Kod QR dla zaszczepionych
Każdy pacjent, który przyjął dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19, może pobrać kod QR potwierdzający szczepienie. Ważny jest rok – poinformowała PAP dyrektor Centrum e-Zdrowia Agnieszka Kister.
Kod QR można pobrać wchodząc na portal pacjent.gov.pl i logując się na swoje Internetowe Konto Pacjenta (IKP) lub wkrótce w aplikacji mObywatel. O wydruk papierowy kodu można poprosić w punkcie szczepień bezpośrednio po zaszczepieniu drugą dawką. W sklepach Google Play i App Store jest też dostępna bezpłatna aplikacja "Zaszczepieni", która umożliwia weryfikację ważności i poprawności kodu QR okazywanego przez osobę zaszczepioną. Aplikacja ta umożliwia potwierdzenie, że okazujący kod jest faktycznie zaszczepiony obiema dawkami szczepionki.
Aplikacja "Zaszczepieni" pokazuje podstawowe dane osoby zaszczepionej – imiona i pierwszą literę nazwiska oraz dzień i miesiąc urodzin. Działa w trybie offline.
Kod QR przydatny jest przy wjeździe do Polski. Osoby, które go okażą, nie są kierowane na kwarantannę. Ponadto nie dotyczy ich ustalony limit 5 osób na spotkaniach towarzyskich.
Zobacz również:
Nocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Dyrekcja szpitala z Łodzi podpatruje limanowskie rozwiązania
"QR kod jest obecnie ważny przez 12 miesięcy, czyli relatywnie dość krótko. Zrobiliśmy to w trosce o jakość i bezpieczeństwo obywateli, ponieważ wciąż otwarte pozostaje pytanie, jak długo utrzymuje się odporność po szczepieniu przeciw COVID-19. Założyliśmy pewną elastyczność, jeśli chodzi o późniejsze wydłużenie terminu ważności kodu. W praktyce oznacza to, że jeśli w przyszłości badania potwierdzą, że skuteczność tych szczepionek utrzymuje się dłużej niż rok, pacjenci będą mogli pobrać zaktualizowaną wersję QR kodu, np. wchodząc na swoje Internetowe Konto Pacjenta" – powiedziała dyrektor CeZ.
Równocześnie dodała, że osoby, które nie chcą lub nie potrafią korzystać z Internetowego Konta Pacjenta będą mogły również uzyskać zaktualizowany kod u lekarza.
"Osoby zaszczepione dwiema dawkami będą mogły pójść do lekarza i poprosić o wydruk kodu QR. Każdy lekarz ma dostęp poprzez bezpłatną aplikację gabinet.gov.pl do tej informacji, co wynika z ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Oznacza to, że może pobrać kod, po wcześniejszej weryfikacji, czy pacjent faktycznie został zaszczepiony, wpisując numer PESEL pacjenta do systemu gabinetowego" – dodała.
W Polsce, od kiedy ruszyła akcja szczepień przeciw COVID-19, wykonano ich już 1 176 904, w tym ponad 200,5 tys. zaszczepiono drugą dawką. To dane z poniedziałku, z godziny 10.30.
Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w poniedziałek, że zakontraktowano blisko 100 mln dawek. W I kwartale 2021 roku do Polski powinno trafić ich około 6,1 mln wobec pierwotnie zaplanowanych 9 mln. Pozwoli to, w tym okresie, uodpornić około 3 mln osób.
W Polsce dostępne są dwie dwudawkowe szczepionki mRNA - producenta Pfizer/BioNTech oraz Moderny. Do 10 lutego powinien pojawić się kolejny, również dwudawkowy, preparat firmy AstraZeneca.
Może Cię zaciekawić
Chirurg plastyczna: oparzenie słoneczne może zapoczątkować czerniaka
Lekarka podkreśliła, że wraz z nadejściem letnich upałów drastycznie rośnie ryzyko oparzeń. Jak zaznaczyła, kluczowa w profilaktyce jest świ...
Czytaj więcejUpały w Polsce i innych krajach Europy; władze apelują o ostrożność
W sobotę termometry wskażą maksymalnie 38 st. C na krańcach zachodnich kraju, na północy od 31 st. C, około 35 st. C w centrum. Najchłodniej z...
