Kolejny rekordowy wynik największego sztabu WOŚP
Kolejny raz wolontariuszom największego na Limanowszczyźnie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się pobić rekord. Mszana Dolna zebrała bowiem ponad 142 tys. zł. Limanowa może pochwalić się 43 tys. zł, a Przyszowa – przeszło 17 tys. zł.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca. To właśnie wtedy do Komisariatu Policji w Mszanie Do...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (32)
To rząd PIS tak mówi, najpierw chwali się sukcesami gospodarczymi i nadwyżką w budżecie a później lekarzom mówi że Polska jest biednym krajem i nie ma pieniędzy na służbę zdrowia. @Wartowniku2 dobrobyt jest wtedy gdy ludzie zarabiają coraz więcej, ceny produktów i podatków są niskie a to że WOŚP uzbierała dużo pieniędzy to nie przyczyna dobrobytu tylko wielkiego serca ludzi.
a ty rozumiesz to co czytasz ?
czy tylko rozumiesz to co piszesz ?
BRAWO katolicy, brawoooo. Piękny odruch serca, to się chwali.
Czy wiecie, że znaczna część Waszych pieniędzy ze zbiórki WOŚP idzie na imprezę Woodstock?
Czy wiecie, że tam się promuje inne religie? Bardzo promuje się ISLAM , no super, jeśli tego chcecie to jest OK.
Czy wiecie ile już młodzieży, polskich katolików przeszło na islam? No takie imprezy jak ta , zbiórka pieniędzy w ramach WOŚP, pomagają m.inn. na propagowanie islamu, i innych programów NEW AGE( propagowanie homoseksualizmu, gender, aborcji , multukulturslizmu itp.
Tak , tak pomagamy we wprowadzeniu ideii nowego porządku świata.
No cóż, szkoda jest tylko, że nie mówi się o tym OFICJALNIE, może wtedy ludzie mieliby realne możliwości wyboru?
https://www.youtube.com/watch?v=hmwxTyXS2fk
A oto cytat z w Relau24.pl
' Z czasem WOŚP i inicjatywy pokrewne, jak organizowany latem Woodstock, zaczęły się upolityczniać. Na scenę zapraszano m.in. polityków PO, jak Bronisław Komorowski. Owsiak przy okazji promuje też aborcję, multikulturalizm i homoseksualizm. '
Nie jestem wyborcą PISu i rozumiem co czytam,@ DRKidler napisał że ludziom zabrakło drobnych pieniędzy co znaczy że do puszek wrzucali grube a to nie oznacza co ty zrozumiałeś że twierdzi on że w Polsce jest dobrobyt. A mój komentarz był porównaniem do twojej żałosnej wypowiedzi.
A była pani choć raz na przystanku Woodstock? Bo wydaje mi się że nie ale głupoty to pani wypisywać umie. Radzę niech się pani zajmie czymś pożytecznym a nie siedzi tyle przed komputerem bo nie wszystko co jest w internecie jest prawdą a tam łatwo jest kogoś oczernić lecz później trudniej przyznać się do winy. Pozdrawiam i życzę więcej spacerów niż siedzenia przed komputerem to na zdrowie wyjdzie.
jednak ciasno w główce ;)
uważaj żeby ci nie pękła.
Były jednak tam dzieci moich znajomych, raz mój syn , więc znam z ich opowieści co tam się dzieje. Nie mów mi proszę, że nagranie z tej imprezy w Woodstock , opublikowane w internecie, a szczególnie na youtube, mogłoby tam być umieszczone gdyby nie były prawdziwe oraz przejść przez tak ogromną CENZURĘ.
Przecież sam wiesz, że ostatnio kasują tam wiele kanałów ukazujących prawdę o lewackiej demoralizacji.
Nie kasuje się natomiast kanałów o lewackim przekazie , nawet tych gdzie występują tam grożby karalne , np nawołujące do zabijania.
' Marcin Rola o cenzurze w sieci: 'To kpina z Polaków. Traktują nas jak chłopów pańszczyźnianych' '
https://www.youtube.com/watch?v=cVrQz0Vq_Ac
Widać, że i Ty, tak aktywnie tutaj komentujący , niemalże każdy artykuł, przejąłeś rolę CENZORA.
P.s. Daleko mi do Twojej aktywności tutaj.
Pozdrawiam.
Mi przynajmniej ma co pęknąć w przeciwieństwie do ciebie :)
'Nawet głupi zrozumie prawdę, ale jakże inaczej.”
Stanisław Jerzy Lec
Dobrze się Pani czuje?
