiańskiej w Mszanie Dolnej, będącej częścią drogi krajowej nr 28. Doszło...
Czytaj więcejSport
Poznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPorażka, która daje nadzieje
Relacja na podstawie informacji Orkana Niedźwiedź: Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny grały w szybkim tempie i starały się nar...
Czytaj więcejZawodnicy z całej Polski rywalizowali w rejonie Góry Kostrza. Patria stanęła na wysokości zadania.
Tegoroczna edycja odbywała się na wymagających terenach w rejonie Góry Kostrza. Program zawodów obejmował dwa biegi średniodystansowe, a zawo...
Czytaj więcejDwa tytuły mistrzów Polski dla limanowskich karateków
Podopieczni shihana Arkadiusza Sukiennika po raz kolejny potwierdzili, że należą do krajowej czołówki karate kyokushin. Na matach rywalizowali ...
Czytaj więcejPozostałe
Drugi stopień zagrożenia: ulewy do 55 mm, wiatr do 100 km/h i alert hydrologiczny
Nawałnice uderzą z potężną siłą. Wiatr nawet do 100 km/h! IMGW wydał dla powiatu limanowskiego i całej Małopolski ostrzeżenie drugi...
Czytaj więcejStracił widoczność i prosił o pomoc. PKBWL o kulisach katastrofy
Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych prowadzi postępowanie w sprawie katastrofy śmigłowca na zboczach góry Lubogoszcz w Beskidzie Wyspo...
Czytaj więcejTory na stacji (ZDJĘCIA)
Na zdjęciach z drona widać aktualny stan robót prowadzonych na stacji Limanowa, gdzie powstają dwa perony połączone przejściem podziemnych oraz...
Czytaj więcejKoniec prac na drogach powiatowych
Zakończył się odbiór dwóch zadań drogowych, które zrealizowano w 2026 roku. Finansowanie obu przedsięwzięć zostało w całości pokryte ze ...
Czytaj więcej
Komentarze (37)
http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/44236
Kto chce okraść chorych na raka?
Można wiedzieć które 4 placówki mają umowę wieloletnią ?.
Dodatkowo czy te placówki pracowały po 1 stycznia ?.
pieniądzem, więc jest, jak jest.
Kasa z naszych składek znika, ale nie tutaj...
Czyli zadnego planu nie ma.
Kopacz ktora nie wie co robic, nie wychodzi ze swoich sejmowych komnat tylko zaslania sie 'mynysterem' od siedmiu bolesci.
A mynyster dwoi sie i troi udajac, ze wie co ma robic, a w rezultacie nie ma pojecia jak rozwiazac ten 'konflikt'.
Jezeli w Limanowej wszystkie przychodnie sa zamkniete, to gdzie ci ludzie maja sie udac. Przepisac sie nie jest problem, ale czy starsza osoba bedzie w stanie dojechac do Kamienicy, Dobrej czy Laskowej np w warunkach zimowych? A co z chorymi i niepelnosprawnymi?
Lasy Państwowe, zajmujące niemal 1/4 terytorium kraju, są dobrem ogółu. Dobrem wszystkich Polaków. Obecnie obowiązujące prawo uniemożliwia przejęcie polskich lasów przez podmioty prywatne. Ekipa Platformy Obywatelskiej chciała to zmienić. Co ciekawe - sprytnie to sobie zaplanowali. Po osłoną nocy wprowadzili do porządku obrad Sejmu projekt zmiany Konstytucji. Chcieli dopisać do niej artykuł o następującej treści: 'Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym, z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie.'. Kluczowe słowa to 'z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie'. Ten 'wytrych' prawny daje szeroki wachlarz możliwości. Nic bowiem nie stałoby na przeszkodzie, aby ekipa PO-PSL uchwaliła ustawę, w której umożliwiłaby wyprzedaż Lasów w ręce prywatne.
Kluczowe głosowanie odbyło się o godzinie 0:45. Do zmiany Konstytucji władza potrzebowała 296 głosów. Na szczęście dla nas wszystkich ekipie Kopacz zabrakło pięciu głosów. Za niekorzystną zmianą głosowali posłowie PO, PSL, SLD i TR. Przeciwko głosowali członkowie PiS i KPSP. Nocna próba zmiany Konstytucji została oczywiście przemilczana przez główne media prorządowe. Przekazanie Polakom prawdy na temat trybu prac (pod osłoną nocy) oraz zamiaru władzy (umożliwienie wyprzedaży Lasów Państwowych) mogłoby niekorzystnie wpłynąć na wizerunek obozu rządzącego. Stąd embargo na te informacje w głównych wydaniach serwisów informacyjnych.