Czytaj więcejOgromny pożar hali został opanowany (WIDEO)
Dzisiaj (27 czerwca) po godzinie 16:00 na ul. Orkana w Mszanie Dolnej wybuchł pożar budynku - hali magazynowo-produkcyjnej, w której działalność...
Czytaj więcejOgromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejSport
Metal rezygnuje z rozgrywek. Szansa dla Sokoła Słopnice
Metal Tarnów spadł z IV ligi, jednak nie zamierza przystąpić w kolejnym sezonie do rozgrywek niższej ligi. Słopniczanie jednocześnie zwol...
Czytaj więcejZ Legią Warszawa a obozie przygotowawczym
Dla 20-letniego zawodnika to kolejny ważny etap w jego rozwoju. Pomocnik pochodzący z Tymbarku od dawna znajduje się w kadrze pierwszego zespoł...
Czytaj więcejNiedźwiedź w drodze do okręgówki
W pierwszym spotkaniu rozegranym w Zaskalu gospodarze zwyciężyli 3:2, jednak jednobramkowa strata pozostawia drużynie z Niedźwiedzia realne sza...
Czytaj więcejLadies Mexicano w Padel Arena !!!
Choć na co dzień korty Padel Areny w Limanowej wypełniają zarówno panowie, jak i panie, tym razem należały wyłącznie do kobiet. W klubie o...
Czytaj więcejPozostałe
Ogromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejRok od tragedii w Starej Wsi. Przebieg zbrodni, kulisy obławy i śledztwo ws. Tadeusza Dudy
Kulisy zbrodni Do tragicznych wydarzeń doszło w piątek 27 czerwca 2025 roku przed południem na terenie przysiółka Zakopane w Starej ...
Czytaj więcejLimanowscy policjanci wygrali turniej „Patrol Roku”
W czwartek (25 czerwca) Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadził eliminacje wojewódzkie dla policjantów pełniący...
Czytaj więcejDyrekcja szpitala z Łodzi podpatruje limanowskie rozwiązania
Dwa tygodnie temu w Szpitalu Powiatowym w Limanowej miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli szpitala z województwa łódzkiego. W jej skład w...
Czytaj więcej
Komentarze (28)
Szczur do szczura:
- Szczepisz się na covid?
-Zwariowałeś? Dopiero testują na ludziach.
Zgodnie z Konstytucją RP
Art. 31. Konstytucji RP
1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy,
gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia
i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
Art. 32. Konstytucji RP
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
Niedopuszczalne więc jest jakiekolwiek działania władz międzynarodowych, krajowych, czy lokalnych wykluczające społecznie mieszkańców z powodów rasowych, religijnych, medycznych, czy sanitarnych!!!
Przypadek?
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych
Żródło:
http://urpl.gov.pl/pl/informacja-prezesa-urzędu-z-dnia-21122020-r-w-sprawie-komunikatu-europejskiej-agencji-leków-dot
Niedługo może na nfz.
Może i powyższe by było śmieszne gdyby nie zbyt tragicznie realne.
Tylko mi nie wmawiajcie że zaszczepiony może nie być roznosicielem wirusa na ubraniu, dłoniach mając wcześniej kontakt.
Zatem wszyscy mają równe prawa, a nadawanie kodów szczepienia coś może sugerować.
" teorie spiskowe" itp.
Kochani te kody to nic takiego są poważniejsze sprawy . A taka przy okazji, to bez pieniędzy można żyć.
;-)
Słuchajcie dzisiaj bardzo blisko naszego nowego domu , na bardzo niskiej wysokości przelatywał czarny samolot wojskowy.
Myślałam , że wylądują w naszym ogrodzie i razem napijemy się kawy..........
Kochani strach ma wielkie oczy, a to wszystko jest WOJSKOWA, operacją psychologiczną.
"Czarni" ciągną energię waszego strachu i oto tutaj chodzi.
Chociażbym chodziła ciemną doliną, zła się nie ulęknę.