Już się niedobrze robi, gdy się czyta takie komentarze.
Co to w ogóle ma być?
Pani naprawdę ma jakieś kłopoty ze stanem emocjonalnym. Bywa tak, że ludzie inteligentni przechodzą w bliżej niezrozumiałą dla innych skrajność.
Proszę tylko o normalność. O nic więcej.
wielkie podziękowania dla WOśP za to, co robi dla polskiej służby zdrowia...która niestety sama nie potrafi finansować sprzętu tak bardzo potrzebnego dla ratowania ludzi :( to przykre...tyle milionów przekazuje się na inne mniej szczytne cele czyt.fundacje zacnego ojca z Torunia, a nie ma pieniędzy na to, co jest najbardziej potrzebne...polska służba zdrowia kuleje ale na inne 'przyjemności' pieniądze się zawsze znajdują...to wstyd, że organizacje jak WOŚP musi finansować to, o co powinno dbać Państwo...tym bardziej nigdy nie zrozumiem fali hejtu jaka spływa na orkiestrę...fundacja działa 26 lat i w ciągu tych lat rozliczyła się z każdej złotówki, zreszta rozliczenia są podawane do publicznej wiadomości...przypomnijmy sobie naszą LaCH... i co z tego, że jakaś część przeznaczona jest na organizowanie przystanku woodstock? Jak powtarza Owsiak, przystanek to forma podziękowania za orkiestrę...a dla osób, które nigdy na przystanku nie były, pragnę poinformować, że jako wielokrotna uczestniczka festiwalu, spotkać na nim można przedstawicieli różnej wiary w tym wielu księży i zakonników, którzy się świetnie bawią i nie maja problemu z brakiem tolerancji, gorszym traktowaniem wyznawców innej wiary itp. Organizacja zbiórki tez kosztuje, nikt za darmo w dzisiejszych czasach nic nie zrobi, za pewne rzeczy akcja musi zapłacić. Owsiak zbiera miliony ale jakoś nie widać, aby jeździł najnowsza furą, stawiał sobie i rodzinie pałace itp...żyje prawie tak samo jak 26 lat temu gdy wszystko się zaczęło...nie wiem ile osób korzystało ze sprzętu z serduszkiem...osobiście korzystałam wiele razy...a jak powtarza mój przyjaciel, lekarz w jednym z polskich Szpitali 'gdyby nie sprzęt z serduszkiem oddziały w większości szpitali byłyby tak kiepsko wyposażone, że pacjentów leczyłoby się chyba dobrą energią'. Potrzeby są ogromne i dobrze, że choć jedna organizacja to rozumie i wzięła to w swoje ręce...strach pomyśleć co będzie gdy zabraknie takich ludzi z taką charyzmą i sercem jak Owsiak...pozdrawiam wszystkich zwolenników akcji i cieszę się, że znów akcja kończy się takim sukcesem :)
Czy Pani Grażyna potrafi się wznieść na odpowiedni poziom rozumowania i przestanie pisać herezje, które w przeszłości piętnowano paleniem na stosie?
To dobry, czy zły uczynek?
Może ktoś się wypowie?
W penitencjarnej historii Europy apogenum stosowania tortur, palenia na stosie, przypadły na przełom XVI i XVII wieku czyli na kilka stuleci po ogłoszeniu buły pozwalającej stosowania tortur w procesach o HEREZJĘ.
To nie miało nic wspólnego z czarownicami, lecz raczej z krętaczami , a nawet czynom zakazanym prawem.
Tak więc jak już powinno się ścigać ludzi, którzy świadomie deprabują , wciskają innym kit po płaszczykiem SZCZYTNYCH celów, zbiórek pieniężnych. Piorą innym mózgi w ukrytych lewackich hasłach . Za ludzkiem pieniądze dochodzi do ludzkich tragedii na tej imprezie zwanej Woodsrockiem, a napewno darczyńczy, szlachetni ludzie, nie życzyli by sobie tego.
Tak , nie mam nic przeciwko innym wiarom , ale łączenie imprezy dziękczynnej dla SZLACHETNYCH LUDZI, dzieci kwestujących powinno być poświęcone TYLKO IM , a nie mieszanie tego z promowaniem innych religii i haseł lewackich.
To jest hańba wykorzystywać te pieniądze pochodzące ze zbiórek szlachetnych ludzi , na te cele związane z deprawacją. One jak już powinne być częściowe przeznaczone na imprezę dla , dziecii zaangażowanych w zbieranie pieniędzy oraz innych ludzi kwestujących.
Czy to jest trudno zrozumieć?
Woodstockiem......