Jeśli lekarz grozi zamknięciem gabinetu, to pomylił misję lekarza z misją biznesmena'
No, no, mieliśmy misję piekarza, (oddawał pieczywo za darmo, jeśli nie sprzedał)
Jaki efekt? Ktoś pamięta? Zniszczył go urząd skarbowy....
Gdzieś w sieci może ta informacja istnieje, było o tym głośno nawet w mainstream~owych mediach.
TZW. 'ochrona zdrowia' to potężny przemysł, na którym pasą się 'grube misie', oni nie odpuszczą kasy.
Dla myślących rada: zacznijcie szukać niezależnych informacji, bo w tvp, tvn itd tego nie usłyszycie.
Dla głąbów rada: minusy proszę, ulżyjcie sobie!!!!
Pracowały, pracowały,
jeden duży, drugi mały.
Jak ten mały, zaczął służyć,
to ten duży począł burzyć.
Jak ten duży, przestał burzyć,
to ten mały zaczął służyć.
I tak sobie pracowały.
Jeden duży, drugi mały.
Pewnego dnia się zebrały
Jeden duży, drugi mały,
by ogłosić, że już koniec.
I że będą strajkowały.
Jeden duży, drugi mały.
Strajkowały, strajkowały.
Jeden duży, drugi mały,
aż się wreszcie dowiedziały,
że za wszystkie krzywdy nasze
Ludwik Dorn, wziął ich w kamasze.
Nie pomogły słowa z ambon,
nie pomogli wszyscy święci,
bo nie wierzą w ich apele,
OSZUKANI PACJENCI !!!
Formy opisu użyczył zza grobu Julian Tuwim, patrząc na los polskiego pacjenta.
pieniądzem, więc jest, jak jest'
Dlatego pytam.
Jest pewna analogia, jak to jest, że mamy najdroższe autostrady i nie płacimy podwykonawcom? Trzeba oglądać do końca. Zasada ta sama.
http://niepoprawni.pl/video/czy-polska-rzadza-mordercy
obiecywaliscie mlodym emigrantom że stworzycie im warunki do powrotu, dzisiaj zaczynamy ich zastępować pracownikami ze wschodu. Wyślijcie teraz lekarzy a nas bedzie leczył Marek z N.Sącza w duecie z Kaszpirowskim.
nawiasem - znam lekarza który dłuższy okres czasu leczył znajomą na ból głowy. dopiero jak jej oko wyszło to zdiagnozował raka, niestety było już za późno.
Dzisiaj widzę że podpisał i będzie 'leczył' a pakiet onkologiczny sprawi że teraz podobne przypadki zdiagnozuje w 5 min.
Tu geneza, jak zarąbać nam ostatnie, co soros i spółka nie rąbnęła:
http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/43777
Co to znaczy ' prawdziwa@ bearchen'?
Nie musze na wszystko zwracac uwagi. :)
@Rysio.
Zacytowala, nie 'napisal'.
Idzcie juz spac, bo brak snu jest przyczyna wielu dolegliwosci i chorob. A leczyc nie ma kto. :)
Dobrej nocy
Zacytowala, nie 'napisal'.
Zacytować mogę twoją wypowiedź, lub tekst pisany, w tedy napisał(a)
'Idzcie juz spac, bo brak snu jest przyczyna wielu dolegliwosci i chorob. A leczyc nie ma kto. :)
Dobrej nocy '
To prawda, życzę dobrej nocy.
P.S leczyć możemy się sami, apteka w lesie, na łące, na ogrodzie, w sadzie... Tylko trzeba wiedzieć jak, żeby sobie nie zaszkodzić.
Do puki unia nam nie zabroni z ziół korzystać...
https://kefir2010.wordpress.com/tag/ebola/
NAWET DUŻO , TO ZBYT MAŁO
ABY SIĘ NAM LECZYĆ CHCIAŁO .
Oryginał jednak jest nie do podrobienia ;)
i dalej nic
Nie dajcie sobie wcisnąć tego co mówią media. Trwa nagonka na lekarzy ktorzy nie podpisali.
Przeczytajcie to i przekażcie dalej.
Niech prawda dotrze jak najdalej.
W tym wypadku winni nie są ludzie lecz najbardziej USTRÓJ.
Polecam obejrzeć filmik ,w którym jest dokładnie i bardzo prosto wytłumaczone o co chodzi dokładnie z 'Aferą zamkniętych gabinetów'.
https://www.youtube.com/watch?v=XxGZXZiFix8&feature=youtu.be
Przepychanka słowna się rozpoczeła ...
Ośrodek w Łososinie Górnej dzisiaj pracował od rana .
Super wiadomość dnia .
Dobry i jeden więcej.
http://muw.pl/default.aspx?page=wykaz_POZ
Nie wiem czy to błąd, czy niektórzy lekarze zrozumieli, że kopią niewinnych.