;-))
Najważniejsze jest bowiem prawdziwe ŻYCIE PO ŚMIERCI FIZYCZNEGO CIAŁA , POWŁOKI CIELESNEJ dla tego co stanowi istotę ŻYCIA WIECZNEGO czyli naszego DUCHA.
ZDRAWIAM.
;-))
Nie jest ważne czy to co piszesz jest fikcją czy też jest prawdą/
Nie ulegam żadnej histerii , ile razy mam, pisać, że to demoniczne gady potrzebują do przeżycia naszej energii strachu?
Cokolwiek będzie się działo nie przyjm,ę żadnego obcego mRNA .
Przeżyć można bez pieniędzy np, poprzez wymianę usług i towarów- barter.
Śmierć mi nie jest straszna , DUCHA swego nie sprzedam satanistom, a i żyć będę wiecznie.
Nieelegancko mówiąc , bo z Tobą tylko tak trzeba. :
Walą mnie strachy na LACHY , niech diabelskie pomioty i ich pachołki boją się gniewu naszego stwórcy.
;-))
Czego się boisz ?
Nie ma czego się bać, należy wytrwać w wierze i utrzymać DUCHA( często mylonego z duszą) dan ego LUDZIOM przez naszego stwórce.
Każdy z Nas ma w sobie cząstkę stwórcy, żadna gadzia-demoniczna siła mi tego nie odbierze.
Tak przy okazji zapytam:
Gdzie się podziała wiara ?
To do kogo Wy się modlicie do szatana czy do naszego stwórcy?
Nasz stwórca nie życzy sobie bałwochwalstwa, pałacu , złota i purpury...........
świątyń
Zastanówcie się do kogo tak naprawdę się modlicie , w świątyniach czerpią z was energię, bo one kiedyś były elektrowniami w których pobierano DARMOWĄ ENERGIĘ z eteru .
Za tą wiedzę o eterze uśmiercono Teslę, a przekręt Einstein ukrył we wzorze. E=mc2 to co najważniejsze czyli symbol ETERU darmowej energii.
Po co ja się produkuje, jeszcze następne kilka lat będzie to nazywać teoriami spiskowymi.
Róbcie co chcecie mnie to nie obchodzi.
Ten który WIDZIELIŚMY BYŁ O WIELE WIĘKSZY i czarnego koloru.
Mój mąż twierdzi, że był to wojskowy samolot i leciał chyba ze strony Podkarpacia , bo My mamy dom na pograniczu obu województw.
Ojciec mojego męża był inżynierem w lotnictwie więc samoloty to hobby mojego męża.
Samoloty latają też intensywnie w Kotlinie Kłodzkiej w pobliżu tego nazistowskiego kompleksu Riese , tam gdzie te eksperymenty medyczne na ludziach robili i gdzie naoczni świadkowie widzieli w podziemiach hybrydy gadzio-ludzkie.
Ten komentarz mi kasujecie NOTORYCZNIE. !!
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-awaria-wojskowego-samolotu-start-z-30-godzinnym-opoznieniem-,nId,2480090
Coś Nam w Polsce szykują.
"Zakazane piosenki - Teraz jest Lockdown "
https://www.youtube.com/watch?v=dceB09Z8Zpg&ab_channel=G%C5%81OSObywatelski
'-))
Ja tam szkół nie kończyłam, ale słyszałam o tzw. pustakach uważających się za guru, którzy byli tak inteligentni inaczej, że mieli tzw. bardzo ograniczone materiałowo i czasowo domowe nauczanie, a potem jakieś prywatne za pieniądze dyplomiki.
Moja wiedza, dyplomy pochodzą z prawdziwych, państwowych uczelni, a nie dla tych umysłowo, intelektualnie .
ograniczonych .
Nie wiesz czym jest eter a zgrywasz się na uczonego.
Wybacz, ale edukuj się .
"Rada Europy wydała rezolucje: Szczepienie NIE jest Obowiązkowe!! Nikt NIE może być Dyskryminowany!! "
https://www.youtube.com/watch?v=WF9zOBJapCc&ab_channel=AKademiaGeopolityki