Przepraszam za błędy.
Widze, że siedzenie przy komputerze, granie HOJRAKA na cudzy koszt sprawia Wam ogromną przyjemność.
Spotkałam bardzo wielu ludzi w krajach z kulturą multi kulti. Ludzi 'wraki' bojących się wujścia na ulicę, bojących się odezwać do islamisty, ludzi , którzy masowo lądują w wariatkowie, ludzi bojących się wyjścia wieczorem, w nocy z domów w celach socjalnych do miejsc kultury i tp, itd.
W d..pie byliście, , cwaniakujecie i ubliżacie innym. Jedno jest pewne: dorośli ludzie, bez względu na rasę, inną religię , glównie islamską , nie asymilują się w katolickim kraju. Jest to tragedia obu stron, którzy są manipulowani przez zlewaczałych polityków, ELITY, ludzi owładniętych egoizmem, brakiem zrozumienia, lub owładniętych przez szatana.
Posłuchajcie tego, tutaj niemiecki psychiatra na forum wypowiedział się o TRAGEDII związanej z mieszaniem tych kultur, o Niemcach bojących się wyjść na ulice itp, itd.
' Niemcy chorują z powodu kryzysu imigracyjnego? - Agnieszka Zell '
https://www.youtube.com/watch?v=8rdsqTQj2mY
Tak niestety dzieje się w krajach zachodnich z multikulti . Powtarzam imprezy zwiazane z Owsiakiem powinny być ukierunkowane na podziękowanie ludziom kwestującym, a nie na wprowadzaniem( pod płaszczykiem tej imprezy ) ludzi w kłopoty, praniem mózgu itp.
Wspieranie czarnego protestu wyrażającego poparcie za całkowitą aborcją, a potem zbieranie pieniędzy przez Owsiaka na ratowanie noworodków?
To jest tylko jeden przykład spośród wielu na zakłamanie, hipokryzję Owsiaka.
Dla mnie czlowiek musi być czysty jak łza , szczegolnie politycy, samorządowcy, a także Fundacje.
Generalnie wszyscy ludzie, ale Ci wskazani , ze względu na pełnione funkcje nie powinni być HIPOKRYTAMI.
Obiecujesz, mówisz to się tego trzymaj, nie kłam, nie matacz, bo inaczej tracisz wiarygodność i zaufanie.
Żadne półśrodki nie rozwiązują problemów.
Tutaj tak dla jasności , ta kwestia również została poruszona,tj. sprawa WOŚ oraz Owsiaka ( w ok. - 23:15 minuty zapisu, minus reprezentuje 23 minuty 15 sekund przed końcem nagrania).
W celu zamknięcia tego tematu powiem tak:
Najbliższe moim poglądom, zapatrywaniom na życie w kwestii uczciwości itp, są poglądy Pana Suml;ińskiego. Zgadzam się w 95% ze wszystkim o czym mówi w tym wywiadzie.
' Sumliński o roszczeniach Żydowskich, rekonstrukcji rządu, odwołaniu Macierewicza, służbach specjalnych i WOŚP! '
https://wrealu24.tv/film/sumlinski-o-rekonstrukcji-rzadu-odwolaniu-macierewicza-sluzbach-specjalnych-i-wosp
'Panie Owsiak,
Po raz kolejny nie odpowiada Pan na prośby o rzetelne rozliczenie. Za to proponuje mi Pan wysłanie segregatorów z prośbą o pomoc. Jak Pan chce - to wyśle Panu w zamian segregatory z prośbami ludzi, którym życie zrujnowali i zniszczyli politycy, których Pan wspiera jak HGW. Politycy PO pozwolili na wyprowadzenie do różnych mafii środków kilka razy większych niż wszystkie Pana zbiórki. Politycy PO mogli to robić również dzięki Pana wsparciu - Panie Owsiak.
Po drugie proste pytanie o rozlicznie (przecież nie pana prywatnych środków) - a pieniędzy ludzi, którzy z dobrego serca wspierają WOŚP - wywołuje u Pana taką wściekłość?
Mam dla Pan propozycje - proszę mnie i grupę obywateli wpuścić do rozliczeń faktur z wszystkich pańskich spółek, zbiórek etc.. Proponuje - jeśli się okaże, że jest wszystko ok tak jak Pan mówi - przeproszę Pan publicznie za pytanie o rozliczenie i z Panem będę zbierał do puszek za rok. Zgoda?
Też przez wiele lat Pan wspierałem - więc mam prawo zapytać o rozliczenie. Proste nieagresywne pytanie.
Pozdrawiam,
Patryk Jaki'